Porodnice Bulovka 2009

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
9.6.09 23:03

Porodnice Bulovka 2009

Ahoj maminky, moc mne zajima jak to ted vypada v porodnici na Bulovce? Ma nekdo cerstve zkusenosti z letosniho roku?
Diky mockrat za postrehy…
Nabie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38265
10.6.09 10:38

Celkem by me taky zajimalo, sice jsem reg. v Podoli, ale na Bulovku to mam uplne nejbliz, kdyby bylo v podoli plno, asi me vysypou tam…
Jinak Bulovka dobrou povest nema jako spital, ale jednotlive kliniky mohou byt v pohode. infekce je vyhlasena.
Ja tam byla na gynde 1× a prostredi me znacne nenadchlo, coz ovsem nic nevypovida o kvalite pece - ale zase tady se asi nic jineho neohodnoti, to by musel nejaky zdravotnik zevnitr, ktery by vedel o pripadnych utajovanych malerech a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13903
10.6.09 10:49

Ja rodila na Bulovce 28.12.2008 a v pohode, sice nektery personal na pres hubu, ale to muzete chytit vsude, poprve sem rodila u Apolinare a taky zalezelo, kdo mel zrovna sluzbu. Sestinedeli maji na Bulovce zrekonstruovane, takze pokoje hezke, ja teda mela nadstandart dvouluzak za 400,– na noc, jestli si to dobre pamatuju. Jinak pro prvorodicky to tam muze byt horsi v tom, ze se moc nevenuji kojeni, ja uz teda mela druhe mimco, ale jen na me PA na sale hejkla, at si malou zkusim prilozit a to bylo vse, co mi ke kojeni rekli. Znama tam byla na cisari a byla pak 2 dny na JIP, kam ji malou vubec neprinesli, takze se samozrejme pak uz nerozkojila, takze se to chce ozvat a na vse se ptat sama, nikdo sam od sebe nezacne, asi cekaji, ze sme matky od prirody :wink: ale mne to zas vyhovovalo, ze nikdo se s nicim nevnucoval a nic po me nechtel, ale jak sem rikala, uz sem mela druhe mimco, takze sem nic nepotrebovala.
Jestli mate nejake konkretni dotazy tak se klidne ptejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
11.6.09 11:02

Jolynko,
ja tam teda rodila v roce 2007, ale s tou tvou znamou mi to prijde dost zvlastni- mela jsem totiz taky CR a malou mi na JIP poprve privezli do 3 hodin po porodu maximalne a pak jeste nekolikrat (byla jsem tam teda jen do druhyho dne). Ta znama asi mela nejaky komplikace, kdyz tam byla dyl, a nejspis celkovou narkozu (po ty se bezprostredne kojit nesmi, myslim). Jinak si to neumim vysvetlit. S kojenim se mi taky snazili poradit a povzbudit. Ale je pravda, ze se primo nevnucujou, jak pises, coz mi taky vyhovuje;-). Jinak jsem mela nadstandart sama pro sebe, to bylo fajn. Byla jsem tam spokojena (az na jidlo).
Katka

• Citovat
  • Nahlásit
13903
12.6.09 08:53

katko ta znama mela epidural a na JIP zustala protoze nebylo volno na sestinedeli, jinak mne teda malou po porodu na pokoj taky nevozili, po tu dobu co sem mela odpocivat, takze sem akorat prilozila na sale v cca 6 rano a malou sem videla az cca ve 3 odpoledne, do obeda sem lezela, po obede sem chtela malou k sobe ale nemeli cas :roll: a u apolinare s prvni dcerou mi ji vozili na pokoj na prilozeni po dvou hodinach nez sem si ji nechala u sebe, jen mi ji polozili do postele ke mne a pak si ji sestricka zase prisla vzit, holt na bulovce to kojeni az tak nehroti, ale znama prave treba chtela hodne kojit a po 2 dnech uz se nerozkojila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
12.6.09 23:13

Jolynko,
aha, tak to je blby teda :( Asi bylo hodne porodu.. a k tomu nesnazive sestry :/. Ja sla tehdy z JIP rovnou na ten nadstandart, nastesti, ale byl az na 5.patre na gynde, nicmene malou vozili, dokud bylo treba (ale je teda mozny, ze jsem byla tak otravna, ze to radsi udelali, aby meli pokoj:)) nebo nejaky lepsi sestry tehdy..). S tim kojenim se nektery snazily pomoct, nez se to rozjelo, nejvic me psychicky podporila jedna sestricka a pak taky tamejsi pediatricka, to jsem byla vdecna teda. Se znamou je to skoda, mozna by to byvalo slo i po tech 2 dnech, kdyby nekdo pomohl a poradil:(( No jo, tak asi to tam tak je, ze se sami nevnucujou, ale kdyz je neco potreba, clovek musi byt asertivni a rict si:/
Katka

• Citovat
  • Nahlásit
4874
13.6.09 08:40

Ahoj, ja mam zkusenost z unora 2008, tak je to trochu mimo misu, nez jak se ptala zakladatelka, ale musim napsat, ze s kojenim mam stejne zkusenosti.
Klara se narodila v sest odpoledne, do sedmi jsme byly spolu na sale, to jsem si ji sama prilozila, ptz nikdo nebyl dostupny, vsichni pomahali u porodu. Nastesti v pohode…Pak si ji vzali na sestinedeli a me odvezli na pokoj. Tam me cekala „vyborna“ vecere, po celodenni namaze jsem dostala studenou ovesnou kasi (no comment)… Klaru by mi uz vecer neprivezli (meli opravdu precpano, plno porodu, maminky i na gynde), takze jakmile jsem si odfrkla a umyla se, tak jsem se na ni sla podivat sama - o tri patra niz… Nastesti jsem se citila dobre, takze jsem si ji hned odvezla s sebou na pokoj a noc uz jsme stravily spolu. Byla jsem na triluzaku, ale zrovna sama, tak jsme mely soukromi. I kdyz se to nema, ja vim, tak celou noc stravila Klara u me v naruci a prso mela kdykoliv k dispozici. Urcite me tam nikdo kojit neucil ani se o to nijak zvlast nezajimal..... Maminka na pokoji, co mela s kojenim velke problemy, tim dost trpela, ptz se tam doktori hodne stridali, kazdy ji zopakoval obecne zname poucky, ale konkretni rady se nedockala…Pomohlo by ji, kdyby ji jeden clovek behem dne sledoval a mel uceleny obrazek… Nastesti jsme ji na pokoji podporovaly psychicky a zvladla to… To je duvod, proc bych nechtela nadstandard…

Kazdopadne, jestli vsechno dobre dopadne budu rodit v roce 2010 opet naBulovce, tak jsem zvedava, co se tam za tu dobu zmeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13903
13.6.09 12:38

Endy nadstandard je tam vetsinou dvouluzkovy takze i tam se da poradit. Maminka co byla se mnou na pokoji mela taky problem se rozkojit a nikdo se ji nevenoval. Chodila neustale za sestrama a porad jen ze ma zkouset, maleho budit, jenze on byl hladovy a vubec ji nespal a pak nemel silu na nejake kojeni, jen rval a rval a ona chudak uz nevedela co ma delat, az po 3 dnech se dockala, ze ji maleho dokrmili nutrilonem a pak uz se to zlepsovalo. Jinak pediatricka byla skvela, jenze s tou sme se videli akorat pri vizite.
Ale rodit bych tam sla zase, to jo, holt vsude je neco. Ale nahoru na gyndu uz miminka nepousteji, kamoska tam taly lezela, protoze nebylo misto, dokonce na jednoluzaku, ale za miminkem musela dochazet na detske, dali ji ho az se presunula na sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
13.6.09 22:07

Ahoj,
já jsem na Bulovce rodila letos v dubnu, takže to mám ještě v živé paměti :lol: Musím říct, že porodníci byli bezva, hodně mě povzbuzovali - rodila jsem holčičku koncem pánevním. Naštěstí se vše obešlo bez problémů. Ale je fakt, že spoustu věcí si vlastně rozhodli sami a neptali se mě - např. klystýr a k holení jen otázka - Jste oholená? Ne? tak já vás oholím. Je pravda, že se nevědělo, jestli vše půjde dobře, tak abych byla kdyžtak oholená na SC.
Porodní asistentky se taky mohly častěji zajímat, jak mi je :( Asi nepředpokládaly, že to půjde tak rychle. A když jsem už prosila o něco na bolest, tak mě jedna prohlídla a zjistila, že za chvíli budu rodit 8O
Jinak na šestinedělí - při vizitách doktoři vstřícní, chápaví - jak dětský, tak porodníci. Dětský sestřičky byly tak i tak. Zejména mladší hodně pomáhaly, zodpovídaly dotazy. Bylo samozřejmě plno, takže samy od sebe s kojením nepomáhaly, muselo se pořád chodit na něco ptát :( Jak už se tu psalo - nevnucují se.
Já jako prvorodička byla ale z kojení dost mimo :cry: - měla jsem dost problémy. Mlíčko se nespouštělo a navíc vpáčené bradavky, takže mě hned první sestra sprdla, jaktože nemám kloubočky, že na tohle se rozhodně miminko nepřichytí. A to jsem půlku těhu nosila formovače a vytahovala, takže aspoň trochu povylezly. No a pak už to přisávání dál se mnou nikdo neřešil. Chodila jsem se ptát, ale vždycky mi bylo řečeno, děláte to dobře. A na dotaz, proč se ale dítě pořád kroutí a brečí a nechce se přisávat a hned se pustí - no se nedivte, když mu z toho nic neteče.. až doma jsem se naučila, jaký polohy jsou nevhodnější pro kojení s vpáčenými bradavkami a další věci o kojení.
Prostě mají toho moc, pouští co nejdřív domů - malá šla domů se žloutenkou a já s tím, že se mi ještě nespustilo mlíčko a prsa se mi šíleně nalila až doma a já samozřejmě nevěděla co s tím, jak to bolelo :cry: Nemají tudíž bohužel čas něco moc vysvětlovat. Ale asi to nikde po Praze nebude o moc lepší, když je všude narváno. Vše záleží opět na lidech.
Já jsem měla aspon na doktory fakt štěstí - ty musím jen chválit. a sestřičky holt jak který…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4874
14.6.09 18:52

misuno, jj, tvuj popis presne sedi… Kdo se boji si o cokoliv rict, tak bude mit problem, ale porod a pece je vyborna…

Jolynko, to jsem nevedela, ze nadstandard je dvouluzak… a ze nedavaji mimca na gyndu :evil: Me by od Klary nedostali, to bych klidne s ni spala na chodbe na lavici :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
19.6.09 23:20

Ahoj maminky. Diky mockrat za odpovedi!
Jsem rada, ze zadna z Vas nenapsala, ze Bulovku primo nedoporucuje. Ceka mne druhy porod. Prvni byl ve 2007 v Podoli a prave, ze krome samotneho porodu (porodnich salu, atd) jsem s oddelenim sestinedeli nebyla spokojena. Gyn sestricky nic moc (nastvane a nevrle) a detske to kojeni prave taky neresily… stravila jsem v porodnici 5 dni a za celou dobu prisla jedna laktacni poradkyne na 1,5h. Vedla nejakou prednasku na chodbe, ale ja zrovna byla na vysetreni takze jsem mela smulu… Jinak taky mi vzdy bylo receno „delate to spravne, ale nejak to nejde…tak to zkousejte dal“ Maly plakal a plakal jak mel hlad a tak vzdy skoncil na prikrmu.
Jinak, ja to mam na Bulovku prave taky nejbliz a navic muj gynekolog mi prave tu porodnici doporucil, ze ta uroven je minimalne stejna jako u Apolinare a v Podoli… Tak snad ma pravdu.
Jeste se zeptam… Davaji mimiskum prikrmy bez remcani nebo se musi maminky doprosovat???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
19.6.09 23:50

tak ja mela nadstandart jednoluzak, byl teda v 5. na gynde a mala tam byla se mnou (tak teda doufam, ze pravidlo nedavat mimca na gyndu se aspon nevztahuje na ty nadstandarty :? )
Nabie- moje gyndr. dokonce u Apolinare sama slouzila a nijak zvlast mi to tam presto nedoporucovala- ze je to takova „tovarna na deti“, trosku neosobni a tak.. Rikala, ze v podstate vsechny prazsky porodnice maji co do pece podobnou uroven (krome Vinohradsky- tu ze pry vyslovene nedoporucuje). Vybrala jsem si Bulovku a byla jsem fakt spokojena. Tak drzim palce, at se ti tam taky libi :wink: K tem dokrmum- nase mala ho taky parkrat mela, je tam myslim takovy pravidlo, ze jakmile klesne vaha o 10% pod vahu porodni, zacne se uvazovat o dokrmu, ale samozrejme to s tebou proberou a i naucej dokrmovat alternativne (pres strikacku), aby se nenarusilo kojeni, coz mi prislo fajn. Jinak k tomu kojeni- je asi dobry si neco precist predem (treba na kojeni.net), aspon clovek neni tak zavislej na tom, jestli ma zrovna nejaka sestra cas neco vysvetlovat apod. :wink: Tak uz jsem tu sepsala roman :oops: Preju pohodovej porod a zdravy mimco :)
Katka

• Citovat
  • Nahlásit
15
20.6.09 00:00

Katko dik za rychlou odpoved. Co se tyka informaci o kojeni, precetla jsem snad uz vse prave po mem prvnim porodu kdy jsem mela problemy se rozkojit. Nakonec mne pomohla Mudr Mydlilova (zakladatelka laktacni ligy), ktera mi emailem jako jedina napsala, ze kojeni se nema hrotit do extremu, ale zkouset a pri tom davat prikrmy. Tehdy jsem se nejak uklidnila a rozkojila, ale to byly malemu uz 3 mesice…
No, jinak mne zajima to dokrmovani strikackou. Tos mela na mysli, ze nauci primo maminku dokrmovat alternativne uz v porodnici? V Podoli nam vzdy sestry mimca vzaly a nakrmily samy na sesterne… Kolikrat jsem ani nevedela kolik maly dostal a co mu vlastne daly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4874
20.6.09 07:45

Nabie, my v unoru 2008 dostavaly pro miminka strikacky s glukozovou vodou…kdyz se nam zdalo, ze moc placou a mlicko jeste neni a ze se nam mimca „scvrkavaji“ ztratou vody, tak jsme mely pomaloucku do pusinky strikat tu vodu. Jen jako prevenci proti dehydrataci a aby mela mimca energii… Stacilo si dojit na sesternu sestinedeli a poprosit je, nedelaly z toho zadny problem…To bylo u miminek, ktera byla u maminek a vsechno bylo jinak v pohode. Miminka, co byla u nich, myslim dokrmovaly taky nejdriv timhle roztokem a pozdeji i MM od maminek, ktere ho mely hodne a odsavaly. To ale asi bylo se souhlasem… Jinak nevim, ptz to nebyl nas pripad… Je to fakt dobra porodnice…rozhodne znam vic kamaradek,ktere rodily prirozene z Bulovky nez z Podoli, tam jsem mela tri a vsechny nakonec sly na cisare…a to mely ze zacatku normalni prubeh…nevim, cim to je, ale docela „blba“ nahoda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
20.6.09 20:24

Nabie- jojo, nauci :wink: Nejdriv jsem se na tu sestru divala, jak se to dela, pak mi to vysvetlila a zkousela jsem to pod jejim dohledem.. no a pak mi daly „vybaveni“ vzdycky s sebou na pokoj (nejaky HA mliko, myslim Nutrilon) a po nakojeni jsem dokrmila. Takhle to probihalo asi den, dva, pokud si pamatuju. Plus jsem teda vazila pred a po kojeni, coz byla trosku pakarna :? No a pak jsme odchazely domu a pediatricka rikala, at si tam v lekarne koupim ten Nutrilon HA, ale ze ho stejne nebudu potrebovat- a taky ze jo, doma jsme dokrmily po kojeni snad dvakrat a pak uz to mala plivala a odvracela hlavu, protoze bylo rozkojeno :D To je prima, ze jsi informovana, tentokrat to urcite bude v pohode :wink:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat