Jak jste ho snášely šestinedělí?

63
7.1.04 15:27

Sestinedeli

Ahojky, rada bych se zeptala na otazky kolem sestinedeli. Jak jste ho snazely, co to pro vas znamenalo, byly jste vice unavene, nebo jak se to sestinedeli vlastne projevuje? Nemam v tom jasno. Kamaradka povidala, ze se ji to projevovalo tak, ze mela 6 nedel menzes, druha zase dostala menzes az za 3 mesice. Poradte.

Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
7.1.04 17:04

Sestinedeli

V šestinedělí se zavinuje děloha a odcházejí čistky, nejedná se o pravou menstruaci, ale o dočištění těla po porodu. Může to trvat asi deset dní, rozhodně ne celé šestinedělí.

Také může docházet k psychické labilitě, ženy bývají plačtivější, unavenější. může docházet k pocitům neschopnosti (jak to všechno zvládnu?!), strach o miminko. Takové stavy jsou celkem běžné, leč pro chlapi jen stěží pochopitelné.

Víéc o šestinedělí se dá najít na internetu.

Menses může přijít brzo (jadna kámoška to dostala asi měsíc po porodu) nebo za dlouho (třeba po roce) Dost to ovlivní délka a intenzitta kojení.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
8.1.04 10:13

Sestinedeli

Ahoj Claire,

moje šestinedělí bylo báječné, i když samozřejmě se projevovala velká únava a občas se mi hrozně rychle měnily nálady a taky jsem si prožila chvilky obrovského strachu z té nové odpovědnosti a i pochyby, zda vše vůbec můžu zvládnout. Nebylo to ale nijak dramatické, navíc k tomu přispělo hodně i to, že moje miminko hodně spinkalo a tak jsem měla dost „volného“ času. Hodně jsem taky spala s miminkem. Cítila jsem se až na tyto malé výpadky dobře a tak z případného dalšího šestinedělí obavy nemám.

V rozporu s tím, co píše Alice, já měla očistky bez 2 dnů opravdu celých 6 neděl, z toho první 4 jako středně silnou menstruaci, pak už to bylo slabší. I jsem se ptala doktorů, prý je to možné.

Mishicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
622
8.1.04 15:46

Sestinedeli

Ahoj.

Já bych šla raději do pekla než znova šestinedělí. Pro mě to bylo strašné. Byla jsem unavená, vyčerpaná, nevyspalá. Hormony způsobily, že jsem měla neustále plačtivou náladu.

Začalo to už po porodu. I když jsem měla normální ztrátu krve, tak to moje tělo nesnelo, přišly komplikace s krvinkami a horečky. Dostávala jsem transfuze a nemohla se starat o miminko.

Doma mi bylo pár dní docela dobře a pak to pokračovalo. To, že bylo moje tělo oslabené mi způsobilo, že mě skolila banální střevní infekce, takže jsem ležela opět se čtyřicítkama v posteli.

Opravdu to přešlo po šesti týdnech, tělo se vzpamatovalo, ustálily se hladiny hormonů.

Krvácela jsem rozhodně déle než deset dní - jak píše Alice. Myslím, že tři týdny určitě a pak jsem jen špinila. Ale nebylo to velké krvácení jako při menzes. Opravdu jen očistky.

Podle vyprávění ostatních holek jsem byla ale vyjímkou. Většinou neprobíhá šestinedělí tak bouřlivě.

Takže neboj, třeba budeš úplně v pohodě!

Ale určitě si někde najdi informace o tom, co to vlastně šestinedělí je. Není to jen tak nějaká změna nálady, jsou to velice významné fyziologické změny v těle ženy.

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
20.4.13 10:47

Holky, chtěla jsem se zeptat, ve čtvrtek to bylo šest neděl od porodu a já začla dost krvácet. Po porodu jsem krvácela maximálně čtrnáct dní. Plně kojím, slyšela jsem že ženský co kojí nemusí dostat menstruaci až půl roku.Co myslíte může to být menstruace? Nemohl by ve mě třeba zůstat kousek placenty a projevit se to až teď? Ve čtvrtek jdu na gyndu ale nevim jestli vůbec můžu když budu stále krvácet.. díky za vaše rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72017
20.4.13 10:49

@Růženkaa Já střídavě oblačno po porodu krvácela víc jak 8 týdnů a nebylo to způsobeno žádným problémem. A jinak s tím kojením, ano nemusí MS dostat, ale klidně mohou, takže to stejně tak může být už i první MS a buď může chodit pravidelně, nebo dalšího půl roku nepřijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
20.4.13 10:52

@j.a.n.i1 takže je to dobrý že jo ale mám si pro jistotu zajít k tomu dr? mam jít na prohlídku po šestinedělí, asi bych se měla ale spíš přeobjednat co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6798
20.4.13 10:56

@Růženkaa
já jsem krvácela 4 týdny pak už skoro ne a pak zase týden ano a docela silně.
dr. se podívá a řekne o co jde, pokud nemáš bolesti, tak je to asi v normě :nevim:
Plně kojím (dnes je to přesně 6m od porodu) a MS jsem ještě neměla (fakt mi nechybí :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10556
20.4.13 10:59

Tak ja krvacela snad jen v porodce, pak jsem spinila a v 7 tydnu jsem normalne dostala ms ktera tedy trvala o trosku dyl nez normalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10556
20.4.13 10:59

Pro klid duse si zajdi k doktorovi a uvidis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
20.4.13 11:00

@Růženkaa taky jsem krvácela s přestávkama, po prvním 8týdnů, po druhém 10. Vždycky jsem po šestinedělí šla na kontrolu a vše bylo v pořádku. Nevadí že krvácíš, určitě zajdi. Spíš to bude ještě čištění, než MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
20.4.13 11:01

Já jsem po prvním neměla ms rok a po druhém jsem začla cca 8týdnů po porodu špinit a to pak zhruba každých 20dnů, až se z toho vyklubala v cca 5m regulérní ms, dítě plně kojený :roll: ¨
Pokud nemáš bolesti, tak bych řekla, že to může být jak k šestinedělí, tak ms. Normálně bych zavolala doktorce, že krvácím jako při ms a zeptala se, zda mám přijít nebo to chce posunout, dneska je sobota, při normálním průběhu ms budeš ve čtvrtek už spíš špinit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23185
20.4.13 11:08

Jinak s MS a kojením to má jak kdo. Někdo má cyklus pravidelně skoro od 6nedělí a někdo musí odstavit, aby MS přišla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tatranka1
20.4.13 11:14
@Růženkaa píše:
Holky, chtěla jsem se zeptat, ve čtvrtek to bylo šest neděl od porodu a já začla dost krvácet. Po porodu jsem krvácela maximálně čtrnáct dní. Plně kojím, slyšela jsem že ženský co kojí nemusí dostat menstruaci až půl roku.Co myslíte může to být menstruace? Nemohl by ve mě třeba zůstat kousek placenty a projevit se to až teď? Ve čtvrtek jdu na gyndu ale nevim jestli vůbec můžu když budu stále krvácet.. díky za vaše rady :kytka:

já jsem MS dostala poslední den před koncem šestinedělí, taky při plném kojení ve dne v noci po 2hodinách. a od té doby jsem dostávala pravidelně každý měsíc

• Citovat
  • Upravit
464
20.4.13 11:31

Jé holky tak děkuju za rady jsem klidnější já v tomhle nemám totiž vůbec přehled a ani zkušenosti určitě zavolám doktorovi a domluvim se :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama