Brnění stehna po porodu

Anonymní
7.3.21 16:00

Brnění stehna po porodu

Zdravím jsem pár dní po porodu a mám problém s levym stehnem z přední strany. Byl mi proveden nastrih hráze na levé straně a od té doby co jsem se probrala z narkozy cítím mravenceni stehna, ale pouze když po něm přejedu. Občas mě Teda ve stehne brni i při nějaké špatné poloze. Mohl mi lékař přerušit nějaký nerv? Nedokáži si představit s tímto fungovat do konce života. I když je to brnění jen při doteku..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16137
7.3.21 16:13

Gratuluju, doufám že jinak jste oba/obě zdraví.

Spíš se někde trošku něco hnulo při porodu - v rámci pánve, kostrče, křížové kosti a podobně. Určitě to nebudeš mít do konce života. Jak se teď bude tělo po porodu regenerovat a postupně vracet do normální polohy, nejspíš se to srovná samo.

Když to samo nepřejde, stav se na fyzioterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
7.3.21 16:20
@Anonymní píše:
Zdravím jsem pár dní po porodu a mám problém s levym stehnem z přední strany. Byl mi proveden nastrih hráze na levé straně a od té doby co jsem se probrala z narkozy cítím mravenceni stehna, ale pouze když po něm přejedu. Občas mě Teda ve stehne brni i při nějaké špatné poloze. Mohl mi lékař přerušit nějaký nerv? Nedokáži si představit s tímto fungovat do konce života. I když je to brnění jen při doteku..

Koukni, jestli to neni podobny. Nemusi to byt striktne zevni strana stehna.

https://www.wikiskripta.eu/…araesthetica

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4577
7.3.21 17:41

To může být klinický příznak senzitivní poruchy dermatomu tištěného míšního kořene v lumbalní oblasti…v tomto případě L4-L5. Neměla jste někdy bolesti zad v bederní části?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 18:26

@S.maya měla jsem dříve hrozné problémy se zády, hlavně bolest v kříži, které se postupem času cvičení jógy zlepšilo. Těžko říct. Už se těším, až budu zase moci cvičit, teď si to ale po tom porodu celá sešita ještě netroufnu.

• Citovat
  • Nahlásit
4577
7.3.21 19:51
@Anonymní píše:
@S.maya měla jsem dříve hrozné problémy se zády, hlavně bolest v kříži, které se postupem času cvičení jógy zlepšilo. Těžko říct. Už se těším, až budu zase moci cvičit, teď si to ale po tom porodu celá sešita ještě netroufnu.

Nedělali vám nikdy předtím rentgen nebo CT, MRI zad? Útlak míšního nervu může způsobovat vyklenutá (vyhřezlá) ploténka, což se může projevit bolestí nebo brněním jak popisujete. Zvláště pokud jste dříve měla problémy se zády v lumbalní části, tak se mi to jeví jako nejpravděpodobnější.

Určitě se o tom zmiňte svému lékaři.

Radši si teď dávejte pozor při predklonech. Páteř teď moc nemá oporu v břišních svalech, které jsou těhotenstvím oslabené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
7.3.21 19:53
@S.maya píše:
Nedělali vám nikdy předtím rentgen nebo CT, MRI zad? Útlak míšního nervu může způsobovat vyklenutá (vyhřezlá) ploténka, což se může projevit bolestí nebo brněním jak popisujete. Zvláště pokud jste dříve měla problémy se zády v lumbalní části, tak se mi to jeví jako nejpravděpodobnější.

Určitě se o tom zmiňte svému lékaři.

Radši si teď dávejte pozor při predklonech. Páteř teď moc nemá oporu v břišních svalech, které jsou těhotenstvím oslabené.

Když je to plotna, jde brnění nebo bolesti spíš po celém dermatomu. Když je to jen ke koleni, spíš je to něco jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 20:51
@Anonymní píše:

Já měla podobné problémy před porodem. Ale mám výhřez ploténky v bederní části. Fyzio řekla, že to souvisí s tou ploténkou, a že to po porodu přejde a měla pravdu. U prvního mě zase bolela kyčel po porodu. Řekla bych, že se to musí srovnat. A pak samozřejmě cvičit a cvičit. Pokud jsi měla problémy před, pak nezmizely,

• Citovat
  • Nahlásit
99
7.3.21 23:32

Tak to same mivam take a to jsem jeste nikdy nerodila. Napr. kdyz dlouho stojim nebo v nejakych polohach v sede i v leze. Urcite to je od patere a musim rict, ze kdyz cvicim na zada, tak se to lepsi, kdyz zada nejaky cas vynecham, zas se to vraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 09:16
@Kalimba22 píše:
Tak to same mivam take a to jsem jeste nikdy nerodila. Napr. kdyz dlouho stojim nebo v nejakych polohach v sede i v leze. Urcite to je od patere a musim rict, ze kdyz cvicim na zada, tak se to lepsi, kdyz zada nejaky cas vynecham, zas se to vraci.

To je ono. Před porodem jsem cvičila sm systém. Co to šlo, jak mně vyrostlo břicho, tak nic. A teď už se těším, až se zahojí jizva a budu moci cvičit znovu. Ale jak píšeš, důležitá je pravidelnost a cvičit pořád.

• Citovat
  • Nahlásit
4577
8.3.21 16:39
@Baba píše:
Když je to plotna, jde brnění nebo bolesti spíš po celém dermatomu. Když je to jen ke koleni, spíš je to něco jinýho.

Když se bolest centralizuje, tak ustupuje a může jít jen do stehna. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat