Porod KP nebo CS

13
8.3.21 14:47

Porod KP nebo CS

Ahojky maminky, měla bych takový dotaz. Za dva týdny bych měla rodit v porodnici v Motole, ale mimčo je polohou KP. I přes veškeré touhy rodit přirozeně jsem se smířila s myšlenkou císařského řezu. Bylo mi dáno na výběr přetočení mimča, na který je pozdě, ale i kdyby ne byla jsem připravena tento zákrok odmítnout. Dnes jsem byla na kontrole, kde mi bylo řečeno, že mimčo má 2 730g, a že by byla možnost, za kterou by i lékaři byli radši, rodit přirozenou cestou. Ale jelikož jsem prvorodička, tak mi dají na výběr. Samo sebou bych chtěla rodit přirozeně, ale mám strach z toho jestli se mimču nemůže něco stát. Moc informací jsem tedy nedostala, ale prý porodní cesty jsou krásně nachystané. Chtěla bych se proto vás zeptat, kdo s tím máte jakékoliv zkušenosti, co by jste raději doporučili :kytka: Mám z toho hlavu jak balón, jde mi hlavně především o zdraví mimča :srdce:
Mockrát všem děkuji za veškeré odpovědi, budu ráda za každou zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2304
8.3.21 14:59

Nemám osobní zkušenost, ale vím, že jsou porodnice, kde se na to specializují a rodí tam koncem pánevním přirozeně, např. ZLÍN, či Krnov.. Obecně se říká, že je to náročnější a delší než běžný porod, ale porodní asistentka mi říkala, že je to individuální.. A že měla klientku, která tak rodila své druhé dítě, a prý si to pochvalovala a porod byl lepší než ten první… Takže určitě vyzkoušet, pokud se k tomu kloní i lékaři, tak bych se toho nebala, císař se může udělat vždy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
8.3.21 15:03

Já rodila druhé dítě KP a porod byl opravdu lepší než první hlavičkou. Nevím ale, jak bych se rozhodla jako prvorodicka. Hlavně bych se řídila tím, co ti doporučí v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
8.3.21 15:42

Prvorodička a KP… asi bych taky váhala. A proč by doktoři, jak píšeš, byli radši pro přirozený porod? Zkus to určitě probrat s další porodní asistentkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 15:55

Mám osobní zkušenost, ale už třicet let starou ;) Prvorodička, o ultrazvuku tehdy ani páru, o velikosti mimina taky nic, jen dva dny před porodem rentgen. Že je syn KP mi taky nikdo neřekl, to jsem se dozvěděla až na sále, na možnost císaře se nikdo neptal. A i přes určité komplikace, to nebyl nijak hrozný porod, odrodil mě sám primář a to jsem rodila v tehdy ne moc dobře vedené nemocnici. Syn zdravý a porod jako takový trval jen dvě hodiny, od prvních kontrakcí a dvě hodiny před kontrakcemi jsem dostala nějakou tabletku, zpětně si myslím asi na vyvolání. Druhý syn byl pak normálně a na tři heknutí venku, ale pokud by byl i on KP, rozhodla bych se skusit nejdřív přirozeně.
Jako perličku mám, že když bylo synovi patnáct, musela jsem na menší gynekologický zákrok v úplně jiné nemocnici, tak se na mě přišel podívat primář a asi tři doktoři, jak vypadá ta paní, co tehdy rodila přirozeně KP :mrgreen: A že mě musela odrodit nějaká kapacita, když si to risknul v tehdejších poměrech. Zajímala by mě, co mám v dokumentaci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25120
8.3.21 17:12

@2N0A0T1Y Asi takhle porod je vždy rizikový a je jedno, jestli je dítě hlavičkou, KP a nebo jde ven císařem(tam je větší riziko pro matku). Za mě - dítě má ideální váhu, zkus ještě obvolat nemocnice v okolí, kontaktovat nějakou soukromou PA a zkonzultuj to s ní. Záleží taky na tom, jak se cítíš ty sama, jak si na porod připravená.
Já mít tu možnost, tak do toho jdu. Na druhou stranu císař není ostuda a to ti říkám já, která s ním do dneška není srovnaná a dlouho jsem s tím bojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25120
8.3.21 17:15

@pet p Porod je pro tělo přirozenější, než operační zákrok, tak možná proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
8.3.21 18:23

Mockrát vám všem dekuji za odezvu :andel:
Já jsem na porod jako takovej připravená, jen bych nechtěla ublížit jakkoliv dítěti :think: Prcek má koarktaci aorty, ale bylo mi řečeno, že se prý mimča se srdeční vadou rodí rychleji, ale stále váhám, protože zdraví dítěte je pro me na prvním místě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
8.3.21 18:29

No, podívej, budeš tam pod dohledem, a kdyby se to jakkoliv zkomplikovalo, tak jdeš hned na sál a dítě je za chvilku venku, v porodnici by to rizika dobrovolně nešli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
8.3.21 21:07

Dcera byla taky KP. Rodila jsem vaginálně jako prvorodička a jsem za to moc ráda. Porod byl vyvolávaný a dcera se narodila za 4,5 hodiny od zavedení tabletky s váhou 3400 g. Porod šel hladce, rychle a bez komplikací. Pokud doktoři tvrdí, že jsou dobré podmínky pro vaginální porod, tak bych se toho nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat