Porodnice Bulovka - bonding

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 18:09
Porodnice Bulovka - bonding

Ahoj nové maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli je tu nějaká maminka s termínem v září :) a jestli má nějaká z vás zkušenosti s bondingem NA BULOVCE? Zvažuji jakou zvolit porodnici a fakt vůbec nevím. Chtěla bych mít miminko co nejvíc u sebe a alespoň trochu příjemný a profesionální přístup zdravotníků. Vim, že to chce každá z nás, ale zajímá mě jakákoliv rada :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anny2148
Kecalka 257 příspěvků 02.03.19 18:29

Já jsem na Bulovce rodila dvakrát (2015 a 2017) a byla jsem naprosto spokojená. Prvně mě rodila Mudr Mikiskova, co je tam snad vedoucí por. sálů nebo něco takového, ta byla trochu protivná, ale jinak to bylo úžasné. Malou mi sice odnesli, ale to protože jí museli odstát, byla nalokaná plodovky. A pak hůř dýchala, takže ji na mou žádost odnesli po 30 minutách. Po druhé tam byla mladá doktorka a ta mi chtěla malého dát hnad po porodu na břicho, což jsem odmítla, protože jsem se úplně klepala (což mě pak zpětně mrzelo), tak ho odnesli a pak mi ho hned vrátili a byl u mě celé dvě hodiny.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 18:35
@Anny2148 píše:
Já jsem na Bulovce rodila dvakrát (2015 a 2017) a byla jsem naprosto spokojená. Prvně mě rodila Mudr Mikiskova, co je tam snad vedoucí por. sálů nebo něco takového, ta byla trochu protivná, ale jinak to bylo úžasné. Malou mi sice odnesli, ale to protože jí museli odstát, byla nalokaná plodovky. A pak hůř dýchala, takže ji na mou žádost odnesli po 30 minutách. Po druhé tam byla mladá doktorka a ta mi chtěla malého dát hnad po porodu na břicho, což jsem odmítla, protože jsem se úplně klepala (což mě pak zpětně mrzelo), tak ho odnesli a pak mi ho hned vrátili a byl u mě celé dvě hodiny.

Na Bulovku jsem četla asi nejvíc pozitivum. Koukala jsem, že od 2018 je tam práve ten bonding, že ti dají malé na tělo a máš ho celou dobu u sebe, ale nevím, jestli je to automatické. Děkuji za reakci :andel:

Kattii
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 02.03.19 18:37

@Dominisa Rodila jsem tam dvakrat. Podruhe v rijnu 2018, maleho mi dali hned na brisko, asi za 20 minut ho odnesli na osetreni a pak hned vratili na dalsi hodinu a pul, nez me odvezli na pokoj. Za me spokojenost

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 18:39
@Kattii píše:
@Dominisa Rodila jsem tam dvakrat. Podruhe v rijnu 2018, maleho mi dali hned na brisko, asi za 20 minut ho odnesli na osetreni a pak hned vratili na dalsi hodinu a pul, nez me odvezli na pokoj. Za me spokojenost

Tak super a co sestry? Četla jsem ne moc dobre recenze :nevim:

Kattii
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 02.03.19 18:41

@Dominisa Porodni asistentka paradni. Sestry na sestinedeli v pohode. Mela jsem nadstandard a nemuzu si to vynachvalit. Na blbce muzes narazit vsude.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 18:49
@Kattii píše:
@Dominisa Porodni asistentka paradni. Sestry na sestinedeli v pohode. Mela jsem nadstandard a nemuzu si to vynachvalit. Na blbce muzes narazit vsude.

Ty jo, tak jsi mi moc pomohla. Jestli se můžu ještě zeptat, ten nadstandard jsi zařizovala až před porodem nebo při registraci? Promin 1.porod :D

Kattii
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 02.03.19 18:57

@Dominisa pri prijmu k porodu jsem rekla sestricce a po porodu se pripomela jeste na sale.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 18:58
@Kattii píše:
@Dominisa pri prijmu k porodu jsem rekla sestricce a po porodu se pripomela jeste na sale.

:hug: :hug: děkuji!

Jogrr
Závislačka 4746 příspěvků 02.03.19 18:59

@Dominisa ja tam rodila v lednu 2017 a maximalni spokojenost se vsim. Bonding nebyl, protoze spunt byl nalokany plodovky a musel na odsati.
Rodila jsem jen s porodni asistentkou, zadne komplikace, na sestinedeli skvele sestricky, nic nehrotili.
Na odchod jsem dala sponzorsky dar a kosik italskych dobrot na novorozenecke.
Druhe planuji rodit tamtez.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 19:04
@Jogrr píše:
@Dominisa ja tam rodila v lednu 2017 a maximalni spokojenost se vsim. Bonding nebyl, protoze spunt byl nalokany plodovky a musel na odsati.
Rodila jsem jen s porodni asistentkou, zadne komplikace, na sestinedeli skvele sestricky, nic nehrotili.
Na odchod jsem dala sponzorsky dar a kosik italskych dobrot na novorozenecke.
Druhe planuji rodit tamtez.

Super děkuji moc! Ono je to dost i o tom přístupu z pacientky strany podle mě, s tím košíkem to je moc hezký gesto :)

Anny2148
Kecalka 257 příspěvků 02.03.19 19:11

@Dominisa Bulovka má různé druhy nadstandardu, já měla dvakrát dvojlůžko a bylo to super. Oni ho i nabízejí, u prvního jsem to ani nehlásila a když mě ze sálu přivezli, tak sestra co mě přijímala, se ptala. A podruhé jsem to říkala taky při příjmu na šestinedělí. Asi se to dá zvládnout i na standardním pokoji (tři maminky), ale pokud by jsme někdy měli čtvrté dítě, tak zase jedině Bulovka a dvojlůžkový pokoj. Jinak sestřičky jak dětské, tak ženské byly opravdu fajn.

Dominisa
Povídálka 26 příspěvků 02.03.19 19:16

Díky moc holky! Tohle mi pomohlo v rozhodnutí. Já jsem objednaná na screening do Motola, ale všichni mě hrozně odrazují od porodu tam. Chápu, že je to velká nemocnice a, že je to jak na běžícím pasu, ale nějaké psychicke problémy z porodu kvůli nemocnici fakt nechci, což jsem u Motola četla už od více maminek. Je to moje první mimčo a povedlo se to téměř napoprvé, takže se z toho pořád vzpamatovavam a plasim, co je vše potřeba :lol:

Anny2148
Kecalka 257 příspěvků 02.03.19 19:36

Já mám srovnání jen Apoliář a Bulovka a za mě Bulovka vede asi o tisíc procent. :D Více méně k ní nemám žádné výhrady, poprvé jsem byla nadšená a podruhé to bylo taky super.

alialiali
Kecalka 338 příspěvků 02.03.19 20:21

ohledne bondingu a postupu pri porodu vyplnujes takovy dotazník, který dostanes v poradně a pak ho vezmes k porodu - tam je práve jestli chces bonding, kde chces aby osetrovali mimco, jestli nechces nastrih hráze atd… vsechno splnili podle toho jak jsem to napsala (porod bez komplikaci), ja mela blbou porodni asistentku (rodila jsem v 11/2018), ale díte porodila, jen nebyla taková empatická, nevysvetlila mi jak mám dýchat a pak na konci mi nerekla ze mam zatlacit uz jen lehce, práve abych se nenatrhla a já zatlacila porádne (u 1.dítete byl práve problém ze tam byl dlouho tak jsem myslela ze je to ten prípad) a natrhla se…ale nakonec to bylo lepsí nez nástrih (ríkala pak doktorka), ale trosku me to stvalo, ze jsem nemusela mit vubec poranení..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama