Porodní poloha (Podolí)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andyssek
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 17.10.14 10:14
Porodní poloha (Podolí)

Ahoj holky,
chci se zeptat hlavně těch, co rodily v Podolí, ale uvítám i zkušenosti ostatních. Jakou jste zvolily pohohu při 2. době porodní a jak jsou v Podolí vybaveni na jiné polohy než vleže na zádech? A kdo rodil v leže na zádech, proč jste si ji zvolily?
A máte některá možnost srovnat polohu na zádech vs. třeba v podřepu nebo v kleku, ve stoje (ve stoje mi to osobně přijde divný)?

Děkuju předem za názory a zkušenosti
Andy

Reakce:
Daisy Veronica
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 10:24

Ahoooj :mavam: Tak já zvolila klasiku jako u prvního porodu - na zádech. Máš přehled, co se děje a mezi kontrakcema můžeš v klidu ležet a nabrat sílu. Hlavně pro mě to byla nejlepší poloha i při těch posledních kontrakcích. Když jsem se musela otočit na bok, aby holky dorotovaly, tak mě to strašně bolelo, ale jakmile jsem si lehla na záda, tak jsem vše zvládala líp :nevim: Každá ti napíše asi něco jiného. Podolí je dobrá volba - všichni na nás byli milí a na porodním pokoji nás nikdo zbytečně nerušil, nenutil, a pak šup na nadstandart. Ať se daří :kytka:

doumi
Kelišová 5011 příspěvků 17.10.14 10:27

Ahoj :) Rodila jsem na zádech, ale neměla jsem nohy v držákách, měla jsem je jen pokrčené na lehátku. Rodila jsem tak, protože mě to jinak ani nenapadlo a přišlo mi to automatický. Za mě je Podolí super a druhý chci rodit jedině tam..

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 17.10.14 10:39

V polosedě, nohy volně, 2011. Měla jsem na sobě spoustu hadiček a kabelů (byl k tomu myslím fakt důvod) a přišlo mi to tak v pohodě. Před tím jsem několik hodin stála s pokrčenýma nohama a byla jsem ráda, že mají nohy klid.
Byla tam porodní stolička a to křeslo se dá naštelovat i úplně naležato, klečet by na tom jistě šlo.

zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 17.10.14 10:59

Ja byla na porodnim boxu 18 hodin, kontrakce skoro celou dobupo dvou minutach, bolesti jako krava, postavit se na nohy bylo nemyslitelny, ve sprse jsem vydrzela v sede max minutu, jinak bych omdlela, takze lezeni bylo vysvobozeni. Mela jsem i krizove bolesti, takme kriz podlozili polstarkem z jadyrek, coz malinko pomohlo. Kazdej pohyb byl utrpeni, takze poloha v leze fakt the best…navicmi furt davali kapacky, abych to vydrzela, takze jsem lezet musela :) jinak podoli za me supeeer :)

zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 17.10.14 11:00

Jo a pred tlacenim mi to zvedli do polosedu, aby se mi dobre tlacilo :)

Levandulina
Kelišová 6290 příspěvků 21 inzerátů 17.10.14 11:03

Byla jsem na zadech, nohy jsem si drzela pokrceny. A zada v trosku vyvyseny poloze. Mohla jsem pak odpocivat. Jinou polohu bych nevolila, tahle byla pro me nejlepsi. A kdybych rodila znovu, jdu rodit takhle a opet do podoli. Mam stejnou zkusenost, jako @Daisy Veronica Na boku to dost bolelo…

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 17.10.14 11:05

Můžu srovnat leh a klek. V lehu se mi špatně tlačilo, těžko říct, zda to bylo prvním porodem, proběhl zbytečný nástřih, kdybych mohla, rodila bych už tehdy v kleku.
V kleku další dva porody, líp se mi tlačilo, dítě se tlačilo i samo, holt gravitace je pomocník, na rozdíl od lehu tlačení poměrně dost bolelo, opět nemůžu říct, zda napoprvé nebolelo kvůli tomu, že to bylo poprvé nebo měla poloha vliv.
Když jsem měla tu možnost u druhého a třetího, tak jsem tlačila v poloze, o kterou si řeklo tělo samo. Pamatuju se, že ty poslední kontrakce v leže před porodem prvního byly fakt strašné, jenže pak mi postupně mizely, což bylo zřejmě též dané polohou (produkce oxytocinu se řídí tím, jak moc je vyvíjený tlak na spodek dělohy, u vertikální polohy logicky dítě naléhá celou vahou, u vertikální nenaléhá

andyssek
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 18.10.14 00:17

Moc děkuju za příspěvky. To by me asi nenapadlo si ty nohy nedat do drzaku… a treba to je lepsi… no uvidime… :)

doumi
Kelišová 5011 příspěvků 18.10.14 07:56

@andyssek mě zase nenapadlo je tam dát :lol: PA se mě ptala jestli je mi to tak pohodlné a nechala mi nohy tak..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >