Poporodni inkontinence - jak posilovat?

4874
24.2.09 10:45

Poporodni inkontinence - jak posilovat?

Ahoj, obracim se na vas s dotazem, jak posilovat svaly panevniho dna po porodu. Klare je rok a ja mam potize s udrzenim moci pri sportu, behani, skakani..... Po porodu jsem brisni svaly neposilovala, doufala jsem, ze se to samo upravi :oops: V letacku, co jsem si vzala v porodnici, byly cviky typu: Predstavte si, ze vam pochvou jede vytah nahoru a zase dolu a podle toho zatinejte sverace 8O apod. No, z toho opravdu nejsem moc moudra…

Nemate nejaky odkaz na cviceni, na cviky a ukazky?
Hledala jsem souvisejici diskuse, ale vypada to, ze mam takovy problem jen ja :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
24.2.09 11:01

Jsem 3 roky po porodu, a jsem na tom stejně. Trochu se to zlepšilo, ale i s pocitem prázdného moˇčáku mám obavy běhat, natož skákat a pod :cry: .Cviky nevím … takže neporadím, ale počkám s tebou na rady.

• Nahlásit
  • Citovat
255
24.2.09 11:09

Endy - nejsi v tom sama. Mně obdobné problémy skončily kolem Týnina roku. Nemohla jsem si například ani kýchnout, abych si u toho „neucvrnkla“. :oops:
„Cvičím“ (ještě stále) ale jen tak, že zatínám, zatahuji a jakoby zabaluji do sebe všechny „spodní“ svaly (nejlepší je to při vaření nebo u PC, když se na to můžu trochu soustředit ;-)). Jedoucí výtah bych si asi představit neuměla… :lol: Ještě že jsem si toho letáčku na Bulovce nevšimla. :-)
Hodně cviků pro inspiraci je k nalezení zde: http://www.moliklub.cz/home-cz/?….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
24.2.09 11:16

Ahoj, zkus na záchodě přerušovat proud moči. Anebo zatínat spodní svaly jen tak, když máš čas. Někdy na chvilku, někdy na déle, počítej třeba do deseti. Půjde ti to čím dál líp.
Tolik tedy teorie, já se na vybzunkla, tak nějak se to samo upravilo :oops: (ale rezervy ještě jsou, měla bych). Ono je to třeba, v druhém těhotenství to může být o dost horší. Např. já byla inkontinentní jak stará babka. Jednou jsem byla - když už se mi dost chtělo na záchod - donucena doběhnout/pokud možno rychle se dobelhat na tramvaj a následky teda nifmof :twisted: (no docela slušně jsem se za těch sto metrů zčůrala, no :lol: ).
Jo a to jsem se ještě ve 34. týdnu šíleně nachladila a pořád jsem kýchala a kašlala… jak jsem se při tom nestihla zastavit a dát nohy křížem, tak… :lol: . Fuj, ale přešlo to :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
24.2.09 11:18

Holky, diky.....

Je to fakt desne omezujici…Muz me jeste s oblibou lechta a pere se se mnou a ja mam co delat to udrzet…

na ty stranky kouknu, kvito.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
24.2.09 11:32

Endy:tak mám ten stejný problém,teď při druhém těhotenství je to ještě horší,takže po porodu se na to fakt budu muset zaměřit.Nejhorší je pro mě kašel,to jsem při chřipce pořád měnila spodní prádlo :oops: Kamarádka musela po druhém porodu dokonce na nějaké zpevnění(plastiku),protože už to fakt měla i při sebemenším zasmání,tak snad nedopadnu stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.2.09 12:01

Dle mýho gyndaře by měla žena denně 100× zatáhnout a pustit pánevní dno. Jednak prevence inkontinence (nebo řešení už stávající), jednak se to zůročí při sexu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2159
24.2.09 13:34

Tak s močí jsem problém neměla a ani nemám, ale hned po porodu jsem měla problém udržet plyny :oops: :oops: bylo to opravdu trapné a já se děsila, kdy se mi to stane při návštěvách…
Pak jsem dlouho měla problém vydržet, když se mi chtělo na velkou, musela jsem jít hned, nebo by se stal malér. Dnes už nějakou dobu vydržím, ale už to není stejné, jak to bylo před porodem, prostě vydržím, ale ne moc dlouho :oops:
Jinak cvičení je opravdu asi jen o tom, častokrát během dne stahovat všechno spodní svalstvo, jako když všechno zaráz chceš zadržet a ještě se snažit silně. Při čůrání se snažit přerušovat a chvíli vydržet a pak pustit.

No co si budem vykládat, porod to tam dole všechno převrátí vzhůru nohama :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
24.2.09 14:01

Cancerko: tak to máš teda stejný, jako já. Mně když se chce na velkou, tak prostě musím jít hned! Včera mě to přepadlo venku, no děs a hrůza. Naštěstí jsme byli kousek od domu…

Ještě jsem si vzpomněla, že na pánevní dno je super pilates. Pokud se tam posiluje břicho, tak pouze se zataženým dnem a výsledky jsou vidět docela brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
24.2.09 19:34

Holky řežu se tu jako puberťák :lol: :lol: Já mám úplně stejný problém a to mi už tak do smíchu není. Teď jsem měla tři dny kýchají rýmu a skoro jsem musela smrkat na záchodě a o blinkání ani nemluvím, to už vůbec nevím co ovládat dřív :oops: No teď to zkusím asi do porodu nějak překlepat a pak slibuju na holej pupek že začnu posilovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
24.2.09 19:51

:lol: :lol: :lol: :lol: Promiňte ještě mi to nedá se s vámi nepodělit :lol: :lol: Právě jsem se vrátil z WC a totálně jsem se tam odrovnala, asi nějaká těhu demence či co? :lol: :lol: Zkoušela jsem přerušovat proud moči, hi. No zatáhla jsem všechno včetně palců na nohách a ono to furt plynule teklo svým vlastním tempem :lol: :lol: :lol: No zatahovala jsem jak o život asi třikrát a furt nic :lol: :lol: no já tam asi fakt žádný svali nemám :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
24.2.09 20:01

:lol: :lol: :lol: jsem si smichy cvrnkla do kalhotek :lol: :lol:

Lacenko, bodujes! :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
24.2.09 21:25

Ahoj holky.
Moc s vama soucitim, jeste pred pul rokem jsem na tom byla stejne, uz jsem se i divala na moznosti operaci :-(. Cele 4 roky od porodu jsem s tim nic neudelala, cviky zabraly jen malinko. Proste 4kg dite… A vite co pomohlo mne? No, asi to neudela radost kazdemu, ale jizda na koni. No fakt, ani o tom nevite, posilujete!!! Ja jezdim 2krat tydne, a uz po 2 mesicich najednou pohodaaaa! Opravdu je to uzasny pocit, moct zase dobehnout sve dite, jak nekdo psal, problem jsem mela i s prazdnym mocovym mechyrem! :-)
Takze kdo se na to citi, nekomu to mozna udela fakt i dobre, jezdete na koni! :-)

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.09 23:04

Hm, tak já právě při jízdě na koni ty problémy mám největší … :( Jsem po druhém porodu a bez vložky na koně radši nelezu. Gyndař mi řekl cvičit a koupit si brusinky v tabletách, tak to zkusím a uvidím, … Už jsem taky studovala na netu tu operaci, tak když se neprojeví do roka nějaké zlepšení, asi na ní půjdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.2.09 08:24

Holky, tak se zkuste podívat ve vašem okolí, jestli se tam necvičí pilates? Stačí pár hodin na pochopení techniky cvičení břicha a pak se dá cvičit i doma.

Lacenko: já bych to přerušování pořád zkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama