Poraďte prosím - Jaké nepovinné očkování?

Anonymní
19.9.21 05:37

Poraďte prosím - očkování

Ahoj maminky.
Byli jsme s dcerkou, na 2 týdenní prohlídce u lékařky, a ta nám nabídla, nepovinné očkování a máme ji dát příští čtvrtek vědět, pro které jsme se rozhodli a mám v tom zmatky které ano a které ne. Povinné samozřejmě, ale v tomto tápu.
Poradíte mi, které očkování je opravdu dobré dát a případně které jste dali vaším zlatíčkům vy a které naopak ne? Díky a dobré ráno všem. ;) Nabídka je :
Prevenar 13
Rotarix
Bexero
Rotateq
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3330
19.9.21 05:50

My davali navic Prevenar 13.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2112
19.9.21 06:11

Rotarix a Rotateq je vlastně totéž, obojí by mělo fungovat proti nákaze rotaviry - ne vždy se tak stane.
Prevenar 13 proti nákaze invazivními kmeny streptococcus pneumoniae (obecně zvané pneumokoky).
Bexsero proti nákaze Neisseria meningitidis B (meningokok B). Čili bych doporučila si nejprve zjistit, o jaká onemocnění se případně jedná a dle toho se rozhodovat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 06:20

@JanaDaR
Děkuji, samozřejmě si vše pročtu, zajímají mě hlavně zkušenosti maminek.

• Citovat
  • Nahlásit
2112
19.9.21 06:26
@Anonymní píše:
@JanaDaR
Děkuji, samozřejmě si vše pročtu, zajímají mě hlavně zkušenosti maminek.

To je hezké. Ale názor si musíš udělat ty sama, nemůže to za tebe udělat cizí člověk na internetu. Takže hlavně čti, až potom názory z mateřského webu. Je to tvoje dítě, nikoho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 06:29

@JanaDaR Však ano mám svou hlavu ale zajímají mě pouze zkušenosti a názory to je celé.

• Citovat
  • Nahlásit
11207
19.9.21 06:29

Co bys chtěla za zkušenosti? Po každém z nich se můžou objevit vedlejší účinky. Já dávala všechna, samozrejme postupně. Kamarádka, než stihla dát Rotarix, skončila s malou s rotavirovou infekcí na 14 dní v šestinedělí v nemocnici. Musíš sama vědět, z jaké nemoci máš strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.21 06:30

@Aduš8 To je to bojím se hlavně asi těch reakcí tělíčka na očkování…

• Citovat
  • Nahlásit
11207
19.9.21 06:33
@Anonymní píše:

Nastuduj si případné vedlejší účinky a to, co ta nemoc může způsobit. Pak si musíš sama položit otázku, zda výhody toho očkování převyšují tvůj strach před vedlejšími účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
19.9.21 06:45

Rozhodně bych očkovala zvlášť a ne najednou při jedné návštěvě pediatra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
19.9.21 07:37

My budeme dávat u druhého mimca prevenar 14 a pak meningokoky (Bexero). Stejné očkování jsem dávala i první dceři s tím rozdílem že mě Bexero vyšlo na 9000 Kč, teď už to hradí pojišťovna do 6 měsíců věku. Rotarix jsme nedávali dle názoru naší doktorky jsou to „proprděné“ peníze… Ale rozhodnutí je na tobě. Ve dvou letech jsem pak dceři dávala ještě očkovat proti meningokoku C a než půjde do školky tak dáme ještě žloutenku. Vždy nechavej očkovat jen jednu vakcínu s rozestupem alespoň 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1511
19.9.21 07:39

Dobré ráno, tak určitě první rotarix :) pak prevenar 13 a kolem pátého měsíce Bexero :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3378
19.9.21 08:36

Syn dostal Prevenar13 a Bexsero, ale dávky si pohlídej, ať máš vždy po jedné. U každého očkování, ať prostě nedávají zaráz 2 různé vakcíny ☺ Jinak u obou dětí naštěstí žádné potíže nebyly ( dceři bude 8 let a malý měl v červnu 1 rok ). Možná taková ta větší únava a citlivé místo vpichu nebo začervenání s bouličkou 🤷🏻‍♀️ Teď tedy akorát syn po tom Bexseru lehce v noci zvýšenou teplotu.

Příspěvek upraven 19.09.21 v 08:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
19.9.21 08:37

Dávám u obou dětí prevenar a bexero.
Rotarix a podobné mi přišly nesmyslné. Rotavirů jsou tisíce typů a očkování je tak na častých 12… i doktorka mi řekla, že je sice fajn to očkování mít, ale dítě může stejně skončit v nemocnici s průjmem.
Bexero je bez debat, tam to prostě nechci riskovat a prevenar je fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3097
19.9.21 12:48
@Anonymní píše:

Tak nedávej nic krom povinného :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat