Poraďte prosím psí plemeno

26
2.9.20 16:31

Poraďte prosím psí plemeno

Ahoj holky :D Máme labradorku (5 let) a jelikož nevyšly štěňátka (plánovali jsme si jedno nechat)..tak jí sháníme psí parťačku :) Máme barák se zahradou, kde se určitě vydovádí i se psí “ségrou”..Naše představa je něco malého, protože plánuji v budoucnu jít s přítelem do bytu a malého pejska bych si vzala s sebou :hug: Labice by zůstala normálně u rodičů na baráku. Takže potřebovala bych poradit nějaké menší plemeno, které bude přátelské a nepouští chlupy (protože je jasné, že malé plemeno by bylo přes noc v baráku určitě celý rok, zatímco labradorka vydrží celé noci v létě venku, a tak nechceme mít uplně chlupy všude :D ) a taky nechceme čivavy, ani nic na ten způsob, neprošlo by to u zbytku rodiny :palec: Předem děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3738
2.9.20 16:39

Vzala bych jí do útulku, aby si kámošku sama vybrala. Je tam spoustu pěkných a malých parťáků, nejen pro vás, ale i pro vaši psí dámu. Jen přeji, aby se jí nelíbil třeba bernardýn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4844
2.9.20 16:49

Biewer teriér, toho mám já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
2.9.20 16:53

My mame bostonského teriera a je to skvelý pejsek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 17:01

Malýho pudlika, nelínají a jsou hodně chytří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 17:11
@Dana V píše:
My mame bostonského teriera a je to skvelý pejsek

Taky máme. :mavam: :srdce: Jsou to lásky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8062
2.9.20 17:15
@Andilek121 píše:
Ahoj holky :D Máme labradorku (5 let) a jelikož nevyšly štěňátka (plánovali jsme si jedno nechat)..tak jí sháníme psí parťačku :) Máme barák se zahradou, kde se určitě vydovádí i se psí “ségrou”..Naše představa je něco malého, protože plánuji v budoucnu jít s přítelem do bytu a malého pejska bych si vzala s sebou :hug: Labice by zůstala normálně u rodičů na baráku. Takže potřebovala bych poradit nějaké menší plemeno, které bude přátelské a nepouští chlupy (protože je jasné, že malé plemeno by bylo přes noc v baráku určitě celý rok, zatímco labradorka vydrží celé noci v létě venku, a tak nechceme mít uplně chlupy všude :D ) a taky nechceme čivavy, ani nic na ten způsob, neprošlo by to u zbytku rodiny :palec: Předem děkuji :*

No a na co toho pejska přesně chceš? Co mu můžeš poskytnout?
Ani přibližně se ti nějaká plemena nelíbí, ze kterých bys vybírala?
Nevolila bych nic moc mrňavého, aby ho labradorka neválcovala.
Za mě třeba tibetský španěl, ale ten líná normálně, nebo český teriér, to je sympaťák.
Taky záleží, jestli bez/s PP, vyhýbala bych se všemu módnímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
180
2.9.20 17:17

@Andilek121 nemyslím to špatně, ale já bych jí žádnou ségru nepořizovala, pokud ji tu sestru zase chcete vzít. To znamená že jeden pejsek bude od začátku doma a ona bude čekat kdy toho druhého pustíte aby si s ním mohla hrát. Já to neuznávám ale to je jen můj názor. @katyca a pokud, tak tato varianta se mi zdá ideální. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
2.9.20 17:35

My mame parson russell teriera, ale chlupy pousti :lol: ale jsou to veseli neposedni blazni a partaci do zivota :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
2.9.20 17:45

@koko30 Mám stejný názor. Jinak my máme francouzského buldočka, ale na péči celkem náročný a labradorce nebude stíhat asi s dechem.

A jinak já jsem také spíš pro adoptování. Sama bych to tak udělala, jestli budeme jednou pořizovat druhého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9743
2.9.20 18:02

@Andilek121Ty Nebylo by lepší si pejska pak pořídit až pak do bytu? Takhle si na sebe zvyknou a pak je rozdělíš? To není dobrý nápad teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
2.9.20 18:07

Ne nic úplně malého, jako je třeba ten biewer, jako v pěti letech už to asi není úplně janek, ale stejně bych měl strach, že té malé ta velká ve hře ublíží. Vím o případu, kdy flat zabil trpasličího pudla, tak, že běželi vedle sebe, flat v hubě klacek, blbá náhoda a bylo po pudlikovi. V rychlosti jak běželi ho bouchnul klackem po hlavě a bylo. Ten bostonek, to už není tak chatrný, bude jí stačit, to mi přijde v pohodě. Ale budou chlupy, které se všude zapíchnou. Dobrej by mohl být třeba střední pudl, ale zase je potřeba počítat s péčí o srst. Ale fakt dobře bych si to rozmyslel, jak píše někdo výše, za prvé, když je máte v plánu časem rozdělit, nezdá se mu to úplně dobrý a za druhé, že by velká byla venku a malá doma, to bych v životě neudělal, přijde mi to hnusný. Jako ty jsi velká zůstaneš venku, ty malá pojď půjdeme na gauč, to mi přijde hnusný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51986
2.9.20 18:13

Asi žádného. Bude to pro dospělého psa prostě divné, štěně bude doma a on venku sám a pak půjdete do bytu a chudáci oba dva budou rozděleni. Pořídila bych si psa až do bytu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2464
2.9.20 22:21

@Andilek121 Ahoj,my máme na zahradě labradora(psa) a doma jorkšira (fenu) a jsou to obr kámoši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
2.9.20 22:45

Bišonek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu