Poradíte autosedačku pro prcka (5 měslíců)?

18.1.07 09:58

Poradíte autosedačku pro prcka (5 měslíců)?

Ahojky.
Náš malý bude mít 5 měsíců měří 72 cm a váží 8 kg. V současné době máme vajíčko CHICCO Synthesis X-Plus(0-13) a už mu začíná být malá. Ještě sám nesedí. Byla bych moc ráda kdybi nám tentokrát vydržela déle :)

Vzhledově a účelností se mi docela líbila Free Line Multimax Plus ale našla jsem hodně hany na bezpečnost. navíc nejsme zrovna majetná rodinka, ale určitě nechci malého vozit v nebezpečné sedačce. Prosím poraďte jakou sedačku by jste doporučili. Jezdíme celkem často dlouhé tray (přes 3 hodky v autě za rodinou).

Pokud máte nějaké odkazy na testy budu také moc ráda.
děkuji
Jarka a Michálek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.1.07 10:38

Milá Jarka,

tzv. „vajíčko“ je najbezpečnejšia sedačka, dieťa by v nej malo vydržať aspoň do roka, ak to nejde tak minimálne do doby kým pevne a samo sedí !!! Tým, že je umiestnená proti smeru jazdy a polohou, v ktorej v nej dieťa je, najlepšie chráni nedovyvinuté svaly krku a chrbtice. Pri posudzovaní, či je táto sedačka dieťaťu malá, sa neberie do úvahy to, že mu trčia nožičky, ale to, či mu hlava nepresahuje cez okraj, a to 72cm dieťaťu ešte podľa mňa nemôže. Hlava má byť pod okraj sedačky aspoň 2 cm, nožičky môžu prečuhovať koľko chcú. Preto by som Ti odporučila počkať ešte pár mesiacov a vydržala s vajíčkom čo najdlhšie. Testy autosedačiek (odkazy na ne) nájdeš napríklad na stránke www.babystyle.cz alebo tu

http://www.adac.de/…itze/tab.asp?…

pa, a šťastnú cestu.

b.

• Nahlásit
  • Citovat
11935
18.1.07 10:55

Ahoj Jarko, resim ten samy problem, Standa ale jeste nema ani sest kilo takze je rozhodovani o to tezsi… :cry:

Anonymni, kdyz ma dite v peti mesicich stejne jako by melo mit podle tabulek v roce tak se do vajicka tezko vleze :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.07 11:13

Enko, moje dieta je vacsie ako su vase deti a vlezie sa tam. Bolo to poradene v dobrom, poradi tak kazdy odbornik a znaly clovek. Dieta, ktore samo nesedi a teda nema dostatocne vyvinute svaly je nebezpecne davat do vacsej sedacky po smere jazdy, takmer, ako keby ani v ziadnej sedacke nesedelo! Jednoducho na to este nema. Precitaj si o tom zopar clankov.

b.

• Nahlásit
  • Citovat
11935
18.1.07 11:25

Anonymni, delaji i sedacky 0-18kg takze bezpecne pro ty male deti asi budou. Standa ma nad hlavou necelych 5cm mista a to mi prijde hodne malo, takze vetsi urcite porizovat budeme… a sam uz sedi takze ani v tomhle bych nevidela problem… (mame ditko pohanene atomem :lol:)… proste mi neprijde bezpecna sedacka ze ktere mu skoro kouka hlava (kdyz je navleceny na ven tak ani tech pet cm tam nema…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.07 11:36

Enko,
ano, je tu ta moznost sedacky 0-18kg. Len podotykam, ze nie su ani zdaleka tak bezpecne, ako 9-18kg. Vid testy.

„Crash testy německého autoklubu dále potvrdily, že lépe dítě ochrání sedačky určené jedné váhové kategorii než ty, které jsou určeny pro dlouhé období růstu dítěte.“

Preto som pri povodnom dotaze automaticky uvazovala o pripade nakupu 9-18, na ktoru je este u Jarky skoro (kedze maly nesedi), ale kedze jej zalezi na bezpecnosti a casto a dlho cestuje. Zvlast, ked maju vajicko, ktore v testoch vychadza dobre.

5cm nad hlavou je este kralovsky vela. Opakujem, ze stacia minimalne 2cm. Skus zapatrat tu v starsich diskusiach, je ich tu neurekom na tuto temu. Ak tvoj maly sedi, je navyse uplne iny pripad, ako ked nesedi, ako bol povodny dotaz.

Takze pre nu odporucam vydrzat co najdlhsie vo vajku, kym maly nebude sediet, a potom nakup sedacky z kategorie 9-18kg.

este raz prajem stastne cesty a uz padim

b.

• Nahlásit
  • Citovat
2480
18.1.07 11:46

Ahoj!

Tak 5 cm mi přijde docela dost. Taky se přikláním k tomu vydržet ve „vajíčku“ co nejdéle. Pokud ale už opravdu chybí jen ten malý kousek, tak bych raději koupila nějakou, která lze dát i proti směru jízdy. Zkuste třeba projít nějaké obchody, kde sedačky prodávají a vyzkoušet to přímo s mimčem. Koupit ji tam nemusíte, ale stačí jen vyzkoušet a pak případně shánět levněji na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
18.1.07 12:50

Enko, kupte větší, ale proti směru jízdy, jako je vajíčko.
Minimálně do roka musí dítko jezdit zády, jinak mu při čelním nárazu hrozí veliké nebezpečí utržení nějakých vazů v krku, hlavičku v této době ještě neudrží. To je opravdu moc důležité :! .
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
18.1.07 12:58

Zizalko, no jestli poroste timhel tempem, tak mi prijde 5cm docela malo :roll: (pri narozeni mel 48cm)

Meduzo, uvazuju prave o te 0-18kg (da se dat i proti smeru jizdy a sklopit) a casem ji vymenit za 9-18kg a tu 0-18kg prodat… (zatim nejlepsi reseni co me napadlo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
18.1.07 13:06

Enko, to je dobrý nápad, autosedačka se prodá vždycky.
Možná, jestli bude ta 0-18kg dost velká, můžete pak rovnou přejít na 15-36kg (pokud Ti prcek poroste takovým tempem).
Já ze zkušenosti vím, že vajíčka Chicco jsou malinká, takže tu bych rozhodně nekupovala, ta je fakt na půl roku.
Náš Matýsek je docela prcek a Maxi Cosi mu taky akorát v roce byla tip ťop, takže si dovedu představit, co je to obřík v Chiccu :lol:
Teď máme Römer a ke kamarádce do auta (která nás vozí do mat. centra) jsme koupili Chicco Vector (0-18kg, taky jde proti směru) a kupodivu se do ní Matýsek ve dvou letech vejde i s bundou, a to je pěkný cvalík. Je sice trochu menší než Römer, ale oproti vajíčku tedy spíš odpovídá uvedené velikosti.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
18.1.07 14:38

Ja ti verim,ze sedacka muze byt mala.Ja mam syna,bude mit 6 mesicu a uz ted premyslim,jakou jinou autosedacku mu koupit :roll: Mame Maxi Cosi 0-13kg ale bojim se,ze uz se mi tam za par tydnu nevejde :roll:
Ve 4mesicich a 2 tydnech mel 74cm a 7,6kg(uz ted mu kupuju obcas veci na 18mesicu :roll:
Takze budem kupovat od 0-18kg a myslim,ze koupime od Bebeconfort(jestli jsem to ted nepopletla) pak az bude vetsi chci jit zase do Maxi Cosi.

Kazde dite je proste jine,dcerka mela v 1roce jenom 70cm…takze docela rozdil od jejiho bratra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
20.1.07 15:22

Tak ja mam 26m syna a este sa v pohode vojde do Romer vajicka!!!
Ma 85cm. A Chicco Synthesis je pokial viem sedacka kategorie 0+ co znamena do 13kg a do 15m.
Tieto udaje udava priamo vyrobca, takze dost dobre nechapem, ako sa tam nemoze mestit 5m dieta!!!
Ano moze byt vacsie, moze mu byt teraz v zime tesnejsia, lenze to mu bude v kazdej sedacke, synovi je teraz tesna aj Maxi Cosi Priori 9-18 a to ma len 10,5kg, ale aj keby mal v 5m velkost rocneho, tak sa tam musi mestit.
Vahovu kategoriu splna, dlzkovu urcite tiez, ked je hlava 2cm pod okrajom.
Enka L-a treba si uvedomit jednu dost dolezitu vec, dieta nerastie rovnomerne.
Nerastie mu len trup, ale aj nohy, cize aj ked narastie 10cm, tak mu stale sedacka moze byt dobra, ak narastol v nohach.
A taktiez ziadne dieta ti nerastie stale rovnomerne vela.
Moj syn sa narodil ako 51cm (3660gr) a v roku mal 75cm.
Do 6-7m rastol a priberal daleko nad normu, bol vylozene velke dieta, no akonahle zacal lozit, tak do roka pribral uz asi len 2kg (v 5m mal 6660gr) v roku 8,5kg. a narastol asi 7cm.
Sam sa po:,–(il v 6m, ale vahovy limit na sedacku 9-18 nesplnal ani v roku (mal len 8,5kg)
Od roka sme to ale riskli a jazdil uz v sedacke 9-18kg, aj ked do vajicka sa mesti stale.
No na prechod do 9-18kg musi dieta splnat obe kategorie, aj samostatne sediet, aj mat minimalne 9kg. Inak je to nebezpecne.
Cize ked uz, tak kupit tu 0-18kg a potom od roka prejst na 9-18 a tu 0-18kg predat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
30.6.07 17:16

Ahoj, chci oprášit tuto diskusi.

Mám pětiměsíční dcerku a je hodně veliká. Má devět kilo a kolem 74 cm…
Jezdíme ve vajíčku Maxi Cosi - starší typ - a bohužel - nad hlavičkou už má jen tři cm. Takže sháním novou sedačku.
Dcerka si začíná sedat - ale pevná rozhodně není - tudíž chci nějakou, co jde dát do PRoti směru jízdy.

Nemáte radu? Nějakou ozkoušenou sedačku tohoto typu?

Našla sem : Chicco Vector nebo třeba Britaxu… nevím, mám první dítko, takže bych se nerada unáhlila v koupi…

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
228
2.7.07 20:59

Ahoj ,
nečetla jsem předcházející komentáře . U syna byl ten samý proclém v půl roce 72 cm a 9,5 kg , měli jsme naprosto stejnou autosedačku. U Chicca je problém ,že je opravdu vajíčko menší než ostatní sedačky a syn už v 5 měsících přečuhoval hlavou o několik cm. Tím samozřejmě sedačka ztrácela funkci a byla pro něj nebezpečná , o nějakém pohodlí ani nemluvě. Tudíž jsme kupovali Maxi cosi priori a naprosto v pohodě. Je polohovatelná , takže do roka jezdil v pololehu , tím jak je samotné sedadlo skloněno ,tak poloha dítěte je stejná jako ve vajíčku. Rozhodně v MC měl zajištěné větší bezpečí než ve vajíčku. Navíc jsem to konzultovala s rehabilitačkou a ta v tom neviděla problém. Těžko dítě které má v 5 měsících váhu a výšku ročního dítěte narvete do malého vajíčka od Chicca. Na všechny holt nejsou tabulky.
Apolena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama