Reklama

Pomozte - misto tekuté stolice, kamínky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 19:09
Pomozte-misto tekuté stolice, kamínky

Prosím poraďete, mám 7týdenního syna a jsem vyplašená, do teď stolice docela tekutá, žlutá - vajíčka, dnes poprvé žlutá, ze začátka tekutá, ale pak jako by kamínky, písek, otírala jsem mu zadeček a šáhnu na to a tvrdé, volala jsem do nemocnice prý jdeli to rozmělnit at si s tím nedělám hlavu, už týden bojujeme s tím, že syn jde na stolici tak 2 za den a v noci to dohání hlasitým tlačením, řekli mi, že za den nemusí jít vůbec, no to si nedokážu představit jak by plakal, jde mi o to aby ho to nějak nebolelo??,bojujeme s prdíky, tlačením takže zatím nepoznám zda ho to bolí ale jak že?nemáte někdo zkušenosti?díky moc

Reklama

Reakce:

onionka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 07.02.10 19:15

Ahoj zdení..
v první řadě se uklidni .. nic vážného se neděje .. :wink: první dítě,že? :-) tvoje reakce je naprosto normální ..
Drcky, cucky, a srazeninky podobné „písku“ takove malnké kulicky, pokud jdou opravdu rozmělnit jsou v pohode - jde o zdrclé, nestrávené mlíčko, smíchané se stolicí..
Pokud trpíte na prdíky, zkus SAB SIMPLEX v lekarně volně k prodeji .. lepsi je stridat to s fenyklovým čajíkem od HIPPU, také v lékarně, ten je od šesti týdnů. A bude to lepší .. taky jsme s tím hodně bojovali.. s tím má prostě většina miminek problém, a je potřeba první tři měsíce vydržet.. jak se začnou hýbat, převalovat, atd.. bude se to jen a jen zlepšovat.. do tří měsíců jsou tyto stavy u většiny miminek .. neboj, je to v pořádku a určitě mu nic nehrozí, zkus ty kapičky( jsou sladké) a ten čajík . :kytka:

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 19:19

Takže stav normální tedy?jo miminko první, s prdíky bojujeme od začátku, kombinujeme sab, baby calm, koupila i lefax, někdy v noci dávám sab, někdy baby, četla jsem že mohou způsobovat i zácpu, tak si říkám jak mi v noci tlačí (já bohužel nespím) tak zda mu to spíš neubližuje tak nevím…

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.02.10 19:36

Neplaš, sněz švestkový kompot (pokud kojíš, tak se to mlíčkem dostane až k mimču), uvidíš, jak se stolička vylepší :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A zapátrej, co jsi snědla :wink:

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 19:44

švestky ho taky proženou???že půjde a nebude muset tak „pracovat“ přes noc…?že bych se i vyspala :-)

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 07.02.10 19:56

Zdeni náš Mates nekakal třeba týden, pak jsem mu teda už pomohla, byť kojené děti prý nemusí dokonce ani 14dní. Všechno prostě strávil. A pak teda co z něj vylítlo, no hromada jak od čerta. Musel se fakt hodně snažit. S tím „pískem“ to nevím, to jsme neměli. Jinak to nekakání ho přešlo až s prvními příkrmy. A to do konce šestinedělí kadil skoro po každém kojení. Pak úplně naopak.

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 20:05

Suviku to si nedokážu představit, že by nešel 1den natož víc, jakmile přes den nejde vím, že se bude trápit tlačením přes noc a to pak přechází v pláč takže mazec, no me to řekli aj v nemocnici že nemusí jít, ale to se fakt nedokážu představit.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 07.02.10 20:38

Už si to nepamatuju úplně přesně, Mates na prdy taky dost trpěl, hlavně teda k ránu, to jsem ho pak musela vyprdět cvičením nožiček. Přes den kolikrát taky zatlačil a nic, plakal teda hodně, ale to plakal i ségřin chlapeček a kamarádky chlapeček, chápeš co myslím. Taky jsem si říkala, že mu nebudu hned pomáhat, aby se to sám naučil. Ty malé děti totiž neumí ovládat pořádně svěrač, až časem je to lepší. Pak už Mates prděl sám jak o závod. No užili jsme si až tak do 6-7 měsíce teda. A limit byl pro mě ten týden, dýl už jsem to „nesnesla“. On i hodně přibíral, fakt si myslím, že to zužitkovával jak perpetuum mobile (i jsme mu tak říkali). :wink:

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 20:47

Mě přijde, že prdět už taky umí, ale vytlačit tu stolici mu dá někdy pořádně zabrat až je mi ho líto, a páč tlačí v noci, tedy hlavně nad ránem, tak už toho moc nenaspím a to je teda mazec…a ve finále jde na stolici stejně až ráno nebo dopolko

duuupka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 20:54

Ahoj, co jste zkusit na prdíky probiotické kapky. V lékárně jsou dost drahé, tak zapátrej na mimibazaru. Tak stojí o dost míň a nám fakt pomohly. ;)

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 07.02.10 20:57

Duuupko, jako že malej po nich chodil na velkou pravidelně???

JVP
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.02.10 21:06

Vzpomínám si, že dcera jednou nekakala 8 dní, byla jsem u doktorky, tak pohmatem zjistila, že vše zpracuje a ty švestky mi doporučila a pomohlo to - myslím, že nic zkazit nemůžeš :wink:

Alík
Echt Kelišová 7863 příspěvků 07.02.10 21:15

Já měla stejný strach z „kamínků“ ve stolici, vyděsilo mě to, ale doktorka mě ukldinila.
A s prdíky a kakáním jsme bojovali do 8týdnů, kdy vůbec nic nepomáhalo, ale nakonec to jako mávnutím kouzelnýho proutku přešlo samo a Honzík prdkal a kakal ukázkově :wink: Hold ne nadarmo se tomu říká tříměsíční kolika :zed: Chce to bohužel trpělivost :palec:

duuupka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.10 22:53
ZdenkaB píše:
Duuupko, jako že malej po nich chodil na velkou pravidelně???

Pravidelně ani ne, ale už ho tolik nebolelo bříško. A prdíky měl minimálně.

anna33 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.10 17:33

Ahoj.My jsme měly stejný problém s prdíkama a kakáním.
Když to malou trápilo hodně, pomohla jsem jí rektální rourkou. Mala se potom vyprdělá a pořádně vykakala a byla spokojená. Ale nedělala jsem to často, aby si nezvykla. A teď? Paráda :potlesk: Po každé dávce stolička. Přeji hodně trpělivosti :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >