Dokdy se vyjádřit pro doklad do školy

882
1.4.16 08:47

dokdy se vyjádřit pro doklad do školy

Zdravím maminky,

nevíte prosím, jak je to u předškoláku, kterým byl doporučen odklad, dokdy se musejí rodiče vyjádřit, jestli jejich dítě půjde nebo nepůjde do školy.

Chci dát malou k zápisu do školky, jenže ředitelka ještě neví, kolik přesně dětí může vzít, protože některých předškolákům byl doporučen odklad. Kolik půjde předškoláků do školy, tolik bude příjem dětí do školky. Zápis do školky je na konci dubna, do školy byl v půlce ledna, 3 měsíce na vyjdření rodičů, je snasd dostatečná lhůta, ne??!!! :think:

díky za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

536
1.4.16 08:53

Lhůta je do konce května
někteří rodiče musejí doložit papír od doktorů (poradna a tak), možná proto je lhůta tak dlouhá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
1.4.16 08:58

@Natule Tak k zápisu ji můžeš dát, i když nevíš, kolik jich budou brát, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22801
1.4.16 09:18

Do konce května musíme doložit žádost do školy. Děti v MS už jsou nabrané, i když učitelky neví ještě kdo pujde do školy a kdo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22801
1.4.16 09:21

@Fally123 děti se obvykle testují v dubnu a květnu, aby to bylo co nejblíž nástupu. Od ledna můžou dost pokročit. Do školy se to musí doložit do konce května. Zápisy do MŠ bývají v březnu, max v dubnu, takže to spolu nijak moc nesouvisí.
Rozhodně jít na zápis, i když se neví kolik dětí odejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22801
1.4.16 09:22

@Natule není to dost, my jdeme do poradny 5. května.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
1.4.16 09:33

Děvčata,

k zápisu určitě půjdem. Buď vezmou nebo ne, ale doufám že jo.

Takže se může stát, že nás nevezmou, já si prodloužím mateřskou, dohodnu to v práci a pak nám v květnu/červnu zavolá, že nás berou, že se uvolnilo místo. Pěkně na prd. :zed:

No, uvidíme. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71494
1.4.16 09:34

@Natule Tak stejně by ti ho vzali až od září, takže domlouvat to v práci klidně můžeš až v tom červnu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22367
1.4.16 09:35
@Natule píše:
Zdravím maminky,

nevíte prosím, jak je to u předškoláku, kterým byl doporučen odklad, dokdy se musejí rodiče vyjádřit, jestli jejich dítě půjde nebo nepůjde do školy.

Chci dát malou k zápisu do školky, jenže ředitelka ještě neví, kolik přesně dětí může vzít, protože některých předškolákům byl doporučen odklad. Kolik půjde předškoláků do školy, tolik bude příjem dětí do školky. Zápis do školky je na konci dubna, do školy byl v půlce ledna, 3 měsíce na vyjdření rodičů, je snasd dostatečná lhůta, ne??!!! :think:

díky za rady ;)

Na zapis musite tak ci tak, i když mate doporuceny odklad. Nemá na to vliv, kolik deti reditelka vezme ci nevezme.
Rodice mají lhutu do 31.kvetna..Ta lhuta je tam schvalne kvůli tomu, aby deti stihly navštívit pedagogicko-psychologickou poradnu atd.

A vam doporucili odklad ve skolce nebo v poradne?

omlouvam se, za psani bez carek a hacku, neco jsem zmackla na klavesnici :mrgreen: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
1.4.16 09:36
@Natule píše:
Zdravím maminky,nevíte prosím, jak je to u předškoláku, kterým byl doporučen odklad, dokdy se musejí rodiče vyjádřit, jestli jejich dítě půjde nebo nepůjde do školy.

jak už bylo psáno, tak ve škole do konce května. ovšem co si tak pamatuji ze školky (a nemám pocit, že by se to za to poslední čtyři roky změnilo), tak ve školce tahle lhůta neplatí. nás vždycky ředitelka školky prosila, abychom jí dali vědět, jestli jsme o odklad požádali nebo ne anebo jestli o něm aspoň uvažujeme, aby se jí líp plánovalo, kolik dětí může nabrat. protože rodiče nemají povinnost odklad či nástup do školy školce sdělilt, je to jejich dobrá vůle, ale zato mají právo nakráčet v září s dítětem do školky. protože pakliže jsou už jednou přijatí, tak školka je nemůže vyškrtnout jenom proto, že se ředitelka domnívá, že nastoupili do školy :nevim: naše ředitelka říkala, že vždycky si nějaké to místo pro takové případy musí schovat, že je lepší někoho přijmout dodatečně, než nemít místo pro už přijaté dítě, které navzdory předpokladu neodešlo do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22801
1.4.16 10:03

@sagina to je pravda, většinou i učitelky ví, které dítě je na odklad zralé a i se rodičů ptají jak dopadli u zápisu apod. Takže nějakou představu kdo ve školce pravděpodobně zůstane mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
1.4.16 11:13

Děvčata,

tříletý rodičák mi končí v listopadu, takže nastupuji do práce. Pokud mi ovšem dítě nevezmou, musím si rodičák prodloužit a v práci nahlásit že nenastoupím. Myslela jsem že to budu řešit na začátku května, čím dřív tím líp.

ředitelka mi samozřejmě řekla kolik dětí vezmou a kolik dětí má doporučený odklad. samozřejmě čím víc dětí odejde do školy tím mám větší šanci, že mi dítě vezmou.

vliv to samozřejmě má. je rozdíl jestli ukončím tříletou mateřskou za 7,9tisíc nebo si nechám prodloužit na 4 roky a budu mít 3 ticíce. :roll: takže asi tak.

každopádně nic nevymyslím a uvidím až po zápisu. jen mě prostě zajímalo, jakou mají rodiče lhůtu na vyjádření.

všem děkuji za názory!!! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama