Bydlím v Teplicích a porod domluvený v Podolí

pandora 2x
30.11.09 13:21

Poradte spěchá

Potřebuju poradit a už to docela hoří. Bydlím v Teplicích a porod mám domluvenej v Podolí. Momentálně řeším kdy vyjet do porodnice abych to vůbec stihla a jak se břico zvětšuje můj manžel = jinak naprostý klidas plaší a asi to přenesl i na mě. Jsem ve 35 týdnu ale to břicho mám jak na 3 děti. Cesta z domova do Prahy mi trvá cca 1 hodinu podle provozu ale pak ještě přes Prahu do Podolí. Beru tak asi 2 hodiny komplet. Jsem druhorodička ale to první bylo před 13 lety.Těhu probíhá bez problímů. Do Teplic jít nechci mám své důvody.Hlavně se bojím že nepoznám kdy to začne a ztratím čas .U toho prvního si to už nepamatuju je to hrozně dlouho. Nemůžu hrůzou spát straší mě to nonstop.Když jsem to napsala tak se mi trochu ulevilo snad mi některá z vás poradí jak na to. Předem moc , moc děkuji . Tak a ted jdu rozmrazovat lednici ach jooooooo

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

394
30.11.09 13:35

Pravidelné kontrakce nebo odtok plodové vody - neboj poznáš to :o) já teď rodila podruhý a taky jsem se bála, že to nepoznám a to mám rozdíl 2,5 roku a poznala. Odjížděla jsem do porodnice a měla jsem pravidelné kontrakce po 3 minutách a porodila jsem za 4 hodiny. Tady když jedeš z Jižního města do Motola, tak to taky trvá hodinu neboj a je to v Praze. Neboj a držím palce :mavam:
malika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35443
30.11.09 13:39

hele to poznáš. Já taky měla kontrakce a tvrdnutí už dřív, ale když se budeš trošku koukat na hodinky, tak pravidlenost rozpoznáš a později to navíc nabere grády. A ohledně dojezdové vzdálenosti - holt pojedeš dřív a budeš riskovat, že se to ještě zastaví a pojedeš domů. Se nedá nic dělat. manžel ať se na zbytečné výjezdy psychicky nachystá a nekušuje.
Vyjela bych při kontrakcích po deseti minutách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
30.11.09 14:57

Já tě asi neuklidním. Samozřejmě jistě pravidelné kontrakce poznáš to ano, ale kdo zajistí, že se ti do hodiny a půl nerozjede porod?. co jsem nedávno ležela v porodnici, potkala jsem nejméně 3 maminky ( zkušené jedna dokonce 5 dětí), které to měly jen tak tak přestože lékaři tvrdili že na hekárně budou hodiny, z čehož jedna na hekárně i ihned porodila.Já tě samozřejmě nechci vůbec strašit. Mezi mými porody bylo 10 let, ale nedalo se to vůbec srovnat, druhý byl podstatně rychlejší. Když nechceš do Teplic, neuvažovala jsi o Ústí, nebo Most ( dobré JIP), Litoměřice apod.??Myslím, že mě by to za ten stres vůbec nestálo a navíc se bojím dopravy autem ( pořád myslím na nejhorší).
Budu ti držet palce at to dopadne na výbornou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1475
30.11.09 15:18

Ahoj, myslím, že to určitě poznáš-já jsem si taky řikala jestli je to ono nebo ne a když už byly kontrakce po 2-3 minutách tak to i mě došlo :-D Ale od odjezdu z domu jsem měla za 4 hodky hotovo ;-) Zdá se mi že to máš dost daleko teda, já bych to nepodceňovala-k tomu v praze člověk nikdy neví, co ho potká na silnici. Co to Ústí? Slyšela jsem samoau chválu :-) Jinak přejem mnoho zdaru a pevné nervy :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16098
30.11.09 15:33

já naopak jela s prasklou plodovkou a druhý porod trval /tedy kontrakce, než jsme šli rodit/ skoro osum hodin, takže to řeš prostě podle toho, jak to cítíš a při kontrakcích vyjeďte. podle mě tě domů nepošlou, když řekneš, že jsi z Teplic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2486
30.11.09 15:37

určitě to poznáš, mě praskla plodovka když jsem stoupla z gauče,ale neměla jsem žádné kontrakce, bolesti,nic…ale raději jsme jeli a pak jsme čekali…a čekali a malej se narodil až za 23 hod.od prasknutí plodovky…ale kdyby se ti něco nezdálo tak raději jeď kdykoliv, tím se určitě nic nepokazí…pro klid a hlavně buď v klidu a nestresuj se,mysli na miminko…a přeji hodně štěstíčka … :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
30.11.09 16:19

No,já nevím,jestli bych riskovala tu vzdálenost-jako druhorodička,i když první porod byl před 13 roky.

Já jsem měla oba porody plánované a vyvolávané.K vůli vrozené srdeční vadě.Rodila jsem ve FN v Brně,hodinu čistého času cestu.Když připočítám zdržení na dálnici a stání v kolonách v Brně,cesta se může protáhnout i na 3 hodiny.

Tabletku jsem dostala v 9,v 10 začaly kontrakce a Emička byla ve 12:55 na světě.

Nejde si na poslední chvíli najít v Praze ubytování?Já bych neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7601
30.11.09 17:12

Tedy Pandoro, kdybych se měla nervovat jako Ty, tak už se z toho asi hroutím :mrgreen: Čeká mě v březnu první porod, bydlím za Prahou a rodit jedu do Vrchlabí. A to opravdu až porod začne, ne že tam budu 14dní před kempovat v penzionu:)
Takže hlavně klid, nebo si to vsugeruješ a přivoláš to na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caty
30.11.09 18:14

AHoj a nemáš možnost být u někoho v Praze okolo termínu porodu? Rodiče, sourozenci nebo tak? Abys byla v klidu, JInak přeji hodně štěstíčka

• Nahlásit
  • Citovat
30.11.09 19:13

Ahoj,
asi bych neriskovala takovou dálku. Porod může být rychlejší než si myslíš.
Mi praskla plodová voda o půl deváté večer, to jsem naštěstí už byla v porodnici, protože jsem měla plánovaný porod císařem. Neměla jsem žádné kontrakce. Doktor mě prohlídl a říkal, že do rána vydržím, že jsem otevřená jen na 2cm. O půl desaté večer jsem měla kontrakce a v deset večer se malý narodil. Byl to hrozný fofr.
U každého je to jinak.
Jinač Ti přeji pohodový porod a zdravé miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
399
30.11.09 20:56

Pandoro, já myslím, že když už sis vybrala Podolí, tak to musíš nějak zvládnout a moc se nestresovat. Jak přijdou pravidelné kontrakce, vyjela bych do porodnice. Snad už by tě pak nevyhodili, kdyby to nebyl úplný začátek, jak už tady někdo psal. Každopádně si myslím, že většina těhulí neporodí do dvou hodin od kontrakcí, takže pravděpodobnost, že to stihneš, je hodně velká. Držím palce :palec: a napiš, jak to dopalo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
30.11.09 20:57

No tak já řeším něco podobného, ovšem jsem z Prahy 8 a registrovaná jsem v Motole. A taky se bojím, že bych to nemusela stihnout. Mám 3,5 letou dceru, takže moje obavy souvisí i s tím, co s malou, když „to na mě přijde“ a budem samy. První porod jsem poznala jen proto, že mi odtekla voda, kontrakce přišly o dost později, to už jsem byla v porodnici a zezačátku jsem teda fakt nevěděla jistě, jestli je to ono (pak už teda jo), ale pak to ještě nějakou dobu trvalo a tenkrát mi přišlo, že je to moc dlouhé. U vícerodiček se doporučuje jet do porodnice, pokud jsou kontrakce pravidelné a zesilují, ale znám několik případů, kdy to zas tak jasně poznat nešlo. Jedna známá nedávno porodila doma (jen s manželem), nejdřív ji jen tak divně bolelo břicho. Představa, že to u mě bude podobné a ještě třeba navíc s asistencí 3,5 leté dcery mě taky dost děsí. Ale už jsem se trochu uklidnila tím, že když budu sama, zavolám sanitku a budu doufat, že když by to fakt šlo moc rychle, tak mě dovezou do nejbližší porodnice. Autem by cesta do porodnice trvala asi hodinu, tak uvidíme. Přeju hodně štěstí a dej vědět..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18515
30.11.09 22:40

No, ja myslim, ze vetsina zen rodi normalne v porodnici i podruhe, ze porodis doma, je urcite malo pravdepodobne. Ja zacala podruhe rodit na navsteve v Plzni u mamy, Vyjizdeli jsme z mobilem v ruce a pocitali, manzel byl trochu nervozni na Barandaku v zacpe, ja byla kupodivu klidna. Do Krce jsme v pohode dojeli, jen uz jsme se nestacili stavit na Zbraslavi pro tasku(manzel to nechtel riskovat, ale urcite bysme to stihli i tak). V porodnici mi rekli, ze je porod v zacatku, porodila jsem za tri hodiny… o mesic drive, 2640g.
Porve jsme rodila taky driv o tri tydny, ale uplne jinak, po predcasnem odtoku plodovky, ale nakonec az druhy den s vyvolavackou…

Kdyz uz ses rozhodla, tak se ted nestresuj, to nepomuze, v nejhorsim vzdycky muzes rodit jinde… :wink: ja bych se teda do Prahy kvuli tomu nestehovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pandora 2x
1.12.09 17:37

hkac

No jo to je přesný . Já a manžel jsme pražáci jak polena . Já z Libně on Břevnov jsme v Teplicich pár let a moc se nám tu líbí jen ty doktory máme pořád v Praze. Prvního kluka jsem rodila na Bulovce a dost hrůza tak ted chci podolí nebo Motol ten je taky super.Taky hodně štěstí at to stihnes pak dej vědět pa pa

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama