Porod-Bolest-Chlapy

1.5.17 16:37

Porod-Bolest-Chlapy :D

Pro pobavení :lol: Aneb Porodní kontrakce…Říká se, že muži jsou silná stvoření a někteří říkají, že by Porod taky lehce zvládli. :lol: :lol:

https://www.novinky.cz/…vydrzel.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3154
1.5.17 16:43

Já bych taky rvala, ať to vypnou. Děti jsem porodila normálně, ale ono když už pak jde do tuhého, tak se tělo neptá na signální slovo. Taky byly fáze porodu, kdy bych ho vypnula a šla domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
1.5.17 16:49

Ježiš marjá, bolest jako prase, co si budeme povídat, kdyby při porodu bylo tlačítko, řvu ať to vypnou už mnohem dřív. Já měla hrůzu z epidurálu, po pár hodinách už mi bylo fuk, co mi píchnou do páteře, jen ať se ta bolest utlumí, mít tam tlačítko, ta bláho, vypla bych to a šla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 16:53

Ženy a jak by jste popsaly tu bolest při kontrakcích? Je pravda, že to je jak menstruační bolesti akorát 10000× horší?
A co jsou křížové bolessti? By mě zajímalo proč je mají jen některé ženy, nebo je to prostě stejná bolest jako kontrakce?
Všechny moje známé mi na to řekly, že na tu bolest zapoměli..ale myslím, že to jsou kecy (aby jsme i nadále rodily) nebo se pletu? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5415
1.5.17 16:56

Ja cekala, ze porod bude strasne bolet a neprislo mi to tak strasne a desive, jak nektere zeny popisuji. Nerodila jsem zadnyho skritka, 52 cm a 3850 g a z porodniho boxu jsem odesla po svych a na pokoji sedela v tureckym sedu.
Pripodobnila bych to zacpe, proste tlak na konecnik, ktery provazi vnitrni bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
1.5.17 17:02

@Barunka.10 ona ta bolest je k ničemu nepřirovnatelná, proto se na ní rychle zapomíná :) nebo aspoň já to tak mám. Rodila jsem 2× teď jsem těhotná po 3 a vím, že je to velká Bolest, ale už si nevybavim jak moc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 17:03

Tak ja teda bolesti malem lezla po zdi. Doslova. Jediný důvod proč to vydrzis je, ze nemáš na vyber. A pak to miminko :mrgreen: dělat to bez důvodně je na cvokhaus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7294
1.5.17 17:07

@Barunka.10 Já si myslím, že kdyby chlapi opravdu rodili, tak by to vydrželi stejně jako ženské, protože by jim nic jiného nezbylo, stejně jako ženským. A druhá věc je ta, že tahleta nasimulovaná bolest je podle mě tělem vnímána mnohem hůř, protože jednak tam nepracují hormony a jednak je ta bolest v podstatě nesmyslná. Skutečné porodní bolesti mají smysl, na konci tě čeká úleva znásobená vyplavenými hormony, odměněná miminkem. Od stroje můžeš očekávat velké prdlajs. A do třetice, myslím si, že když víš, že tu bolest vypnout nemůžeš, tak nad tím tolik nepřemýšlíš, jako když ji vypnout můžeš. Kdybych byla na místě onoho medika, tak bych ten simulátor nejspíš chtěla vypnout během pár vteřin, přestože mám za sebou dva krásné porody bez analgezie a tu bolest už si v podstatě ani nepamatuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1801
1.5.17 17:19

Souhlas s ostatními. Porody (zvlášť ten druhý) jsem měla pohodové, rychlé. Ale jít do toho dobrovolně bez vidiny nějakého výsledku? Ani omylem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
1.5.17 17:29
@Hoa Mai píše:
@Barunka.10 Já si myslím, že kdyby chlapi opravdu rodili, tak by to vydrželi stejně jako ženské, protože by jim nic jiného nezbylo, stejně jako ženským. A druhá věc je ta, že tahleta nasimulovaná bolest je podle mě tělem vnímána mnohem hůř, protože jednak tam nepracují hormony a jednak je ta bolest v podstatě nesmyslná. Skutečné porodní bolesti mají smysl, na konci tě čeká úleva znásobená vyplavenými hormony, odměněná miminkem. Od stroje můžeš očekávat velké prdlajs. A do třetice, myslím si, že když víš, že tu bolest vypnout nemůžeš, tak nad tím tolik nepřemýšlíš, jako když ji vypnout můžeš. Kdybych byla na místě onoho medika, tak bych ten simulátor nejspíš chtěla vypnout během pár vteřin, přestože mám za sebou dva krásné porody bez analgezie a tu bolest už si v podstatě ani nepamatuju.

Přesně tak. Je to úplně nesmyslný. Takhle bez pomoci hormonů a celého těhotenství, kdy se tělo na porod připravuje by to nevydržel ani chlap, ani ženská. Mozek nelze oblbnout a tělo bolest zvládá úplně jinak, když se ví, že to je jen jako.
Jenom se tím dělají z chlapů slaboši :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
1.5.17 18:03
@Barunka.10 píše: Ženy a jak by jste popsaly tu bolest při kontrakcích? Je pravda, že to je jak menstruační bolesti akorát 10000× horší?
A co jsou křížové bolessti? By mě zajímalo proč je mají jen některé ženy, nebo je to prostě stejná bolest jako kontrakce?
Všechny moje známé mi na to řekly, že na tu bolest zapoměli..ale myslím, že to jsou kecy (aby jsme i nadále rodily) nebo se pletu? :lol:

hele, ta bolest je asi nesdělitelná, hlavně každá to vnímá jinak, dále nastupuje většinou postupně, v dlouhých intervalech a trvá krátce, po krátké intervaly, kdy to trvá až minutu, ale zase nastupuje, má vrchol a ustupuje, tělo si na tu bolest postupně zvyká, navíc je tělo zaplaveno endorfiny, takže je to fakt nesdělitelné, a určitě je hůře snášeno, když by mi teď někdo připnul na břicho elektrody, nebo jak tu bolest simulují, a pustil do mě bolest bez přípravy, bych se skácela k zemi, u porodu to tak není. A skutečně, zapomněla, můžu napsat, bolí to jako prase, ale není to důvod nejít znovu rodit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
1.5.17 18:06
@katrih píše:
@Barunka.10 ona ta bolest je k ničemu nepřirovnatelná, proto se na ní rychle zapomíná :) nebo aspoň já to tak mám. Rodila jsem 2× teď jsem těhotná po 3 a vím, že je to velká Bolest, ale už si nevybavim jak moc :lol:

ti to připomenu, hodněěěěěěěěě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1412
1.5.17 18:12
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 18:45
@Barunka.10 píše: Ženy a jak by jste popsaly tu bolest při kontrakcích? Je pravda, že to je jak menstruační bolesti akorát 10000× horší?
Všechny moje známé mi na to řekly, že na tu bolest zapoměli..ale myslím, že to jsou kecy (aby jsme i nadále rodily) nebo se pletu? :lol:

Ja bych to prirovnala k hodne osklivemu prujmu, ale jsou to takove vlny, nastupuje to postupne, pak chvilku skripes zubama, pak to zase odchazi. Osobne jsem si myslela, ze nejvic boli to tlaceni, ale to mi kupodivu prislo uz jako pohoda (ale mela jsem epidural).

S tim zapominanim na bolest - kdyz jsme par hodin po porodu volali s rodicema, manzel rikal, ze to bylo naprosto priserny a ja na to reagovala, ze to nebylo tak zly :D racionalne si pamatuju, ze jsem se behem nekterych kontrakci svijela bolesti i pres hadicku v pateri, ale i ted, kdyz na porod vzpominam, prvni se mi vybavi ten moment, kdy kluka vytahli, kdy zacal kricet, kdy mi ho poprve dali do naruce…a silu toho okamziku zadna bolest proste nevyrovna :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
1.5.17 19:08

Já měla vyvolávaný porod a jak říkám, bylo to z nuly na sto. První tři hodiny pohodička klídek, bolesti jak hooodně slabá MS, pak mi praskla voda a po ní přišla taková kontrakce, že mi hlavou prolítlo, že tohle prostě nepřežiju, že nemám šanci :mrgreen: :mrgreen: A utěšovala jsem se tím, že ta další bude už víc snesitelnější, že tohle byla prostě jen ta první bez vody… no nebyla :mrgreen: Navíc ta další přišla po 40 vteřinách od konce té první a takhle to bylo další tři hodiny než jsem porodila. Ale sotva malá vylezla, tak přišla obrovská úleva a říkala jsem manželovi, že toho sourozence pořídíme :) Ta bolest se prostě nedá k ničemu přirovnat… ale za děti to prostě stojí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama