Otec a dítě po porodu

4
26.4.17 19:53

Otec a dítě po porodu

Zdravím holky,

mám na Vás prosbu, za tři měsíce budu rodit a dost mě zarazilo, co se děje po samotném porodu. Mám v plánu rodit v Hořovicích, jestli má někdo zkušenosti přímo s touto porodnicí. Takže. Moje naivní představa byla, že dítě porodím, hezky pochovám, lékaři udělají potřebná vyšetření a pak mi dítě vrátí a můj muž bude s námi. Jak jsem pochopila, tak na první noc po porodu se dítě odebírá rodičce a tatínek odchází, ale mě se to nelíbí. Zařídila jsme si péči o psy doma s tím, že jsem doufala, že třeba tatínek se mnou bude na nadstandardu první noc, přespí se mnou a bude se mnou i moje miminko. Máte někdo zkušenost, že by to někde šlo? Po tom fyzickém a i psychickém stresu nechci být sama a ještě bez svého uzlíčku.

Díky,

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8512
26.4.17 20:00

@eithel s Hořovicemi zkušenost nemám. KDYSI DÁVNO jsem rodila dvě děti ve Vrchlabí, tam je neodnášeli a nechávali, na nadstandardu mohl být i otec (se mnou nebyl, byl se staršími dětmi). ještě před tím jsem rodila v Krči, tam děti na první noc odnášeli, řekla jsem, že to tedy ne, dítě mi nechají, chvíli jsme se dohadovali, ale dítě mi tedy nechali. ono jde hodně o to umět si říct, co chceš a být o tom přesvědčená, potom jde i to, co se u jiných dělá jinak (a neplatí to jenom pro porodnictví ;-) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13787
26.4.17 20:00

Je to, jak si ty přeješ. V Plzni tu fungovalo tak, jak píšeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
26.4.17 20:02

Brno Bohunice - dítě nikdo neodnese, pokud sama neřeknete, že se necítíte ještě dobře
tatínek může být na nadstandardu, na klasickém pokoji přes noc ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19177
26.4.17 20:03

@eithel Informuj se v konkrétní porodnici, jak jsou zařízení a co je a není možné.

Nicméně mít dítě první noc u sestřiček není až tak od věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
26.4.17 20:03

Pokud budeš zdravotně v pořádku, tak není důvod, aby miminko odnášely, můžeš s ním být. Ale je dobré je na to upozornit, aby věděli. Já jsem takto musela zůstat na předporodním pokoji i s miminkem, protože nebylo volno na šestinedělí a miminko jsem nechtěla dát, ale problém s tím nebyl. Já jsem je urputně upozorňovala už na příjmu, že se od svého dítka nehnu :lol:. Prvního jsem ze zdravotních důvodů nemohla mít u sebe první 2 dny a hodně mě to trápilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20230
26.4.17 20:04

V Hořovicích jsem rodila před pár lety a dítě jsem měla u sebe pořád, nikdo ho nikam neodnášel. Manžel se na noc vreacel domů k druhému dítěti, takže toho jsem neřešila. Ale počítám, že na nadstandardu by to problém být neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
26.4.17 20:07

Pokud jste na nadstandartu, tak by Vam to měli umožnit aby otec dítěte byl přes noc s Vámi na pokoji. A pokud to neni bežné, ze Vám miminko nedají na pokoj, tak bych urcite zažadala o plný rooming in. Ja rodila v Ostravě, mela jsem nadstandart a otec za příplatek přespal každou noc s námi. Miminko jsem samozřejmě mela celou dobu u sebe. A ani si nedokážu představit, ze by mi jej na první noc hned odvezli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
26.4.17 20:07

Rodila jsem v Hořovicích a pokud je dítě ok, tak ho nikam neodnáší ani na noc ani nikdy :) Ale otec přes noc může zůstat s tebou jen v případě, že máte nadstandardní pokoj s možností pobytu otce, a ten je tam tuším jeden a nedá se rezervovat, takže šance, že se toto povede, je velice malá. Je to velká porodnice a rodiček je hodně, měla bys velké štěstí. Ale dítě pokud bude zdravé a bez komplikací, tak budeš mít u sebe pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5402
26.4.17 20:28

Na Bulovce dite hned nechaji u matky na sestinedeli, ale zeptaji se, neb jsou takove, ktere se chteji prvni noc vyspat a dite je na novorozeneckem. Na nadstandardu nevim, jen vim, ze jsou tam mozne navstevy kdykoliv.
Rodila jsem o pul sedme rano, dite vysetrili a dali na chvili do inkubatoru, ja zatim byla s muzem na sale, a hned po 2h hod. bych si ho mohla vzit na pokoj. Ale na sestinedeli nebylo misto, tak me dali na gynekologii a hned jsem za synem mohla jit na novorozenecke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
26.4.17 20:35

Jo, to je důležité dodat, co píše @Jogrr - když je v Hořovicích moc rodiček a nevejdou se na oddělení šestinedělí, tak je umístí na lůžka gyndy a tam jsou tedy myslím bez dětí, děti jsou na novorozeneckém. Nejsem si tím stoprocentně jistá, ale tak na 90% ano. Ale většinou se snaží pak v takové situaci mámy lifrovat brzo domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
890
26.4.17 20:43
@eithel píše:
Zdravím holky,

mám na Vás prosbu, za tři měsíce budu rodit a dost mě zarazilo, co se děje po samotném porodu. Mám v plánu rodit v Hořovicích, jestli má někdo zkušenosti přímo s touto porodnicí. Takže. Moje naivní představa byla, že dítě porodím, hezky pochovám, lékaři udělají potřebná vyšetření a pak mi dítě vrátí a můj muž bude s námi. Jak jsem pochopila, tak na první noc po porodu se dítě odebírá rodičce a tatínek odchází, ale mě se to nelíbí. Zařídila jsme si péči o psy doma s tím, že jsem doufala, že třeba tatínek se mnou bude na nadstandardu první noc, přespí se mnou a bude se mnou i moje miminko. Máte někdo zkušenost, že by to někde šlo? Po tom fyzickém a i psychickém stresu nechci být sama a ještě bez svého uzlíčku.

Díky,

Pavla

Nechci tě nějak rozhodit, ale u nás je docela problém sehnat nadstandart a na normálním pokoji být tatínek nemůže. Takže bych se informovala v nemocnici jak to mají s kapacitou nadstandartů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
26.4.17 20:45

U nás v Brně nikdo miminka nezabavuje :) chlap tuším mohl byt jen na nadstandardu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22563
26.4.17 20:59

Já neměla dítě na noc pryč ani u jednoho ze tří. Porody bez problémů, já i dítě v pořádku, nebyl důvod. Po porodu jsem byli dvě hodiny s miminkem na porodním sále, pak jsem šla na pokoj.
Neměla jsem nadstandard, ale co vím, tak je vcelku běžné v okolních porodnicích, že tam tatínek může přes noc být. akorát nevím, jestli to nebylo za další poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
26.4.17 21:01

V Třebíči pokud je dítě a ty v pořádku tak máš dítě u sebe pořád. A na nadstandartu chlap být může. Akorat si tu noc zaplati. Jediný co tak nadstandart když je obsazenej tak jsi hold na klasickym pokoji kde jsi většinou po 2 a tam hold s chlapem být nemůžeš. ????Být tebou bych se zašla zeptat vysloveně do porodnice kde chceš rodit. A uvidíš. Tady se dá i domluvit na prohlídku porodních sálů šestinedělí… Tak tam zkus zavolat a uvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama