Pomůžete? Jsem bezradná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jednouurcite
Povídálka 25 příspěvků 13.12.17 20:30
Pomůžete? Jsem bezradnna

Krásný večer přeji,
V prvním trimestru jsem podstoupila screening s výsledkem 1:250 na Downa, odmítla jsem CVS a řekla ze počkám na integrovaný screening..ten vyšel negativní ale 1:300.. na genetice me tlačí do odběru plodovky a to opravdu nechci..dle 2 gynekologu je Už naprosto v pořádku tak jak má být..jsem bezradnna a smutna..máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji :,( :(

Příspěvek upraven 13.12.17 v 20:40

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 13.12.17 20:36

@Jednouurcite otazka je..co kdyby by miminko melo downa..?pokud by sis ho nechala i tak..tak nikam nechod..je to tezke rozhodnuti..doufam ze vsechno dopadnd dobre :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 13.12.17 20:40
@Jednouurcite píše:
Krásný večer přeji,
V prvním trimestru jsem podstoupila screening s výsledkem 1:263 na Downa, odmítla jsem CVS a řekla ze počkám na integrovaný screening..ten vyšel negativní ale 1:360.. na genetice me tlačí do odběru plodovky a to opravdu nechci..dle 3 gynekologu je Už naprosto v pořádku tak jak má být..jsem bezradnna a smutna..máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji :,( :(

mám, odmítli jsme a bylo nám líp.. u našeho dítka se objevilo později vvv, ale s ničim to nesouviselo - chlap ji má v rodině…

Alyss1
Závislačka 2859 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 20:42

Mohu ti rict par veci:

1)Plodovka preci neni takova traga, ano rizika tam jsou ale v dnesni dobe minimalni.

2)zaplat si ten test z krve za 10 tisic. Ja vim je to palka ale za tech x mesicu klidu to stoji.

1. to riziko mi neprijde tak vysoke.
  1. A CO KDYZ TO BUDE POZITIVNI? Down? Jsou i podstatne tezsi postizeni. Nechala by sis to vzit?!?…

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 13.12.17 20:46

Dokázala by jsi vychovávat dítě s Downem? U mě se při riziku 1:250 Down po odběru plodovky potvrdil. I když ti většina tady bude tvrdit, že riziko je minimální, pořád tam je. Záleží na tobě, jak by jsi se k této diagnoze u dítěte dokázala postavit.

Miriana
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 13.12.17 20:47

Za mne bys mela vyrazit na velky ultrazvuk tam co se specializuji na screening vyvojivych vas. V Praze muzu doporucit Profema. Udelaji podrobny UZ s podrobnou zpravou, me luxovali bricho snad hodinu a zprava mela asi 6 stranek. Na zaklade tohoto nasledne doporuci treba plodovku nebo test z krve, nebo te uklidni. UZ se sice plati, nejakych 1500, ale podle me na to stoji.

Příspěvek upraven 13.12.17 v 20:50

Mollify83
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 13.12.17 20:48

Pokud nechceš vyšetření, musíš přijmout možnost, že se vada projeví. Jinak to nejde. Jinak já měla riziko 1:85, s vyšetřením jsem neváhala - chtěla jsem to vědět - a mám zdravého, nyní už 13m chlapečka :) já ale podstoupila CVS, nechtěla jsem být v nejistotě ani minutu.

Příspěvek upraven 13.12.17 v 20:56

drewlet
Závislačka 4800 příspěvků 13.12.17 20:49

Jdi na odběr plodovky a budeš mít klid.

Alyss1
Závislačka 2859 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 20:52

Jinak ja mela 1:80. Na plodovku jsem sla nedovedu si predstavit ze bych 5 mesicu byla v nejistote. To by mne svihlo.

Markéta80
Hvězda diskuse 40406 příspěvků 13.12.17 20:54

@Jednouurcite to musíš vědět ty jestli by jsi dokázala přijmout postižené dítě. Já bych šla na genetiku at tam udělají fakt podrobný utz a pokud by se jim cokoliv nezdála na odběr bych šla.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 13.12.17 20:55

Ja byla na odberu klku a nelituji. Nebylo to bolestive, jen ne prijemne…nam ale pak z klku na genetice nic spatneho nevyslo, ale na utz byl hydrops plodu. V 17tt prestalo bit :srdce: i tak nelituji, ze jsem sla, abych se mohla popripade rozhodnout… ;) byl to stres tak jako tak, ale zalezi na tobe, zda by sis miminko nechala i s pripadnym postizenim a jak pisou holky, nemusi to byt jen Down. Dr nam rikal, ze je plno nepojmenovanych nahodnych vad pote neslucitelnych se zivotem. Bud to bohuzel nevyjde jiz v tehotenstvi a nebo to miminko nemusi zit dlouho - vady organu, apod. :( Zalezi jen a jen na tobe :nevim: drzim palce, aby bylo miminko v poradku :hug:

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 13.12.17 20:56
@Jednouurcite píše:
Krásný večer přeji,
V prvním trimestru jsem podstoupila screening s výsledkem 1:250 na Downa, odmítla jsem CVS a řekla ze počkám na integrovaný screening..ten vyšel negativní ale 1:300.. na genetice me tlačí do odběru plodovky a to opravdu nechci..dle 2 gynekologu je Už naprosto v pořádku tak jak má být..jsem bezradnna a smutna..máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji :,( :(Příspěvek upraven 13.12.17 v 20:40

já jsem byla v podobné situaci, věděla jsem, že i když se Down prokáže, miminko si nechám, ale chtěla jsem to vědět, abych se mohla když tak připravit, vše načíst, sehnat kontakty kdo by mi mohl pomoci a tak.. čili proto jsem na odběr šla… nakonec je syn zcela v pořádku, což plodovka i potvrdila - takže vlastně nakonec to byla úleva..
za mě při odběru plodovky se nic dramatického neděje a je nesmysl to vyšetření odmítat

matsek
Povídálka 38 příspěvků 13.12.17 21:01

Já měla riziko Downa 1:20.Ihned jsem podstoupila odběr klku a dobře to dopadlo. Doteď si ale myslím že byla špatně zaměřena hodnota na UZ. Nebo spíš zaměřena dobře, ale zapsaná špatně do počítače.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 13.12.17 21:05

Záleží na tobě. 1:250-300 podle mě na invazivní vyšetření není. Tam by se ělo posílat pokud je riziko postižení vyšší, než riziko potratu zdravýho miminka při odběru, což je cca 1:100-200.
pokud máš riziko 1:250, na 99,8 procent miminko downa nemá, na 0,2 procenta ano.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 21:09

Známá měla nižší riziko, na odběr plodové vody nešla, i přes to, že jí to bylo doporučeno a nakonec se jí narodil chlapeček s downovým syndromem. Nechala si ho, ale hned po šestinedělí otěhotněla znovu a má druhého tentokrát zdravého synka u kterého se už vyšetřit nechala, protože jí to riziko zase vyšlo vyšší. Nechala by sis takové dítě? Pokud ano, nikam nechoď ať to dopadne jak má.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >