Špatné ozvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bibi-lili
Povídálka 45 příspěvků 15.10.14 15:55
Špatné ozvy

Maminy, v ponděli sem byla na prvních ozvach doktorovi se nelibili tak jsem musela odpoledne ještě jednou se stejnym vysledkem, že mam hraniční hodnoty a večer sem musela na ozvy do nemocnice tam řekli, že jsou v pořádku. Gyndař mě přenechal ryzikové poradně pro jistotu dnes jsem tam byla ozvy se jim nelibili s tím že tam zůstanu (jelikož sem byla nenachystane bez ničeho tak jsem se domluvila na nastupu zítra ráno) a že tam budu tak na den dva sledována na ozvach plus zatěžovy oxy. test… do zprávy mi napsal, že velikost malé odpovida 35+4 dnes jsem 37+1, a dál že mám zuženy pupečník váha malé 2800g a teda mě řikal že mam míň vody a že je pupečnik na přední straně a řikal to stylem jako by to bylo špatně… Myslíte, že je šance že mě pusti dom nebo mě už nechaj rodit? a jestli bych měla rodit tak mě nechaj normal nebo CS??

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64985 příspěvků 15.10.14 15:58

@bibi-lili Podle toho co píšeš, tak bych řekla, že tě domů už nepustěj a tipuju že budou chtít dítko vyvolat.

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 15.10.14 16:02

Podle toho zátěžového testu bych tipla, že pokud se situace nezlepší, tak se asi pokusí vyvolat porod, rodit bys měla normálně, pokud nenastanou komplikace.
Neboj, miminko je touhle dobou už hotové, zvládnete to v pohodě :hug:

micha.bello
Závislačka 2655 příspěvků 15.10.14 16:16

@bibi-lili: Také si myslím, že tam už zůstaneš a budou se miminko snažit brzy vyvolat, v akutním případě by zvolili CS. Přeji hodně štěstí a hlavně, aby bylo miminko v pořádku. :kytka:

Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 15.10.14 16:18

Tak já píší holky, podle zátěžového testu se uvidí… u mě třeba byl v pohodě a malou mi vyvolali /kvůli přenášení/… kámošce už při zátěžovém testu malé hrozně vylítávaly ozvy, takže šla ještě to odpoledne na císaře…
ozvy máš vysoké nebo nízké???

lentilka248
Kelišová 6426 příspěvků 15.10.14 16:20

@bibi-lili měla jsem průběh podobný, s tím rozdílem, že dítě už pak nerostlo..dítě bylo vysoko, nebyl moc čas čekat na vyvyolávání, tak šlo ven císařem..ale bylo podsatatně menší..držím palce!

bibi-lili
Povídálka 45 příspěvků 15.10.14 16:25

Nevim jen že hranični hodnoty a když sem koukala na ten přistroj tak to bylo vysoko -normal -malo- normal-vysoko nebo nizko proste furt to skakalo…

lentilka248
Kelišová 6426 příspěvků 15.10.14 16:26

@Selfi taky jsem to měla jak kámoška..

Kathuschka
Kelišová 5346 příspěvků 15.10.14 16:30

Něco podobného jsem si zažila u dcerky, špatné ozvy, hraniční hodnota, špatný pupečník, prosakující voda a porodní váha byla odhadována na 2200g. Nastoupila jsem do nemocnice 36tt a do pár dní byla dcerka venku akutním CS váha 1950g bylo to jen tak tak… Na monitor jsem chodila 3× denně.

kjhui
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 15.10.14 16:36

Zkušené ženy, vysvětlete pls. - kyslík dostává mimčo pupečníkem, tj. zůžený pupečník může znamenat i nižší přísun kyslíku do mozku?

Kathuschka
Kelišová 5346 příspěvků 15.10.14 16:37

Ano

bibi-lili
Povídálka 45 příspěvků 15.10.14 16:47
@kjhui píše:
Zkušené ženy, vysvětlete pls. - kyslík dostává mimčo pupečníkem, tj. zůžený pupečník může znamenat i nižší přísun kyslíku do mozku?

všechno přijima v omezené míře i živiny (teda aspon si to tak myslim) tim je pak menši váha..jako by si ty jedla polovinu toho co normalně dýchala jen na pul nadechu ()ta pulka je myslena orientačně u toho mimi zaleži asi jak je moc zuženy :)

kjhui
Ukecaná baba ;) 2456 příspěvků 15.10.14 16:59

@Kathuschka @bibi-lili
díky za vysvětlení, já si nebyla jistá jestli to chápu správně.. mno to se pak nedivím že chtějí děti s takovou anamnézou vytáhnout co nejdřív :? tak snad jim všechno dobře dopadne..

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 15.10.14 18:55

Buď ráda, že budeš sledována, já tohle měla u malé, jenom s tím rozdílem, že jí ozvy padaly, ale sestry furt říkaly, jak to nic není, že jim ten monitor blbne. No a kdyby nebylo primáře, který mě v 9 večer poslal na utz, aby koukli na průtoky pupečníkem, tak tu malá teď není:-/ šla jsem okamžitě na sál, sestry dostaly tak vynadano, že jsem se bála i já. Jsem ráda, že jsem zůstala v porodnici. Doma bych to asi těžko zjistila

snazilka11
Kecalka 178 příspěvků 15.10.14 20:38

@bibi-lili Měla jsem to podobně. Akorát plod. vody bylo dost a pupučnk OK. Byla jsem přijata do nemocnice ve 38tt kvůli špatným ozvám. Jinak vše bylo Ok. Porod mi vyvolali a malá se narodila ve 39tt- 2,9 kg. Příčina byla uzlík na pupeční šnůře, naštěstí nebyl dotažený. Špatné ozvičky kvůly tomu a navíc v posledních týdnech těhotenství moc nepřibírala. Takže si nedělej nervy jestli ti ho vyvolají nebo ne. Raději at je venku když má zhoršené ozvičky. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >