Porodnice Ústí nad Labem

Porodnice patří k jednomu z 12 perinatologických center v ČR, to znamená, že jde o porodnici vybavenou speciálně pro maminky s patologickými těhotenstvími či porodem. V péči o gravidní ženy s rizikem vývojové vady porodnici pomáhá spolupráce s centrem fetální medicíny.

Během porodu můžete využívat širokou škálu relaxačních pomůcek - sprchu, porodní vak, porodní stoličku, žíněnku, balón, žebřiny a v průběhu I. doby porodní, také vanu. Smaotný porod do vody zde ale neumožňují.
Ke zmírnění porodních bolestí lze užít jak farmakologickou léčbu, tak i metody nefarmakologické (např. hydroterapii, aromaterapii, nebo i relaxační muzikoterapii – relaxační hudbu si přineste svou).
Přítomnost druhé osoby u porodu je samozřejmostí - a to i u porodu císařským řezem.

Seznam toho, co si sebou vzít do pordnice naleznete na internetu.

Předporodní kurz, který porodnice pořádá, je složen ze 3 lekcí a probíhá ve skupinách, čítajících pouze čtyři páry. Cena kurzu je 600 korun a přihlásíte se na něj v den registrace k porodu.

Doporučují maminky porodnici Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Gynekologicko-porodnickou kliniku?

Hodnoceno 74x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Klára Müllerová

477 113 627 - porodnická ambulance, sepsání porodu (nepovinné), předporodní kurz

Adresa: Sociální péče 3316/12A, Ústí nad Labem 401 13

URL: http://www.kzcr.eu/cz/ul/pro-pacienty/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicke-a-porodnicke/porodnice/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ústí nad Labem

03.09.19

Přestože můj porod nakonec skončil císařským řezem, byli na mě všichni velmi hodní a vše mi vysvětlili. Jak doktoři, tak i sestry na porodnici. Sestry na oddělení šestinedělí se ničím se moc nevysvětlují, asi předpokládají, že všechno znáte, ale nakonec poradí a jsou ochotné a milé, ale musíte si o vše říct.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše ptát a o vše si říkat. Sestry vše berou tak, jako že to víme a rozumíme tomu a nic nevysvětlují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou příbor a toaletní papír. :)

25.01.19

Pokoje jsou dost obyčejné a obsazené, tak jsem se moc nevyspala. Jinak doktoři a sestřičky byli super ochotní a všechno proběhlo v pořádku. Třetí den po porodu jsme byli s Radečkem doma.

Anonymní
06.03.18

Než jsem si vybrala porodnici, chvíli mi to trvalo. Měla jsem jich vyhlídnutých víc. Mezi ně patřila Jablonecká, Liberecká, Děčínská, Ústecká. Nejhorší bylo, že jsem téměř žádné informace nikde nesehnala. Z recenzí toho moc nebylo a kolem žádná rodička. Chválu jsem slyšela na Jabloneckou. Těhulky se tam ale hrnuly a porodnice praskala ve švech. Do Liberce se mi moc nechtělo, nesehnala jsem žádné kladné recenze. Tak jsem zvolila druhou stranu a to Děčín a Ústí. Nakonec po absolvování předporodního kurzu jsem jela do Ústí.

Bohužel, podruhé už bych tam asi rodit nejela.

Chtěla jsem tuto recenzi napsat hlavně pro ty, které se rozhodovaly jako já.

Na porodnici jsem slyšela cca 2 kladné recenze. Jezdila jsem tam poslední dny po termínu. Pokaždé mě kontrolovala jiná lékařka. Všechny byly ale moc milé.

V den D, tedy někdy po půlnoci, jsme tam jeli. Jako prvorodička jsem nevěděla téměř nic. Jen to, co jsem si načetla.
Při zaklepání na dveře jsem dostala první „facku“ v podobě věty, co tady děláte? Co bych tam asi na porodním dělala s bubnem po 40. týdnu?? Přítel nechápal a já taky ne. K tomu jsem dostala ještě zpucunk, kde mám tu tašku. Tu mám asi v autě, že jo, přeci jen se s těmi taškami vláčet a pak nás určitě pošlou domů. No dobrá, šla jsem se převléknout do andílka a na vyšetření. Bolesti jsem měla, na monitoru „prý“ nic nebylo. Po kontrole za mnou přišla i lékařka. Můj první dojem byl, že jsem byla trošku v šoku. Působila na mě, že jela tak týden nepřetržitý provoz, jak vypadala unaveně. Byla ale milá. Rozhodně milejší než sestra, co mě přijímala (přesně kvůli takovým pak vznikají takové recenze, že ano).

No nic, bylo mi řečeno, že se nic neděje, ale otevírala jsem se. Měla jsem to domů docela daleko (2 hodinky cesty tam). Lékařka mi nabídla zůstat, ale doporučila jít v klidu domů. Raději jsem jela.

O 4 hoďky později jsem si doma musela dát vanu, nešlo spát, jak mě bolel podbřišek. Začaly ze mě ale padat krvavé kousky, do toho se malý nehýbal a já začala panikařit. Nasedli jsme a jeli znovu. Volala jsem tam, že jedeme. Už se tam vyměnila směna, takže jiná sestra na příjmu. Ta byla milejší. Na monitoru však prý zase nic extra není. A to krvácení je, že se prý tělo připravuje.. No nic, co teď, říkám, že už tam ale zůstanu. V tu chvíli mi malý prasknul plodovou vodu a já tam stejně už musela zůstat.

To jsem ale netušila, že se mi v tu chvíli otočil a byl blbě natočený k porodu. Nikdo mi nic neřekl. Jako prvorodička jsem jen ležela. Byla mi nabídnuta sprcha. Když porod nepostupoval a malý se netlačil dolů, kvůli otočení, tak mi jen sestra řekla, ať jdu na míč na kolena. Nic víc. Bohužel, mě tohle tak mrzelo, že se mi víc nevěnovali, jako prvorodičce, hlavně když věděli, že je malý špatně natočený. (Po porodu jsem si dohledala, že nejlepší je chůze), co já ale vím, že jo, od toho tam jsou ty sestřičky, aby mi pomáhaly. Chodila tam jen občas se podívat, jestli se něco mění. Bohužel se neotočil a ani nesestupoval. Já už byla po několika hodinách unavená a museli mi píchnout oxytocin a při samotném porodu a tlačení do prázdna mi pomáhat stlačovat břicho.
Podotýkám, že jsem neměla celou dobu téměř žádné kontrakce!

A to je další věc, co nechápu, jak nám ženám může někdo tvrdit, že nerodíme, když ty kontrakce na monitoru nemáme. Nejsem jediná, kdo se s tímto setkal a posílat někoho domů mi přijde jako holý nesmysl.

Jinak při asistenci pak paní lékařka byla super. Sice udělala nástřih (netuším, jestli byl potřeba), ale pak ho parádně sešila, nic není vidět. To už byla pak ta konečná fáze.

Na pokoji jsem byla na nadstandardní péči a tu musím tedy vychválit. Ten klid a samota mi strašně vyhovoval, moc milý personál, výborné jídlo, neustálý dohled, úklid, na pokoji jsem měla vše pro malého (plenky, mýdla, olejičky, erární oblečení, pro sebe poporodní vložky). Musím říct, že mi to za ty peníze stálo. Malého jsem měla pořád u sebe. Sprchu a wc vlastní.
Přítele ani nikoho jsem u porodu neměla.

Pokud by bylo nějaké příště, tak jsem uvažovala i nad dulou.

Další věc, co mi bylo řečeno od žen, které tam pak také rodily, že to už nebylo tentokrát takové, jako před lety. Ale v tu chvíli, co jsem se jich s pupíkem ptala, tak nemocnici vychvalovaly..

No nic, v závěru musím říct, že jediné, co mi prostě nevyhovovalo jako prvorodičce, byl ten samotný porodní průběh, s porodní asistentkou, která mi měla být k ruce a víc mi pomáhat, a o tom pak celý porod je. Vytlačení toho mrňouska už je pak jen „maličkost“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem poporodní kalhotky ve velké tašce - mějte je v malé sebou na sál.

Anonymní
22.08.17

Rodila jsem ten den jediná, praskla mi voda, přijela jsem po šesté hodině, tudíž nová směna, se kterou jsem i porodila v 15:55 před změnou směny.

Rodila mě paní doktorka se slovenským příjmením, bohužel si jméno nepamatuji, ale byl to blonďatý andílek, a byla naprosto dokonalá, při konečné fázi rození syna mi neřekla ani slovo, když jsem křičela, šlo to pomalu, když jsem se trochu šprajcla „že ještě nechci tlačit“, brala to tak, že miminko je v pořádku a můžu jet svým tempem.

Bohužel s paní porodní asistentkou nejsem moc spokojená, v konečné fázi chodily řešit další doktorky/asistentky kafe a že jdou na cígo, a pronášeli řeči typu „kolem čtvrtý hodiny by nikdo neměl rodit, to je kafe“ nebo „asi se mu nechce ven, když si nejste jistá jménem“ a další nemístné poznámky. Jinak s péči o syna jsem byla spokojená, chodila měřit a kontrolovat syna v bříšku každou chvíli, vše v pořádku.

Nadstandard taky skvělé, absolutně nic, na co bych si stěžovala. Až na ty dvě tři nemístné poznámky/věty od porodní asistentky o kafi, popohánění v rození atd. to bylo super!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, všechno tam je super, věnují se vám, pomáhají, nabízí uvolňovací prostředky, atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic zvláštního jsem nepotřebovala.

04.07.17

Nejprve jsem byla dvě noci na rizikovém oddělení - porod vyvolávaný kvůli otoku a stejně jsem už přenášela. Rizikové oddělení je hodně zastaralé, co se vybavení týče, všude trochu spinká, ale já jsem citlivka. Sestry až na jednu nepříjemné, po první vyvolávací tabletě jsem měla velké bolesti spodku, že jsem si sotva došla na wc a bylo mi řečeno, že to nic není, že to se zblázním u porodu - přitom to bolelo jak kontrakce, které přišly ale až druhý den po druhé vyvolávací tabletě.

Naštěstí měla službu ta jediná příjemná sestřička, kontrakce byly téměř hned po pěti minutách a naštěstí zrovna dorazil manžel na návštěvu, takže díkybohu byl celou dobu se mnou! Asi po dvou hodinách následoval přesun na porodní sál. Tam se mě ujala nejlepší porodní asistentka na světě, bohužel nevím jméno - menší černovlasá 40-50 let, úžasná ženská. Díky ní a manželovi byl hodně bolestivý porod mnohem snesitelnější! Na požádání mi píchli epidural (před porodem jsem byla silná, že si nic dát nenechám, pak bych si nechala píchnout snad i heroin:D) a porodní asistentka i doktorka byly moc příjemné, proběhla i nějaká srandička sem tam, a když se princezna narodila, hned nám ji daly a nechaly nás o samotě jen nás tři něco přes hodinku. Rodila jsem večer/v noci a byla jsem jediná, takže se nám věnovali komplet všichni.

Na oddělení šestinedělí to už tak fajn nebylo. O malou jsem se od porodu musela starat sama - jasné, jsem její máma, ale jsem prvorodička a byla jsem vyděšená jenom z toho ji vzít do náruče. Nicméně jsem se alespoň všechno rychle sama naučila. Ale první noc po porodu jsem měla ten nejhorší zážitek. Byla jsem sama na pokoji, v náručí už 4 hodiny řvoucí jednodenní miminko, noc, venku bouřka. Já byla zoufalá, zkusila jsem všechno, v mezičase jsem pátrala na mobilu na netu, co ještě vyzkoušet, ale nezabralo nic. Odvážila jsem se doběhnout na sesternu a dovolila se zeptat sestry, zda by se nešla podívat, že nevím, co se děje, a nevím si rady, byla jsem úplně hotová. Ta mě poslala slušně do zadku, že je to normální a prý mám dát malé „kozu“. Aha. Pak se zjistilo, že nemám mléko a měla zkrátka hlad. Bohužel se na to přišlo až 3. den po porodu. Nevím její jméno, byla to blondýna, vlasy do culíku a na ruce kérku. Mohlo jí být něco přes 40 let, byl to nejhorší zážitek, cítila jsem se tak bezmocně a sama, měla jsem vztek a zároveň co dělat, abych se nesesypala, hormony taky zahrály svou roli no. Jinak sestry hodné, ale moc rad člověk nedostal, byla jsem šťastná, že jsme šly 5. den domů.

Personál:

Bohužel nevím…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibalit si vložky - pro mě jich bylo málo, i plínky jsem pak měla svoje. Osušku pro mimčo, pokud nechcete utírat do plínky a taky hadříky - nemocniční jsou sice čisté, ale veliké a ty košilky… Moje dcera je drobeček a ze všeho tam vypadávala, pak jsme si nechaly dovézst od táty naše oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, pití.

26.04.17

V porodnici jsem rodila na začátku ledna. Po příjmu mě umístili na porodní box, kde jsem strávila skoro 20 hodin. Po celou dobu mě kontrolovaly sestřičky. Na poslední tři hodiny jsem dostala moc příjemnou mladou porodní asistentku, která mi moc pomohla.

Když jsem porodila, začaly rodit i další maminky vedle v boxech. Personál moc nestíhal. Dlouho trvalo, než mi vůbec malýho ukázali, a vůbec mi ho nedali, aby se přisál. Toho jsem poprvé kojila až na pokoji šestinedělí, nevím ani po kolika hodinách to bylo…

Za pár hodin mě teda umístili na pokoj šestinedělí. Měla jsem nadstandard. Přijala mě docela dost nepříjemná sestřička. Bohužel jsem tam za 5 dní pobytu měla smůlu na další nepříjemné sestřičky. Pár jich bylo v pohodě, ale jedna byla opravdu protivná, arogantní a neochotná, škoda že nevím její jméno…

Když jsem si brala nadstandard, očekávala jsem trochu lepší zacházení s pacienty, ale to jsem se asi spletla. Malej měl problém z kojením, protože se hodně nalokal plodové vody, tak jsem měla opožděnou laktaci. No každopádně se chovali, jako bych za to mohla já, že se malej nechce přistát. Možná to taky bylo tím, že mi ho nedali hned po porodu… No, tak to vyřešili tím, že mu dali lahev s umělým mlékem.

Jinak co se týče vybavení pokoje, tak vše v pořádku, dokonce i strava byla přijatelná… Takže pokud bych to shrnula, tak porod jako takový byl celkem v pohodě. Je smutné, že ty nejhorší vzpomínky mám až na oddělení šestinedělí. Porodnice by se měla zamyslet hlavně nad tím, jaké sestřičky na tomto oddělení zaměstnávají.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v pohodě a nenechat se rozhodit personálem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký doprovod.

Anonymní
31.03.17

Rodila jsem 2.10.2016 v 4:15, s manželem jsme přijeli do Ústí skoro na poslední chvíli. Sestřičky velmi příjemné a ochotné, pan doktor vyšetřil a už jsme šli na sál spolu, povídal si se mnou. Porodní asistentky radily a podporovaly mě, protože jsem neměla dlouhé kontrakce, tak mi museli dát kapačku na urychlení, porod byl naštěstí rychlý a hladký bez jiných problémů. Jestli budu ještě někdy rodit,tak jedině tady.

Personál:

MUDr. Alt Jakub

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, pití.

27.03.16

Rodila jsem v této porodnici 26.1.16, příjezd 25.1. pro odtok vody kolem 13hod., nejprve jsem se převlíkla do jejich " úboru " a následovaly kontrolní ozvy a vyšetření lékaře. Vše proběhlo v příjemném duchu a všichni se tvářili opravdu mile. :) Jelikož nás ten den rodilo 7 (boxy 4), tak nás museli trošku prohazovat z boxů na čekatelák a obráceně. Naštěstí to zvládly bravůrně a nikdo na chodbě rodit nemusel. :D

Musím říct, že nás kontrolovali pečlivě a často se ptali, zda něco nepotřebujeme. PA byla velice příjemná, povzbuzovala a nabízela různé možnosti.

Oxytocin teda nabídla 3× kvůli tomu, že jsem se neotvírala a 3× jsem ho odmítla. Samozřejmě s poznámkou, že pokud by mi řekla, že se malé nedaří a musí co nejdříve ven, tak ho podstoupím. Ani jednou na mě kvůli tomu nepříjemná nebyla.

Samozřejmostí byl míč či sprcha. Slečna co tam ležela na udržení těhotenství dokonce dostala teplé kameny na bolest zad.

Ve 22hod mi řekla ať si zavolám přítele, že ostatní už mají
„hotovo“ a nikoho tam rušit nebudeme. Nic mi do té doby víceméně nebylo, takže jsem ho tam ani nepotřebovala. Navíc tam předtím bylo vážně přeplněno a měla jsem neustále s kým klábosit. :D

Co bylo ovšem dost stresující, byl čekatelský pokoj, ze kterého je dost z vedlejších porodních boxů slyšet. To moc na statečnosti nepřidá a v telce funkční 2 programy na které se nedalo dívat.

Ovšem jakmile se začnete přibližovat finále, tak je vám už všechno jedno… Jídlo jsem na požádání po vyšetření také dostala. :)

Měla jsem vyžádaný epidurál, příp. entonox (nestihla jsem ani jedno), chtěla jsem klystýr (nestihla jsem), což nebyla ničí chyba, jelikož jsem si kolem půlnoci dala první sprchu a to jsem se otevřela z nepostupujících 2-3cm na 3-5cm a po další sprše jsem se dootevřela naplno a zbyl už jen lem, který doktorka odstranila a malá se už drala na svět.

Polohu jsem tedy s nikým neřešila až na to, že furt mi otravovali, ať se chytnu madel, jenomže já na ně nedosáhla. Naštěstí to vyřešil můj přítel, když se nahnul přese mě, aby mě posunul k nim blíž. Tak jsem čapla jeho, zatlačila a malá byla venku.

Celý porod byl veden v duchu fandění a chválení, tak jako mnoho ostatních porodů, co jsem si vyposlechla, a musím říct, že jsem si sice občas připadala jak na fotbalovém zápase. :D Ale určitě to pomáhá, žádná z nás to tam neopustila bez svého dárečku. :)

Malou dali okamžitě na mě a až po chvilce a souhlasu si ji odnesli na vážení a měření. Stále jsem ji měla v dohledu, jelikož to provádí ve stejné místnosti.

Šití provádí pod lokální anestezií, a i když to nebylo nic příjemného, tak už ten den jsem malou kojila v trošku křivém sedě. O kojení doporučuji si něco nejprve sama načíst a určitě zkoušejte různé polohy. Laktačních sester je tam dost, jejich rady byly sjednocené (což jsem byla překvapená), některé mi byly sympatičtější více, některé méně, ale určitě jsem si tam našla 2, kterým jsem vložila svou důvěru a nechala si od nich pomoct. :)

Byla jsem zde nadmíru spokojená, a kdyby malá nemusela brát ATB a následně se ještě k tomu vyhřívat na sluníčku, byla bych ještě spokojenější. :D

Pokud budu ještě někdy rodit, nebudu se obávat rodit zde. Velice mě mrzí, že nevím konkrétní jména, ale i tak děkuji za péči mou i malé. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, nejlépe hudbu do uší a něco ke čtení, pití, Bepanthen na bradavky, plenek a vložek je na 3 dny dostatek), oblečení dostanete, ale ty košilky na úvazy jsem nějak nepochopila a nešly mi oblíkat, tak jsem uvítala domácí body. :)

20.02.16

Porod jsem měla vyvolávány a mám o něm i deníček. Porodnici jsem volila takto kvůli neonatologii, kdyby cokoliv ať je miminko hned v nejlepších rukou.

Porod proběhl spíše medicínsky. Poloha dána, moc se mnou nediskutovali, :) ale já
nejsem žádný odborník, abych se hádala. Kazdy porod je specifický a dle mého jej zvládli pěkně a šití bylo téměř bezbolestné.

Veliké mínus však mají, že mi nedali malého hned na bříško. Ono první přisání v
zakukleném stavu není také ideální. O to nás jakoby připravili.

No a další minus byla péče na šestinedělí. Doporučují mít v hlavě srovnané, jak
a co chcete. Rozhodně neplatí báchorky na předporodním kurzu, jako že vám tam
sestry rády uvaří kojící čaj a pomůžou s kojením a rozjetím laktace.

Plně se sbližte s miminkem a nenechte si do toho kecat. Já se rozkojila až doma
a v nemocnici jsme ztvrdli kvůli žloutence déle a bylo to jak za trest. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na předporodní kurz. Je to idylická pohádka asi když rodí jen jedna žena a mají na ní všichni dost času. I na šestinedělí se vám moc věnovat nebudou. Leda na nadstandardu, o tom slyším samou chválu! To jo. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabalit si vše, co uznáte za vhodné. Já s sebou měla kojící kloboučky (super volba na hodně rozdrážděné bradavky) a příště si vezmu i kojící čaj a meltu. :)

04.01.16

Do porodnice na příjem jsem přijela ve 3 odpoledne, po vyšetření jsem byla přesunuta do boxu. Sestřička úžasná, milá a ochotná, každou chvilku se mě ptala, zda něco nepotřebuji. Když začala 4. doba porodní, pan doktor byl hned u mě, sestřička mi dala něco na bolesti a doktor se mnou celou dobu perfektně komunikoval a uklidňoval mě. Porod byl celkem rychle za mnou.

Po převezení na šestinedělí se na mě přišel pan doktor podívat, zda je vše v pořádku a nic nepotřebuji. Ochota a milé jednání personálu úplně úžasné. :-) Po dvou dnech na šestinedělí jsme se nechali předat na nadstandard. Malá měla poporodní žloutenku, tak jsme museli být déle v nemocnici.

Nadstandard naprosto skvělý. Krásné pokoje, vše, co potřebujete k dispozici a sestřičky vám ve všem skvěle vyhoví. Po přeložení na nadstandard se na nás přišel znovu podívat pan doktor Chrpa. Skvělý, ochotný, milý a velmi profesionální doktor, velmi doporučuji porod u něj. :-) A i celkově porodnice v Ústí naprosto předčila mé očekávání. Maximální spokojenost. :-)

Personál:

MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka hned s sebou, jde to rychle. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vlastní košilku, já měla vyrážku.

Anonymní
17.11.15

Přístup na porodním byl celkem dobrý, milý personál, i když přístup klasický medicínský. Porodní poloha je dána klasická, apod.

Na šestinedělí se sice chlubí tím, že podporují kojení, ale ve skutečnosti omezují dobu i četnost kojení. To je tak akorát k tomu zadělat si na pozdější problémy - přijít o mléko a ještě trápit novorozené miminko žízní a hlady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na rady sester a miminko kojit podle potřeby.

17.10.15

Skvělý přístup personálu jak na porodním, tak na šestinedělí. Porod byl poměrně rychlý a byla jsem hodně potrhaná. Následně jsem hooodně krvácela a museli mě dávat do kupy na operačním sále.

I přes tyto komplikace si vážím přístupu lékařů i sester. Těším se, až tam půjdu rodit druhé dítko.

Personál:

MUDr. Gindl, PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití.

Anonymní
08.10.15

S přístupem při porodu jsem byla spokojená, personál byl moc milý, jak lékaři, tak asistentky. Měla jsem přání porodu s minimem zásahů, a to respektovali, za což jsem ráda. Po porodu jsme měli s miminkem krásný bonding.

Na šestinedělí i nadstandartu, kam jsem se stěhovala později, protože byl nejdřív plný, to bylo taky fajn, opět byl personál milý, v pohodě.

Negativně hodnotím přístup ke kojení - doporučení kojit novorozence po 2-3 hodinách. Slovy jedné starší sestry z nadstandardu: nikdy ne dřív než za 2 hodiny, protože by miminko bolelo bříško. Teď už vím, že to je doporučení z doby socialismu, jenže pár dnů po prvním porodu je člověk ze všeho tak vyjukaný, že poslechne i takovouhle blbost. Takže večery, kdy jsme doma nosili řvoucí dítě a upírali oči na hodiny, kdy už zase budu moct kojit. Myslela jsem, že brečí pro prdíky, jenže plakala hlady. Když jsem začala kojit častěji, prostě podle potřeby, tak se malá zklidnila. I kdyby náhodou měla z častějšího kojení trochu prdíky (což neměla), tak je to snad pořád lepší, než ji nechat řvát hlady, ne?

Naopak v noci sestry doporučovaly dítě budit po 3-4 h. Jenže malá krásně tvrdě spala, takže když jsem ji v porodnici vzbudila, tak řičela a stejně se nepřisála (druhý den po porodu stejně ještě nebylo mléko). Akorát jsem ji pak půl hodiny musela nosit a utěšovat, než zase usnula. Takže to byla taky blbost.

Minimálně u novorozenců se dnes doporučuje kojit podle potřeby, na požádání. Vědí to ve většině českých porodnic (vím teď od kamarádek, co rodily jinde). Bohužel sem to nedorazilo. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám zjistit si něco o kojení ještě před porodem - kamarádky, internet. A při problémech nebo pochybách si volat soukromou laktační poradkyni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kKlasika - vodu, lůj, papíry, toaleťák, :) pokud máte, tak sepsané porodní přání.

19.04.15

Do porodnice jsme přijeli v deset hodin ráno s kontrakcemi po 4 minutách, dle ctg záznamu se miminku dařilo dobře, ale otevřená jsem byla pouze na dva prsty. Chtěli nás opět poslat domů, ale nakonec se objevil pan doktor Prajka, který mě znal už z porodnické ambulance, a ten doporučil ještě sprchu. Po sprše znovu kontrola - stále dva prsty, ctg - dítě spavější, udělal mi utz a nakonec doporučil pro nepostupující porod prasknutí vody.

To bylo 13 hodin, manžel do té doby sedel na chodbě a nikdo mu nedal vědět, co se děje, takže jsem se za ním ještě vypravila. PA mě přemlouvala, ať ho pošlu domů, že to bude trvat hodiny. Odjel tedy na oběd, ve 13:20 mi protrhli pohodovou vodu, která již byla zelená, kontrakce jsem okamžitě měla cca po minutě opravdu nesnesitelné intenzity, otevřená jsem byla během deseti minut na 5 prstů a začalo padat ctg. I přesto do mě PA vložila ještě dva čípky na otevírání a ještě se mě zeptala, jestli už je tatínek tady…

Tak jsem jen zoufale řekla, že ho přeci před chvílí poslali domů, tak mi říká: „Tak honem volejte, nebo to nestihne.“ To už u mě byli tři doktoři a myslím, že primář mi začal strkat papíry se souhlasem s CS. Slyšela jsem, že srdíčko místy přestává bít, stále jsem měla bolesti a ještě měla podepsat souhlas. V tom dorazil manžel a už mě chudák viděl jen pár vteřin, protože mě vezli na sál. On musel zůstat venku a ještě deset minut poslouchal, jak trpím, protože ani nezavřeli dveře. Malá se naštěstí narodila ok, jen byla nějakou dobu v inkubátoru na zahřátí. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby se neobjevil pan doktor Prajka a PA mě skutečně poslala domů - jejími slovy si to „jděte odhekat domů, to bude na dlouho“ - škoda, že nevím jméno té paní!

Péče na JIP ok, pouze vyšší hlučnost v době střídání směny. Oddělení nadstandardu výborně vybaveno, vše potřebné k dispozici - vložky, košile, plenky, kosmetika, oblečení pro miminko v neomezeném množství. Sestřičky ochotné poradit, některé az příliš. Celkově mi však nevyhovoval režim, kdy cca od šesti do půl jedenácté byl na pokoji každých pět minut někdo, sestry, uklízečky, doplňovačky prádla, dvě vizity, dětská vizita… Vždy, když mimčo usnulo, někdo přišel a vzbudil ho. V noci velká hlučnost na oddělení, děti se budí vzájemně a nad pokoji jsou porodní boxy, takže to na pohodě také nepřidá.

Ustí jsem si vybrala kvůli velmi kvalitní neonatologii. Je však znát, že je to velká nemocnice a taková velkovýrobna na miminka, takže se snaží každy porod maximálně urychlit, aby měli místo na porodních boxech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyspat se doma, v porodnici už to nejde. S sebou k porodu určitě doprovod a nenechat se odbít jako já a vyžadovat přítomnost už od počátku porodu! Personálu to není vhod, takže vás budou přesvědčovat, abyste ho poslali pryč. Určitě nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji jednorázové síťové kalhotky, jednorázové kuchyňské utěrky na hygienu rodidel.

Anonymní
13.03.15

Já jsem rodila 13.2.2015.

A byla jsem velice spokojená. Přijali mě s bolestmi, ale kontrakce se neukazovaly. Tak jsem šla na „čekanky“. Věnovali se mi všichni perfektně. Za čtyři hodiny byla malá na světě. Ten den nás rodilo opravdu hodně, ale přes to se mně i malé věnovali.

Na šestinedělí jsem neměla problém, sestřičky milé ochotné, doktoři také .Opravdu nemůžu nic vytknout. Já se cítila moc dobře a ráda na ty dny vzpomínám.

Personál:

MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou více vložek. Mně jeden balík nestačil, a to jsem dostala i v nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lůj, pití.

15.02.15

Na příjem do porodnice jsem dorazila v 5.23 a v 6.03 byl malý na světě, takže jsem se moc nestihla rozkoukat, :-) ale při příjmu moc milá PA pí. Dobošová nebo tak nějak. Vše mi vysvětlila, ukázala jak mam správně dýchat, když viděla, že už nejsem schopná vyplnit formuláře, které mi dala, nechala je vyplnit přítele, aby mě netrápila. :) Bohužel se měnila v 6:00 služba, takže u porodu jsem už měla jinou PA, a to si bohužel nepamatuji jméno, ale byla také moc hodná. Doktor, který mě rodil, byl také super.

Nemám jedinou výtku. Měla jsem zaplacený nadstandard, takže jsem měla klídek na pokoji, sestřičky vše ukázaly a pomohly, když bylo třeba. Jen co se týká kojení, jsem byla zklamaná. Jako prvorodička jsem vůbec nevěděla co dělat, jak dlouho trvá, než se laktace rozběhne atd. Hned první den přišla sestra, flákla prso malému do pusy s tím, že mám blbé bradavky, odešla a ať to zkouším. Víc se se mnou nikdo nebavil. Samozřejmě se nám to vůbec nedařilo a malý už křičel hlady, teprve až druhý den večer mu dali UM.

Třetí den přišla sestřička, bohužel si nepamatuji její jméno, :( ta mi pomáhala mléko odstříkat Sice se mi kroutily i prsty u nohou, ale mléko se začalo rozjíždět, půjčila mi kojící klobouček a malý se pomalu přisával. Bohužel asi při úklidu se nejspíš klobouček vyhodil, prosila jsem o nový, že si ho klidně zaplatím, ale byla jsem odmítnuta s tím, že tam mají i jiné maminky. Na to, že si platíte 1.100 Kč na den… Ptala jsem se i zda nemají na půjčení odsávačku, prý ne. Tak mi rodiče sehnali profiod medely, a když mi jí přinesli, tak se sestřička nechala slyšet, že to je ta stejná, kterou tam mají taky. :-D

Ale to bylo jediné minus, jinak jsem byla spokojená. Jídlo mi také chutnalo. Bylo ho i dost, nezvládla jsem sníst všechno. :)

Personál:

MUDr. Alt, PA Dobošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně buďte v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vodu na porodní sál, vložky do podprsenky, dostatek ručníků, já měla i kuchyňské utěrky- místo ručníků, přeci jen je krvácení po porodu silné a takhle jsem je jednoduše vyhodila,odsávačku mléka, možná oblečení pro prcka, já byla z těch košilek hotová, :-D navíc nám vše bylo šíleně velké, čepičku pro prcka.

01.02.15

Zkušenost jen ta nejlepší. Porod byl sice dlouhý, ale nemůžu si na nic stěžovat.

Na šestinedělí velmi příjemné sestřičky - tedy až na blonďatou laktační poradkyni. Ta přišla, malému rvala bradavku do pusinky (bolelo to mě) a pak mi oznámila, že já teda určitě kojit nebudu, protože mám blbé bradavky. Světe div se, malý je plně kojený. :)

Jídlo bylo dobré. Nejvíc sem se těšila na snídaně a na tu jejich meltu, tu miluji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodit se do klidu a ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj, hodně pití a hlavně toaletní papír. :)

JitkaVav
26.01.15

Rodila jsem plánovaně císařským řezem - při vědomí. Chtěla bych velice poděkovat paní doktorce Apltauerové a její starší zkušené kolegyni. Také si velmi chválím anestezioložky (Provazníková a kolegyně ), které se stále snažily se mnou během porodu bavit, aby odvedly pozornost a velice se jim to dařilo, děkuji. I zřízenec, který mě tam nosil v náručí, byl super a vtipný.

Na JIP o nás bylo postaráno dobře, ale nevhodný byl ten hluk (smích, hlasité mluvení), když se pravděpodobně měnily směny.

Na šestinedělí byly mladé sestřičky hodné, avšak velmi jsem vděčná těm starším a zkušeným, které vždy věděly, jak OPRAVDU pomoci.

Na jídlo si neztěžuji, bylo to jako ze školní jídelny a tam mi vždy chutnalo.

Personál:

MUDr. Apltauerová, MUDr. Provazníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji být na standardu, protože jste tam dvě a můžete si navzájem pomáhat, stěžovat si a také se smát. Prostě „ve dvou se to lépe táhne“ platí. :-) A já mám dvě nové kamarádky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj, jednorázovou přebalovací podložku, dostatek kojenecké vody na pití, toaletní papír, elektrickou odstříkávačku mléka!

13.09.14

Rodila jsem přirozeně. Manžel mě do porodnice přivezl 27/8/2014 (den před termínem) asi kolem 15:00. Přijala mě sestřička, myslím, že se jmenovala Monika, ale příjmení bohužel nedám. :-( Její přístup byl úžasný, byla jsem napojená na monitor a vyřizovaly jsme papíry, vstupní vyšetření atd. S touto sestrou jsme se hodně nasmály, bylo to takové fajn uvolnění.

Když už jsem byla převelená na porodní sál, musela se mě ujmout jiná porodní asistentka (myslím, že se jmenovala paní Dobošová) - pravda, s manželem jsme měli trochu strach, jaká tato PA bude, ale s prvním slovem této úžasné paní byl strach pryč. Porodila jsem v 19:19 své druhé mímo. Malý Mareček měl 4100 g a 52 cm a této skvělé PA vděčím za to, že jsem neměla nástřih ani prasklinu, prostě druhý den po porodu jsem byla ok. :-)

Na oddělení šestinedělí jsem neměla sebemenší problém, všichni byli hodní a hlavně profesionální.

Své první dítě jsem zde rodila také, bylo to v roce 2008, z porodu a pobytu na oddělení šestinedělí mám stejný pocit. Fakt jsem zde byla 2× spokojená. :-) Tímto chceme s manželem moc poděkovat za skvělý přístup a profesionálně zvládnutý porod ze strany paní Dobošové. Moc děkujeme. Krejčovi

Personál:

PA Dobošová

Anonymní
23.08.14

Měla jsem plánovaný císařský řez, vše proběhlo pohodově. Akorát při příjmu na RT trochu zmatky - sestřičky mi nedokázaly zakanylovat ruku, povedlo se až na pátý pokus. Císaře mi dělali Hilmi a Švecová, oba vysmátí a příjemní.

Na šestinedělí jsou příšerné dětské sestry. Nešlo nám kojení - malá se odmítala přisát a neustále brečela. Ze začátku jsem ji neměla u sebe, byla jsem na JIP a malou měly sestřičky. Jelikož malá řvala, tak jí bez mého vědomí šouply dudlík. Na normálním pokoji péče dětských sestřiček taktéž šílená, jedna jediná sestřička byla schopná zkoušet mi dítě přiložit k prsu i v jiných polohách než vleže, ostatní se nestaraly a radši mi přinesly příkrm. Když mi malá prořvala půlku noci (hlady, jak jsem později zjistila) a zvonila jsem na sestřičku, že nemůžu dítě utišit, tak mi řekla, ať ji zkusím pochovat. Nikdo se nepřišel ani podívat! Kdykoliv jsem se na něco zeptala, koukaly na mě jak na idiotku, ani mi nikdo pořádně neodpověděl.

Naproti tomu ženské sestry úžasné, poradily jak odstříkat mléko, co s hrbolky v nateklém přeplněném prsu. Stále se chodily ptát, jestli nechci něco na bolest.

Pocity mám celkově dost smíšené.

Personál:

MUDr. Hilmi, MUDr. Švecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit se co nejvíc vyspat, protože v porodnici už to nepůjde. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě prsní vložky - mléko ze mě teklo proudem.

17.07.14

Já rodila v Ústí a bohužel v termín, kdy tam bylo mnoho rodiček a personál nestíhal. Během porodu se mnou byl manžel a díky němu si mě více všímali. Péče byla jinak během porodu dobrá.

Na nadstandardním pokoji byla péče skvělá - čistě prádlo a věci pro miminko vždy k dispozici. Bohužel jsem měla problém s kojením a malý mi rozdrbal bradavky, měla jsem šíleně bolesti a velké ragády. Zde bych už tolik nechválila. Nechápu, jak může přijít sestra a aktivně vám nabídnout zástavu laktace s dodatkem, že je to normální a že staví laktaci už jedné mamince. Sestra ví, že jsme po porodu šíleně zmatené a máme nával hormonů. Místo toho, aby pozvala laktační poradkyní, která si na vás ráda čas udělá, začne vám tlouct do hlavy, že u vás kojení nemá smysl a doporučuje zástavu. Já na to bohužel přistoupila a dodnes lituji a sestru bych nejraději poslala osobně do háje. Tímto bych chtěla varovat - pokud budete pochybovat ohledně kojení, nic nepodepisujte a trvejte si na svém. Zde už bohužel sestry moc profesionální nebyly.

12.06.14

Na příjem k porodu jsme přijeli ve 3.30 s kontrakcemi po 2 minutách. Personál byl velice milý a ohleduplný, sestra mě provedla chodbou, ukázala skříňku a vše vysvětlila. Pořád si se mnou povídala i mimo administrativní záležitosti. Příjem samotný se protáhl na 1,5 hodiny (převlečení se, měření ozev, administrativa, klystýr - ptají se na souhlas). Otravné bylo akorát sepisování záznamu během měření ozev a kontrakcí, kde jem opakovala stejné informace jako u zápisu a k tomu četla pokyny k chování muže u porodu apod.

Poté za mnou pustili manžela, který mezitím v atriu uhradil poplatek 100 Kč za svoji přítomnost u porodu, a poslali nás na prohřátí do sprchy. Poté mě umístili na porodní box, kde jsme setrvali až do porodu. Mohla jsem se volně pohybovat, donesli mi i gymnastický míč, ale vzhledem k intenzitě i síle kontrací jsem celou dobu jen ležela a střídala strany na bocích. Každou chvíli mě chodila kontrolovat sestra, ozvy se měřily přenosným „měřičem“ jen pár vteřin, hlídali i hrdlo a otevírání. Do ničeho mě nenutili, sestra vždy počkala, než dodýchám kontrakci a teprve potom mi předávala informace.

Když už jsem začala pociťovat nutkání na tlačení a byla vidět hlavička, začali mě pomalu připravvoat na porod - napolohovali lůžko, přišel primář gynekologicko-porodnického oddělení, pomohli mi přetočit se a začali jsme. Podotýkám, že personál byl výtečný, informoval o průběhu předem, chválili mě a podávali informace mezi kontrakcemi, nikdy ne během a vždy mile. Na sále bylo přítmí, stažené žaluzie a světlo měl doktor jen za svými zády (pojízdná lampa), aby viděl, takže dcerka přišla na svět do útulného prostředí, které jí nedráždilo očička.

Po narození mi maličkou dali okamžitě na hruď, aniž bych požádala. Po pár minutkách ji šli otřít a obléct kvůli chladu - stále na sále za naší přítomnosti. Poté si sestra vzala manžela s sebou na zvážení a od té doby se od nás maličká nehnula. Byla pořád u mé postele v pojízdné postýlce a sestra se pořád ptala, jestli ji chci do náruče a zda na ni vidím a jak ji chci natočit.

Kvůli plné obsazenosti porodnice jsem na porodním boxu setrvala až do 14. hodin (malá se narodila v 8.00), ve 12 mi donesli oběd a odpoledne už jsem byla převezena na nadstandard, kde jsme se měly jako královny. Jak denní, tak noční směna, naprosto výtečný přístup. Mazlili malou, oslovovali zdrobnělinami jména, chlácholili ji a chválili za šikovnost, mě se pořád ptali, zda něco nepotřebuji doplnit, dolít čaj apod. Každý den jsem absolvovala nějaké „školení“ od sester - kojení, odstříkávání, koupání, přebalování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné dle seznamu a podle toho, zda chcete nadstandard (k dispozici veškeré hygienické pomůcky - pleny, vložky). Díle mít zásobu poporodních kalhotek (první dva dny se hodně krvácí, častá výměna), lepší jsou vlastní noční košile (od 2. dne jem se převlékla z té nemocniční, nedalo se v ní spát, ani se pohybovat). Malou jsem nakonec převlékla do vlastních dupaček a bodýčka, nemocniční mi nevyhovovaly kvůli přebalování - vždy se musely celé sundavat od hlavy dolů. Nechat si dovézt svačinky (jídlo v 8, 12 a 14 hodin dovezena studená večeře vakuově zabalena - pečivo, paštika, plátek sýra/salámu). Hlad jsem měla i v noci a jedla jsem vlastní zásoby. Na nadstandardu je lednice a dostatek úložného prostoru ve skříňkách.

01.06.14

V ústecké porodnici jsem si plánovala porod skoro od začátku těhotenství, jelikož si ji až na pár výjimek kamarádky chválily.

Týden před porodem jsem musela jít ležet na rizikovku kvůli vysoké hladině kyseliny močové. Při velké vizitě mi jen tak oznámili, že mi ten den vyvolají porod a „hybaj“ na ošetřovnu pro vyvolávačku. Kolem páté už mě vezli nahoru na porodní, píchli vodu a „teď se uvid.“. No viděla jsem - ty nejsilnější kontrakce po minutě a jediné, co mi doporučili, byla sprcha.

Naštěstí se vystřídaly směny a ke mně naběhla PA Daniela. Opravdu mohu říct, že od té chvíle byl můj porod jedna velká pohoda. Snažila se mě rozesmát, na všechno ochotně odpovídala, prostě pohodová baba (a to jsem jí při tlačení kopla do brady). Naproti tomu doktorka nic moc, důležitá až arogantní. Asi už mě měla plné zuby, protože ráno v osm mi dávala vyvolávačku a malý se vyklubal až chvilku před půlnocí. Měla už jsem toho plné zuby a dirigování o tom, jak a kam dát nohy, mi moc nepřidalo.

Na šestinedělí jsem byla na klasickém pokoji, péče byla výborná. Dětské sestřičky byly strašně hodné, i když mladé, tak se snažily na jedničku. Naopak jedna z těch starších byla teda hrozná - malý měl žloutenku a nechtěl pít, tak aby mu necpaly Nutrilon, měla jsem odstříkavat mléko. Večer jsem dostala vynadáno od té starší, co si dovoluji odstříkavat, že mám kojit. To, že mám vpáčené bradavky, ji vůbec nezajímalo, odstříkamé mléko nařídila vylít a nazdar. V noci po kojení jsem si teda šla pro příkrm a ona mi řekne: „Vy jste vylila to odstříkané?“ Já že ano a znovu řev, že jsem si ho tedy měla nechat a že jde tedy pro UM. Tak to bylo jediné mínus mezi sestřičkami.

Personál:

PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si nic líbit a ptát se, ptát se, ptát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a určitě doprovod k porodu. :) Jinak kromě vložek bylo všeho dostatek - jak košil, tak plínek a oblečků pro prcka. :)

30.05.14

Rodila jsem dva dny, takže personál se vystřídal dostatečně. :) Všichni byli milí, přátelští a měla jsem k nim opravdu důvěru. Nejsem typ, který by chtěl rodit doma, takže lékařské prostředí mi naprosto vyhovovalo, a protože šlo o trochu předčasný porod, cítila jsem se zde bezpečně. Bonding sice neproběhl, ale to asi ani nešlo, malá byla už 44 hodin bez plodové vody a musela se ohřát v inkubátoru. Za mě dobré.

Na šestinedělí také není, co bych vytkla, akorát pediatričky byly mladé a moc mi toho o miminku neřekly. Vzala jsem si nadstandardní pokoj. Sestřičky super, vše ochotně vysvětlily a pomohly (i v noci). Skoro jsem se bála jít domů, co tam budu s tím dvoukilovým prckem dělat?

Takže pokud Vám nevadí lékařské prostředí, tak doporučuji. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi nějaké jídlo a pití, snídaně a večeře jsou zde dosti dietní. :)