Screening sluchu u novorozenců

10
7.3.21 16:32

Screening sluchu u novorozencu

Dobry den,
Chtela bych se zeptat, trochu se uklidnit. Synovi po narozeni v porodnici nenamerili jedno ousko na screeningu sluchu a mame se objednat za dva tydny na vysetreni na orl nebo foniatrii. Meli jste nekdo stejny vysledek v porodnici a pak bylo treba vse se sluchem v poradku? Dekuji. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2769
7.3.21 16:36

U nás bohužel jedno ouško zůstalo špatné, ale mám několik kamarádek, kterým také nemohli naměřit děti a později se to podařilo. Většinou se to později podaří. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.3.21 16:41
@Danulinka16 píše:
U nás bohužel jedno ouško zůstalo špatné, ale mám několik kamarádek, kterým také nemohli naměřit děti a později se to podařilo. Většinou se to později podaří. :srdce:

To je mi lito ze u vas se to nepodarilo. Dekuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
7.3.21 16:46

Taky jsme to tak měli a za dva týdny už ho naměřili. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.3.21 16:47
@Lizzie001 píše:
Taky jsme to tak měli a za dva týdny už ho naměřili. :palec:

Dekuji. Jsou to nervy. Snad na tom budeme stejne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
7.3.21 16:50

@Zdeni13 Určitě ano. ;) Když jsem pak viděla, jak to měří, tak je to o šikovnosti sestry.. Oni když ten přístroj naměří 99, tak to berou jako nezměněno (vím to, protože tam starší sestra zaučovala mladší). 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2782
7.3.21 16:52

Nepanikar, obcas se stane, ze staci ucho vycistit, na ORL asi kouknou, kdyz by se pri kontrole nenamerilo, a odborne vycisti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.3.21 16:56
@bobulka88 píše:
Nepanikar, obcas se stane, ze staci ucho vycistit, na ORL asi kouknou, kdyz by se pri kontrole nenamerilo, a odborne vycisti.

Snad jo. Treba to v porodnici jen vzali moc fofrem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
7.3.21 16:56

Jo, je to docela časté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
7.3.21 17:41

Ahoj, ničeho se neboj. Nám to v porodnici měřili 2× a pokaždé se závěrem „nevýbavné“, tj. jako že to nejde změřit. A to na obou ouškách. Taky nás objednali na potom a opět nic, protože malá neusnula a prostě to nešlo změřit. Tak jsme dostali nový termín a na počtvrté to vyšlo a výsledek zcela v pořádku. Prý má malá na toto vyšetření nevhodně tvarovanou hlavu. Takže jsme žertovali, že reklamace už není možná, vrátit zpět a předělat už asi nepůjde :D.

Další možné příčiny, proč to nevyšlo, mohou být např. že v oušku zůstalo trochu plodové vody, je tam nějaká nečistota, dítě není zcela v klidu, u vyšetření se hemží apod. Nemusí to nutně znamenat nějakou vadu sluchu. Ale plně tě chápu, taky jsem měla obavy a hledala ohledně toho informace.

Přeju hodně štěstí :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
7.3.21 17:52

Ano, taky se nam s dcerkou stalo, pry je to dost bezne. Ze to muze byt i pozustatkem vody v uchu (jestli jsem to dobre pochopila). Vse v poradku pri kontrole. Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
7.3.21 19:09
@Enitka píše:
Ahoj, ničeho se neboj. Nám to v porodnici měřili 2× a pokaždé se závěrem „nevýbavné“, tj. jako že to nejde změřit. A to na obou ouškách. Taky nás objednali na potom a opět nic, protože malá neusnula a prostě to nešlo změřit. Tak jsme dostali nový termín a na počtvrté to vyšlo a výsledek zcela v pořádku. Prý má malá na toto vyšetření nevhodně tvarovanou hlavu. Takže jsme žertovali, že reklamace už není možná, vrátit zpět a předělat už asi nepůjde :D.

Další možné příčiny, proč to nevyšlo, mohou být např. že v oušku zůstalo trochu plodové vody, je tam nějaká nečistota, dítě není zcela v klidu, u vyšetření se hemží apod. Nemusí to nutně znamenat nějakou vadu sluchu. Ale plně tě chápu, taky jsem měla obavy a hledala ohledně toho informace.

Přeju hodně štěstí :hug:.

Moc dekuju za odpoved. Taky doufam ze to bude jen o novem mereni v klidu a dopadne to dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
7.3.21 19:52

Nám se to stalo u nejmladšího syna, jedno ouško mu v porodnici ani na podruhé nenaměřili. Poté na ORL už bylo vše v pořádku. Držím palce, ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat