Ponocování miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
8.12.21 08:46

Ponocování miminka

Ahoj, máme doma týdenního chlapečka. Přes den je to zlatý dítě, jednou za cca 3 hodiny ho nakojim a prakticky hned usíná, ale okolo 9.-12. Hodiny večer začne vyvádět a je k neutišení ( i když je nakojený, netrápí ho bříško atp.)
Skoro to vypadá jako by byl pres den odpočatý a měl chuť něco dělat.
Nevíte, jak na to? Rádi bychom v noci měli naopak klidnější režim. Zkoušeli jsme synovi číst, mazlit se aby se uklidnil ale to vůbec nepomáhá. Ocenim vaše tipy, co by mu mohlo chybět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38189
8.12.21 08:58
@Bilie píše:
Ahoj, máme doma týdenního chlapečka. Přes den je to zlatý dítě, jednou za cca 3 hodiny ho nakojim a prakticky hned usíná, ale okolo 9.-12. Hodiny večer začne vyvádět a je k neutišení ( i když je nakojený, netrápí ho bříško atp.)
Skoro to vypadá jako by byl pres den odpočatý a měl chuť něco dělat.
Nevíte, jak na to? Rádi bychom v noci měli naopak klidnější režim. Zkoušeli jsme synovi číst, mazlit se aby se uklidnil ale to vůbec nepomáhá. Ocenim vaše tipy, co by mu mohlo chybět.

On ale nepozná rozdíl mezi dnem a nocí. Je to malé miminko. Prostě to musíš přežít. Dávat ho spát do vyvětrané místnosti, nesvítit velikým světlem, chovat se klidně, spíš šeptat. Přes den lze mít normální režim. Ne mlátit řízky hned vedle pokoje, ale takový ten běžný provoz. Spaní se miminku mění každou chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5063
8.12.21 09:04

@Bilie teprve si nastavuje rezim, ten bude mit az koncem sestinedeli. Do te doby s nim spi pres den co to jde at mas silu na noc. Je to normalni a prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
8.12.21 09:08

Jsi si jistá, že to není kolika? Protože pro tu je naprosto příznačný tenhle večerní jekot. Měli jsme to taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27302
8.12.21 09:08

Tak malé dítě neví že je den nebo noc. Hodně spí přes den, tak holt má v noci víc energie no. Me pomohlo vzít si dítě k sobě do postele, když se mazlil a mel mě u sebe, tak byl klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
8.12.21 09:11

@hospodki tak to bych fakt „neslibovala“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
8.12.21 09:14

To je normální. Po šestinedělí začne rozlišovat den a noc, spraví se to. Buďte trpěliví. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
8.12.21 09:21

Jednak ještě nemá ustálený cirkadiánní rytmus (čili nepozná den a noc) a jednak to může být kolika. Mně takhle první dcera prořvala půlku šestinedělí, pak se to postupně zlepšovalo a ve třech měsících už to bylo ok. Druhá zas od narození spala celou noc s jednou pauzou a usínala sama po sedmé večer, aby se jí to ve dvou měsících zhoršilo. Teď ve 3,5 měsících uspávam kojením a následným houpáním, usíná někdy až v deset a do rána se 4-5× vzbudí, vstává v šest :mrgreen: Mění se to, je to normální - režim a ustálené rituály hodně pomáhají, bez toho bychom s mladší nespali asi vůbec. Když je dobrej večer, tak ji učim usínat samu stejně jako starší (nenechávám plakat, nakojim, položim do postýlky, pohladim, odcházim, při pláči se hned vrátím, uklidnim, odcházim a tak furt dokola - blbý je že narozdíl od starší tahle nechce dudlík :cert: ), když je špatnej den tak holt kojim a houpám. A když je hodně blbej večer a malá řve a řve a řve, tak ji držím v náručí, říkám jí že jsem s ní a že to spolu zvládneme, a čekám až dořve :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5063
8.12.21 09:24
@misuled píše:
@hospodki tak to bych fakt „neslibovala“

Nevidela jsem dite, ktere by nemelo do dvou mesicu rezim :nevim: Pokud byl nekde problem, tak to bylo v matce a stacilo nepretahovat dite stylem je sest vecer, nedame ho spat, ale udrzime ho vzhuru, pak vykoupat at se unavi a pak teprve spat. dite total pretazene a urvane. @Bilie Jaky mate ‚rezim‘? Das ho spat klidne v sest na hodinku, pak umyt nakrmit a zase spat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
8.12.21 09:29

@hospodki ano, zadne nase dite neponocovalo, ale nebudu proto tvrdit, ze zadne dvoumesicni nemuze byt v pulnoci vzhuru. Detsky spanek je jedna z nejslozitejsich kategorii… Ale jestli to mas nejak vyznamne statisticky potvrzeny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5063
8.12.21 09:34

@misuled tvl to je tak vzacne, ze se to globalne tvrdit da. Nicmene bez pleveleni, budu rada kdyz taky zakladatelce poradis, od toho jsi do diskuze lezla ne? Zatim jen prudis :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
740
8.12.21 09:39

@hospodki napsala jsem to proto, aby nebyla frustrovana, kdyz se to po sestinedeli nezlepsi, ze ma divny dite, protoze si osobne myslim, ze ne, ze fakt vsechny deti nezacnou mit jasnej rezim po sesestinedeli. Nenastavuju nijak umele rezim. Kojim, mazlim a vnimam svoje dite. A kazde melo prostor spat, kdyz potrebovalo a taky tak spalo. Ten rezim si tvorily samy a ja jsem ho jen respektovala. A opravdu jsem si u novorozence nehrala na to, co bych rada mela ja

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
8.12.21 10:54
@hospodki píše:
Nevidela jsem dite, ktere by nemelo do dvou mesicu rezim :nevim: Pokud byl nekde problem, tak to bylo v matce a stacilo nepretahovat dite stylem je sest vecer, nedame ho spat, ale udrzime ho vzhuru, pak vykoupat at se unavi a pak teprve spat. dite total pretazene a urvane. @Bilie Jaky mate ‚rezim‘? Das ho spat klidne v sest na hodinku, pak umyt nakrmit a zase spat?

No režim… Vzhledem k tomu, že se na kojení budí, když má hlad sám, tak bych asi nemluvila o režimu :) Ale probudí se, přebalit, nakojit, chvíli pohoupat, pokud je den a je čilejší, dávám si ho do šátku a děláme něco „společně“; večer, nebo když při kojení usíná rovnou do postýlky, ukolébavka a spát. Nekoupu teda každý den (ale když už tak k večeru řekneme 6-7, podle toho kdy se vzbudí, koupeme po krmení).
přes den mi usíná sám v postýlce nebo eventuelně v šátku hezky, ale takhle v noci prostě ne a ne zabrat. Možná, jak radí holky nezbývá než se obrnit trpělivostí.

@unuděná
myslela jsem, že dítě s kolikama propláče celý den nebo jeho větší část :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22861
8.12.21 10:56
@Bilie píše:
@unuděná
myslela jsem, že dítě s kolikama propláče celý den nebo jeho větší část :nevim:

Kdepak, většinou je to nejhorší pozdě odpoledne a v noci. A ani to nemusí mít zdánlivě souvislost s bříškem. Něco si o tom načti. Mě moc pomohlo, že jsem věděla, že syn řve protože má trápení a ne proto, aby mě nas.ral :mrgreen: :mrgreen: Přeháním, samozřejmě, ale prostě přestala jsem vymýšlet, co dělám JÁ špatně (blbý „režim“? brzy ho uspávám? pozdě ho uspávám? málo se najedl? moc se najedl? atd atd), a zaměřila se na přežití :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
8.12.21 11:26

Děláš to dobře. Asi bych teda koupala před kojením ne po něm, ale když ti neblindi, tak je to asi jedno.

První dcera ty první měsíce plakavala od 4 do 9,druha od 7 do půlnoci. První dceru jsem musela nosit v náručí, druhou stačilo chovat. Děti večer řvou často. Někdo tu dával odkaz na „večerní pláč miminek“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat