Porodnice Ústí nad Labem 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
-arrow-
Povídálka 46 příspěvků 04.09.19 09:30
Porodnice Ústí nad Labem 2019

Ahoj holky,
Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s Ústeckou porodnicí? Zajímají mě hlavně zkušenosti z poslední doby (ideálně 2018 a novější). Doporučily byste ji nebo nějakou jinou poblíž? Nenašla jsem tady žádné aktuální informace. Rodit budu na začátku února 2020. Každý automaticky předpokládá, že jako Ústečanda půjdu rodit sem, ale já váhám…

Nejnovější zkušenosti z porodnice Ústí nad Labem

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 10:50

Porodnici si vybírám nejen kvůli sobě…ale především kvůli dítěti. Myslím to tak, že kdyby se něco po…tak chci pro své dítě tu nejlepší neonatologickou péči, ne aby ho museli případně někam převážet. Proto jsem si také vybrala jako člověk z Teplice porodnici v Ústí nad Labem a byla jsem spokojená. Moje pohodlí bylo zajištěno na nadstandardu, případná péče o dítě na místní neonatologii. Mně je upřímně jedno, jestli se někde najde nějaká sestřička nebo doktorka po noční, co je nepříjemná. S tím se vyrovnám. S čím bych se vyrovnávala hůř je, že bych se kvůli nějakým méně důležitým věcem rozhodla rodit někde, kde kvůli nedostatečnému přístrojovému vybavení a malé koncentraci odbornosti - specializace lékařů, nemohou dostatečně ošetřit mé dítě v případě nějakého průšvihu, i když ta pravděpodobnost, že se dítěti něco stane, je malá. A jinak v Ústí to teď rekonstruovali, přes léto porodnice nefungovala.

Medičkaa
Kecalka 361 příspěvků 04.09.19 10:58

Rodila jsem tu v březnu 2018. Také jsem váhala ale nakonec rozhodlo to že v Ústí je perinatologické centrum a kdyby se s malým mělo něco stát stejně by ho vezli do Ústí. Tak dopadla kamarádka, jela rodit do Děčína, kluka jí po porodu odvezli do Ústí a ona zůstala v Děčíně několik dní bez něj. No porod jsem nakonec měla vyvolávaný o pár týdnů dřív kvůli mému zdravotnímu stavu takže by mě tak jako tak poslali do Ústí. Zrovna se střídali směny. První porodní asistentka byla úžasná, druhá trochu přísná ale když jsem řekla že něco prostě nechci, nenutily mě. Nakonec přišla milá mladá paní doktorka a všechno jsme zvládli. Jediné co mi neumožnili a mrzelo mě to byl dlouhý bonding ale to jen díky tomu že přišly komplikace s porodem placenty, takže mi malého pak vzali zabalit. Na šestinedělí byly sestry většinou milé a zbytečně neotravovaly, jen teda s radami ohledně kojení mi říkala každá něco jiného. Naštěstí nám to ale šlo celkem dobře. Takže vesměs asi pozitivní zkušenost.

-arrow-
Povídálka 46 příspěvků 04.09.19 11:05

Ano, to vím, švagrová tou dobou rodila, a musela jinam… Ale to neznamená, že by se tu nemohl najít někdo, kdo má zkušenost z doby předtím nebo ještě třeba z minulého roku. Já jsem tady našla pouze zkušenosti několik let staré, a to si myslím, že není vypovídající…
Rozhodně s Vámi souhlasím, že nerozhoduji jen za sebe. Ale to přece neznamená, že musím nutně rodit někde, kde je například nepříjemný personál (což nevím, a proto se zde ptám), a celý porod je veden rutinně bez ohledu na přání rodičky. Samozřejmě pokud je nějaký problém, rozhoduje lékař, o tom žádná :). Ale psychická pohoda rodičky má velký vliv na průběh porodu, o tom snad už dnes nikdo nepochybuje.

-arrow-
Povídálka 46 příspěvků 04.09.19 11:12

@Medičkaa super, děkuji za názor :) s tím převozem na tom určitě něco bude. My bydlíme od Ústecké nemocnice kousek, ale zatím jsem dostala jedinou pozitivní reakci zde, a jinak 4 negativní - a to jedna je z mého hodně blízkého okolí :nevim:

Medičkaa
Kecalka 361 příspěvků 04.09.19 12:18

@-arrow- asi záleží taky na tom co od toho člověk očekává a jak moc to „hrotí“. Určitě bych si mohla třeba stěžovat na jídlo, ale zase nejdu do luxusní restaurace ale do nemocnice žejo, takže jsem si nechala přinést jídlo od muže. Ale co se týče zdravotní péče o mě a o malého, nemůžu si na nic stěžovat a přístup většiny personálu byl také v pořádku :)

-arrow-
Povídálka 46 příspěvků 04.09.19 12:35

@Medičkaa jídlo je to poslední, co bych řešila :) jde mi spíš o to, jaké má člověk při porodu možnosti, jak moc se trvá na rutinních postupech, jestli a jak se s rodičkou komunikuje atd. Ono totiž to, že se někde na oficiálních stránkách něco píše, často neznamená, že se to tak opravdu praktikuje…

Medičkaa
Kecalka 361 příspěvků 04.09.19 18:41

@-arrow- Tak konkrétně mě třeba nechali skoro celou první dobu porodní ve sprše protože mi to bylo příjemné, když jsem nebyla ve sprše seděla jsem na balónu. Léky mi nabídli ale nic mi nenutili. O nástřihu mě předem informovali. Po porodu směl přítel stříhat šňůru, fotit jak chtěl a malého jsem si vzala k prsu. Tam teda měla vlastně ta jedna sestra nemístný komentář o mých bradavkách a jak s takovýma prsama určitě stejně nebudu kojit. Ale bylo mi to jedno, rozkojila jsem se krásně. Myslím že pokud si budeš přát splnitelné věci rádi vyjdou vstříc, ale jako asi všude záleží na koho konkrétně narazíš…

Váš příspěvek
Reklama