Pomůže EEG Biofeedback?

102
5.4.16 10:22

Pomůže EEG Biofeedback?

Byli jsme na první lekci EEG Biofeedback zdarma se synem 5,5letým. Dozvěděli jsme se, že má mírnou poruchu pozornosti. Stěžovala jsem si také, že neposlouchá a nesoustředí se u logopedických cvičení. Cvičím s ním už přes rok a nevidím velké pokroky. Prý pomůže až 50 sezení, ale to by vyšlo na víc jak 15000Kč. Navíc syn by tam tak dlouho asi nevydržel chodit. Po první lekci byl nadšený. Ale až doma. Tam nic neřekl a vypadal naštvaně. Máte zkušenosti? Kolik lekcí pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

948
8.4.19 14:56

Máme podobný problém… Je tu někdo, kdo zkoušel EEG Biofeedback? Opravdu to pomůže? Nejsou to vyhozené peníze? Máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
8.4.19 15:54

S přestávkami chodíme se synem s dg Aspergerův syndrom od jeho 4 let (nyní 8). Za peníze, které nás to stálo, by už určitě byla pěkná zahraniční dovolená pro celou rodinu, ale vytrváváme. Syn pokroky dělá (samozřejmě otázka, jak by to bylo bez, já věřím tomu, že je to tím urychlováno). Jeho to tedy strašně baví, stanovuje si sám skóre, která chce pokořit, a když se mu to podaří, má ohromnou radost. Jednou za čas ho „přeměřují“ a jeho hodnoty se čím dál víc blíží hodnotám, kterých by měl správně fungující mozek dosahovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
8.4.19 21:10

Děkuji moc za reakci. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli jste v době, kdy jste měli ty přestávky, zaznamenali u syna opět zhoršení? Někde jsem totiž četla, že se sice děti zlepší, ale prý čím déle od posledního sezení, tím víc se vše vrací do původního stavu, ale tohle jsem jen našla v nějaké diskuzi, tak nevím co je na tom pravdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15935
8.4.19 22:16

Syn chodil loni leden-cerven 2× tydne po 30min. Chodili jsme kvuli zlepšení pozornosti. Bavilo ho to a chodil rad.

Byl predskolak 5r9mkdyz zacal. Chce to opravdu pravidelně alespon 30sezeni. Pokrok jsem videla az po cca 20ti sezeni. Po skončení chozeni se to zase mirne zhoršilo ale zlepšení přetrvává. Nakonec dostal odklad a letos jsme uz nezopakovali.
Horsi soustředění přetrvává ale zadna hrůza to taky neni učitelka v pripravce si ho chvali tak uvidíme co od zari v prvni tride

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
9.4.19 10:28
@AliTad píše:
S přestávkami chodíme se synem s dg Aspergerův syndrom od jeho 4 let (nyní 8). Za peníze, které nás to stálo, by už určitě byla pěkná zahraniční dovolená pro celou rodinu, ale vytrváváme. Syn pokroky dělá (samozřejmě otázka, jak by to bylo bez, já věřím tomu, že je to tím urychlováno). Jeho to tedy strašně baví, stanovuje si sám skóre, která chce pokořit, a když se mu to podaří, má ohromnou radost. Jednou za čas ho „přeměřují“ a jeho hodnoty se čím dál víc blíží hodnotám, kterých by měl správně fungující mozek dosahovat.

Dobry den, muzu se zeptat, kolik je synovi a jak se AS v jeho veku ted projevuje a jak se projevoval kolem 5 let ? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
9.4.19 13:49

@aknah31 Děkuji moc za zkušenost, asi to taky zkusíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
9.4.19 14:39

@milwinka Zhoršení jsme nezaznamenali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
9.4.19 14:45

@Klara178 Teď je mu 8 (nějak se mi z toho udělal v kombinaci se závorkou smailík). Syn má dost vyhraněné zájmy až vášně, kromě mladšího bratra s dětmi nedokáže moc adekvátně komunikovat. Na druhou stranu je (asi dost netypicky pro dg) dost pohodář, celkem flexibilní.
V pěti letech byl v řadě věcí dost opožděný, ale třeba krásně kreslil (to svoje - takže ne rodinku a krajinku, ale měl období map, pak výtahů - v necelých 6 letech je začal kreslit ve 3D).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
9.4.19 17:47
@AliTad píše:
@Klara178 Teď je mu 8 (nějak se mi z toho udělal v kombinaci se závorkou smailík). Syn má dost vyhraněné zájmy až vášně, kromě mladšího bratra s dětmi nedokáže moc adekvátně komunikovat. Na druhou stranu je (asi dost netypicky pro dg) dost pohodář, celkem flexibilní.
V pěti letech byl v řadě věcí dost opožděný, ale třeba krásně kreslil (to svoje - takže ne rodinku a krajinku, ale měl období map, pak výtahů - v necelých 6 letech je začal kreslit ve 3D).

Dekuji a chodi do skoly, jak to tam zvlada a jak komunikuje se spoluzaky ? A jakou mate prognozu do budoucna ? A ma syn nejake zvlastnosti v chovani ? a v cem byl v peti letech opožděný ? My resime se synem neco podobneho, bude mu 5 let, je take v mnohem opožděný, s detmi si nehraje, vyhranene zajmy teda nema a ta komunikace taky jeste porad neni jak by mela byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
10.4.19 07:13

@Klara178 Napíšu sz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
24.4.19 15:17
@AliTad píše:

Prosím tě, ještě bych se chtěla zeptat, v čem konkrétně jste viděli pokroky- jestli třeba v řeči, v soustředění, v chování, spánek? Pořád o tom uvažuju, jestli do toho jít, pořád doufám že to synovi pomůže, ale právě mi přijde divný, že by to bylo tak univerzální a zaručilo to správný stav mysli a zlepšení v tolika různých oblastech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama