Proplacení poplatku v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikitanikita
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 08.03.11 10:07
Poplatek v nemocnici

Da se ziskat proplacení poplatku za pobyt v nemocnici?Po­jisteni nemam na pobyt…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Luuucik
Kecalka 466 příspěvků 08.03.11 10:08

Bez pojištění nedá.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.03.11 10:29

Dá,formou příspěvku z městského úřadu, jednorázová dávka v nouzi, ale musíš být „sociální případ“.
Pokud nejsi samoživitelka s více dětmi a minimálními příjmy, tak nezískáš.
Nevím, jak se to počítá a jaká jsou pro to kritéria.
Teoreticky se nějaký příspěvek na toto získat dá, ale kolik lidí skutečně získalo, nevím.

Kraje to dnes už neproplácí snad nikde.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 08.03.11 11:37
Jana206 píše:
Dá,formou příspěvku z městského úřadu, jednorázová dávka v nouzi, ale musíš být „sociální případ“.

Opravdu? To moc nedává smysl, ptž sociální případy - ti, co pobírají dávky v hmotné nouzi - jsou od poplatku osvobozeni. Tak jak na to mohou dostávat ještě dávku v nouzi, když je vůbec neplatí?

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.03.11 11:46
Les2311 píše:
Jana206 píše:
Opravdu? To moc nedává smysl, ptž sociální případy - ti, co pobírají dávky v hmotné nouzi - jsou od poplatku osvobozeni. Tak jak na to mohou dostávat ještě dávku v nouzi, když je vůbec neplatí?

Přesně nevím, jestli jsou Ti, co pobírají dávky v hmoutné nouzi, od poplatku osvobozeni nebo je jim tento poplatek proplácen :nevim: Dávky v hmotné nouzi nepobírám.
Ale známá to měla tak(povídala), že fakturu za své dítě v nemocnici musela zaplatit a teprve až se zaplacenou fakturou mohla jít, aby jí to „proplatili“.
Taky je možné, že co město, to trochu jiná praxe.

Těch případů je dnes málo, ale když mohou občané dostat příspěvek „na ledničku, na koberec“, proč ne na toto.

Je fakt, že většina lidí kromě těch, co jsou pojištění pro tyto případy, peníze za pobyt v nemocnici zpět nezíská.

Potom jsou ještě dávky pro případy, když je člověk dlouhodobě v nemocnici, léčí se s nějakou vážnou nemocí, např. onkologické onemocnění, tak mohou získat nějaké příspěvky na cesty, poplatky.

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 08.03.11 11:52

Jinak mi to taky trochu nedává smysl, protože kdyby třeba platil „sociální případ“ v nemocnici 2000, kde je vezme, že :mrgreen:

Ale o různé jednorázové dávky mohou jít žádat i lidé, kteří dosud dávky v hmotné nouzi nepobírali.
Př. Kdybych já třeba platila za sebe nebo své dítě v nemocnici tisícové částky, které by byly nad můj rozpočet, taky bych se na to zeptala :mrgreen: Ale těžko by někdo něco proplatil matce, která tam byla jako doprovod dítěte :nevim:

Jinak fakt nevím přesně, jak to je. Neptala jsem se na to. Jen jsem slyšela, že faktura musí být zaplacená. Myslím ale, že ta známá ani nepobírá dávky v hmotné nouzi(příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení). Pobírá(odhaduju, nikdo přesně neřekne) příspěvek na bydlení, přídavky na děti, sociální příplatek - má postižené dítě a dávky, které může na toto dítě pobírat..
Není to to samé, co jsi myslela Ty.

neliss
Povídálka 42 příspěvků 08.03.11 12:01

pokud je to v souvislosti s těhotenstvím nebo porodem, tak některé zdravotní pojišťovny proplácí, myslím že například OZP. Nevím jakou máš pojišťovnu, ale stačí tam zavolat a zeptat se.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 08.03.11 12:49
neliss píše:
pokud je to v souvislosti s těhotenstvím nebo porodem, tak některé zdravotní pojišťovny proplácí, myslím že například OZP. Nevím jakou máš pojišťovnu, ale stačí tam zavolat a zeptat se.

Já mám OZP a proplaceno jsem za pobyt v porodnici dostala a dostala bych i za přítomnost otce u porodu, kdybych měla potvrzení s datem ne starším než kdy se narodilo miminko. Pak jsem ale tu částku čerpala jinak :palec: .

neliss
Povídálka 42 příspěvků 08.03.11 13:00

na jejich stránkách jsem našla info, tak snad to trochu pomůže.

www.ozp.cz/…evek_az_1500

nikitanikita
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 08.03.11 21:07

Dekuji devcata moje mame totiz vrozenou vadu a lezeli jsme v nemocnici a ted pujdem zase na prvni operaci a pak asi jeste dve operace…neni to sranda…mrzi me ty penize je to opravdu balik a to od dubna me zrujnuje 3tydeni pobyt v Praze za obe denne stokorun je mazec :-(

Jana206
Nadpozemská drbna 26548 příspěvků 09.03.11 06:16
nikitanikita píše:
Dekuji devcata moje mame totiz vrozenou vadu a lezeli jsme v nemocnici a ted pujdem zase na prvni operaci a pak asi jeste dve operace…neni to sranda…mrzi me ty penize je to opravdu balik a to od dubna me zrujnuje 3tydeni pobyt v Praze za obe denne stokorun je mazec :-(

Chápu Tě. Stačilo mi, když jsem s malou ležela 9 dní v nemocnici s rotaviry.
Pokud máte chronické onemocnění a jste rodina s nízkými příjmy, fakt bych to zkusila na sociálce. Buď na oboru dávek v hmotné nouzi nebo přímo péče o zdravotně postižené.

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 09.03.11 17:04
nikitanikita píše:
Dekuji devcata moje mame totiz vrozenou vadu a lezeli jsme v nemocnici a ted pujdem zase na prvni operaci a pak asi jeste dve operace…neni to sranda…mrzi me ty penize je to opravdu balik a to od dubna me zrujnuje 3tydeni pobyt v Praze za obe denne stokorun je mazec :-(

nezbývá než abyste si vytvořili finanční rezervu a z té kryli tyto výdaje.. myslím, že s tím Vám nikdo jiný nepomůže.. je to smutné, ale je to tak.. kdybyste žila v usa, tak za ty operce ještě zaplatíte, takže si ,,važte,, jen toho, že platíte pouhé dvě stovky denně za pobyt v nemocnici..... já byl dneska na meníčku v hospodě, polévka, hlavní jídlo a nápoj, cena 89 korun.. takže mně ta stovka za den v nemocnici nepřijde zase tak moc… ale to je věc názoru..

nikitanikita
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 10.03.11 17:47

ano vec nazoru kdyz lezite v nemocnici mesic.....chtela bych vas videt doma 6000 neprojíte!!!

hancicak
Nováček 3 příspěvky 06.04.11 11:33

Dá se na tom i vydělat a získat proplacení poplatku v nemocnici.Sjed­nala jsem si pojištění u kooperatiny která jako jediná proplácí nemocenskou i v těhotenství a plus pobyt v nemocnici. Platím si tuším na 300 kč za den při pobytu v nemocnici.Takže natom ještě vydělám :wink: .

nikitanikita
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 08.04.11 23:11
hancicak píše:
Dá se na tom i vydělat a získat proplacení poplatku v nemocnici.Sjed­nala jsem si pojištění u kooperatiny která jako jediná proplácí nemocenskou i v těhotenství a plus pobyt v nemocnici. Platím si tuším na 300 kč za den při pobytu v nemocnici.Takže natom ještě vydělám :wink: .

to vse je mozne uz mame taky pojistení na pobyt denne 700kc a ve finale nemame narok jelikoz dcera ma vrozenou vadu a nato se bohuzel nemuze uplatnovat narok proplacení hospitalizace..vse co je spojene s jejíma ledvinama nebude pro placeno :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >