Porod v 7. měsíci

456
5.5.05 20:05

Porod v 7. měsíci

Ahojky holky, má kamarádka porodila v 7 měcíci po autonehodě císařským řezem. Sestra ji řekla, že malá má šanci 50%. :(
Jak je to s takto narozenými dětmi? :?:
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

377
5.5.05 20:30

Ahoj Sonko
k Tvému dotazu, záleží v jakém konkrétním týdnu se holčička narodila, co týden tím větší % úspěchu, také záleží kolik váží. Dnes dokáží lékaři zachránit miminka kolem 1000 g, většinou musí být na umělém dýchání ( nemají vyvinuté plíce), jejich imunitní systém také není silný, takže dostávají antibiotika, musí se udržovat jejich stálá tělesná teplota. Více se dozvíš na stránkách www.profempublishing.com, zde si klikni na archiv článku (červeně) a vyber 2/2004 - článek neantologie. Přeji Tvojí kamarádce ať vše dobře dopadne a těší se ze zdravé spokojené holčičky. Dolfinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.5.05 20:52

Malá měla 2 kg a 45 cm. V kolikátém týdnu byla, to přesně nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.05 21:16

Sonko,
to se mi moc nezdá, opravdu to byl sedmý měsíc? Já rodila v devátém (pokud bereme, že těhotenství trvá 10měsíců) a děti měli necelých 1.800g a byli v pohodě. Tak si myslím, že 2kg není žádná katastrofa, ale samozřejmě to asi víc záleží na tom, který to byl týden. Taky se mi nechce věřit, že by nějaká sestra mohla říct mamince co zrovna porodila, že její dítě má 50% šance.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.5.05 21:19

No ja se moc nevyznam, ale se 2kg a 45 cm, to uz snad musel byt tak aspon 34. tyden, ne ? Ja myslim, ze s takovymy rozmery ma sance velice slusne…
Ale nevis alespon termin porodu? Podle toho by se ten tyden dal slusne spocitat. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2857
5.5.05 21:19

ahojky,

samozřejmě tam rizika jsou, ale jen bych chtěla poupravit, že dr. umí zachránit i mnohem menší děti - ted nedávno byl případe malé holčičky na Slovensku (nechci kecat ale měla něco kolem 500 g). Jinak v porodnici kde jsem rodila, měli u JIPu vyvěšené děti - a vždycky tam byla prodní fotka a váha a pak po roce - no a ty váhy okolo 700 gramů…

Ale je fakt že záleží na mnoha faktorech, dítko narozené 700 gramové nemusí mít v budoucnu žádné problémy a dítko narozené normálně v termínu jo.. holt příroda je mocná, ale dá se jí pomoct.))

Takže moc tvé kamarádce a jejímu prckovi držíme pěsti.o)

M+M

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.05 21:22

Termín měla mít 28. června, a sestra si asi chtěla léčit špatnou náladu na chudince mamince. :evil:
Tak mi to vychází na cca 29 týden. Nechápu tedy reakci sestry, akorát jí vystresovala k smrti. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
377
5.5.05 21:23

Ahoj Sonko,
jelikož jsem laik, ale o tuto problematiku jsem se také zajímala, tak si myslím, že porodní váha 2kg na nedonošené dítě, to je velice slibná prognóza. Podle toho soudím, že je malá v inkubátoru a maminka odstříkává mléko. Až se dostane na 2,5 kg a bude po všech stránkách v pořádku, má vyhráno, však ona to dožene. Nevím proč jí sestra strašila s tou 50% šancí?
No jak říkám nejsem doktor, píši zkušenosti z porodnic. Dolfinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.05 21:24

Sonka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
25
5.5.05 21:28

Sonko,
ani mě se to nezdá. Já jsem porodila jen o týden dřív a malá měla 2,75 kg. Je ale pravda, že i já jsem měla porodní váhu pod 3 kg. Hodně záleží na tom, jak „velcí“ byli rodiče.
Ale jak píše Isobell záleží na tom, který to byl týden.
Ale pokud má malá takovouhle váhu, tak si myslím že by mělo být všechno v pohodě.
Vůbec nechápu tu sestru, jak něco takového může vypustit z pusy. Když už by měli mamince říct nějakou prognozu, tak by to měl být rozhodně lékař. Alespoň takhle to funguje u nás v nemocnici - ať se sestry ptáš na co chceš, vždycky řekne, že neví ať se zeptáš lékaře.
No zřejmě jiný kraj, jiný mrav :(
Ta sestra by ale rozhodně zasloužila :evil: …

Přeju ať je všechno v pořádku, a ať jsou všichni brzo spolu pohromadě doma :D

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
5.5.05 21:35

Ahoj, ráda bych tě trochu uklidila. Narodila jsem se v 7.měsíci, měla jsem 43cm a 1800g. V inkubátoru jsem byla 3 dny, domů mě pustili v 6 týdnech. To bylo v 60.letech. Nepíšeš jestli má miminko nějaké jiné obtíže, ale samozřejmě jí nemohou říct, že je všechno v pořádku. Důležité je, aby ona věřila, že to děťátko zvládne. Držím palečky. Mám zkušenost se dvěma miminky polovičními a jedno už je zdravé doma a druhé má pár dnů a jeho šance se každou hodinou zvyšují.
Stefinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
5.5.05 22:18

No, podle me to teda mala v poradku prestoji, drzim palecky, a kamaradka at nedrzi pusu, zepta se sestry na jmeno a at si na ni PISEMNE stezuje vedeni oddeleni, nebo primo nemocnice. Pokud jsou tam normalni aspon ve vedeni, snad dostane kartac a priste si da na pusu pozor.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.05 22:34

Ahoj,
taky si myslim že 2kg porodní váhy je dost a zdá se mi celkem velký dítě na 7.měsíc.Moje kamarádka rodila ve 41.týdnu a malej měl 2,60kg.
A to co řekla sestra že má 50% je fakt asi blbost.Nevim v jakém stavu to miminko je,ale ta váha podle mě neni problém.
Přeju ať jsou brzy zdravé
Kelinka

• Nahlásit
  • Citovat
472
5.5.05 22:35

zapoměla jsem se přihlásit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.5.05 22:37

Děkuji všem za reakce. :lol: Všechno jí vyřídim. Myslim, že kdyby se malá narodila v termínu 28. června, tak by byla pěkný cvalda. :wink:
Malá je jinak v pořáku, maminka už kojí a mlíčko jí přivádí sondou. Někteří zdravotníci jsou opravdu na nasprávném místě. Jinak malá i s maminkou leží v Hradci K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama