pootočená děloha

Anonymni
1.3.09 12:01

pootočená děloha

Dobrý den,
na vyšetření u své lékařky jsem se dozvěděla, že mám mírně pootočenou dělohu. Vysvětlení bylo takové, že někdo má křivé nohy…já mám pootočenou dělohu :( Nemáte prosím někdo podobný problém ?? Nemůže být později problém s otěhotněním..?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4549
1.3.09 12:35

Pootočená děloha vůbec ničemu nevadí.Já jí mám otočenou dozadu a žádný problém.Viz.metříky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.09 12:45

viz. metříky? :wink: ??

• Nahlásit
  • Citovat
4549
1.3.09 13:14
simimac píše:
viz. metříky? :wink: ??

Proč otazník?Mám asi při neděli pomalejší myšlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.3.09 13:56

Ahojky,ja mam otocenou delohu od malicka,doktor mi rikal,ze muze byt problem s otehotnenim,ale ja otehotnela behem 3 mesicu,takze problem nebyl,mamka ma taky otocenou delohu a ji doktor radil,pokud chce otehotnet,tak je dobra poloha zezadu,sorry,ze to tady takhle pisu,ale je to tak,kdyz jsme se s pritelem pokouseli o mimco,tak verim,ze zrovna tahle poloha nam pomohla k brzkemu otehotneni,hlavne pak nevstavat :D :D a jit spat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35465
1.3.09 14:35

To by mě celkem zajímalo, co to je „pootočená“ děloha.

Totiž to co píšete, že je otočená děloha, to je tzv. retroverze, retroflexe (normálně je anteverze anteflexe - děloha je nahloněná a ohnutá dopředu). při retro-variantě je děloha jakoby převrácená podle zrcadla, ale ničemu to nevadí, akorát že hrdlo děložní nedoléhá na zadní (normálně) ale na přední poševní klenbu, takže se skutečně líp počne při sexu „zezadu“.

Tak by mě zajímalo, jestli pootočená znamená „nakloněná dozadu“, nebo, jestli je skutečně pootočená podle svislé osy - ale ani tak by to podle mě nemuselo dělat při početí problémy, ledaže by se při tom nějak šponovaly vejcovody, ale v tom asi nebude problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.3.09 14:52

Pudloslavo,myslim,ze u me to bude ta prvni verze,kterou pises,doktor mi to taky rikal odborne,ale ja to zapomnela,zkratka tomu rikam otocena deloha :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.09 18:52

Já jen nevím, co znamená viz.metříky … (ta neděle působí spíše na mně) :lol: . A ten odborný název si také přesně nepamatuji. Když mi to doktorka řekla, tak sem byla trošku v šoku a už sem přestávala vnímat :(

• Nahlásit
  • Citovat
99
1.3.09 21:21

„Viz metříky“ znamená, že i když má Kami74 dělohu pootočenou dozadu, nijak jí to nezabránilo počít a porodit dva krásné klučíky. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
2.3.09 22:30

Ahoj
Prý mám mírně zakloněnou/otočenou (či jak to nazvat) dělohu.A minimálně první 2 děti jsou počaty „zezadu“. U toho třetího si nejsem tak moc jistá,ale nejspíš taky. :wink:
Takže bys neměla mít problém s otěhotněním. :wink:
Jo,první trval 7 měsíců.Druhý 4 měsíce a třetí potomek se zadařil za cca měsíc a půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
3.3.09 17:14

Ahoj,tak ja mam take zaklonenou delohu a ted v tehu akorat Dr.rikal,ze mam spat vice na brise,jinak nic.No a o detatko jsme se tak nejak snazili a nesnazili skoro dva roky,takze mozna ze to s tim otehotnenim souviselo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bebe7
14.4.11 19:30

:-D

Holky, já vám nevím, ale přijde mi to trochu jako blbost. :-D Studuji medicínu a četla jsem v anatomickým atlase, že při anteflexi (tedy „normálním“ z 2 třetin stavu) je děložní čípek tak akorát nastaven k místu s nějvětší koncentrací spermií. Ale pozor! Kdo kdy tvrdil, že každý muž má ejakulátu stejně. Upřímně řečeno mi přijde, že každý muž je na tom s množstvím jinak, což vím i z nemnohé mé zkušenosti a navíc jak kdy. Jediné, co je jisté, že v tom prvním ejakulátu je těch spermií víc a to je celé.

Navíc to s polohou zezadu je zvláštní, protože i kdybychom se drželi „nálevkové“ teorie a ležení na břiše. :-D Při retroflexi (oné 1/3) pořád čípek zůstává povětšinou na stejné straně. (Existuje různá míra zaklonění. Takže jediné, co by se mohlo snad změnit při změně poloh je požitek, ale rozhodně ne pravděpodobnost početí.

Jinak, každá z nás má tu dělohu nakloněnou napravo či nalevo, častěji napravo a nikdo o tom ani neví. S tou retroflexí (záklonem) si myslím, že to není problém i proto, že mi to gyndař ani neřekl a dešifrovala jsem to sama ze zprávy. ;))

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama