Porod koncem pánevním - zadečkem napřed

Anonymni
13.1.04 20:54

Porod koncem pánevním

Snažím se najít co nejvíce informací o porodu koncem pánevním (zadečkem napřed). Jsem v 22 týdnu a srdčitý tvar mé dělohy pravděpodobně capartovi znemožní otočení. (Má první dcera se taky neotočila, ale rodila jsem císařem, takže to bylo vlastně jedno). U caparta je možný porod normální cestou. Zajímaly by mě zkušenosti a podrobnosti, pokud jste něco podobného zažily.

Díky Žolík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
14.1.04 14:11

Porod koncem pánevním

Mám také miminko uložené koncem pánevním (32. týden). Je zde sice ještě šance, že se otočí, ale jestli ne, rozhodně bych porod klasickou cestou neriskovala. Hrozí větší nebezpečí pro miminko, zvlášť ,když je to první porod (což u mě je), moje paní doktorka mi císařský řez přímo doporučila.

Přeji zdravé mimi. Marta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.04 19:57

Porod koncem pánevním

Já jsem měla chlapečka do 35 týdne KP, už jsem se smířila, že budu mít horší porod, ale pak se naštěstí otočil. S tou dělohou teda neporadím, o tom nic nevím. Teď jsem 24+3 a zatím se nevzrušuji kvůli poloze.

Helča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.2.04 22:30

Nemám osobní zkušenost, ale má velmi dobrá kamarádka rodila koncem pánevním asi před 9 lety. Měla kruté bolesti zad a byla připoutaná k lůžku několik hodin, be možnosti se jen přetočit na bok. Kluk musel po porodu hned na kyslík. Jako malé dítě byl velice hyperaktivní, koktal a navštěvovali logopedii i dětskou psychologii. Teď ve škole se trochu zklidnil, ale stejně je dost divoký. Psycholožka jeho duševní vývoj přisuzovala právě težkému porodu. Kamarádka se dlouho odhodlávala k druhému dítěti. Když jsem se jí ptala, jak by řešila polohu KP teď, odpověděla jednoznačně - CÍSAŘ.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.2.04 21:52

Já jsem měla také poprvé císař a podruhé KP ještě po 30. týdnu, ale pak se mimi otočilo a porodila jsem normálně /doporučuju/! Doktoři mi říkali, že kdyby se bylo neotočilo, normální porod KP po předchozím císaři by prý nebyli riskovali - byl by to opět císař. Ale ještě se může otočit. Cvič kočičí hřbety!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.2.04 11:32

Ahoj, mam 3 deti, to posledni bylo zatvrzele otocene az do konce hlavou nahoru - tedy klasicke „KP“. Ostatni 2 jsem rodila normalne, toto po konzultaci cisarem. Pro dite je to mnohem mene rizikove, pro matku mene nebezpecne a bolestive. Pravdepodobne s eti muze stat, ze po dlouhem porodu skoncis s cisarem. Pri KP musis vic tlacit - i za dite - aby nebylo pridusene. Deti narozene KP bez cisare, kt. znam maji vetsinou nejake problemy - narodily se napr. s vykloubenymi nohami - problemy s vyvojem kycelnich jader, byvaji hyperaktivni (ale samozrejme neplati pro vsechny :-)). Pro dite i tebe bude setrnejsi porod cisarem, i kdyz pri normalni poloze bych ti ho nikdy nedoporucovala! Ahoj L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.2.04 20:06

KP

Já rodila svoji dceru taky koncem pánevním. Byl to dost zdlouhavý porod. Začala jsem rodit v neděli ráno asi tak v 10 hodin, v poledne odešla branka a v 15 h jsme jeli do nemocnice - měla jsem kontrakce po 3 minutách. Bohužel kontrakce byli slabé, takže jsem nebyla vůbec otevřená. Čelali jsme do 21 h - doktorka mi píchla injekci, že by prý mohla pomoci. V půl noci mi odešla plodová voda, a ráno jsem konečně byla otevřená alespoň na 3 prsty! Napojili mi na kapačku, aby byli kontrakce silnější, takže jsem musela chodit neustále s kapačkou. Ale mohla jsem dělat cokoliv, chodit, sedět na míči, ležet, co mi bylo příjemné. Porodila jsem ve 14.30 h. Aninku mi jen ukázali a hned mi jí odnesli, že jí musí hlídat! Byla jsem dost nastřižená, takže jsem týden nemohla pořádně sedět.
Doktor mi upozorňoval, že to bude delší a namáhavější porod. Ale když nad tím uvažuji, tak jsou i horší porody, přesto, že jde mimi hlavičkou napřed! Takže nemějte strach, možná to bude o chviličku déle trvat, ale stojí to za to! :lol: :lol: :lol:
Držím palečky
evka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.2.04 15:34

Porod koncem pánevním

Porodila jsem chlapečka ve 34. týdnu neúplným koncem pánevním (tzv. nohy do praku). Mimi vážilo 2,90 kg a bylo v pořádku. Díky rychlému růstu se jěště v tomto stádiu nepřetočilo. Lékaři mi strašili císařským řezem, ale vzhledem k tomu, že do porodnice jsme přijeli hodinu před narozením malého, už k němu nedošlo. Porod byl bez komlikací a oba jsem byli velmi brzy FIT.Vůbec se není čeho obávat. Myslím, že lékaři to mají pod kontrolou a v případě komplikací udělají, co je nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.2.04 09:15

Holky, mimi se může přetočit hlavičkou dolů až na poslední chvíli, já jsem toho příkladem - moje holčička se přetočila až v 38.týdnu (a drobek to nebyl - 50 cm a 3,60 kg), tak to nechte na pak… v porodnici se uvidí.
Záleží hodně na vedení porodu a na psych.pohodě matky, aby se případný porod koncem pánevním neprodlužoval kvůli zdraví děťátka. V běžných porodnicích bych byla pro císaře, ale např. ve Vrchlabí bych si troufla na normální porod vaginální, mají s tím dobré zkušenosti a bez zdrav.komplikací.Kamarádka ve Vrchlabí porodila koncem pánevním chlapečka dokonce i bez nástřihu (jen se trošku natrhla na pár stehů).
Hodně štěstí! Ilona

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.3.04 16:49

Mám dojem že nás někdy ti doktoři zbytečně straší,můj synek se taky otočil hlavičkou dolů až na 36.týdnu,není tedy důvod ztrácet naději.A i kdyby došlo k porodu KP ani tak není čeho se bát,při nejmenší komplikaci porod ukončí císařským řezem,nehledě k tomu že je tu možnost nechat si aplikovat epidurální analgésii.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.04 12:15

Opravdu se není čeho bát , mě se malej otočil až Týden před porodem :D Doktor mi tehdá říkal že jsou případy kdy se mimísek otočí i den před porodem. Takže Hodně štěstíčka Niky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.04 12:24

Opravdu se není čeho bát , mě se malej otočil týden před porodem , doktor mi tehdá říkal , že jsou případy kdy se mimísek otočí i 1 den před por. Takže dobrý porod , krásná a zdravá mimi přeje Niky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.3.04 15:24

porod koncem pánevním

Je to docela magie, moje mimco /chlapecek/ se po cviceni v 34 tydnu pretocilo do spravne polohy, pak jsem necvicila, ze uz by se pretocit nemelo, ma malo mista, je prilis velke. Ted jsem v 37 tydnu a mrska je zase otocene koncem panevnim, takze zase cvicim a jsem zvedava, co bude dal. Nicmene pri teto poloze mi doktorka rozhodne doporucovala jedine cisarsky rez. O zvlastnostech delohy nemam zadne info.

Zarifka

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.04 09:41

Ahoj,

porodila jsem koncem pánevním zdravou dceru, tento měsíc jí bude už 10 let, je naprosto v pořádku, učí se na samé jedničky. Porod trval 3 hodiny, ale nechali mě hodně se pohybovat, dokonce jsem začala tlačit na boku, ale je pravda, že jsem si více zatlačíla a také mě preventivně více nastřihli. Myslím, že dost záleží na velikosti mimča, měla jen 2,80 kg a to se narodila v termínu.

Myslím si, že i cíšař je pro mimčo šok, nejen cesta ven napřed nožičkama.

Já bych Ti poradila si nechat mimčo „zvážit“ na ultrazvuku a pak to prokonzultovat s doktorem. Já jsem našla porodníka, který se o mě staral poslední měsíc a byl i u porodu, takže mě přesně naváděl jak tlačit atd. Je také důležitá poloha miminka. Holky Ti tady budou radit, ale žádná nebyla v úplně stejné situaci, každé bříško a mimčo jsou jiné.

Držím palce, ať to zvládneš a porodís krátce spontánně.

Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
84
12.3.04 08:26

Ahoj holky,
mám stejný prblém. Na UTZ v minulém týdnu ( 31+1, dle UTZ 32 tt) mi zjistili, že je malý KP a mám přijít na kontrolu za 4-5 týdnů. Myslíte, že je ještě šance, že se mi prcek přeci jen otočí? Zkouším úpně všechno, včetně různého cvičení (kočičí hřbet, indický most,…), ale mám pocit, že stále zůstává hlavinkou nahoře :cry: Nemáte prosím některá zkušenost s tím, který cvik fakticky zabírá? Mimochodem poznáte jak je miminko v bříšku otočeno?
Předem moc díky za odpověď a všem přeji bezproblémové těhulkovství.
Kikinka 32+1 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama