Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Zdravím chci se zeptat, před chvilkou jsem byla na WC a odešel mi takový průhledný hodně hustý hlen… vypadalo to jako blána nebo co O. o
je nutné jet do porodnice?
Hlenová zátka.. Nejezdi nikam. Já bez ní byla týdny. Do porodnice až s pravidelnýma kontrakcema
Nebo při krvácení nebo divných bolestech a tak.
Já myslím, že to není nutné, jela bych až odteče plodová voda nebo budete mít pravidelné kontrakce. Asi odešla hlenová zátka. ![]()
Ne, to byla jen zátka, já rodila čtyři dny po jejím odchodu, ale může klidně odejít i týdny před porodem, ona se tam může dotvořit i nová
Takže klid, nožky nahoru a nejančit ![]()
Nikam nejezdi. Pravděpodobně to byla zátka, odchází i několik týdnů před porodem.
@Didii tak to bych nejezdila a vyckavala. Ja jsem vsude cetla, ze zatka muze odejit klidne mesic pred porodem, ale u me to byl maly kousek v patek, velky z nedele na pondeli v noci a v pondeli rano se rozjel porod. Do porodnice vyraz do dvou hodin po odtoku vody nebo pri krvaceni nebo pri kontrakcich po 5 minutach.
Drzim palce.
@Didii hlenová zátka… mně odešla ve 35tt, rodila jsem vyvolávaně ve 41tt
takže nikam nejezdi ![]()
Mě zatka začala odcházet v utery ráno, a ve středu v 11 večer byla malá na světě. Ale tohle je fakt u každého jinak.
@smudlik.esta píše:
Mě zatka začala odcházet v utery ráno, a ve středu v 11 večer byla malá na světě. Ale tohle je fakt u každého jinak.
Jojo, mě zase neodešla před porodem ani u jednoho. ![]()
@Didii počkej na kontrakce nebo vodu. Mě odešla až když sem se začala otevírat, u obou porodů
takže to může být klidně dnes a nebo až za dva týdny. Tak hlavně klid a odpočívat. Kdyby se ti cokoli nezdálo, tak samozřejmě do porodnice
![]()