Porod a vyšetření

11.2.21 19:00

Porod a vyšetření

Ahoj, chtěla bych se zeptat

Zítra jsem poslední den v porodnici 72 hod po porodu
Jsem zasita a docela mě to bolí asi to je normální když chodím ležím nebo sedím tak to prostě bolí a všimla jsem si že sem má přijít zítra primářska vizita co to znamená? Budou do mě nějak sahat? Bolí to? Ucitim to a jak dlouho to trvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
464
11.2.21 19:03

Před propustenim byla normalni gynekologicka prohlidka a na základě ty propuštění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.2.21 19:05

@Sl.Kockova nerozumím vám jak to myslíte ale odpověď na moji otázku to moc není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
11.2.21 19:07

@Jessinka123 Ptate se jestli do vás budou sahat, tak vám píšu, ze před propustenim je gynekologicka prohlidka, myšlenonormalne v ordinaci ne na pokoji, ze vytahnete kosili, rekla bych, ze to je odpověď na vaši otázku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
11.2.21 19:08

Zeptej se sestry. A co nechceš, nepodstupuj, je jen na tobě, jak se rozhodneš. Pokud s něčím nesouhlasíš, ozvi se, nejlépe dřív, než na to dojde. Něco ve stylu: “dobrý den, co se chystáte dělat/vyšetřovat?”.
Jen pro tvé info, 72 hodin není berná mince. Pokud se cítíš dobře, můžeš jít domů klidně hned, pokud ne, konzultuj a zůstaň ještě klidně dva dny pod dohledem. Pokud by se lékařům na tobě, nebo miminku něco nezdálo, třeba sami budou chtít, abyste zůstali. Pak je na tobě zvážit pro a proti a rozhodnout se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15248
11.2.21 19:09

@Jessinka123 pred propuštěním byla vizita, ale dovnitř mi tedy nikdo nesahal, až po 6 neděli muj gynekolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 19:11

Taky jsem byla hodně šitá.. „prohlídka“ před propuštěním znamenala lehnout naznak a ukázat spodek :mrgreen: nikdo na mě nesahal, jen doktorka koukla a hotovo

• Citovat
  • Nahlásit
26

Pár dní po porodu šití bolí, nabídli ti nějaké léky na bolest? Mě nabízeli. Jinak poporodní kontrola se jen podíva, jak vše vypadá, jestli se vše hojí jak má. My na pokoji jen vleze odhrnuly perinu a poporodní vlozku. Nikdo by do tebe sahat neměl. Jsi tam dole cela rozbolavela.Po šestinedělí pak zajdeš ke svému gynekologovi na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369

@Sl.Kockova

V porodce, kde jsem rodila se gynekologická prohlídka před propuštěním nedělá.. a to ani v ordinaci, ani nikde jinde.. maximálně na pokoji prohmátnou břicho a zeptají se, jestli odchází očistky.. a nazdar, razítko a domů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
11.2.21 19:13

@whooro rodila jsem u apolinare a tam to je takhle, tak asi vsude jinak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
11.2.21 19:16

@Sl.Kockova asi ano, jen tedy za mě, někdo do mě chtít po šití sáhnout, tak ho nakopnu, že odletí z pokoje, byla jsem docela nateklá a sama jsem se myla ukrutně opatrně, aby to nebolelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15248
11.2.21 19:21

@whooro přesně. Byla jsem hodně šitá, zevnitr i zvenku, mela jsem mega hematom na jednom pysku, spatne se hojila kvůli anémii, sáhnout mi někdo dovnitř, prijde minimálně o zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
11.2.21 19:30

Primarska vizita znamena, ze je to velka vizita s primarem a vsechny sestricky stresujou a stoji v pozoru.

Gynekologicka prohlidka by mela byt pred propustenim, na koze, ale dovnitr nikdo sahat nebude.
Jestli se toho bojis, tak se proste predem zeptej a ujisti se, a nedovol co nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3957
11.2.21 19:35

Tak v naší porodnici to fungovalo tak, že každé ráno byla vizita, kdy chodili po pokojích, měly jsme být v posteli, bez kalhotek, přišli, oddelali vložku, prohmatli břicho, zeptali se, jak je a šli pryč.. před propuštěním nás vzali do ordinace a ultrazvukem se koukali do břicha, jestli je děloha OK a pak jsme šly domu.. neumím si představit, že by se nějaký doktor hrabal ženským ve spodku tři dny po porodu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15501
11.2.21 19:49

Primářká vizita pro tebe neznamená skoro nic. jen velký šum na oddělení, jak se všichni snaží vše nachystat, aby neměli pruser.

taky jsme byla hodně šitá a při propuštění jsem šla na gyn. prohlídku. neměla jsme s tím problém ani nic nebolelo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat