Porodnice Ústí nad Labem

, http://www.kzcr.eu/cz/ul/pro-pacienty/zdravotni...

477 113 627 - porodnická ambulance, sepsání porodu (nepovinné), předporodní kurz

Primář: MUDr. Klára Müllerová

Porodnice patří k jednomu z 12 perinatologických center v ČR, to znamená, že jde o porodnici vybavenou speciálně pro maminky s patologickými těhotenstvími či porodem. V péči o gravidní ženy s rizikem vývojové vady porodnici pomáhá spolupráce s centrem fetální medicíny.

Doporučují maminky porodnici Ústí nad Labem?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ústí nad Labem

Rodila jste v porodnici Ústí nad Labem?
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - janisek.h 25.01.19 napsala :

Pokoje jsou dost obyčejné a obsazené, tak jsem se moc nevyspala. Jinak doktoři a sestřičky byli super ochotní a všechno proběhlo v pořádku. Třetí den po porodu jsme byli s Radečkem doma.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 06.03.18 napsala :

Než jsem si vybrala porodnici, chvíli mi to trvalo. Měla jsem jich vyhlídnutých víc. Mezi ně patřila Jablonecká, Liberecká, Děčínská, Ústecká. Nejhorší bylo, že jsem téměř žádné informace nikde nesehnala. Z recenzí toho moc nebylo a kolem žádná rodička. Chválu jsem slyšela na Jabloneckou. Těhulky se tam ale hrnuly a porodnice praskala ve švech. Do Liberce se mi moc nechtělo, nesehnala jsem žádné kladné recenze. Tak jsem zvolila druhou stranu a to Děčín a Ústí. Nakonec po absolvování předporodního kurzu jsem jela do Ústí.

Bohužel, podruhé už bych tam asi rodit nejela.

Chtěla jsem tuto recenzi napsat hlavně pro ty, které se rozhodovaly jako já.

Na porodnici jsem slyšela cca 2 kladné recenze. Jezdila jsem tam poslední dny po termínu. Pokaždé mě kontrolovala jiná lékařka. Všechny byly ale moc milé.

V den D, tedy někdy po půlnoci, jsme tam jeli. Jako prvorodička jsem nevěděla téměř nic. Jen to, co jsem si načetla.
Při zaklepání na dveře jsem dostala první „facku“ v podobě věty, co tady děláte? Co bych tam asi na porodním dělala s bubnem po 40. týdnu?? Přítel nechápal a já taky ne. K tomu jsem dostala ještě zpucunk, kde mám tu tašku. Tu mám asi v autě, že jo, přeci jen se s těmi taškami vláčet a pak nás určitě pošlou domů. No dobrá, šla jsem se převléknout do andílka a na vyšetření. Bolesti jsem měla, na monitoru „prý“ nic nebylo. Po kontrole za mnou přišla i lékařka. Můj první dojem byl, že jsem byla trošku v šoku. Působila na mě, že jela tak týden nepřetržitý provoz, jak vypadala unaveně. Byla ale milá. Rozhodně milejší než sestra, co mě přijímala (přesně kvůli takovým pak vznikají takové recenze, že ano).

No nic, bylo mi řečeno, že se nic neděje, ale otevírala jsem se. Měla jsem to domů docela daleko (2 hodinky cesty tam). Lékařka mi nabídla zůstat, ale doporučila jít v klidu domů. Raději jsem jela.

O 4 hoďky později jsem si doma musela dát vanu, nešlo spát, jak mě bolel podbřišek. Začaly ze mě ale padat krvavé kousky, do toho se malý nehýbal a já začala panikařit. Nasedli jsme a jeli znovu. Volala jsem tam, že jedeme. Už se tam vyměnila směna, takže jiná sestra na příjmu. Ta byla milejší. Na monitoru však prý zase nic extra není. A to krvácení je, že se prý tělo připravuje.. No nic, co teď, říkám, že už tam ale zůstanu. V tu chvíli mi malý prasknul plodovou vodu a já tam stejně už musela zůstat.

To jsem ale netušila, že se mi v tu chvíli otočil a byl blbě natočený k porodu. Nikdo mi nic neřekl. Jako prvorodička jsem jen ležela. Byla mi nabídnuta sprcha. Když porod nepostupoval a malý se netlačil dolů, kvůli otočení, tak mi jen sestra řekla, ať jdu na míč na kolena. Nic víc. Bohužel, mě tohle tak mrzelo, že se mi víc nevěnovali, jako prvorodičce, hlavně když věděli, že je malý špatně natočený. (Po porodu jsem si dohledala, že nejlepší je chůze), co já ale vím, že jo, od toho tam jsou ty sestřičky, aby mi pomáhaly. Chodila tam jen občas se podívat, jestli se něco mění. Bohužel se neotočil a ani nesestupoval. Já už byla po několika hodinách unavená a museli mi píchnout oxytocin a při samotném porodu a tlačení do prázdna mi pomáhat stlačovat břicho.
Podotýkám, že jsem neměla celou dobu téměř žádné kontrakce!

A to je další věc, co nechápu, jak nám ženám může někdo tvrdit, že nerodíme, když ty kontrakce na monitoru nemáme. Nejsem jediná, kdo se s tímto setkal a posílat někoho domů mi přijde jako holý nesmysl.

Jinak při asistenci pak paní lékařka byla super. Sice udělala nástřih (netuším, jestli byl potřeba), ale pak ho parádně sešila, nic není vidět. To už byla pak ta konečná fáze.

Na pokoji jsem byla na nadstandardní péči a tu musím tedy vychválit. Ten klid a samota mi strašně vyhovoval, moc milý personál, výborné jídlo, neustálý dohled, úklid, na pokoji jsem měla vše pro malého (plenky, mýdla, olejičky, erární oblečení, pro sebe poporodní vložky). Musím říct, že mi to za ty peníze stálo. Malého jsem měla pořád u sebe. Sprchu a wc vlastní.
Přítele ani nikoho jsem u porodu neměla.

Pokud by bylo nějaké příště, tak jsem uvažovala i nad dulou.

Další věc, co mi bylo řečeno od žen, které tam pak také rodily, že to už nebylo tentokrát takové, jako před lety. Ale v tu chvíli, co jsem se jich s pupíkem ptala, tak nemocnici vychvalovaly..

No nic, v závěru musím říct, že jediné, co mi prostě nevyhovovalo jako prvorodičce, byl ten samotný porodní průběh, s porodní asistentkou, která mi měla být k ruce a víc mi pomáhat, a o tom pak celý porod je. Vytlačení toho mrňouska už je pak jen „maličkost“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem poporodní kalhotky ve velké tašce - mějte je v malé sebou na sál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 22.08.17 napsala :

Rodila jsem ten den jediná, praskla mi voda, přijela jsem po šesté hodině, tudíž nová směna, se kterou jsem i porodila v 15:55 před změnou směny.

Rodila mě paní doktorka se slovenským příjmením, bohužel si jméno nepamatuji, ale byl to blonďatý andílek, a byla naprosto dokonalá, při konečné fázi rození syna mi neřekla ani slovo, když jsem křičela, šlo to pomalu, když jsem se trochu šprajcla „že ještě nechci tlačit“, brala to tak, že miminko je v pořádku a můžu jet svým tempem.

Bohužel s paní porodní asistentkou nejsem moc spokojená, v konečné fázi chodily řešit další doktorky/asistentky kafe a že jdou na cígo, a pronášeli řeči typu „kolem čtvrtý hodiny by nikdo neměl rodit, to je kafe“ nebo „asi se mu nechce ven, když si nejste jistá jménem“ a další nemístné poznámky. Jinak s péči o syna jsem byla spokojená, chodila měřit a kontrolovat syna v bříšku každou chvíli, vše v pořádku.

Nadstandard taky skvělé, absolutně nic, na co bych si stěžovala. Až na ty dvě tři nemístné poznámky/věty od porodní asistentky o kafi, popohánění v rození atd. to bylo super!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, všechno tam je super, věnují se vám, pomáhají, nabízí uvolňovací prostředky, atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic zvláštního jsem nepotřebovala.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - matrioska 04.07.17 napsala :

Nejprve jsem byla dvě noci na rizikovém oddělení - porod vyvolávaný kvůli otoku a stejně jsem už přenášela. Rizikové oddělení je hodně zastaralé, co se vybavení týče, všude trochu spinká, ale já jsem citlivka. Sestry až na jednu nepříjemné, po první vyvolávací tabletě jsem měla velké bolesti spodku, že jsem si sotva došla na wc a bylo mi řečeno, že to nic není, že to se zblázním u porodu - přitom to bolelo jak kontrakce, které přišly ale až druhý den po druhé vyvolávací tabletě.

Naštěstí měla službu ta jediná příjemná sestřička, kontrakce byly téměř hned po pěti minutách a naštěstí zrovna dorazil manžel na návštěvu, takže díkybohu byl celou dobu se mnou! Asi po dvou hodinách následoval přesun na porodní sál. Tam se mě ujala nejlepší porodní asistentka na světě, bohužel nevím jméno - menší černovlasá 40-50 let, úžasná ženská. Díky ní a manželovi byl hodně bolestivý porod mnohem snesitelnější! Na požádání mi píchli epidural (před porodem jsem byla silná, že si nic dát nenechám, pak bych si nechala píchnout snad i heroin:D) a porodní asistentka i doktorka byly moc příjemné, proběhla i nějaká srandička sem tam, a když se princezna narodila, hned nám ji daly a nechaly nás o samotě jen nás tři něco přes hodinku. Rodila jsem večer/v noci a byla jsem jediná, takže se nám věnovali komplet všichni.

Na oddělení šestinedělí to už tak fajn nebylo. O malou jsem se od porodu musela starat sama - jasné, jsem její máma, ale jsem prvorodička a byla jsem vyděšená jenom z toho ji vzít do náruče. Nicméně jsem se alespoň všechno rychle sama naučila. Ale první noc po porodu jsem měla ten nejhorší zážitek. Byla jsem sama na pokoji, v náručí už 4 hodiny řvoucí jednodenní miminko, noc, venku bouřka. Já byla zoufalá, zkusila jsem všechno, v mezičase jsem pátrala na mobilu na netu, co ještě vyzkoušet, ale nezabralo nic. Odvážila jsem se doběhnout na sesternu a dovolila se zeptat sestry, zda by se nešla podívat, že nevím, co se děje, a nevím si rady, byla jsem úplně hotová. Ta mě poslala slušně do zadku, že je to normální a prý mám dát malé „kozu“. Aha. Pak se zjistilo, že nemám mléko a měla zkrátka hlad. Bohužel se na to přišlo až 3. den po porodu. Nevím její jméno, byla to blondýna, vlasy do culíku a na ruce kérku. Mohlo jí být něco přes 40 let, byl to nejhorší zážitek, cítila jsem se tak bezmocně a sama, měla jsem vztek a zároveň co dělat, abych se nesesypala, hormony taky zahrály svou roli no. Jinak sestry hodné, ale moc rad člověk nedostal, byla jsem šťastná, že jsme šly 5. den domů.

Personál: Bohužel nevím...

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibalit si vložky - pro mě jich bylo málo, i plínky jsem pak měla svoje. Osušku pro mimčo, pokud nechcete utírat do plínky a taky hadříky - nemocniční jsou sice čisté, ale veliké a ty košilky… Moje dcera je drobeček a ze všeho tam vypadávala, pak jsme si nechaly dovézst od táty naše oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, pití.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Tercza 26.04.17 napsala :

V porodnici jsem rodila na začátku ledna. Po příjmu mě umístili na porodní box, kde jsem strávila skoro 20 hodin. Po celou dobu mě kontrolovaly sestřičky. Na poslední tři hodiny jsem dostala moc příjemnou mladou porodní asistentku, která mi moc pomohla.

Když jsem porodila, začaly rodit i další maminky vedle v boxech. Personál moc nestíhal. Dlouho trvalo, než mi vůbec malýho ukázali, a vůbec mi ho nedali, aby se přisál. Toho jsem poprvé kojila až na pokoji šestinedělí, nevím ani po kolika hodinách to bylo…

Za pár hodin mě teda umístili na pokoj šestinedělí. Měla jsem nadstandard. Přijala mě docela dost nepříjemná sestřička. Bohužel jsem tam za 5 dní pobytu měla smůlu na další nepříjemné sestřičky. Pár jich bylo v pohodě, ale jedna byla opravdu protivná, arogantní a neochotná, škoda že nevím její jméno…

Když jsem si brala nadstandard, očekávala jsem trochu lepší zacházení s pacienty, ale to jsem se asi spletla. Malej měl problém z kojením, protože se hodně nalokal plodové vody, tak jsem měla opožděnou laktaci. No každopádně se chovali, jako bych za to mohla já, že se malej nechce přistát. Možná to taky bylo tím, že mi ho nedali hned po porodu… No, tak to vyřešili tím, že mu dali lahev s umělým mlékem.

Jinak co se týče vybavení pokoje, tak vše v pořádku, dokonce i strava byla přijatelná… Takže pokud bych to shrnula, tak porod jako takový byl celkem v pohodě. Je smutné, že ty nejhorší vzpomínky mám až na oddělení šestinedělí. Porodnice by se měla zamyslet hlavně nad tím, jaké sestřičky na tomto oddělení zaměstnávají.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v pohodě a nenechat se rozhodit personálem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký doprovod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 31.03.17 napsala :

Rodila jsem 2.10.2016 v 4:15, s manželem jsme přijeli do Ústí skoro na poslední chvíli. Sestřičky velmi příjemné a ochotné, pan doktor vyšetřil a už jsme šli na sál spolu, povídal si se mnou. Porodní asistentky radily a podporovaly mě, protože jsem neměla dlouhé kontrakce, tak mi museli dát kapačku na urychlení, porod byl naštěstí rychlý a hladký bez jiných problémů. Jestli budu ještě někdy rodit,tak jedině tady.

Personál: MUDr. Alt Jakub

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - StáleKrásně 27.03.16 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 26.1.16, příjezd 25.1. pro odtok vody kolem 13hod., nejprve jsem se převlíkla do jejich " úboru " a následovaly kontrolní ozvy a vyšetření lékaře. Vše proběhlo v příjemném duchu a všichni se tvářili opravdu mile. :) Jelikož nás ten den rodilo 7 (boxy 4), tak nás museli trošku prohazovat z boxů na čekatelák a obráceně. Naštěstí to zvládly bravůrně a nikdo na chodbě rodit nemusel. :D

Musím říct, že nás kontrolovali pečlivě a často se ptali, zda něco nepotřebujeme. PA byla velice příjemná, povzbuzovala a nabízela různé možnosti.

Oxytocin teda nabídla 3× kvůli tomu, že jsem se neotvírala a 3× jsem ho odmítla. Samozřejmě s poznámkou, že pokud by mi řekla, že se malé nedaří a musí co nejdříve ven, tak ho podstoupím. Ani jednou na mě kvůli tomu nepříjemná nebyla.

Samozřejmostí byl míč či sprcha. Slečna co tam ležela na udržení těhotenství dokonce dostala teplé kameny na bolest zad.

Ve 22hod mi řekla ať si zavolám přítele, že ostatní už mají
„hotovo“ a nikoho tam rušit nebudeme. Nic mi do té doby víceméně nebylo, takže jsem ho tam ani nepotřebovala. Navíc tam předtím bylo vážně přeplněno a měla jsem neustále s kým klábosit. :D

Co bylo ovšem dost stresující, byl čekatelský pokoj, ze kterého je dost z vedlejších porodních boxů slyšet. To moc na statečnosti nepřidá a v telce funkční 2 programy na které se nedalo dívat.

Ovšem jakmile se začnete přibližovat finále, tak je vám už všechno jedno… Jídlo jsem na požádání po vyšetření také dostala. :)

Měla jsem vyžádaný epidurál, příp. entonox (nestihla jsem ani jedno), chtěla jsem klystýr (nestihla jsem), což nebyla ničí chyba, jelikož jsem si kolem půlnoci dala první sprchu a to jsem se otevřela z nepostupujících 2-3cm na 3-5cm a po další sprše jsem se dootevřela naplno a zbyl už jen lem, který doktorka odstranila a malá se už drala na svět.

Polohu jsem tedy s nikým neřešila až na to, že furt mi otravovali, ať se chytnu madel, jenomže já na ně nedosáhla. Naštěstí to vyřešil můj přítel, když se nahnul přese mě, aby mě posunul k nim blíž. Tak jsem čapla jeho, zatlačila a malá byla venku.

Celý porod byl veden v duchu fandění a chválení, tak jako mnoho ostatních porodů, co jsem si vyposlechla, a musím říct, že jsem si sice občas připadala jak na fotbalovém zápase. :D Ale určitě to pomáhá, žádná z nás to tam neopustila bez svého dárečku. :)

Malou dali okamžitě na mě a až po chvilce a souhlasu si ji odnesli na vážení a měření. Stále jsem ji měla v dohledu, jelikož to provádí ve stejné místnosti.

Šití provádí pod lokální anestezií, a i když to nebylo nic příjemného, tak už ten den jsem malou kojila v trošku křivém sedě. O kojení doporučuji si něco nejprve sama načíst a určitě zkoušejte různé polohy. Laktačních sester je tam dost, jejich rady byly sjednocené (což jsem byla překvapená), některé mi byly sympatičtější více, některé méně, ale určitě jsem si tam našla 2, kterým jsem vložila svou důvěru a nechala si od nich pomoct. :)

Byla jsem zde nadmíru spokojená, a kdyby malá nemusela brát ATB a následně se ještě k tomu vyhřívat na sluníčku, byla bych ještě spokojenější. :D

Pokud budu ještě někdy rodit, nebudu se obávat rodit zde. Velice mě mrzí, že nevím konkrétní jména, ale i tak děkuji za péči mou i malé. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, nejlépe hudbu do uší a něco ke čtení, pití, Bepanthen na bradavky, plenek a vložek je na 3 dny dostatek), oblečení dostanete, ale ty košilky na úvazy jsem nějak nepochopila a nešly mi oblíkat, tak jsem uvítala domácí body. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - krusty 20.02.16 napsala :

Porod jsem měla vyvolávány a mám o něm i deníček. Porodnici jsem volila takto kvůli neonatologii, kdyby cokoliv ať je miminko hned v nejlepších rukou.

Porod proběhl spíše medicínsky. Poloha dána, moc se mnou nediskutovali, :) ale já
nejsem žádný odborník, abych se hádala. Kazdy porod je specifický a dle mého jej zvládli pěkně a šití bylo téměř bezbolestné.

Veliké mínus však mají, že mi nedali malého hned na bříško. Ono první přisání v
zakukleném stavu není také ideální. O to nás jakoby připravili.

No a další minus byla péče na šestinedělí. Doporučují mít v hlavě srovnané, jak
a co chcete. Rozhodně neplatí báchorky na předporodním kurzu, jako že vám tam
sestry rády uvaří kojící čaj a pomůžou s kojením a rozjetím laktace.

Plně se sbližte s miminkem a nenechte si do toho kecat. Já se rozkojila až doma
a v nemocnici jsme ztvrdli kvůli žloutence déle a bylo to jak za trest. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na předporodní kurz. Je to idylická pohádka asi když rodí jen jedna žena a mají na ní všichni dost času. I na šestinedělí se vám moc věnovat nebudou. Leda na nadstandardu, o tom slyším samou chválu! To jo. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabalit si vše, co uznáte za vhodné. Já s sebou měla kojící kloboučky (super volba na hodně rozdrážděné bradavky) a příště si vezmu i kojící čaj a meltu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - KristeeG 04.01.16 napsala :

Do porodnice na příjem jsem přijela ve 3 odpoledne, po vyšetření jsem byla přesunuta do boxu. Sestřička úžasná, milá a ochotná, každou chvilku se mě ptala, zda něco nepotřebuji. Když začala 4. doba porodní, pan doktor byl hned u mě, sestřička mi dala něco na bolesti a doktor se mnou celou dobu perfektně komunikoval a uklidňoval mě. Porod byl celkem rychle za mnou.

Po převezení na šestinedělí se na mě přišel pan doktor podívat, zda je vše v pořádku a nic nepotřebuji. Ochota a milé jednání personálu úplně úžasné. :-) Po dvou dnech na šestinedělí jsme se nechali předat na nadstandard. Malá měla poporodní žloutenku, tak jsme museli být déle v nemocnici.

Nadstandard naprosto skvělý. Krásné pokoje, vše, co potřebujete k dispozici a sestřičky vám ve všem skvěle vyhoví. Po přeložení na nadstandard se na nás přišel znovu podívat pan doktor Chrpa. Skvělý, ochotný, milý a velmi profesionální doktor, velmi doporučuji porod u něj. :-) A i celkově porodnice v Ústí naprosto předčila mé očekávání. Maximální spokojenost. :-)

Personál: MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka hned s sebou, jde to rychle. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vlastní košilku, já měla vyrážku.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 17.11.15 napsala :

Přístup na porodním byl celkem dobrý, milý personál, i když přístup klasický medicínský. Porodní poloha je dána klasická, apod.

Na šestinedělí se sice chlubí tím, že podporují kojení, ale ve skutečnosti omezují dobu i četnost kojení. To je tak akorát k tomu zadělat si na pozdější problémy - přijít o mléko a ještě trápit novorozené miminko žízní a hlady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na rady sester a miminko kojit podle potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Šnoblinka 17.10.15 napsala :

Skvělý přístup personálu jak na porodním, tak na šestinedělí. Porod byl poměrně rychlý a byla jsem hodně potrhaná. Následně jsem hooodně krvácela a museli mě dávat do kupy na operačním sále.

I přes tyto komplikace si vážím přístupu lékařů i sester. Těším se, až tam půjdu rodit druhé dítko.

Personál: MUDr. Gindl, PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 08.10.15 napsala :

S přístupem při porodu jsem byla spokojená, personál byl moc milý, jak lékaři, tak asistentky. Měla jsem přání porodu s minimem zásahů, a to respektovali, za což jsem ráda. Po porodu jsme měli s miminkem krásný bonding.

Na šestinedělí i nadstandartu, kam jsem se stěhovala později, protože byl nejdřív plný, to bylo taky fajn, opět byl personál milý, v pohodě.

Negativně hodnotím přístup ke kojení - doporučení kojit novorozence po 2-3 hodinách. Slovy jedné starší sestry z nadstandardu: nikdy ne dřív než za 2 hodiny, protože by miminko bolelo bříško. Teď už vím, že to je doporučení z doby socialismu, jenže pár dnů po prvním porodu je člověk ze všeho tak vyjukaný, že poslechne i takovouhle blbost. Takže večery, kdy jsme doma nosili řvoucí dítě a upírali oči na hodiny, kdy už zase budu moct kojit. Myslela jsem, že brečí pro prdíky, jenže plakala hlady. Když jsem začala kojit častěji, prostě podle potřeby, tak se malá zklidnila. I kdyby náhodou měla z častějšího kojení trochu prdíky (což neměla), tak je to snad pořád lepší, než ji nechat řvát hlady, ne?

Naopak v noci sestry doporučovaly dítě budit po 3-4 h. Jenže malá krásně tvrdě spala, takže když jsem ji v porodnici vzbudila, tak řičela a stejně se nepřisála (druhý den po porodu stejně ještě nebylo mléko). Akorát jsem ji pak půl hodiny musela nosit a utěšovat, než zase usnula. Takže to byla taky blbost.

Minimálně u novorozenců se dnes doporučuje kojit podle potřeby, na požádání. Vědí to ve většině českých porodnic (vím teď od kamarádek, co rodily jinde). Bohužel sem to nedorazilo. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám zjistit si něco o kojení ještě před porodem - kamarádky, internet. A při problémech nebo pochybách si volat soukromou laktační poradkyni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kKlasika - vodu, lůj, papíry, toaleťák, :) pokud máte, tak sepsané porodní přání.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - ivula.dv 19.04.15 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v deset hodin ráno s kontrakcemi po 4 minutách, dle ctg záznamu se miminku dařilo dobře, ale otevřená jsem byla pouze na dva prsty. Chtěli nás opět poslat domů, ale nakonec se objevil pan doktor Prajka, který mě znal už z porodnické ambulance, a ten doporučil ještě sprchu. Po sprše znovu kontrola - stále dva prsty, ctg - dítě spavější, udělal mi utz a nakonec doporučil pro nepostupující porod prasknutí vody.

To bylo 13 hodin, manžel do té doby sedel na chodbě a nikdo mu nedal vědět, co se děje, takže jsem se za ním ještě vypravila. PA mě přemlouvala, ať ho pošlu domů, že to bude trvat hodiny. Odjel tedy na oběd, ve 13:20 mi protrhli pohodovou vodu, která již byla zelená, kontrakce jsem okamžitě měla cca po minutě opravdu nesnesitelné intenzity, otevřená jsem byla během deseti minut na 5 prstů a začalo padat ctg. I přesto do mě PA vložila ještě dva čípky na otevírání a ještě se mě zeptala, jestli už je tatínek tady…

Tak jsem jen zoufale řekla, že ho přeci před chvílí poslali domů, tak mi říká: „Tak honem volejte, nebo to nestihne.“ To už u mě byli tři doktoři a myslím, že primář mi začal strkat papíry se souhlasem s CS. Slyšela jsem, že srdíčko místy přestává bít, stále jsem měla bolesti a ještě měla podepsat souhlas. V tom dorazil manžel a už mě chudák viděl jen pár vteřin, protože mě vezli na sál. On musel zůstat venku a ještě deset minut poslouchal, jak trpím, protože ani nezavřeli dveře. Malá se naštěstí narodila ok, jen byla nějakou dobu v inkubátoru na zahřátí. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby se neobjevil pan doktor Prajka a PA mě skutečně poslala domů - jejími slovy si to „jděte odhekat domů, to bude na dlouho“ - škoda, že nevím jméno té paní!

Péče na JIP ok, pouze vyšší hlučnost v době střídání směny. Oddělení nadstandardu výborně vybaveno, vše potřebné k dispozici - vložky, košile, plenky, kosmetika, oblečení pro miminko v neomezeném množství. Sestřičky ochotné poradit, některé az příliš. Celkově mi však nevyhovoval režim, kdy cca od šesti do půl jedenácté byl na pokoji každých pět minut někdo, sestry, uklízečky, doplňovačky prádla, dvě vizity, dětská vizita… Vždy, když mimčo usnulo, někdo přišel a vzbudil ho. V noci velká hlučnost na oddělení, děti se budí vzájemně a nad pokoji jsou porodní boxy, takže to na pohodě také nepřidá.

Ustí jsem si vybrala kvůli velmi kvalitní neonatologii. Je však znát, že je to velká nemocnice a taková velkovýrobna na miminka, takže se snaží každy porod maximálně urychlit, aby měli místo na porodních boxech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyspat se doma, v porodnici už to nejde. S sebou k porodu určitě doprovod a nenechat se odbít jako já a vyžadovat přítomnost už od počátku porodu! Personálu to není vhod, takže vás budou přesvědčovat, abyste ho poslali pryč. Určitě nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji jednorázové síťové kalhotky, jednorázové kuchyňské utěrky na hygienu rodidel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 13.03.15 napsala :

Já jsem rodila 13.2.2015.

A byla jsem velice spokojená. Přijali mě s bolestmi, ale kontrakce se neukazovaly. Tak jsem šla na „čekanky“. Věnovali se mi všichni perfektně. Za čtyři hodiny byla malá na světě. Ten den nás rodilo opravdu hodně, ale přes to se mně i malé věnovali.

Na šestinedělí jsem neměla problém, sestřičky milé ochotné, doktoři také .Opravdu nemůžu nic vytknout. Já se cítila moc dobře a ráda na ty dny vzpomínám.

Personál: MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou více vložek. Mně jeden balík nestačil, a to jsem dostala i v nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lůj, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Lucije87 15.02.15 napsala :

Na příjem do porodnice jsem dorazila v 5.23 a v 6.03 byl malý na světě, takže jsem se moc nestihla rozkoukat, :-) ale při příjmu moc milá PA pí. Dobošová nebo tak nějak. Vše mi vysvětlila, ukázala jak mam správně dýchat, když viděla, že už nejsem schopná vyplnit formuláře, které mi dala, nechala je vyplnit přítele, aby mě netrápila. :) Bohužel se měnila v 6:00 služba, takže u porodu jsem už měla jinou PA, a to si bohužel nepamatuji jméno, ale byla také moc hodná. Doktor, který mě rodil, byl také super.

Nemám jedinou výtku. Měla jsem zaplacený nadstandard, takže jsem měla klídek na pokoji, sestřičky vše ukázaly a pomohly, když bylo třeba. Jen co se týká kojení, jsem byla zklamaná. Jako prvorodička jsem vůbec nevěděla co dělat, jak dlouho trvá, než se laktace rozběhne atd. Hned první den přišla sestra, flákla prso malému do pusy s tím, že mám blbé bradavky, odešla a ať to zkouším. Víc se se mnou nikdo nebavil. Samozřejmě se nám to vůbec nedařilo a malý už křičel hlady, teprve až druhý den večer mu dali UM.

Třetí den přišla sestřička, bohužel si nepamatuji její jméno, :( ta mi pomáhala mléko odstříkat Sice se mi kroutily i prsty u nohou, ale mléko se začalo rozjíždět, půjčila mi kojící klobouček a malý se pomalu přisával. Bohužel asi při úklidu se nejspíš klobouček vyhodil, prosila jsem o nový, že si ho klidně zaplatím, ale byla jsem odmítnuta s tím, že tam mají i jiné maminky. Na to, že si platíte 1.100 Kč na den… Ptala jsem se i zda nemají na půjčení odsávačku, prý ne. Tak mi rodiče sehnali profiod medely, a když mi jí přinesli, tak se sestřička nechala slyšet, že to je ta stejná, kterou tam mají taky. :-D

Ale to bylo jediné minus, jinak jsem byla spokojená. Jídlo mi také chutnalo. Bylo ho i dost, nezvládla jsem sníst všechno. :)

Personál: MUDr. Alt, PA Dobošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně buďte v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vodu na porodní sál, vložky do podprsenky, dostatek ručníků, já měla i kuchyňské utěrky- místo ručníků, přeci jen je krvácení po porodu silné a takhle jsem je jednoduše vyhodila,odsávačku mléka, možná oblečení pro prcka, já byla z těch košilek hotová, :-D navíc nám vše bylo šíleně velké, čepičku pro prcka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - bibi88 01.02.15 napsala :

Zkušenost jen ta nejlepší. Porod byl sice dlouhý, ale nemůžu si na nic stěžovat.

Na šestinedělí velmi příjemné sestřičky - tedy až na blonďatou laktační poradkyni. Ta přišla, malému rvala bradavku do pusinky (bolelo to mě) a pak mi oznámila, že já teda určitě kojit nebudu, protože mám blbé bradavky. Světe div se, malý je plně kojený. :)

Jídlo bylo dobré. Nejvíc sem se těšila na snídaně a na tu jejich meltu, tu miluji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodit se do klidu a ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj, hodně pití a hlavně toaletní papír. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - JitkaVav 26.01.15 napsala :

Rodila jsem plánovaně císařským řezem - při vědomí. Chtěla bych velice poděkovat paní doktorce Apltauerové a její starší zkušené kolegyni. Také si velmi chválím anestezioložky (Provazníková a kolegyně ), které se stále snažily se mnou během porodu bavit, aby odvedly pozornost a velice se jim to dařilo, děkuji. I zřízenec, který mě tam nosil v náručí, byl super a vtipný.

Na JIP o nás bylo postaráno dobře, ale nevhodný byl ten hluk (smích, hlasité mluvení), když se pravděpodobně měnily směny.

Na šestinedělí byly mladé sestřičky hodné, avšak velmi jsem vděčná těm starším a zkušeným, které vždy věděly, jak OPRAVDU pomoci.

Na jídlo si neztěžuji, bylo to jako ze školní jídelny a tam mi vždy chutnalo.

Personál: MUDr. Apltauerová, MUDr. Provazníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji být na standardu, protože jste tam dvě a můžete si navzájem pomáhat, stěžovat si a také se smát. Prostě „ve dvou se to lépe táhne“ platí. :-) A já mám dvě nové kamarádky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení lůj, jednorázovou přebalovací podložku, dostatek kojenecké vody na pití, toaletní papír, elektrickou odstříkávačku mléka!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - mineralka 13.09.14 napsala :

Rodila jsem přirozeně. Manžel mě do porodnice přivezl 27/8/2014 (den před termínem) asi kolem 15:00. Přijala mě sestřička, myslím, že se jmenovala Monika, ale příjmení bohužel nedám. :-( Její přístup byl úžasný, byla jsem napojená na monitor a vyřizovaly jsme papíry, vstupní vyšetření atd. S touto sestrou jsme se hodně nasmály, bylo to takové fajn uvolnění.

Když už jsem byla převelená na porodní sál, musela se mě ujmout jiná porodní asistentka (myslím, že se jmenovala paní Dobošová) - pravda, s manželem jsme měli trochu strach, jaká tato PA bude, ale s prvním slovem této úžasné paní byl strach pryč. Porodila jsem v 19:19 své druhé mímo. Malý Mareček měl 4100 g a 52 cm a této skvělé PA vděčím za to, že jsem neměla nástřih ani prasklinu, prostě druhý den po porodu jsem byla ok. :-)

Na oddělení šestinedělí jsem neměla sebemenší problém, všichni byli hodní a hlavně profesionální.

Své první dítě jsem zde rodila také, bylo to v roce 2008, z porodu a pobytu na oddělení šestinedělí mám stejný pocit. Fakt jsem zde byla 2× spokojená. :-) Tímto chceme s manželem moc poděkovat za skvělý přístup a profesionálně zvládnutý porod ze strany paní Dobošové. Moc děkujeme. Krejčovi

Personál: PA Dobošová Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 23.08.14 napsala :

Měla jsem plánovaný císařský řez, vše proběhlo pohodově. Akorát při příjmu na RT trochu zmatky - sestřičky mi nedokázaly zakanylovat ruku, povedlo se až na pátý pokus. Císaře mi dělali Hilmi a Švecová, oba vysmátí a příjemní.

Na šestinedělí jsou příšerné dětské sestry. Nešlo nám kojení - malá se odmítala přisát a neustále brečela. Ze začátku jsem ji neměla u sebe, byla jsem na JIP a malou měly sestřičky. Jelikož malá řvala, tak jí bez mého vědomí šouply dudlík. Na normálním pokoji péče dětských sestřiček taktéž šílená, jedna jediná sestřička byla schopná zkoušet mi dítě přiložit k prsu i v jiných polohách než vleže, ostatní se nestaraly a radši mi přinesly příkrm. Když mi malá prořvala půlku noci (hlady, jak jsem později zjistila) a zvonila jsem na sestřičku, že nemůžu dítě utišit, tak mi řekla, ať ji zkusím pochovat. Nikdo se nepřišel ani podívat! Kdykoliv jsem se na něco zeptala, koukaly na mě jak na idiotku, ani mi nikdo pořádně neodpověděl.

Naproti tomu ženské sestry úžasné, poradily jak odstříkat mléko, co s hrbolky v nateklém přeplněném prsu. Stále se chodily ptát, jestli nechci něco na bolest.

Pocity mám celkově dost smíšené.

Personál: MUDr. Hilmi, MUDr. Švecová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit se co nejvíc vyspat, protože v porodnici už to nepůjde. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě prsní vložky - mléko ze mě teklo proudem.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - miskot 17.07.14 napsala :

Já rodila v Ústí a bohužel v termín, kdy tam bylo mnoho rodiček a personál nestíhal. Během porodu se mnou byl manžel a díky němu si mě více všímali. Péče byla jinak během porodu dobrá.

Na nadstandardním pokoji byla péče skvělá - čistě prádlo a věci pro miminko vždy k dispozici. Bohužel jsem měla problém s kojením a malý mi rozdrbal bradavky, měla jsem šíleně bolesti a velké ragády. Zde bych už tolik nechválila. Nechápu, jak může přijít sestra a aktivně vám nabídnout zástavu laktace s dodatkem, že je to normální a že staví laktaci už jedné mamince. Sestra ví, že jsme po porodu šíleně zmatené a máme nával hormonů. Místo toho, aby pozvala laktační poradkyní, která si na vás ráda čas udělá, začne vám tlouct do hlavy, že u vás kojení nemá smysl a doporučuje zástavu. Já na to bohužel přistoupila a dodnes lituji a sestru bych nejraději poslala osobně do háje. Tímto bych chtěla varovat - pokud budete pochybovat ohledně kojení, nic nepodepisujte a trvejte si na svém. Zde už bohužel sestry moc profesionální nebyly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - LuCerna 12.06.14 napsala :

Na příjem k porodu jsme přijeli ve 3.30 s kontrakcemi po 2 minutách. Personál byl velice milý a ohleduplný, sestra mě provedla chodbou, ukázala skříňku a vše vysvětlila. Pořád si se mnou povídala i mimo administrativní záležitosti. Příjem samotný se protáhl na 1,5 hodiny (převlečení se, měření ozev, administrativa, klystýr - ptají se na souhlas). Otravné bylo akorát sepisování záznamu během měření ozev a kontrakcí, kde jem opakovala stejné informace jako u zápisu a k tomu četla pokyny k chování muže u porodu apod.

Poté za mnou pustili manžela, který mezitím v atriu uhradil poplatek 100 Kč za svoji přítomnost u porodu, a poslali nás na prohřátí do sprchy. Poté mě umístili na porodní box, kde jsme setrvali až do porodu. Mohla jsem se volně pohybovat, donesli mi i gymnastický míč, ale vzhledem k intenzitě i síle kontrací jsem celou dobu jen ležela a střídala strany na bocích. Každou chvíli mě chodila kontrolovat sestra, ozvy se měřily přenosným „měřičem“ jen pár vteřin, hlídali i hrdlo a otevírání. Do ničeho mě nenutili, sestra vždy počkala, než dodýchám kontrakci a teprve potom mi předávala informace.

Když už jsem začala pociťovat nutkání na tlačení a byla vidět hlavička, začali mě pomalu připravvoat na porod - napolohovali lůžko, přišel primář gynekologicko-porodnického oddělení, pomohli mi přetočit se a začali jsme. Podotýkám, že personál byl výtečný, informoval o průběhu předem, chválili mě a podávali informace mezi kontrakcemi, nikdy ne během a vždy mile. Na sále bylo přítmí, stažené žaluzie a světlo měl doktor jen za svými zády (pojízdná lampa), aby viděl, takže dcerka přišla na svět do útulného prostředí, které jí nedráždilo očička.

Po narození mi maličkou dali okamžitě na hruď, aniž bych požádala. Po pár minutkách ji šli otřít a obléct kvůli chladu - stále na sále za naší přítomnosti. Poté si sestra vzala manžela s sebou na zvážení a od té doby se od nás maličká nehnula. Byla pořád u mé postele v pojízdné postýlce a sestra se pořád ptala, jestli ji chci do náruče a zda na ni vidím a jak ji chci natočit.

Kvůli plné obsazenosti porodnice jsem na porodním boxu setrvala až do 14. hodin (malá se narodila v 8.00), ve 12 mi donesli oběd a odpoledne už jsem byla převezena na nadstandard, kde jsme se měly jako královny. Jak denní, tak noční směna, naprosto výtečný přístup. Mazlili malou, oslovovali zdrobnělinami jména, chlácholili ji a chválili za šikovnost, mě se pořád ptali, zda něco nepotřebuji doplnit, dolít čaj apod. Každý den jsem absolvovala nějaké „školení“ od sester - kojení, odstříkávání, koupání, přebalování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné dle seznamu a podle toho, zda chcete nadstandard (k dispozici veškeré hygienické pomůcky - pleny, vložky). Díle mít zásobu poporodních kalhotek (první dva dny se hodně krvácí, častá výměna), lepší jsou vlastní noční košile (od 2. dne jem se převlékla z té nemocniční, nedalo se v ní spát, ani se pohybovat). Malou jsem nakonec převlékla do vlastních dupaček a bodýčka, nemocniční mi nevyhovovaly kvůli přebalování - vždy se musely celé sundavat od hlavy dolů. Nechat si dovézt svačinky (jídlo v 8, 12 a 14 hodin dovezena studená večeře vakuově zabalena - pečivo, paštika, plátek sýra/salámu). Hlad jsem měla i v noci a jedla jsem vlastní zásoby. Na nadstandardu je lednice a dostatek úložného prostoru ve skříňkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Janis1984 01.06.14 napsala :

V ústecké porodnici jsem si plánovala porod skoro od začátku těhotenství, jelikož si ji až na pár výjimek kamarádky chválily.

Týden před porodem jsem musela jít ležet na rizikovku kvůli vysoké hladině kyseliny močové. Při velké vizitě mi jen tak oznámili, že mi ten den vyvolají porod a „hybaj“ na ošetřovnu pro vyvolávačku. Kolem páté už mě vezli nahoru na porodní, píchli vodu a „teď se uvid.“. No viděla jsem - ty nejsilnější kontrakce po minutě a jediné, co mi doporučili, byla sprcha.

Naštěstí se vystřídaly směny a ke mně naběhla PA Daniela. Opravdu mohu říct, že od té chvíle byl můj porod jedna velká pohoda. Snažila se mě rozesmát, na všechno ochotně odpovídala, prostě pohodová baba (a to jsem jí při tlačení kopla do brady). Naproti tomu doktorka nic moc, důležitá až arogantní. Asi už mě měla plné zuby, protože ráno v osm mi dávala vyvolávačku a malý se vyklubal až chvilku před půlnocí. Měla už jsem toho plné zuby a dirigování o tom, jak a kam dát nohy, mi moc nepřidalo.

Na šestinedělí jsem byla na klasickém pokoji, péče byla výborná. Dětské sestřičky byly strašně hodné, i když mladé, tak se snažily na jedničku. Naopak jedna z těch starších byla teda hrozná - malý měl žloutenku a nechtěl pít, tak aby mu necpaly Nutrilon, měla jsem odstříkavat mléko. Večer jsem dostala vynadáno od té starší, co si dovoluji odstříkavat, že mám kojit. To, že mám vpáčené bradavky, ji vůbec nezajímalo, odstříkamé mléko nařídila vylít a nazdar. V noci po kojení jsem si teda šla pro příkrm a ona mi řekne: „Vy jste vylila to odstříkané?“ Já že ano a znovu řev, že jsem si ho tedy měla nechat a že jde tedy pro UM. Tak to bylo jediné mínus mezi sestřičkami.

Personál: PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat si nic líbit a ptát se, ptát se, ptát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a určitě doprovod k porodu. :) Jinak kromě vložek bylo všeho dostatek - jak košil, tak plínek a oblečků pro prcka. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - KFC 30.05.14 napsala :

Rodila jsem dva dny, takže personál se vystřídal dostatečně. :) Všichni byli milí, přátelští a měla jsem k nim opravdu důvěru. Nejsem typ, který by chtěl rodit doma, takže lékařské prostředí mi naprosto vyhovovalo, a protože šlo o trochu předčasný porod, cítila jsem se zde bezpečně. Bonding sice neproběhl, ale to asi ani nešlo, malá byla už 44 hodin bez plodové vody a musela se ohřát v inkubátoru. Za mě dobré.

Na šestinedělí také není, co bych vytkla, akorát pediatričky byly mladé a moc mi toho o miminku neřekly. Vzala jsem si nadstandardní pokoj. Sestřičky super, vše ochotně vysvětlily a pomohly (i v noci). Skoro jsem se bála jít domů, co tam budu s tím dvoukilovým prckem dělat?

Takže pokud Vám nevadí lékařské prostředí, tak doporučuji. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi nějaké jídlo a pití, snídaně a večeře jsou zde dosti dietní. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 18.05.14 napsala :

V den termínu jsem do nemocnice měla přijít na kontrolu co a jak. Dorazila jsem po osmé, nejdřív monitor, následně prohmátnutí nějaký doktorem a prý že už rodím. :) Byla jsem nadšením bez sebe, bolesti celkem v pohodě, personál taky. No jenže potom si pro mě přišla PA (jméno si nepamatuju, možná proto, že mi ho řekla jen tak na půl pusy) a začalo to být celé takové nepříjemné.

Přítel šel do auta pro tašky, což byl strašnej problém. Nejspíš protože mu pak někdo musel otevřít dveře. Já mezitím absolvovala další monitor s doktorkou Apltauerovou, která byla milá, uklidnila mě. Potom řekla, že mě předá do rukou jejich „nejhodnější PA“, což, jak jsem později zjistila, byla asi ironie. :D

PA mě zavalila papíry k podepsaní, když jsem ještě ležela na monitoru. Chtěla jsem si tedy sednout, to byl taky problém. No nic, šlo se na sál, kam potom dorazil i přítel. PA vše vysvětlila, prohmátla, píchla vodu a řekla, že tomu necháme volný průbeh. Během následujících 30 minut mě prohmátla ještě dvakrát a otráveně pronesla, že to nikam nevede, že bude lepší píchnout oxytocin. Stalo se a ve 12 se šlo tlačit. Přiběhla doktorka, všechno se semlelo rychle, ale pamatuji si, že mi bylo zakázáno držet přítele za ruku, opírat se nohama takhle a takhle. V těch bolestech mi to bylo vcelku jedno, ale pak když jsem se vzpamatovala, tak mě to docela dopálilo.

Neustále mi cpali na obličej kyslík, aniž by někdo řekl proč. Rozhlédla jsem se v místnosti bylo dalších asi 5 lidí (dětští lékaři)a mezi nimi i dva mladíci, co jen tak očumovali. Byli to samozřejmě studenti, přestože v papírech jsem zaškrtla, že si je u porodu nepřeju.

Potom bez varování PA zaryla loket do břicha, kde mi zůstaly modřinky. Nástřih proběhnul bez varování, řvala jsem jak tur, po chvíli další nástřih. Mimčo bylo venku, PA odešla a byl klid. Při šití, které teda nebolelo, jsem se ale kroutila jak žížala (v těhotenství jsem nevydržela ani masáž hráze, bylo mi to maximálně nepříjemné) a neustále jsem byla napomínána, že se nemám hýbat, jinak mi to špatně sroste.

Ještě si vzpomínám, že někdy v průběhu dopoledne jsem měla slabou chvilku a ptala jsem se na epidural, o kterém předtím nebyla vůbec řeč. „No to asi těžko, bla bla…“ a opětovný super otrávený výraz ve tváři nejhodnější porodní asistentky.
Přítel jel po porodu domu pro nějaký papír, co jsme zapoměli (cesta tam i zpět trvala asi 20 minut) ale těch keců, co jsme si kvůli cáru papíru vyslechli… :). Navíc si PA myslela, že si s sebou přítel odvezl klíček od skříňky, kde jsem měla věci a na chodbě někomu říkala „TEN ČLOVĚK, odvezl klíč..“. Uklízečka jí ale řekla, že mám klíč na sále, takže „no ještě že tak“.

Na sále jsem pak měla oběd, který mi přinesla mladá sestřička. Ta byla opravdu HODNĚ otrávená a něco si mumlala o nadřízených. :D

Na šestinedělí mě uložili do postele, po chvíli dorazila i moje matka. Podložka, kterou jsem dostala, byla celá krvavá, tak jsem se ptala, jestli dostanu novou. Sestra ji podala mámě a jen tak očumovala, jak mi máma pomáhá z postele mění podložku. Ostatní sestry byly ale celých 5 dní opravdu v pohodě, milé, ochotné, s dobrou náladou. V noci se ale například hlasitě smály na chodbě, což otravuje. Od pondělí do pátku jsem tam naspala maximálně 10 hodin.

Suma sumárum, nebýt PA, tak je vše bez problému, ale v takovéhle situaci i jedna otrávená baba dokáže člověka pěkně rozhodit. Přišla jsem v dobré náladě, ale hned mě uzemnila „no pochybuju, že vám to vydrží“. No nadávám na ní dodnes. :) I přes to, že byla na ránu, jsem ale ráda, že jsem ji obtěžovala a chtěla mě mít za sebou, a tak jsem po 3 hodinách měla hotovo. :D

Personál: MUDr. Apltauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rázný doprovod
ROZHODNĚ nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic ze svého batůžku jsem nepotřebovala, snad jen pití. Batůžek vlastně ani na sál nedostanete, PA mi ho prohrábla v šatně a vzala s sebou jen to, co se jí zdálo důležité. Snad jen tedy nezapomenout papíry. :D

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - matapeprna 23.04.14 napsala :

Porodnice v UL, je tak trochu velkovýroba. Do nějaké těhotenské karty se nedívají - to že je budoucí mamina sledovaná každý měsíc, potom každý týden a s jakými výsledky , to nikoho nezajímá. Natož do nějakého porodního plánu. ;)

Pokud bych měla já nebo dítě nějaký problém, tak bych neváhala, mají vybavení, personál. Když je ale těhotenství i děcko v pohodě, tak bych do UL už nešla. Možná jen kdyby tam byl u porodu MUDr. Gindl (alespoň myslím to jméno, takový vysmátý člověk, v pohodě).

Bohužel jsem schytala doktorku Apltauerovou, která chtěla mít do konce směny hotovo. Takže nejdřív trocha stresu, bolesti mockrát horší během okamžiku, potom píchnout vodu a už to jede. Oxytocin - další okamžité zesílení bolestí, na to několik oblbováků (které v kombinaci právě s tím stresem nefungují, zato fungují po porodu, to jsem byla ještě nějakou tu hodinu jak po lahvi vína). No a na konec kecala do polohy při samotném porodu - jestli se opírá rodička patou nebo špičkou, kde se drží. To je nejlepší, když přijde kontrakce, začít tam tu ženskou rovnat. Nebo „Tak tlačte, jen tlačte“, cca metr nad zemí, když tam nikdo není, jen právě ta podlaha - to vám taky nepřidá, co kdybych to opravdu vytlačila?

Tady bohužel „zafungovala“ PA. Řeči, že si můžete vybrat polohu, to ve velkovýrobě nefunguje, mohlo by se to protáhnout. No a nakonec děcko silou vytlačit. Bez varování vám skočí PA loktem na břicho, to mě tak překvapilo, že jsem se místo soustředění na kontrakci a tlačení zasekla, co to dělá. Ale zase to opravdu ženské stihly, ještě měly půlhodinovou rezervu do konce směny.

Ne nadarmo se říká „Jít k porodu v pohodě.“ A hlavně v té psychické pohodě zůstat. Ten stres je nejhorší, udělá z porodu peklo a to nejen na těch „pár“ hodin během, ale i v následujících měsících, kdy se fyzické poranění už dávno zahojily. To radši ať ta první doba trvá o pár hodin déle. Doporučuji už na příjem a monitor mít doprovod s sebou. Oni se pak chovají úplně jinak. Viz. doporučení dole.

Šestinedělí - nadstandard, tak to bylo úplně super, všechny sestřičky i doktorky byly hrozně ochotné, příjemné. Všechno ukážou, poradí, jen se nebát zeptat. Tam bych šla znova. Strava nic moc, ještěže návštěvy nosily jídlo. :) Také jsou pokoje přímo pod porodními sály, takže první noc jak na trní (to tam ty ženské musí tak hekat? ;)) Možná při trénování poloh při kojení, nebo jen sezení u oběda si řekněte o kruh na sezení. Je to o moc lepši ;)

Jo a při příjmu nejlepší hláška od „milé“ PA: „Tak a vy jste tady s čím?“ ;)

Personál: MUDr. Apltauerová, MUDr. Gindl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou doprovod k porodu (nejen že se chovají jinak, důležité i když si během porodu řeknete např. o oblbovák - musíte přečíst a podepsat cca 4 stránkový formulář o souhlasu :)). Být v klidu a všechno co budou dělat, chtít vědět dopředu - i když vy budete v deliriu, ať to pěkně řeknou doprovodu. Po porodu tam s vámi zůstane ty 2 hodiny. Personál zas tolik nezajímáte.
Do nemocnice dorazit nejdřív až když jsou kontrakce hodně (!) bolestivě, tak 3 - 4 minuty po sobě, zvlášť když předtím už nějakou dobu trvají. Ne těch 5 - 6 min. jak píšou (když je vše včetně vody OK samozřejmě).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu dostatek energetických bonbonů, pití, foťák pro doprovod - nezapomenout po porodu fotit mrňouska. :) Na šestinedělí - jídlo, určitě kalhotky, osvědčily se mi síťované, šampon, příp. svojí noční košili pro příjímání návštěv, na nadstandardu jinak všeho dost (košile, vložky, oblečky, pleny, utěrky na mimino atd.).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Katii 21.04.14 napsala :

Předporodní super, ale na šestinedělí se mi tolik nelíbilo, ale to mohlo být hormony. Některé sestry mi přišly dost neochotné a nepříjemné, ale nemluvím o všech, byly tam i ochotné a milé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a dostatek vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - MajdaRu82 11.04.14 napsala :

Musím porodnici moc pochválit.

Byla jsem přijata v pátek na noc a porod byl až v neděli brzy ráno. Po celou dobu se o mě skvěle starali. Byla jsem na čekatelském pokoji, protože jsem se otevírala bez kontrakcí a plodovka již odešla. Když už nález nepokračoval, vzali mě na porodní box.

Manžel mě doprovodil a byl u porodu celou dobu. Jsem za to moc ráda. Porodní asistentka opravdu skvělá. Ženská, co věděla, jak co říct a fakt se s ní rodilo úžasně. Díky ní a její navržené poloze se rodilo jedna báseň. Pan doktor Alt, mladý, plný humoru a optimismu. Opravdu k porodu doporučuji. Krásně mi pohlídal hráz, aby se nemusela nastřihávat. Zadařilo se. A to jsem rodila po prvé. Jsem maximálně spokojená.

Co se týče šestinedělí, tak určitě doporučuji nadstandard. Na standardu jsem se jen otočila. Ale když jsem byla na 5lůžkovém pokoji, kde byl fakt šrumec. Sestry ulítané, no nic moc po porodu. To o poschodí níže byla skvělá pohodička.

Personál: MUDr. Alt Jakub, porodní asistentka Březinová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní box - jelení lůj, vodu, nějakou žínku na omytí - osvěžení čela a za krkem. Mobil s radiem - zpříjemnilo nám to chvilky očekávání. Manžela s sebou. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Yasminn 06.02.14 napsala :

Rodila jsem poprvé a s touto porodnicí jsem byla velice spokojená. Pan doktor i PA a ostatní byli velice milí, příjemní a pan doktor i velice vtipný. :-) Nemůžu říci, že by porod byl procházkou růžovým sadem, ale rozhodně to nebylo nic hrozného, na co bych nechtěla vzpomínat v dobrém.

V každém případě doporučuji nadstandard! Sestřičky zde byly úžasné! Neskutečně milé, vstřícné, ochotné. Poradí, pomůžou a také se moc hezky chovají k miminkům, je vidět, že tahle práce je fakt baví. Opravdu musím říct, že ty 4 dny strávené na nadstandardu byly velice pohodové a příjemné a uteklo mi to tam hrozně rychle. Radím ušetřit si na nadstandard, protože za tu péči to stojí!

Až budu rodit příště, určitě bych chtěla zase sem. :-)

Personál: MUDr. Alt Jakub, PA Koukalová Adéla Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - maamina 04.02.14 napsala :

Chtěla bych touto cestou poděkovat Daniele za skvělý přístup a pomoc při porodu. Byla skvělá a hlavně velmi nápomocná. Bylo to překotný porod, ale zvládly jsme to skvěle, hlavní díky Danče. Sice jsem se trochu více potrhala, ale dalo se to zvládnout (zašití vedené MUDr. Krausem bylo sice dlouhé, ale provedené dobře). Měla jsem skvělý pocit už jen z toho, že u mě Daniela stále byla a byla mi psychickou oporou.

Následně jsem byla převezena na JIP a pak na nadstandard. Musím říct, že se tam ke mně chovali skvěle a byli super. Kdykoli jsem cokoli potřebovala, hned byla sestra u mě a pomohla, poradila či podpořila. Doktoři úplně to samé. Byl to můj druhý porod (po 8 letech - takže prvorodička :-)), ale musím říct, že z toho mám krásnou vzpomínku, i když trochu bolestivou.

Personál: PA Daniela Truhlářová, MUDr. Kraus

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a pokoru před přírodou - zajistí vše sama. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Aliennka 17.01.14 napsala :

Rodila jsem v ústecké porodnici podruhé.

Poprvé v roce 2010 svou první dceru. Vše bylo super, jen na šestinedělí byla hrozná sestra Racková. Taková zlá potvora. :-)

Podruhé, v roce 2013, mě rodil MUDr. Chrpa. Je to super pohodář, profík a jako bonus fešák. :-) Porodní asistentka byla též super. Byla to legrace, cítila jsem se tam báječně. I přes můj řev při akci to nikdo nekomentoval, a tak jsem se ani necítila trapně.

Poté jsem ležela s druhou dcerou na nadstandardu a o personálu mohu mluvit jen v superlativech.

Děkuji všem za skvělý zážitek a můj druhý uzlíček radosti. Kdo si vybere tuto porodnici, neprohloupí!

Personál: MUDr. Jan Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navodit si dobrou náladu a myslet na to, jak budete mít krásné miminko. Myslet na to, jak bude vypadat, a těšit se! :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, balzám na rty, manžela/přítele, vůni do místnosti, vlhčený toaletní papír a něco na mačkání. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 30.10.13 napsala :

Po špatných zkušenostech v poradně v chomutovské porodnici u pana doktora Zemana jsem zavítala do Ústecké rizikové poradny, kde jsem byla maximálně spokojená jak s přístupem sestřiček, tak s přístupem doktorů. Naplánovali mi termín na 39 tt a ráno v 8.20 bylo miminko na světě. :-) Byla jsem ve spinální anestezii a nemůžu si to nic víc než jen chválit. Anesteziolog byl pán na svém místě, vše mi vysvětlil a uchlácholil, že to bude vše v pohodě. Sestřička mi držela ruku, paní doktorka byla také profík a odměnou mi je krásné miminko. Na JIP vše v pohodičce, až na to že tedy mají protihlukové okno namontované obráceně, a tak my slyšeli, co kdo dělá o víkendu na chalupě, a nemohli se dovolat na sestru, protože nám zapomněli dát do ruky zvonek.

Jen jedna nebo možná dvě výtky co se týče oddělení pro šestinedělky. Jedna dětská sestra (bohužel jména si nepamatuji), ta bohužel k dětem moc citu nenašla a spíš se dobře kamarádí se zrcadlem. Mladá ledová blonďatá uklizečka, která je absolutně neochotná. Já jako pacient nemůžu vědět, kdo je uklízečka, kdo sestra a kdo doktor, když všichni chodí v bílém, nevím, komu si mám říct o vodu, když jsem upoutaná lůžko se seštepovaným břichem.A pak tedy by se měli dohodnout a říkat všichni stejné informace, ať už je to přikládání mimča k prsu, aby se rozjela laktace nebo že je skříňka na chodbě a tam si můžu uložit věci a nezjistit to až po 3 dnech na pokoji, co se přizabíjím o cestovní tašku.

Sečteno podtrženo kdybych měla hodnotit ústeckou porodnice, tak za mě určitě ano, doktoři ochotní, ohleduplní, vstřícní, a profíci, nemám na ně jediné křivé slovo. A myslím si, že doktor by mi tu vodu na JIP podal s větší laskavostí než blonďatá uklizečka. Každopádně nemocnice stojí na doktorech, ale i na pomocném personálu. A bohužel hold v každé nemocnici bude vždy dělat někdo, kdo tu práci nerad dělá a dá to „sežrat“ svému okolí. Ale na každou slečnu od čuníka se vaří voda.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit všechny informace, nestydět se ptát se a stát si za svým.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - lenilajd 17.09.13 napsala :

Jsem starší prvorodička. Můj porod začal doma v 19,50 hodin kontrakcemi po třech minutách. Ve 21,00 hodin jsem byla přivezena do nemocnice, kde mi při vyšetření praskla plodová voda. Sestra, která nám otevřela, nebyla sice vzorem šťastného pracovníka a její povely pro uložení věcí do skříňky typu „A pak přijďte za mnou,“ pro mě byly v kontrakcích naprosto zběsilé, ale dalo se to. Naštěstí porodní není nijak velké, aby se na jedno zavolání „Kde jste?“ nedala najít.

Žádala jsem o epidurál, byla jsem pro něj rozhodnuta od začátku. Lékařka byla moc milá a povzbuzující, i když se mi nezdálo, že by s ním dvakrát souhlasila. Nicméně mi okamžitě nabrali krev pro kontrolu na ARO. Lékařka mi vysvětlovala, jak dýchat a co se bude dít. Pak mě předala porodní asistence Jaroslavě. Jméno si pamatuji, příjmení jsem se fakt snažila zapamatovat, ale vypadlo mi.

Porodní asistentka pozitivní, milá, naprosto klidná a chápající duše. Před 23,00 mi přišla říct, že krev pro ARO se srazila a brala mi novou. Dokonce se jí podařilo mi napíchnout kanylu i přes můj hysterický stav. Kolem 23,30 přišla sestra a lékař z ARO dát mi epidurál, opět chápaví a naprosto tolerantní lidé. Epidurál pomohl do tří, pak už mi chudák PA vysvětlovala, že žádný nedostanu kvůli velkému otevření a blížení se do finiše. Ve 4,03 jsem porodila syna.

Poslední hodinu jsem se chovala jak hysterka a rozmazlený fracek. Moje spolupráce spíš vypadala jako odboj. Lékařka i PA byly naprosto klidné, vyrovnané, všechno mi trpělivě opakovaly a vysvětlovaly dokola. Manžel byl celou dobu se mnou. PA všechno vysvětlovala i jemu. Mohla jsem do sprchy, na míč, ležet, asi cokoliv. Malého mi dala lékařka hned na břicho, pak si ho převzala dětská sestra, která se synem vyfasovala i manžela s foťákem. :-) Také mohl napsat na nožičku příjmení (to aby se zabavil při porodu placenty).

Po porodu jsme ještě dvě hodiny byli na porodním boxu, já s pytlíkem písku na břiše. To mi přišlo nejhorší, protože se střídaly směny, a to byl teda na chodbě rachot a frkot, jako když je mejdan. Až jsem si říkala, jestli jim to soukromé vítání, vyprávění a loučení, není takhle hlasité trapné.

Oddělení šestinedělí bylo fajn. Dětské i ženské sestry. Co tedy bylo stresující, bylo vážení dítěte a jeho přibírání. Dětské sestry se snažily pomáhat s kojením, co to dalo, ale stejně jsme se dostali čtvrtý den do víru kojo-vážícího maratonu, abychom mohli přibrat a jít domů. Vím, že to tak je všude a že za to sestřičky nemůžou, ale tohle bylo nejhorší. Spala jsem za pět dní asi 8 hodin, plná hormonů a nucení mimča (které spalo při každém krmení) neustále pít. Naštěstí nám dětské pomohly, takže jsme mohli jít domů (přibrali jsme 30 g), kde jsme za tři dny přibrali 250 g. Gynekolog i pediatrička moc hodní.

Personál: MUDr. Apeltauerová, PA Jaroslava

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na to, že se nevyspíte, už jenom kvůli neomezené otevíračce pro návštěvy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co píší na webových stránkách v seznamu. Nepotřebovala jsem tedy plínky, vystačil nám přesně nemocniční příděl.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 07.09.13 napsala :

Moje zkušenost s ústeckou porodnicí je velmi smíšená. Rozhodně vím, že již více rodit nechci, nevím však ani s odstupem času, zda to byla „chyba“ přírody, nebo lidí, kteří u mě v tu dobu byli.

Přenášela jsem 13 dní, nastoupila jsem v pátek na vyvolávání porodu. Jelikož žijeme v době ovládanou penězi, dávali mi drahé tablety, bohužel s minoucím účinkem, takže jsem po třech dnech neúspěchu a probdělé noci kvůli spoluležící na rizikovce šla na propíchnutí plodovky. Nástup byl rychlý, jako prvorodička jsem trochu plašila, PA mi však vše vysvětlila, naučila jsem se dýchat, všechno v pořádku. Vadil mi teda dost ten nedostatek soukromí. Slyšela jsem všechny v tu dobu rodící maminky a jejich povzbuzující partnery a doktorky.

Kontrakce jsem měla nepravidelné, pomalu zesilovaly, ale necítila jsem potřebu se nějak zvukově vyjadřovat. Pak přišel manžel, vtipkovali jsme, na miminko se těšili, kontrakce sílily, prodýchávali jsme se společně, kdykoli jsem mohla požádat o odpojení a jít do sprchy. Bohužel ani po 6 hodinách poměrně silných kontrakcích po dvou minutách jsem se neotevírala. Stále jen 1 cm. Tak mě napíchli na oxytocin. Au au au. Kontrakce skoro po půl minutě a tak bolestivých, že prostě nešly prodýchat. Kvůli zdravotním komplikacím jsem nemohla mít umrtvovačku.

Po 10 hodinách naprostého vyčerpání jsem začala omdlívat, zvracet. Pořád mi říkaly, že je vše v pořádku. Ale co je v pořádku na tom, když jsou u vás 3 doktorky, sestra, PA a všechny do vás střídavě sahají, že se neotvírám. Navíc vyšetření bylo ještě bolestivější než ta nejbolestivější kontrakce. Nešlo se uvolnit, nešlo ani dýchat, jen občas zadržet křik. I když jsem byla myšlenkami na bolest oblbnutá, vadilo mi dost, jak mě pořád povzbuzovaly, že to tak má být, že je to v pořádku. Na kurzu a všude se píše, že máte naslouchat svému tělu. Ony jen, že jsem nikdy nerodila, ony mají stovky porodů za sebou. Jak to můžou říct?

Pak už mám jen útržky. Pořád, že v pohodě, nemám tlačit, mám tlačit, i když nebyl žádný tlak na konečník. Nevím, jak jsem se dostala na sál, nevím, že mě připravovali, něco jsem podepisovala, nevím. Probudila jsem se na JIPce, malého mi přinesli až za 18 hodin od porodu, že prý pořád zvrací, nechce pít. Přisál se okamžitě a od té doby jsem bojovala za jeho návštěvu, nebyla mi však umožněna, že mají jinou práci.

Pak 5 dní na nadstandardu úplně v pohodě. Sestry pomáhaly, vysvětlovaly, měla jsem klid a soukromí. Vadilo mi, že jsme nemohli opustit ani na chvilku oddělení pro čaj, něco sladkého, prostě se cournout. Pořád být jen mezi čtyřmi stěnami jako ve vězení. Trochu šok, když už si to platíte, neboť vím, že na normální šestinedělce paní chodily dolu na čaj.

Takže shrnutí - nevím, zda doporučit, nebo ne, každopádně se pořád na všechno ptejte, ujišťujte se, i když jde o blbost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doprovod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - monpet 04.09.13 napsala :

Rodila jsem 8.7.2013.

Příjem probíhal vcelku rychle, jediné, co mi vadilo a bylo nepříjemné, že mě napojili na monitor a musela jsem ležet - ve spojení s kontrakcemi nic moc. Na porodním sále byli všichni moc milý, vše mi vysvětlili, pomohli. Bohužel nevím jméno PA, ale byla skvělá a patří jí můj velký dík. Pan doktor Chrpa je také super.

Na oddělení šestinedělí taky nebyl problém, dětské sestřičky i sestřičky z gynekologie byly moc fajn, pomohly, poradily.

Personál: MUDr. Jan Chrpa

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na miminka jsou k dispozici pořád, takže svoje oblečení jsme měli až na cestu domů. Kosmetika také není potřeba, jen plenky a vložky dostanete v omezeném počtu, takže pak už jenom svoje. Musíte mít i svůj toaletní papír. Porod jsem měla hrozně rychlý, takže vše, co bylo v seznamu, co sebou na porodní sál, jsem nestihla využít. :-D Takže ani nedokážu poradit co sebou třeba navíc. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - TuLin 16.03.13 napsala :

Příjemný personál. Lidský přístup. Moderní vybavení.

Měla jsem rychlý porod a doktorka a sestřičky byly velmi ochotné i když se mnou měly asi víc práce (prvorodička a navíc zmatkářka).

Na šestinedělí si hodně lidí stěžovalo, ale mě přišel fajn. Byla jsem na klasickém šestinedělí, ale záchod sprcha u pokoje. Pokoj se 2-3 posteli, ale ležely jsme dvě maminky. Sestřičky se pořád chodily se ptát co a jak. :-) Ani jednou jsem nemusela sestru volat - nebylo proč a stejně chodily hodně.

Jediné malé mínus je, že do nemocnice (i na jiná oddělení) při hospitalizaci si musíte brát toaletní papír - což nechápu proč ho tam nemají. Jinak bych tam klidně rodila zas a zas a zas. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelenní lůj (na ten se hodně zapomíná),krém, pití, toaletní papír, noční košile tam mají a i oblečení pro miminka. Berte si pití, hygienické potřeby, jednorázové kalhotky, mobil, nabíječku, přezůvky. Jinak tam mají všechno. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - ajinka89 26.02.13 napsala :

Na porodnici v Ústí nad Labem si nemohu stěžovat. 23.12.2012 se mi tu narodila dcerka Janička. Je zde kvalitní personál a hlavně kvalitní doktoři.
Jsem ráda, že jsem zde rodila. Jestli někdy budu rodit znovu, tak jedině tady. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - duracell79 02.04.12 napsala :

Dobrý den,
má zkušenost je skvělá a určitě tam ráda budu rodit znovu. Bohužel nevím jména. Vím, že silnější paní s hnědými vlasy v culíku se jmenovala Kateřina.
Je mi 25let a rodila jsem 29.01.2012 - prvorodička. Na předporodní pokoj mě přivezli cca po 12hod s poslíčky. Na starost mě měla velmi milá, ochotná, mladá slečna, která mě chodila neustále kontrolovat, ptala se co potřebuji, nabízela různé polohy na uvolnění. Po 13hod přišla mladá, sympatická „porodní bába“. Kvůli malému břichu, kdy se Bobíkovi (říkali jsme tak bříšku, bo jsme se nechávali překvapit :) ) horšily ozvy, mi píchla plodovku a hned se mi rozjely silné kontrakce. Na sál jsem šla cca v 16hod a v 16:55 se nám narodila holčička 50cm a 3700g. Personál naprosto skvělý. Vůbec jsem neměla strach a plně jsem jim důvěřovala. Opravdu lidský přístup. Neustále mě chválily, utišovaly, povídaly si, držely za ruku… Mohu len dodat DĚKUJI.
Doporučuji zaplatit si nadstandard. Vše máte při ruce a pro sebe. Oblečky, plenky, vložky. Nemusíte se vzdalovat od miminka, aby jste se šly osprchovat, nebo na WC… Rovněž perfektní přístup sester. Ochota a skvělá péče. Neustále se na mě usmívaly, chválily, na malou byly něžné, se vším pomohly, poradily…
Opět, DĚKUJI.
Na jeden den jsem měla zkušenost aj s pokojem na šestinedělí… Jelikož malá měla žloutenku a do pokoje mi nešlo sluníčko, takže by to vyšlo dost draho… Když jsem přišla na šestinedělí, jedním slovem - děs. Po krásných 6ti dnech strávených na nadstan. jsem od začátku brečela. Chtěla jsem místo u okna a hodinu jsem s malou čekala v náruči, než mi převlíkly postel s postýlkou…měly na to totiž dost času. Přístup jakože k další přidělané práci, sprchy daleko, navíc bych je nazvala spíše kójema bez soukromí. Na nadstan. mi řekli, že si igelit pod sebou můžu už vyndat, abych se nepařila… Tady mi ho tam šouply. Postel neskutečně proleželá, polštář nemluvě. Na nadstan. malá dostala rychlozavinovačku, postýlka vypadala hezky, měla kolečka a umožňovala 30% náklon… Tady, postýlka byla hnusná, těžká, měla len 2kolečka, takže s ní nešlo vůbec manipulovat, rychlozavinovačka nehrozila. Navíc si as myslely, že jsem si na nadstan. nakradla pleny a vložky, bo mi nic nedaly (dostáváte příděly na den), naštěstí jsem měla svoje…prostě hrůza.
Při propouštění - nezájem… seděly u kafíčka a hihihi hahaha. Když jsem se mezi dveřmi zeptala co je potřeba udělat a kde co zaplatit, tak len seděly a čučely… Nakonec se jedna zvedla a v rychlosti nám sdělila co a jak.
Ještě podotknu, že už na mě byl pobyt dlouhý, byla jsem ještě předtím 3 dny na rizikovém, pak kvůli té žloutence nás nechtěli pustit a ještě ta hrůza na pokoji šestinedělí… A k mému úžasu za mnou přišla sestra z nadstan. že zjistila, že mi na pokoji blbla TV, takže mi dala za každý den 100Kč dolů a že viděla výsledky z testu žloutenky, tak že si myslí, že nás pustí…že mi drží palce… :) Chápete?? Nestěžovala jsem si na to, že by blbla TV a už vůbec se nemusela zajímat o výsledky… Prostě perfektní !!
Nevím jména, tato sestra měla světlé vyčesané vlasy a brýle… Vypadala přísně a jako učitelka… Musím jí obzvlášť poděkovat :)

Takže, já za sebe, velmi spokojená… :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach a úsměv na tváři :) a určitě nadstandard!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, na sále nemůžete jíst ani pít, takže skvělý na dodání energie :). Glycerinové čípky - dostala jsem je od sestry na nadstandardu, jinak bych tam byla as dodnes :). Jinak pokud budete na nadstandardu, tak potřebujete len šampon, mýdlo, ručník

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Alecram82 10.03.12 napsala :

Do porodnice v Ústí nad Labem jsem byla přijata 4.září 2011 dopoledne,ale miminko se mi narodilo až 5.září 2011 :-)Na porodním boxu jsem strávila dlouhých 15 hodin,prvních pár hodin po přijetí jsem tam byla sama, bez manžela,ale ani mi to nevadilo, jelikož se nic nedělo a já byla ráda sama, napojená jen na monitor srdíčka a v klidu se mohla psychicky srovnat a připravit se na to, že brzo už uvidím svoje miminko ( nevěděla jsem pohlaví ) Po 8 hodinách nastali kontrakce tak silné, že už jsem byla ráda, že za mnou pustili manžela a ten mě až do konce podporoval, doprovázel do sprchy, podával vodu atd. Personál byl neskutečně ochotný, hodný. Bohužel nevím jméno mé porodní asistenky ( mladá, štíhlá blondýnka s dlouhýma kudrnatýma vlasama ) moc mi pomohla a když bylo potřeba byla na mě rázná,ale to je u porodu fakt potřeba. Paní doktorka Apltauerová( snad její jméno píši dobře ) byla též skvělá. Byla jsem pak dlouhých 8 dní na nadstandartu, kvůli tomu, že můj chlapeček měl silnou žloutenku, tam si též nemůžu na nic stěžovat, sestry všechny moc hodné, ochotné…
Moooc všem děkuji Baštová Marcela.

Personál: Mudr. Apltauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Někoho k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si hroznový cukr, pomohl mi při dlouhé době bez jídla a velkého vysílení nabrat vždy na nějakou dobu sílu. Jinak po porodu se už dá vždycky všechno donést :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 09.03.12 napsala :

Dobrý den, rodila jsem v ústecké porodnici v lednu 2012 a byla jsem spokojená. Byl to můj první porod. I když jsem se porodu velmi bála, proběhlo to nad moje očekávání. Děkuji PA Pavlíčkové, která byla velmi příjemná a své práci rozumí. Bez ní bych možná rodila ještě teď :-) Všichni lékaři byli milí a sestry ve většině případů také. Byla jsem na nadstandardu, takže ani v tomto ohledu si nemůžu na nic stěžovat. Sestra, která mi pomáhla s kojením, se mi opravdu věnovala. Vzhledem k tomu, že mě přijímali k vyvolání porodu o den dříve než jsem rodila, ležela jsem i na oddělení rizikového těhotenství. Tam byla většina peronálu příjemná, ale všude se najde někdo, koho práce nebaví a odnáší to pacienti. Co se týče stravy, tak nic moc, ale ty 4 dny se to vydržet dá.

Personál: PA Pavlíčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbalit si věci včas a hlavně se nebát. Určitě doporučuji manžela u porodu a nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, gumové pantofle, pití, balzám na rty, telefon, kruh na sezení po porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - pajulle 21.02.12 napsala :

Děkuji všemu personálu Ústecké porodnice,který sloužil v noci z 2.2.2012 na 3.2.2012 a pomohl mi přivést na svět naší krásnou dcerušku Terezku( hlavně té nejlepší porodní asistentce Drahušce Lajnerové). Děkuji také ostatnímu personálu,který se o nás moc pěkně staral dalších 5 dní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si zabalily věci dostatečně včas. Ne jako já :))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Melisova Di 20.01.12 napsala :

Kdyz jsem se chystala na porod tak jsem si samozrejme projizdela recenze na ruzne porodnice. Masarykovu v Usti mam za rohem a byla jsem smutna kdyz jsem nasla docela dost negativnich hodnoceni uz proto, ze mam skveleho primare v nemocnici v Koline a zvazovala jsem proto rodit ve svem kraji.
Strach jsem mela zbytecne. Musim rici, ze jsem mela skvelou peci od prijmu az do rozkojeni. Sestry byly super tolerantni. Napochodovala jsem si tam s usmevem (a v duchu jsem si rikala jak jsou ty stahy po peti minutach vcelku stravitelny..:)a ze jsou zensky fakt hysterky:) hloupoucka jsem byla moc v tu chvili). Na posledni dve hodinky porodu jsem se mavnutim proutku stala ucebnicovou hysterickou kravou…pry jsem mela krasnej porod :). Nevim rodila jsem poprve a tuto porodnici vrele doporucuji uz za tu velkou toleranci. Nejlepsi byla ta sestra co mi v tech nejhorsich chvilich rekla, ze ma deti 6 .. bez servitek jsem ji rekla ze je uplne blba. Ted ji chapu.. deti jsou to nejvic na svete. Chtela bych ji potkat a omluvit se, protoze ji uz rozumim.
Holky pokud muzete vemte si nadstandart.
Ty holky co v nemocnici vysivaji jak u porodu tak na pokojich jsou bezva. Vsechno mi vysvetlily ukazaly naucily … Dekuji Vam vsem, bez Vas bych se ty prvni dny asi zabila :)
Melisova

Personál: ta co ma 6 deti je nejlepsi a bude urcite jen jedna:ú

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporucuji nadstandart a drzte se:)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - rendamat 09.01.12 napsala :

Aho mamči.Já mám s touto porodnicí špatné zkušenosti.Rodila jsem zde 16.1.2009 císařem.Voda mi praskla 15.1.ve 23hod.do porodnice jsme přijeli o půlnoci.Vyšetření ještě ušlo,ale na pokoji(hekárně)už to bylo horší.Kontrakce přišly až někdy v poledne a jelikož jsem byla prvorodička,měla jsem ze všeho strach.Měla jsem štěstí také na Dr.Himliho(nebo jak se jmenuje) a ten byl dost surový.Sestry také nic moc.Bohužel jsem se vůbec neotvírala,takže kolem 15hod mi bylo sděleno,že jdu na císaře.Na pokoji jsme byly 2 maminky,takže ok.Ale bohužel mám hodně citlivé bradavky tak kojení mi vůbec nešlo-strašně to bolelo,tudíž jsem kojit odmítla.Malej mi řval pomalu 20hod denně hladem,a oni mu dali jíst po 3,5hod!!!!!Prý to stačí!!!Tak jsem zatla zuby a zkusila kojit,ale nešlo to.Sestry byly neochotný,prý mlíko mám tak ať kojím.No prostě běs.Byla jsem fakt ráda.že jsme šli po 4 dnech domů.Takže za mě-Nedoporučuji!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - bobinka3280 09.01.12 napsala :

Ahoj mamminky v Ustecke porodnici jsem rodila uz 3× ted to bude po 4 Usteckou porodnici si nemohu vynachvalit vsechno v poradku hezky pristup personalu proste co dodat…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - ELT 05.01.12 napsala :

Před dvěma měsíci jsem v ústecké porodnici rodila podruhé. Vše probíhalo bez problémů. Paní doktorka i sestřičky na porodnici byly výborné. Protože byl obsazený nadstandard, nezbývalo mi nic jiného než ,,klasické šestinedělí". Po prvním porodu jsem byla 10 dnů na nadstandardu, takže jsem nyní měla možnost obě oddělení porovnat. Nadstandard - naprosté soukromí, klid, vlastní toaleta a sprcha - což je po porodu opravdu velmi příjemné. Neomezený počet vložek a plínek. Non stop návštěvy. Klasické šestinedělí - péče dětských sestřiček stejná jako na nadstandardu.První den se o miminko starají - přebalují, převlékají, druhý den už se stará každá maminka sama. Ženské sestřičky taky bez problému, poradí, pomůžou. Jen je to větší samoobsluha oproti nadstand. lůžkům. - jídlo si po sobě odnáší každá maminka sama na chodbu do jídel. boxů, pyžama a podložky do postele jsou ve skříni na chodbě, omezený počet vložek a plínek pro mimčo,společná toaleta a sprchy. Ale s tím už musíte počítat. Jinak žádné výhrady nemám až na ty sprchy, které jsou 4, bez závěsu,takže to není moc příjemné, když se tam sejde více maminek. Já sama za sebe, právě kvůli soukromí při osobní hygieně, doporučuji nadstandard. Jinak si opravdu na nic nemohu stěžovat a ústeckou porodnici doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kdo preferuje soukromí, tak nadstandard

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Lucka s Tinkou 28.11.11 napsala :

Ahoj, v Ustí jsem rodila jednou a můžu říci nic moc… PA byla super až na ranní směně. Jinak mě tam samotnou nechali mučit 8 a půl hodiny… a prd se dělo. Manžela vyhodili, že prý ať přijde až se bude rodit. Jinak jsem měla nadstandart, ale sestry sice byly milé, ale vůbec se o mě nestaraly. Nikdo mi neukázal jak kojit, nic. Měla jsem uplně rozervané bradavky, protože malá nejspíš měla v puse jen půlku bradavky a tak sála tak šíleně moc.. až mě uplně oddělala. Mlíka jsem měla dost, tak co se prý rozčiluju, že můžu být ráda že mám co jí dát a ty prsa prostě ze začátku bolí… No, teď jsem těhotná podruhé a nejspíš se bude na můj termín malovat porodnice. Ale nějak mi to nevadí… nic tak užasného jsem jako Ustečanda tam nezažila.. žádný nadstandartní komfort jsem tam neviděla mimo toho že tam byla sprcha - páč jsem čurala jen do sprchy kvůli tomu, že mě nechali rozervat… takže šití až do alelujaa… nic moc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - akcinka 24.11.11 napsala :

Vše v pohodě… Oorod sem si zkompikovala sama…doktoři super když šlo do tuheho… nadstandart super…!!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Hajcice 22.10.11 napsala :

Rodila jsem v červenci roku 2011 a byla jsem s touto porodnicí spokojená. Porod jsem neměla asi nic moc, ale časem člověk zapomene.
Na příjmu jsem chytla super PA a ta se mnou byla až do konce porodu, byla naprosto úžasná, chlapa jsem sebou neměla tak jsem drtila ruku aspon jí:-). Na konci se mi to trochu zkomplikovalo ale i tak byli všichni fajn.
Zaplatila jsem si nadstandart a byla jsem max spokojená. Věřím, že ne každá rodina na něj má, ale podle mě se to vyplatí. sestřičky byly úžasné, nemůžu proti nim říci vůbec nic.
všechno co jsem potřebovala bylo na pokoji, nebylo zapotřebí mít z domova vůbec nic.Hlavně co jsem ocenila byla sprcha, soukromí a nemozené návštěvy.
za mě 1

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nadstandart.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Labem - Leentilkaa 16.10.11 napsala :

Tak musím říct, že porod úžasný. Rodila jsem 14.7.2011,od příjezdu do porodu paráda porodní oddělení krásný,sestřičky asistentky, doktorka úžasný od začátku až do konce,muže tam pustili ke mě do sprchy a od té doby se ode mě nehnul.Po porodu sme měli klid byli sme sami a nikdo neobtěžoval,pomahali umyli mě zajímali se atd..
o to větší šok přišel na pokoji šestinedělí hodně sem zaváhala s nadstandartem jenže sem chtěla ušetřit penízky radši pro miminko ale bylo to hrozné,po příjezdu na pokoj dobrý po půl hodině mi tam dali cikánku jak hrom po císaři-hekala řvala nechodila se koupat atd..Takže už od zacatku sem brečela,Sestry na oddělení moc nepomahali řekli že mi přijdou pomoct s kojením já čekala třeba půl hodiny po domluveném čase s ditetem na prsu a nikdo nepřišel nikdo mi neporadil,když malá nepřibírala sama sem jí musela dokrmovat mím mlíkem s flašky.Natlakovaný a bolavý prsa nikoho nezajímali až na jednu strašně mladou a milou sestřičku jinak opravdu šílený.Vadilo mi že se ten personal tak střídal a bylo nepřijemne furt někomu cizímu roztahovat nohy.

No už bych šla na nadstandar záchody byli daleko což pro šitý maminky bylo náročný.A mini pokoje pro 2 když třeba jedna je kuřačka a já musela otevírat okno aby sme to nečuchali ale bohužel moje postylka s malou byla přímo pod tím oknem takže opravdu nevymyšlené.A když přišla moje návštěva a sedla si na židli tak se ta židle celá rozpadla a návštěva spadla na zem nikoho to nezajímalo ani nám jí nevyměnili.Nedovedu si představit kdybych si tam na to sedla já s malou v ruce!!!!!!!

A hodiny navstev pro tatínka od 2-6 když třeba je v práci je opravdu dost drsné i když měl zájem byt s malou co nejdele pokaždého v 6 vyhodili.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ušetřit si na nadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a ubrousky+ poporodní vložky a kalhotky,pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - blackbirdka 17.07.11 napsala :

Tak jsem v ústecké nemocnici rodila po druhé :)
dne 5.7. v úterý jsem před 8 ranní vstala, že jdu na wc, a než jsem dosedla šplouch… voda, odejzd do porodky,řekli, že tatínek zatím at odejde, že až se bude rodit, že ho zavoláme… šup na vyšetřovnu, vnitřní nález na 4, dostala jsem pásy na ozvy miminka a já už furt jen funěla a PA se snažila zahájit papírování, vše začlo strašně zesilovat, a říkám se slzami v očích, že mě to už tlačí na konečník, a prý né, to není možné, začla více odtékat voda,znovu vnitřní vyšetření, a to už jsem byla otevřená úplně, zašlá branka a hlavička v pochvě, zarazila se a říká, že se musíme přesunout do boxu.. do toho, že chci manžela,tak z porodního volám  – spíš kříčím manželovi do telefonu ať honem přijde, že rodím…, naštěstí byl u budovy, tak přílitl, jenom mu něco podali ať si to dá přes sebe.. bez nástřihu a bez doktora.. rodila mne PA Daniela Truhlářová za přítomnosti a pomoci dalších PA..v 8:56, 3600 g, 52 cm, zdravý syn Lukášek :)
Klobouk dolů, nemám co vytknout naopak. Ležela jsem na nadstandardu, a kromě stravy dobrý. Opravdu oceňuji soukromí, které nadstandart poskytuje. Sestry byly v pohodě.Ale doma je doma :)

Personál: PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

připlatit si za nadstandart, mít sebou manžela

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 05.07.11 napsala :

Tak jen krátce, já rodila v Ustecké porodnici letos v dubnu a už bych příště zvolila určitě porodnici jinou, na porodním sále bylo vše v pořádku, paní doktorka i ostatní porodní asistentky i sestřičky byly moc hodné, ale šok přišel na šestinedělí, kde hodnotím kladně pouze pokoj, kde jsme byly dvě. Sestry tady evidentně pracují do výše svého platu, byly příjemné a to jen na oko pouze, když jste po nich nic nechtěly. Už koukaly aby byly vždy z pokoje pryč a nemusely moc pomáhat. S kojením nepomáhají, miminku prostě vrazí lahvičku a je po problému. Vystřídalo se tam sester opravdu hodně, ale myslím, že své krásné práce si váží a bere ji vážně snad jen jedna. Je to veliká škoda, paní doktorky a pan doktor byli fajn.Usteckou porodnici díky sestrám na šestinedělí už vážně ne.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 05.07.11 napsala :

Tak jen krátce, já rodila v Ustecké porodnici letos v dubnu a už bych příště zvolila určitě porodnici jinou, na porodním sále bylo vše v pořádku, paní doktorka i ostatní porodní asistentky i sestřičky byly moc hodné, ale šok přišel na šestinedělí, kde hodnotím kladně pouze pokoj, kde jsme byly dvě. Sestry tady evidentně pracují do výše svého platu, byly příjemné a to jen na oko pouze, když jste po nich nic nechtěly. Už koukaly aby byly vždy z pokoje pryč a nemusely moc pomáhat. S kojením nepomáhají, miminku prostě vrazí lahvičku a je po problému. Vystřídalo se tam sester opravdu hodně, ale myslím, že své krásné práce si váží a bere ji vážně snad jen jedna. Je to veliká škoda, paní doktorky a pan doktor byli fajn.Usteckou porodnici díky sestrám na šestinedělí už vážně ne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - monushka88 24.06.11 napsala :

Já mohu porodnici jen doporučit. Rodila jsem v prosinci 2010. Velmi brzy ráno mi doma praskla voda, tak jsme s přítelem dorazili do porodnice, kde mě dali na čekatelský pokoj, protože jediné, co napovídalo k blížícímu porodu, byla jen ta prasklá voda :D Takže mi postarší moc sympatická PA poradila, ať se zkusím prospat a odpočívat. Byla jsem na pokoji ještě s jednou maminkou a PA nás chodily neustále kontrolovat a natáčely nám ozvy našich mimineček. A před samotným porodem, když jsem mohla využít sprchu, jsem si ještě umyla hlavu. Musela jsem přece přivítat dceru s umytými vlasy :D Dcerunka se narodila až v deset hodin večer, takže jsem zažila ještě střídání směn a s ním jinou, také velmi sympatickou, PA. Na samotný porod mám jen krásné vzpomínky, i když mi ve finále musela PA zatlačit na břicho. Jediné, co mě velice mrzí je, že na vše se velmi pospíchá. Dcerunku jsem měla po porodu na břiše necelou minutku a po umytí jí šouply do inkubátoru, i když byla narozená v termínu a pochovat si jí mohl jen tatínek. Ale zase jsem si to potom vynahradila, když jsem jí dostala po povinných dvou hodinkách odpočinku. Na klasickém oddělení šestinedělí (ne nadstandardy) to bylo super, nejvíce se mi líbilo, že jsem měla svou holčičku neustále u sebe a že sestřičky vyšly vstříc, když se tatínek chtěl stavit dříve než v návštěvní hodiny. Všechny sestřičky na oddělení šestinedělí byly velice sympatické, ochotné a vždy mi poradily, když jsem něco nevěděla. A navíc se mnou ležela na pokoji paní, která již doma jedno dítko měla, takže mě zásobila zkušenostmi a moc jsme si rozuměly :) Za sebe porodnici jen doporučuji a až se v budoucnu s přítelem rozhodnneme pro druhé miminko, tak chci rodit znovu v Ústí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimistický pohled na svět :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, jelení lůj, určitě vodu na pití, papírové kapesníky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 21.05.11 napsala :

Má zkušenost s touto porodnicí je dost špatná, nedoporučuji zvlášť mladým maminkám. V době porodu mi bylo 19 let. Vím, jsem mladá, ale to by nijak nemělo ovlivňovat chování personálu i doktorů. Jejich přístup byl neadekvátní, řekla bych, že mnou opovrhovali. Zvlášť pan doktor Hilmi, který byl hned se vším hotov, navíc se choval dost surově. Když mi praskla voda a on mě prohlížel, hrozně mě to bolelo. S prominutím, ruku do mě strčil, jak kdybych byla gumová. Ležela jsem tam na rizikovém. Poslal mě tedy na pokoj, sbalit si věci, že jdu rodit. Házela jsem vše rychle do tašky, chvilkama, když přišly stahy, jsem se držela postele a čekala až to přejde. Sestra, která mě měla nahoru odvést přišla ať si prý pospíším! Paní, která tam se mnou ležela, jen nevěřícně kroutila hlavou. Sestry pořádně nic neřekly, malou mi nikdo po porodu nepřiložil. Byla sice malinká a narozená v 36.tt, ale dýchala bez problémů sama, v inkubátoru byla jen na porodním sále, ale vyloženě tam nemusela. O odstříkávání mléka jsem se dozvěděla také pozdě. Když malá nechtěla jíst a řekla jsem to sestře, nevěřila mi. Naznačovala mi, jak jsem neschopná. Tak se tedy uráčila přijít na pokoj a že jí dá teda najíst, když já to nedokážu. A hle, malá opravdu jíst nechtěla.
Ale abych si jen nestěžovala, pár sester jsem měla ráda. Jednu bych tu moc ráda zmínila, bohužel jméno nevím. Paní středního věku, kudrnaté světlé vlasy, vypadala jak věčná optimistka. Byla moc hodná a milá.

Personál: Dr. Hilmi (snad se to tak píše, je to arabské jméno)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

obrňte se pevnými nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nic zvláštního, pokud rodíte v termínu a nehrozí Vám komplikace, poskytnuté vložky i plenky by Vám měly stačit

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Olinkaa 29.04.11 napsala :

Rodila jsem před třemi týdny své druhé miminko..První před 7 lety císařským řezem a teď druhé přirozeně.Všichni byli super , hlavně sestřičky a to samé i na šestinedělí.Ústí určitě doporučuji..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dostatek jídla :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - petula2104 25.04.11 napsala :

Ahojky, rodila jsem 21.3.2011 ve zdejší porodnici. Mé zkušenosti jsou jen pozitivní - od personálu při porodu - sestřičky, porodní asistentky i paní doktorky :-).
Ležela jsem na nadstandartu - jen doporučuji - manžel tam byl celou dobu s námi, sestřičky báječné, ochotné pomoci kdykoliv. Vše máte k dispozici, nic nepotřebujete.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka k porodu - podpora úžasná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neperlivou vodu, jelení lůj, přezůvky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - makak21 23.04.11 napsala :

Rodila jsem v červenci 2008, byl to fofr. Nastupovala jsem do nemocnice na vyvolání 10dní po termínu. Ráno příjem, všichni v pohodě, popřáli brzký porod a už jsem se stěhovala na rizikové. Tam jsou teda odměřenější, ale jinak dobrý :-) Večer jsem se s rozbíhajícím porodem stěhovala na porodnici, kde to bylo v pohodě…Dostala mě na starost postarší PA a byla super!! Věděla, kdy mě uchlácholit a kdy mě spažit :-D Paní doktorka byla dobrá, leč mladá a docela vystreslá, páč tam měla 7! rozběhnutých porodů a byla tam sama jen s několika PA…takže to bylo dost ve spěchu, když přebíhala a hodnotila za běhu, ale dalo se to. Šestinedělí bylo skvělé. Doktorky i sestřičky byly moc milé a ochotné, nebylo na nic si stěžovat. Se vším poradily, vysvětlily a vše s úsměvem :-) Já můžu jen a jen doporučit!! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a počítat s nejhorším, ono to nakonec není tak zlý :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčený toaletní papír…1000× lepší než obyč, zvláště po šití ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 13.04.11 napsala :

Tak já si na personál stěžovat nějak extra nemohu. Rodila jsem letos akutně císařským řezem předčasně. Prošla jsem si rizikem, JIP na gynekologii, dětskou JIP a šestinedělím. V nemocnici skoro 3 týdny. Doktoři byli špičkový a opravdu úžasní. Všude se najde nějaká ta sestra která je na zabití. Ale stačí přežít její směnu. Jediné co mě mrzelo bylo, že se sestry na šestinedělí nedokázali shodnout, co je nejlepší. Jedna chce zkoušet tohle a druhá zase tamto. Ale sama za sebe si také myslím že nadstandard není důležitý, naopak si myslím že sestřičky se starali a zajímali až dost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - PavlušaV. 07.04.11 napsala :

Dobrý den,
tuto porodnici a hlavně zdejší personál mohu jen doporučit! Rodila jsem 29.3.2011, poprvé a 14 hodin…Ochotné a usměvavé sestřičky a pan doktor na novorozeneckém ( mladý, jméno jsem bohužel zapoměla, ale podle přízvuku slovák:-))Ubytování po dvou vyhovující, podle mého není zapotřebí nadstandard. Hlavně díky personálu bych si opět vybrala právě tuto porodnici:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka sebou!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

aspoň dvě neperlivé vody, jelení lůj, pantofle, ručník mýdlo, ostatní jako vložky, papír atd. není první den zapotřebí

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - roni23 03.04.11 napsala :

dobrý den, já tedy v Ústí tedy nerodila ale ležela jsem na šestinedělí s malou měla silnou žloutenku nar.15.3.2010. převezli nás z Děčína a jako co jsem v Ústí zažila už nikdy špína na pokojích neochotný sestra při noční mě sjeli co vůbec otravuju. Neochota a jako brát si svůj toaletní papír atd. nechápala jsem tady v DC dostanete i vložky po porodu.Nemít skvělou slečnu na pokoji neměla bych si čím utřít pr… Pak mi přivezli na pokoj maminku po císaři s ničim jí nepomohli prostěradlo co měla od krve jí nechali ať si ho vymění sama. Nešla bych tam rodit ani za ni!!! ale dík panu doktoru na JIP to je jediný plus :-)

Personál: sestry na šestinedělí Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - pimmpi 12.03.11 napsala :

Ahoj,Kubíčka jsem porodila 3.8.2009 v Ústecké nemocnici. Den před termínem porodu jsem byla přijata na rizikovku,kde se sestry chovaly fajn,přišly mi dát monitor,zeptaly se,jestli něco nepotřebuju atd. Nemám žádné připomínky.Druhý den - přesně v termínu se mi rozjely porodní bolesti,šla jsem na sál,kde byly moc príma sestřičky a musím říct,že když jsem viděla ty „skoromodelky“,nejdřív jsem se lekla,že budou protivný. Ale opak byl pravdou,ty mladší byly strašně hodné,milé a celkově přispěly k dobrému průběhu porodu.Přítele jsem měla u porodu a je to úplně skvělé,hodně mě podržel,podával pití,otíral čelo a prodýchával kontrakce. Když to přišlo a já začala tlačit,neuměla jsem to tak nějak pořádně( ikdyž mi lezly oči pomalu z důlků) a tak se mi Dr.Hilmi opřel o bříško a řekl povelem: na tři zatlačení je miminko venku! A bylo :-)Péče potom byla také velice dobrá,přestože se rodilo jedno mimi za druhým,opravdu byl všechen personál moc milý. Na šestinedělí to byl fofr,tam byl ten babyboom znát,takže sestry za pochodu vysvětlovaly to nejdůležitější,každá teda po svém. Takže jsem se řídila svým rozumem a instinktem,no a např.malého jsem měla u sebe skoro pořád v posteli (jedna mi to zakázala,ať si odpočinu,druhá na to,ať ho mám u sebe,že mě potřebuje cítit…)Pokoje byly čerstvě vymalované,jako na hotelu,opravdu jsem si nemohla stěžovat! A jídlo?To v nemocnici zkrátka nikdy nebude jako to doma,ale já jsem řešila úplně jiné věci,než jestli mi k obědu dají omáčku nebo čočku :-) Tak držím všem nastávajícím maminkám palce a ať se vám narodí krásné,zdravé a sťastné miminko! Zdenka N.

Personál: Mudr.Hilmi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si jednorázové kalhotky,prodávají je v lékárně,je pohodlné je odhodit a neřešit nějaké praní

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - rarach82 20.02.11 napsala :

Nevím, jak to všechno napsat. Tak to napíšu v bodech pod sebou:

  1. při nahlášení k porodu odmítli pustit dovnitř i manžela
  2. sestřička, která to se mnou sepisovala, tak na mě vychrlila tolik informací, že jsem stačila jen poslouchat - bohužel,protože pak se mě zeptala, zda jí vnímám, protože prý na ní koukám nechápavě.
  3. kvůli vysokému tlaku a hrozící preeklampsii mně můj gynekolog poslal na rizikové - opět jsem prošla příjmem a sestřička tady taky nebyla moc příjemná, připadala jsem si jak idiot, jen kvůli tomu, že jsem si nedokázala zavázat pás na poslouchání srdíčka (mimochodem je to jejich práce)
  4. na rizikové mně musel doprovodit manžel, protože pro sestřičku by to byla velká námaha - jenže co kdybych zkolabovala (naměřili mi tlak 160/125)?
  5. přijímali mně asi v půl druhé odpoledne a ultrazvuk mi udělali až v půl šesté. Pak jsem šla rovnou na sál, protože se doktorovi nelíbil tlak, srdíčko a ani ultrazvuk. Holka se narodila v 17:58 hod. Zajímavý fofr nemyslíte? A ještě odmítli zavolat manželovi, že jsme obě v pořádku. Prý si má zavolat. Mohla jsem být ráda, že jsem mu mohla dát aspoň vědět, že jdu na operaci.
  6. na pooperačním mi sestra byla ochotná jednou nalít pití, pak už jsem si ho musela nalít sama - docela dobrý s rozřezaným břichem. A pak mi ještě řekla, že jsem se moc rozpila, že to nestačí vylívat. O léky které beru pravidelně jsem si musela říct, přestože měli v papírech napsáno, že jsem astmatik.
  7. bohužel největší šok mě čekal na šestinedělí. Vynadají vám i za takovou kravinu, jako, že včas nesníte snídani a neodnesete tác. Sestry jinak nebyly moc ochotné pomáhat, kdykoliv to šlo, tak to nechali na vás, ať si přijdete k nim na sesternu. Ale ještě horší byly dětské sestry. Obzvlášť jedna - taková starší a silnější, na mikádo ostříhaná blondýnka. I když holka v tu chvíli nechtěla jíst, tak to do ní narvala. A ani neočekávejte velkou pomoc s kojením, je zajímá jen aby dítě začalo přibývat a mohli se vás zbavit. Holku mi přiložili k prsu asi až po 12-ti hodinách, a to přesto že jsem měla císaře s epiduralem. Jen ty mladé usměvavé sestřičky byly ochotné, bohužel těch je tam strašně málo.
  8. o propuštění z nemocnice se musíte zajímat, jinak vás postaví před hotovou věc. Mně sestřička řekla, že bych měla jít druhý den domu, ale doktorka mi nic takový neřekla, tak jsem to nebrala až tak vážně. Bohužel druhý den po vizitě mi oznámili, ať si seženu odvoz, že mně pouští domu.
  9. ale abych si jen nestěžovala, tak bych chtěla pochválit sestřičky a doktory na rizikovém, a velmi milého anesteziologa
  10. jen chci upozornit, aby jste měli připravené otázky, protože jinak vám sice řeknou nějaké informace, ale potom se máte ptát. Já byla tak vyděšená, že jsem se na žádné otázky nezmohla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

asi nadstandart a pokud možno i manžela sebou, jako psychickou podporu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neparfémované mýdlo - dají vám jen trochu při prvním koupání
plíny a vložky vám dají, mají tam i erární „pyžama“

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - maxicka 31.01.11 napsala :

Dnes jsem se vrátila z porodnice s naším novým uzlíčkem domů. Rodili jsme 10 dní před termínem, takže odjezd do porodnice jsem tak brzy nečekala. Nicméně večer mi začaly lehké svíravé bolesti, které jsem považovala za „poslíčky“ - ještě jsem je neměla, tak jsem nevěděla, zda jsou to ony. V noci mě bolesti nenechaly usnout a v 1 ráno jsem zjistila, že jsem začala poměrně hodně krvácet, tak jsme se rychle sbalili a s obavami vyrazili do porodnice, kde mě okamžitě přijali k vyšetření. Po připojení na monitor se zdálo, že je vše s mimčem ok, jen ty bolesti zůstávaly nepravidelné. Po vyšetření mi Dr. Růžičková řekla, že zůstávám na pozorování do rána. Ráno v 7 hodin po vyšetření a monitoru jsem zavolala manžela, že dnes rodíme, přestože jsem kontrakce měla stále nepravidelné a nepříliš silné. PA Katka byla velice ochotná odpovídat na všechny mé dotazy a dost často situaci odlehčovala vtipnými komentáři. Celým svým přístupem si získala zejména mého manžela a mně její milá povaha velmi pomohla v nelehké a pro mě dosud neznámé situaci. Vyšší štíhlá paní doktora, která mě dostala na starost a jejíž jméno jsem bohužel nezaregistrovala, byla velmi milá a sympatická. Přestože jsou vzpomínky na porod ještě stále velmi živé a podobný zážitek mi bude 2× za život stačit, ráda bych všem, se kterými jsem v nemocnici přišla do kontaktu poděkovala za profesionální a velmi milý lidský přístup, díky kterému na porod a následný pobyt na odd. nadstandardu budu vždy velmi ráda vzpomínat.

Personál: PA Katka, porodník - paní doktorka - vyšší štíhlá mladá s tmavšími rovnými vlasy - jméno bohužel neznám a paní doktorka Růžičková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela k porodu - moc mi pomohl

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 24.01.11 napsala :

Bohužel i já se musím připojit ke špatné zkušenisti s Ústeckou porodnici.Bohužel jak jsem se všimla psát příspěvek nemá smysl.Jelikož tomu tady nikdo nevěří.Tak jen stručně rodila jsem ted v lednu děs a hrůza .Je to každého názor ,ale jen do doby než si to zažije každý na svou kůži.S pozdravem Iva.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nedoporučuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše nic nedávají

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - ELT 24.01.11 napsala :

V ústecké porodnici jsem rodila jako prvorodička v prosinci 2009. Na porodnici mám velmi pěkné vzpomínky. Vše proběhlo bez problémů, v klidu. Personál příjemný, nemohu nic vytknout. Na oddělení šestinedělí - nadstandard - velká spokojenost, maximální péče, hodné sestřičky. Měla jsem zpočátku problémy s kojením, ale díky pomoci a radám zkušených sester, se vše zvládlo. Všem moc děkuji. Až to bude aktuální, ráda tuto porodnici ještě jednou navštívím :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

manžela k porodu,nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastní hlavu a nevěřit všemu, co kdo navykládá (a ukňouraných maminek je dost)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - phuphu 22.01.11 napsala :

Vážené dámy,
nejsem rodička, ale manžel, jenž se zúčastnil porodu a pak svou rodinu pravidelně každý den navštěvoval, cca měsíc, na oddělení šestinedělí. Dovolím si tedy aj můj pohled na tuto porodnici zde přišpendlit.
Rodili sme nečekaně předčasně, asi 2 dny po předporodním kurzu. Ač to byl porod rizikový, pustili mě k němu. Naštěstí má manželka je zastánkyní klasického porodu, který je aj dle mého názoru tou nejlepší volbou. Na vanu, stojky bo podobné výdobytky moderní doby nevěřím. Přístup personálu profesionální, trochu vlažný, ovšem to je přirozené. Narozdíl od nás, rodí každý den. Jediný, kdo zvýšil trochu hlas během porodu, byl zkušený pan doktor, který tímto způsobem motivoval manželku.
Na šestinedělí obojí druh sester vždy korektní přístup, dle mého aj manželčinýho názoru. Samozřejmě, že jelikož tam manželka ležela měsíc, nějaké drobné konflikty tu a tam byly, ale nic závažného, co tu bylo napsáno.
PS: na pravopisu opravdu tolik nesejde, ale co je moc je moc. Nikoho nechci napadat, ale soudě dle písemného projevu jedné zde anonymní pisatelky je možné, že jen něktéré věci a věty špatně pochopila bo si je špatně vysvětlila. Nic není nikdy jen černé nebo bílé!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nevěřte všemu, co kdo píše

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastní rozum, sebeúctu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - blackbirdka 13.01.11 napsala :

Rodila jsem v ústecké nemocnici v roce 2004.
Rodila jsem v pátek ráno, a v pndělí ráno už nás pustili domů. Porod jsem měla celkem rychlý, po 4 hdoině ranní mi praskla doma voda a v 5:07 byl malý na světě. Porod jako takový v pohodě - je jedna starší sestřička byla nepříjemná, že to s bolestmi přeháním atd.., ale manžel mě podporoval a nedal mě.
Po porodu jsem byla na nadstandardu, a vše bylo zajištěno. Přístup sester byl takový jaký by měl být.

Strava teda moc neodpovídala potřebám matek - kojícím, ale za to nemůže oddělení jako takové..

Jinak v červenci 2011 zde budu rodit své druhé dítko :o)

Personál: MUDr. Helcl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela !!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonim Klára 03.01.11 napsala :

Dobrý den i já musím reagovat na příspěvek anonim z 6.9.10.Nesouhlasím s příspěvkem Hoter a Motika.Bohužel i já jsme ležela dne 1.3.10 v Ústecké porodnici a opravdu se tam dělo co píše paní .A to jsem ležela na úplně jiném pokoji na jipu.Nadávky od sester tu byli na dením pořádku,personál stál nějak tak se dá říci na prd.Pokud jde o hrubky pokud máte dítě na klíně píše se sním dost špatně,jako ho mám já .Ale musím reagovat na příspěvek tak pokud se nějaká hrubka vyskytna omluvte mě dcera se moc hýbe.Nemocnice nestojí za nic první dítě jsem rodila v Motole to se nedá srovnat.Motol super Ústí horor.Na zvonění sestry nereagovaly pokud už přišly tak Vám daly dost najevo ,že otrvujete .Pokud vím vše špatné se řešilo s primářem oddělení.Bohužel i na porodním oddělení se mohou dít tyto ošklivé věci.Nechci odrazovat maminky výběr porodnice je na každé z nich,ale já bych tu už nerodila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše nic Vám zde nedají!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Monunaa 31.12.10 napsala :

Týden jem ležel na rizikovce a muím říct že setsry byly absolutně suprové.. Při porodu taktž starala se omě dokonlá perfektní sestřička a o nic mín lepší paní doktorka, prostě samé schvály!!! na šestinedělním taktéž dokonalý personál, sestry odchotné, milé s čímkoliv rádi a ochotně pomáhaly. 100% že až budu čekat druhé miminko že nebudu rodit jinde než v Ústí!! Porodní boxíky perfektní, prostě co dodat!! 10000000000% spokojená!! ještě jednou díky!!!!!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si někoho k porodu :o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Klárinecka 29.12.10 napsala :

Musím se přidat k maminkám spokojených s Ústeckou porodnici.
Porodila jsem všechny tři děti tu a byla jsem spokojená.
Prvního klučíka teda už chlapa bude mu 11 jsem porodila po čtyř dnech ležení na ryzikovce.Byli jsme tři který si tam nechali na pozorování ráno 29.1.2000 odvezli první v jednu Martinu a já už byla napojena na srdíčku malímu se tam moc už nelíbilo . Paní doktorka nepříjemná .Při příjezdu na porodní sál převzal mě pan doktor moc moc bezvadný zažila jsem si s ním legraci nikdo nevěřil že rodím .Byla u porodu maminka a tak nám bylo přiděleno lůžko u porodního sálu a v 9 hodin večer i vana ta mi moc pomohla .Ve vane se spíše odehrávala legrace s lékeřem a porodní asistentky bylo to moc fajn nevěřili mi že mám bolesti protože jsem se smála .Ve třičtvrtě ne dvanáct jsem vylezla ne lůžko a za deset minut jsem měla malého v ruce.Bzlo to bolestiví ale moc krásný.Na šestinedělí to bylo skvělí protože mě obskakovaly spolužáci ze zdrávky a personál skvělí
Druhý porod byl tak rychlí že nevím jak to všechno bylo nástup byl psán 30.11.2003 22.41 a 23.03 byla malá na světě personál řikal že takové porody mají rádi šestinedělí bezva.
Třetí každý řekne že to bude procházka ,ale nebyla přijata v devět večer s viším tlakem upoutána na lůžko hrůza naštěstí opět u porodu maminka skvělá paní doktorka a porodní asistentka stále okolo mě lítali a starali se lékařka se radila se skušenějším doktorem. Okolo půl jedné byl povolán i on najednou se rosvítilo světlo běhen několika vteřin asi osm lidí navíc hrůza zjistilo se že malá je zamotaná do šnůry .Doktor skontroloval krček kde zjistil že šnůra tam není tak vzal malou svojí rukou pod ramínkama a vytáhnul ji bolelo to jako čert ale zatkla jsem zuby kousla do polštáře a co nejvíc jsem mu pomohla.Malá nebrečele byli to muka ale pak jakji poplácal po zadečku začala a nepřestala až když jí daly ke mě .Poté se všichni odebrali pryč a paní doktorka mě zašila na tak těžký porod zee třemi vnitřními a čtyřmi vnějšími nezapomenu . Po té jsem se dozvěděla že pan doktor co mě rodil byl ten co mi rodil i to moje prvního kluka. Na šestinedělí sestry skvělí moc starostliví moc se o mě bály nechtěli mě sami pouštět první dva dny samotnou na záchd do sprchy jenže já sem si řekla že musím být fit než půjdu domů vždyť na mě čekají doma další dva andílci . Musím se přiznat ještě ted se mi to někdy vrací jak to bylo hrozné ale na personál nemohu zapomenout.Moc jim děkuji za péči .
Moc vám přeji skvělí lidi u porodu jaké jsem měla já

Personál: je jich spoustu Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - denca29 17.12.10 napsala :

Mám výbornou zkušenost s ústeckou porodnicí. Je to již rok co jsem tam rodila, ale nemám co vytknout. Měla jsem u porodu paní Trávníčkovou a Dr. Hilmiho. Oba dva byli moc hodní a příjemní. Měla jsem z personálu dobrý pocit, hlavně Dr. je velký profík. To ostatní neřeším /jídlo, prostředí,vybavení) mě osobně šlo o to, abych byla v dobrých rukách a to se mi splnilo. Takže můj názor je, že je to o lidech a ne o porodnici.

Personál: Dr. Hilmi, Jana Trávníčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - cherubínek 30.11.10 napsala :

milá ilui, každopádně nechci být propagátorkou ústecké nemocnice! Taky mám špatnou zkušenost a některý zaměstnance bych nejraději poslala tam kde nám končí záda. Jen mě prostě nejde do hlavy že na porodnici by byly sestřičky tak zlý,ale asi hold jo. A je mi to líto.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - ilui 29.11.10 napsala :

Moniko
Bohužel mám velmi podobnou zkušenost. Dokonce i s nadávkami ze strany personálu. Takže si nemyslím, že by paní přeháněla. Pokud má personál jiné starosti, tak ať si je nechá na doma. Nechápu, proč se pořád musí sestry a doktoři omlouvat, že jsou jen lidi, tak ať tohle povolání nedělají. Nikdo je přece nenutí, pořád můžou jít k lopatě. Už vidím sebe, jak bych šla do obchodu, kde je na mě prodavačka sprostá.
I takto se může personál v Ústecké porodnici zachovat a o tom je třeba říci. Vše je v pořádku, jen do té doby, pokud my chceme něco jiného, než je zde zavadeno.
Já si dovolila odmítnou ocytocin, a to by jste měla vidět co jsme se s manželem vyslechli. Také jsem ráda, že jsme nakonec jejich péči přežili. Osobně tuto porodnici objíždím obloukem. A ano přivezla jsem si trauma a bojím se mít další dítě.
Umím se bránit vůči slovním útokům, ale nejde mi to v bolestech.
Je pochopitelné, že kdo tohle nezažil, tak tomu nevěří.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - cherubínek 27.11.10 napsala :

milá ANONYMNÍ, nikdo nikoho tady nenapadá. Pouze nesouhlasíme s názorem že ústecká porodnice je plná hnusných sester a odporných doktorů. Ono totiž nejde 24 hodin mít na obličeji nalepený úsměv a taky mi to samozřejmě občas vadilo,ale chápu to. Jen se mi prostě zdá příběh té maminky trochu přitažený za vlasy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 26.11.10 napsala :

Já už tu taky psala a mám velmi podobnou zkušenost jako nespokojená pisatelka. Já už rozhodně v Ústí rodit nehodlám. Docela mě udivuje, jak jsou tu maminky se špatnými zkušenostmi napadány. Paní zde chtěla vypsat svoje rozhořčení a údiv, jak s ní a jejím dítětem bylo jednáno, tak asi na hrubky nekouká.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

radím se na nic neptat a vše nechat na personálu, jinak budete mít špatnou zkušenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - cherubínek 25.11.10 napsala :

už jsem tu své zážitky s porodem napsala,ale musím souhlasit s Hoter když reagovala na anonym. Budoucí rodičky nebojte se,některé maminky přehánějí. V ústecké porodnici se určitě k maminkám nechovaji jak ke kusu hadru. A pisatelce doporučuji si opáknout gramatiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Hoter 16.11.10 napsala :

Ráda bych reagovala na příspěvek anonyma ze 6.9.10.V Ústecké porodnici jsem porodila na jaře tohoto roku zdravou holčičku Elišku.S pisatelkou tohoto příspěvku nemůžu souhlasit vůbec v ničem.Už jen styl a pravopis mluví sám za sebe. Já jsem se setkala jen se vstřícným a milým přístupem ke mě i k dcerušce.Nemůžu si vynachválit sestřičky na porodním sále i na „obyčejném“ šetinedělí.
A jestli Vám, milá paní někdo neseděl, možná byste se měla zamyslet nad svým chováním a přístupem.Kdykoli jsem potřebovala sestru, vždy mi přišla na pomoc a nezdálo se mi, že bych obtěžovala.
Jediné, co bych změnila je strava, studená večeře každý den mi také moc nevyhovovala, ale to je jen drobný nedostatek.
Celému personálu chci z celého srdce poděkovat a přeji jim co nejméně podobných pisatelek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte a na řeči nedejte

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 19.10.10 napsala :

Rodila jsem „v poklusu“, možná díky tomu na porod moc ráda vzpomínám. Paní doktorka, která vedla porod, byla super, i když jsem jí při šití pěkně vyváděla, PA byla milá, diskrétní a chápavá. Manžela i v tom fofru stíhaly obskakovat, všechno mu vysvětlovaly (mě to bylo celkem šumák…) Trošku šok byla dětská sestra, která prováděla první přiložení k prsu na sále- táhly z ní cigarety a káva. Ani se nedivím, že se malá přisát nechtěla…
Na šestinedělí jsme ležely kvůli žloutence 10 dní. S rozkojením problém nebyl, sestry se myslím snažily. Ale je fakt, že díky malování nás tam maminek bylo pět a půl. Opravdu tragédie bylo jídlo, to už tak u nemocnic bývá, ale proč maminka první den po porodu dostane knedlo-zelo-vepřo, druhý den čočkovou polévku a třetí řízek s bramborem, to mi hlava nebrala… Co mi trochu vadilo, bylo neustálé odnášení mimi na odběry, u kterých jsem nemohla být.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zvonit na sestry i kvůli zdánlivým koninám. Od toho tam jsou. A že toho mají hodně? To přeci není váš problém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, vodu, jelení lůj, gumičku do vlasů, nějaký krém na bradavky (bepanthen)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - šťastná maminka 18.10.10 napsala :

I já jsem rodila v této porodnici na sále byli hodné porodní asistentky porod proběhl v pořádku Po převezení na oddělení šestinedělí se mě ujaly ženské sestry a mou malou si vzaly dětské sestry které ji za chviličku přinesly vše mě vysvětlily a pomáhaly s kojením.Kojení nám moc nešlo ale měly s náma svatou trpělivost takže než jsme šli domů byli jsme pěkně rozkojené. Všichni na nás byli moc hodné akorát jedna sestra (ženská)nevím bohuželjejí jméno taková menší kulatější pořád se smála by si měla uvědomit že prsa když se nalévají dost bolí a né být kvůli tomu na maminky nepříjemná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

neperlivé vody

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - SLIVOCKA112 18.10.10 napsala :

TIEŽ SOM RODILA V ÚSTECKÉ PORODNICI A NEMOŽEM SA S TAŽOVAT BOLA SOM HOSPITALIZOVANA DVA DNI PRED PORODOM NA RIZIKOVOM ODDELENI KOLI VYSOKEMU TLAKU TEDA A PERSONAL TAM BOL TAK POL NA POL STRIEDALY SA TAM SESTRICKY ALE NEMOZEM SA NEJAK VELMI STAZOVAT BOLO TO V CELKU V PORIADKU SESTRY BOLI ÚSTRTOVE A OCHOTNE TAK TIEŽ SAMOTNY POROD- PORODNE ASISTENTKY A PANI DOKTORKA BOLY SUPER OZAJ PODAVALY MI VODU POCAS PORODU A BOLY SUPER OZAJ MI POMAHALY DYCHALY SOMNOU HOVORILY CO MAM AKO MAM NO BOLA SOM SPOKOJNA ALE POROD SOM MALA HROZNY ALE ZA TO UZ ONI NEMOHLY,NA ODDELENI ŠESTONEDELIA TO BOLO TIEŽ V PORIADKU SESTRY BOLY OCHOTNE A PRŠLY KEDYKOLVEK SOM SI NA NE ZAZVONILA CI UZ PRE MIMINKO ALEBO PRE MNA TIEZ NEBOL PROBLEM S TYM ZE SESTRA SLA SOMNOU DO SPRCHY A NA WC.MY SME MALY PROBLEM S KOJENIM MALINKA SA NECHCELA PRISAT A SESTRICKA KU NAM CHODILA STALE PRIKLADALA MALU K PRSU OZAJ MALA TRPEZLIVOST AJ V NOCI NAS CHODILA BUDIT ZE KOJIME.SNAD JEDEN JEDINY PROBLEM BOLA OZAJ TA NECHUTNA STRAVA ALE TO JE VO VSETKY NEMOCNICIACH ALE MYSLIM ZE ASPON TIE MAMINKY BY MOHLY DOSTAVAT KUS LEPSIU STRAVU .

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - vergi 12.10.10 napsala :

Rodila jsem v ÚL 26.9.2010 císařským řezem a mohu jen doporučit!Dr.Müllerová je člověk na svém místě a hlavně díky ní mám teď v ruce svoji krásnou holčičku.Sestry na příjmu byly skvělé,milé.Dva dny jsem byla na oddělení rizikového těhotenství,tam to se sestrama bylo trochu horší…naštěstí se střídaly milé s nepříjemnýma,takže to bylo půl na půl.No a po porodu jsem ležela na nadstandartu,který mohu jen doporučit.Sestry se z počátku moc nezdály,ale pak se projevily a já zjistila,že jsou to ženský na svém místě,profíci!Jinak nadstandart doporučuji…člověk je sám s mimčem na pokoji a dostane vše co je potřeba:noční košile,dupačky,plenky,žínky,mastičku na opruzeniny…atd.,myslím,že se to dost vyplatilo!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jídlo :-) samozřejmě kdyby měl být člověk na nemocniční stravě…umřel by hlady :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 06.09.10 napsala :

Bohužel i Já se musím přidat k nespokojeným maminkám.Rodila jsem tento rok v březnu.Byla jsem do porodnice přijatá pro špatné ozvy miminka.Byla to sobota a během dne jsem dojížděla několikrát do nemocnice na monitory.Nejdříve se tomu personál smál,ale pak paní doktorka rozhodla o hospitalizaci na rizikové oddělení.Byla jsem přijatá v 19 h.Ležela jsem tu dva dny během této doby se na mě nepřišel podívat žádný doktor.Monitory byly dělány pouze setrami i když byly šaptné nějak se to něřešilo.Jelikož jsem byla diabetička měla jsem od svého gynekologa v těh.průkazu upozornění ,že musím porodit do dvou dnů od termínu porodu.Tomu se personál vysmál.Nejedla jsem 72 hodin to kdybych musela na císařák.Nikoho nezajímalo,že jsem stále těhotná s dítě vyživuji.V pondělí ráno mi při vyzitě řekli,že půjdu na sál.Na porodním sále mi udělali klizma.První hrůza porodu.Asistentka použila místo vlažné vody hnedle horkou takže já cítila ukrutnou bolest a myslela jsem ,že mi prasknou střeva.Když jsem jí na to upozornila odpověděla,že se mi alespon prohřejou střeva.Na porodním sále to ušlo byla jsem vyslaná do sprchy na dvě hodiny.Pak mi přišla sestra píchnou injekci ,že je to na vyvolání porodu,že se malé nechce ven.Po několika minutách jsem ucítila hroznou bolest.Upozornila jsem na to asistentku.Jelikož to byl můj druhý porod věděla jsem ,jaké mají být porodní bolesti toto bylo něco úplně jiného .Radila se s paní doktorku,ale pak přišla ,že jsem v poslední fázy porodu a nic mi na bolest nedají.Takže porod probíhal za plné bolesti bez anestezie.Při porodu jelikož jsem 72 hodin nejedla jsem byla strašně zesláblá.Asistenka s doktorkou Neumanovou se na mě dívaly a ani vodu mi nepodaly.Porod probíhal dobře do doby než zjistila paní doktorka,že je malá na mě veliká .Jelikož byl porod již v poslední fazy muselo to jít přírodní cestou na císařák už bylo pozndě.Toto vše měli napsané v těhot.průkazu ,že dítě bude velké.Všichni se tomu jen smáli.U porodu nastali komplikace já jim na sále začala omdlývat a malá nešla ven.Mohu Vám řici,že drzost paní doktorky,která mi řekla,KDYŽ JSTE SI JÍ TAK VYKRMILA TAK TED SI JÍ VYTLAČTE!!!Sprostá a neuzanlá.Já plná strachu zda to obě přežijeme a paní doktorka jen nadávala no hrůza.Pak jí ze mě řečeno rvaly.Malá měla kolem sebe omotanou pupeční šnůru.Paní dokrotka byla arogantní a sprostá.Nebarala ohled ani na mě a ani na dítě.Když bylo po všem ptala jsem se jí ,jak jsem na tom já s porodním poraněním a jak málá.Odpovědi jsem se nedočkala.Po dvou hodinách nás odvezly na pokoj šestinedělí.Teprve tam jsem zjistila,jaké je je ve skutečnisti moje poporodní zranění,ketré mi nakone potvrdil i lékař .Potrhaná na všechny strany .No co Vám budu povídat.Malou jsem měla u sebe jen občas mi jí odnesly a ani mi něřekly kam jí nesou.Jelikož malá byla přenášená byla také hodně napitá plod.vodou.Takže jí několikrát pumpovali žaludek .Proto jsem měla mít každou půl hodinu kontrolu.Žádné nebyly.Malá se mi dusila a já se nedovolala ani na jednu sestru.Když jsem s malou utíkala na sesternu nestačila jsem se divit.Sestry koukaly na televizi a na to,že jsem jim řekla,že se mi malá dusí nereagovaly.Tak jsem zvýšila hlas a teprve pak se tedy zvedly od televize.Něco Vám v porodnici dají ,jako vložky , plenky pro mimčo,ale je to tak na jeden den pak Vám řeknou at Vám to přiveze rodina.Vůbec je nezajímá,že se za Vámi rodina dostana až třeba za tři dny.Na pokoji se mnou ležela mamika ,která byla po císá.řezu.V noci se jí udělalo špatně,měla otravu krve.Volala jsem sestry bohužel nikdo nepřišel tak jsem šla na sesternu .Sestra mi dala najevo,at neotravuji.Nakon se na paní přišli podívat i spaní doktorkou uběhlo 45 minut od zavolání.Paní doktorka co měla noční nás na pokoji seřvala at si nevymýšlíme,že paní nic není nakonec šla paní znovu na sál.Já se stýmto zážitkem svěřila manželovi,ten hned volala primáři oddělení a pak se mi všichny začaly omlouvat.Dcerka je moje druhé dítě.Syna jsem rodila v Praze v Motole .Oba porody a tyto nemocnice nelze srovnat.Motol je jednička ,jak persaonálem tak čistotou vším to Ústí nemá .Měla jsem tedy možnost to porovnat.Měla jsem na výběr při decři dvě nemocnice .Nemocnice v Kolíně a tady.Jelikož jsem z Ústí a v Kolíně mám je thýny rozhodla jsem se rodit zde.Vidím ,že to byla největší chyba.
Když to schrnu:
Nemocni v Ústí nad Labem špína hnus.Personal neochotní až sprostý,jídlo hrůza tvrdí chleba,bez ničeho,bageta…atd .Hezká strava pro kojící matku !.Pokud si objed nevyzvednete z jakéhokoliv důvodu třeba ,že kojíte mimčo sestra Vám je odnese a pak následně sní.a vy už nic nedostanete.Líné sestry velice neochotní personál.
Jak jsem se přesvědčila není to jen přístup v porodnici,ale je to takový přístup špatný v celé nemocnici.Nedávno jsem se o tom přesvědčila s mojí pětiměsíční dcerkou na příjmi infekčního oddělení .
Když to schrnu je to krajská nemocnice ,ale okresní jsou 100 krát lepčší .Nedoporučuji JSEM RÁDA ,ŽE JSEM TO JÁ I AMÁ DCERA PŘEŽILI.

Personál: Dr.Neumanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - cherubínek 12.08.10 napsala :

rodit v ústecké nemocnici bylo fajn. Já bohužel rodila předčasně takže jsem měla všechno ve zmatku. PA byla skvělá a doktoři taky. Především pan doktor Gerych,který byl u mého porodu a díky němu jsem toho drobečka po mnoha nezdařených pokusech nakonec vytlačila. Na šestinedělí jsou moc hodný sestřičky jak dětský tak ženský. Jen pani sanitářka nemá potuchy o zachování alespoň trošky soukromí,asi 4krát mi bez zaklepáni vlezla na záchod či do sprchy jen aby zjistila jestli je něco v koši na prádlo,hrůza. Musím připustit že na nadstand. se to nestane. Strávila jsem tam 4 dny a jsou tam strašně bezvadný. Všeho tam máte dostatek. Závěrem chci hlavně vychválit novorozeneckou JIPku. Na personál nedám dopusit a vždycky jim budu strašně vděčná ze se mi tam postarali o předčasně narozenýho chlapečka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně štěstí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pokud půjdete po porodu na šestinedělí tak toaleťák,ten vám tam nedaji! Na nadstan. nic tam vám dají všechno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Miarei 04.08.10 napsala :

Naprostá spokojenost!
Ačkoliv jsou zde i velmi mladé porodní asistentky, tak jsou velmi příjemné.
Personál na šestinedělí také super. Samozřejmě vždy se najde nějaká sestra, která je protivná, ale ruku na srdce, kdo z nás vydrží být neustále usměvavý i přes to, že se dokola setkává s těma samýma probléma a otázkama.
Všichni se snažili poradit, pomoc …

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - munkina 15.04.10 napsala :

Rodila jsem v Ústí nad Labem 2/4/2010. Měla jsem vyvolávaný porod, protože jsem nesměla přenášet, takže jsem nejdřív ležela na rizikovém oddělení, kde mi porod vyvolali pilulkami…pak už to bylo rychlé a mazala jsem do 3. patra. Na personál si opravdu nemohu stěžovat, všichni byly (měla jsem u porodu 6 bab :-) moc milé a trpělivé, takže moje zkušenost je 100% pozitivní. Mimi bylo od porodu pořád (kromě nějakých odběrů a vyšetření) se mnou. Na šestinedělí to bylo také fajn, jen jsem měla problém s kojením a sestřičky místo aby mě podporovaly v kojení, tak nám cpaly úmělou vyživou…to je ale jediná výtka. Takže za mě doporučuji rodit v Ústí!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - mikripa 16.03.10 napsala :

Spíše spokojenost. Porodní asistentka mladá, moc milá. Potom jestě jedna starší sestra, nepříjemná. Porod rychlý, takže o úlevových metodách nenapíšu, nestihli jsme nic. Jen nechápu, proč se musí dopředu hlásit jméno miminka. Nebyli jsme do poslední chvíle rozhodnutí a taky jsem to tak měla napsané v porodopisu a těsně před porodem ze mne ta starší sestra páčila jména. Ptala jsem se proč, když se rozhodneme s manželem, až mimi uvidíme. Prý proto, kdyby se mi něco při porodu stalo!!! Opáčila jsem, že proto mám sebou manžela.
Doktorka mladá, příjemná, i při propouštěcím vyšetření jemná.
Jinak doporučuju určitě nadstandard, po jednom dni na normálním oddělení už nikdy více, např.toalety opravdu hrůza, špína. Na nadstan. hezké a čisté sociální zařízení jen pro sebe, vše k dispozici, pleny, košile… a taky nesmím zapomenout uvést mnohem mnohem ochotnější sestry.
Jídlo jak už tady bylo uvedeno nic moc, naštěstí mě zásobovala rodina, o vhodnosti jídla pro kojící ani nemluvě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

při zvoleném nadstand. jedině jídlo, při pobytu na normálním pokoji asi všechno :) plíny, noční košile, mokré ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Raduš.ka44 15.03.10 napsala :

Tak já jsem byla s touto porodnicí spokojená, chvíli jsem si teda připadala bezmocná, když už jsem cítila, že musím tlačit, a nikdo u mě na porodním boxu nebyl (ten den se rodilo ostošest, takže asi trochu nestíhaly a pořád někde pobíhaly), ale jinak byly všechny sestřičky, doktorky i PA super (i když jsme měla pocit, že PA - starší ženská - se mnou jedná jinak, než by jednala se starší maminkou, prostě jsem měla pocit, že se mnou jedná jako s holkou, rodila jsem ve 22 letech), porodní box útulný, malýho po porodu nikam neodnášely, snad jen umýt ho, a to byla chvilička, jinak byl pořád se mnou v boxu a po ošetření ho položily vedle mě do inkubátoru, nedovedu si představit, že bych rodila na hnusným sále, skvělá pomoc s kojením, i když prďolku jsem poprvé kojila až po hodině a půl a dali mu příkrm z lahve, což by v Baby friendly hospital být nemělo, ale když nám to nešlo, tak sestřičky poradily, pomohly, bála jsem se vyšetření po porodu, ale paní doktorka byla moc opatrná, takže jsem to skoro ani necítila, záchody i koupelna neustále čisté (před porodem jsem od spousty lidí slyšela, že je tomu opačně), akorát jídla bylo málo a ne zrovna vhodné pro kojící maminky… Tak asi tak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svoji, protože v Ústí vybalují děti ze zavinovačky po 24 hodinách od porodu a už vám ji nepůjčí, taky tam nedávají vlhčené ubrousky, ale jen jednorázové žínky, které mi nestačily, takže jsem musela vytáhnout svoje ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 05.03.10 napsala :

S ústeckou porodnicí mám bohužel tragickou zkušenost. Rodila jsem akutním císařským řezem. Naše dceruška byla nedonošená, tak musela na dětský jip. Bohužel tam se nakazila po pár dnech nemocniční infekcí a po dalších třech dnech jsme o ni přišli. Zažila jsem tam opravdu nepříjemné chování jak od některých sester, tak i od některých doktorů a co se týče pořádku, tak to bych raději ani nekomentovala…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 24.02.10 napsala :

Ahoj,rodila jsem poprvé v Ústí 3.1.2010 a co se týče porodu jako takového,tak jsem byla vcelku spokojená.Personál byl mylý a PA,kterou jsem dostala do boxu se maximálně snažila aby vše bylo v pořádku. Nebyla to sice žádná sláva,protože malá se na půly cesty rozmyslela a přestala spolupracovat.Díky rychlé reakci nakonec vše dopadlo dobře. Co se převozu na pokoj šestinedělí týče tam se mé iluze o spokojeném pobytu rozplynuly.Personál,který tu práci dělá s ochotou byste tady spočítali na prstech jedné ruky.O tom,že tam neví ranní směna co tam prováděla noční nebo odpolední snad radši ani mluvit nebudu.Docela mě vadil fakt,že se rozrazili dveře vešla asi sestřička nebo praktikantka (nedalo se to poznat a ani se nepředstavila) odnesla si mimi na jaké si vyšetření o kterém jste se ani nedozvěděla snad v propouštěcí zprávě,protože jinak odpovídali,že to je rutinní vyšetření to se dělá. Z toho ale plachá prvorodička zřejmě moudrá není (já z toho byla v šoku,nehledě na to,že ho odnesla sestra a donesl ho úplně někdo jiný).O jídle se nedá ani mluvit jako o stravě pro kojící ženu (spíše pro tu která čeká na spuštění laktace a díky té stravě,marně)jednoho dne jsme dostali omáčku s fazolemi,já teda nevím ale mám za to,že nadýmají ale to se tam zřejmě neřešilo. Nebo omáčku neznámé chuti ale za to s masem,které vám v břiše zaručeně vydrží hodně dlouho. Já osobně jsem tam měla hrozný hlad a tím,že tam toho času byly zakázané návštěvy,tak mi bylo i smutno.To jsem ale také nepochopila,návštěvy NE,ale fotograf s rouškou a jen tak ledabyle oblečeným pláštěm jen aby se neřeklo tak ten ANO (to nemluvím jen o něm byla tam ještě jedna pani a ta tam zase lítala a nabízela fotky s ozdobnýmy rámečky mimochodem taky s rouškou a pláštěm) ale ovšem já to chápu,riziko nákazy miminek a matky po porodu je veliké,ale když to tedy měli zakázáno ti nejbližší tak v čem byli tihle jiní???? Myslím si,že spousta tatínků by se klidně také takhle oháklo aby alespoň na chvíli spatřili a pochovali si své miminko. Abych to shrnula:co se týče toho abych sem šla příště rodi tak se mi zdá poněkud smutné,že bych si měla platit nadstandard,protože jsem se tam bavila s jednou maminkou a ta mi potvrdila,že jedině tak se to dá. Mylně jsem si myslela,že v tom nemůže být až takový rozdíl. Jak je vidět peníze hýbou světem,nejhorší na tom je to,že i ve zdravotnictví to je to poslední,kde by to člověk čekal. Jak už jsem již psala na porodnici dobrý (alespoň směna co jsem tam měla já) ale po převozu na pokoj už to bylo horší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať tam nejsou moc dlouho a aby to vše zvládli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké to jídlo a pítí,ten čaj se dá taky pít ale ne pořád.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 23.02.10 napsala :

Ráda bych se podělila o zkušenosti z Ústí.Rodit jsem zde byla nucená a nechtěla.Řekla bych,že platí,čím menší porodnice,tím lepší.
První porod proběhl v roce 2006 a bylo dost plno,naštěstí jsem ležela nějaký den na rizikovce,jinak mě převezli do Mostu.Bohužel tím pádem nebyl volný porodní box a musela jsem několik hodin čekat.Nakonec malýho vyskákali ze mě ven,protože už řvali přístroje ,že nedýchá a to jsme měli v papírech možnost špatnýho srdíčka.Nakonec nás nerodil ani doktor a já na kyslíku,malej na kyslíku.Před náma se tam hádali o agar skore a dětská doktorka přišla až když byl v pohodě.Ještě horší byl zážitek,když si tam s našim mimčem hrála a od vedle zoufale volali,že jim tam kolabuje dítě.Jestli si myslíte,že tam běžela,tak jste dost těžce na omylu.
Na šestinedělí jsem měla obrovský štěstí,že malej se kojil a já měla mléko.Ležela tam se mnou paní co měla 3 dítě a u předchozích dvou mléko neměla.Takovou dobu jí tam trápili,malý nechtěli dát příkrm,celou dobu řvala.Nakonec jedna dala z flašky a to ji seřvali,jak to že z flašky,když jako ona to přece nedělala.Další směna jí příkrm odmítla dát,ať to zkouší,jiná zase dala ve stříkačce.No hrůza.Nakonec ji jedna doktorka řekla,že mléko nemá a nemá to cenu,jiná zase že jí dají čaj a prášky a nepustí domu dokud se nerozkojí,no štěstí,že měli málo místa a pustili jí domu.
Hrozný je taky společný záchody a sprchy pro celý oddělení.Skříňku máte na chodbě se spolubydlící,takže to taky není příjemný,přece jen je pro vás cizí člověk.Tácy musíte odnášet už druhý den sami a seřvou vás pokud tak neučiníte,jako bolest neexistuje.
Druhý porod rok 2009 byl v noci a nikdo nikde.Takže nádhera,protože měli čas se mi věnovat.Už jsem byla rozhodnutá pro nadstandart.No nebyl volný a tak nás kolem 3 ráno odvezli na normální pokoj,jako bylo prosim září a zima.Přivezli nás na pokoj,kde bylo otevřený okno.Jsme se klepala jako ratlík a sestra byla dost naštvaná,když jsem jí řekla,že malýmu bude zima a chtěla jsem mu najít čepičku atd.
Druhý den mě dali nadstandart.Prostě ráj na zemi.Záchod a sprcha v pokoji,výběr jídla,televize,neomezené návštěvi,pořád uklízeli,dodávali zdarma vložky,prádla kolik chcete,okamžitě příjdou a věnujou se vám.Jenže bohužel ten sen stojí 800kč denně a my kvůli žloutence tam byli 9 dní,ale fakt nelituju.
Moje rada,jestli rodit v Ústí,potom nadstandart nebo honem pryč.
Na druhou stranu,kamarádka rodila dvojčata ve 27tt a obě je tam vypiplali a jsou bez následků zdravý.A ono pokud jste oba s mimčem v pořádku,tak to tam nějak přežijete a vzpomínáte jen na to dobrý.

Personál: různí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Načíst všechno porod a péči o dítě, nedat se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 27.01.10 napsala :

Rodila jsem v červnu 09, jako prvorodička. Porodnici jsem si vybrala, kvůli bydlišti, zařízení a taky péči o novorozence. Musím říct, že zařízení, péče o mimi i o matku je v této porodnici skvělá, byla jsem na nadstandartu, vše pro prcka i matku je k dispozici, krom spodního prádla. Rodila jsme nakonec císařem pro nepostupujcí porod.PA jsou skvělé, milé snaží se vyhovět ve všem (vanu opravdu nenabízí, takže porod do vody nevim nevim), dokonce jsem měla u porodu i studentku a vůbec mi nevadila, byla strašně opatrná, takže super až na doktory nebo spíš doktorky, tu jsme během porodu viděli asi 2× a vypadala jak kdyby jsme jí zbudili a hrozně otravovali, možná to bylo tím že jsem rodila v noci. Když ale přišla nová směna, tak jsem šla okamžitě na sál, takže pak už to bylo super. Na pooperačnim taky super opravdu musím říct péče, později na nadstandatu taky skvělá péče jak o mě tak o prcka, vše ukázali se všim pomohly, kojení koupání přebalování, prostě vše.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

opravdu doporučuji připlatit za nadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doporučuji i normální nízké kalhotky(kvůli císaři), jednorázovky mi pořád zajížděli do jizvy

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 13.01.10 napsala :

Rodila jsem v Ústí nad Labem v Srpnu 2009 akutním císařem. Jelikož a protože tam doktorky měli velký prodlevy, když jim moje malá 2× na monitoru selhala. Tak porod nedopadl dobře. Malá byla přidušená a po 10 hodinách zemřela. Tak jak jsem na tadytu porodnici vychvalovala a doporučovala. Spoléhala jsem na ní. Tak teď už fakt ne-e. To si raději budu dojíždět až do Prahy na kontroly. Sice to mám 100 Km, ale za to dítě mi to stojí.

Jinak musím říct, že personál na gynekologii úplně super.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - JančaK 07.01.10 napsala :

Rodila jsem v prosinci 09 císařským řezem, neboť mi hrozili velikým dítětem a že jsem malá, tak ho prostě neporodím. Využila jsem nabídku epidurálu a už nikdy to neudělám. Epi mi byl píchám na 4× a to prosím za plné bolesti ( nefungovali mi lokální anestetika a anesteziolog mi nevěřím, že vše cítím a že to opravdu bolí). Následné řeči, který jsem si vyslechla si taky mohli odpustit ( asi zapomněli, že jsem při vědomí). Nebyl to hezký zážitek. Jen sestra z anestezie a nějaký zřízenec co mě držel a nechal si při epi sprostě vynadat a poškrábat byli supr a musím chválit. Dítě mi jen ukázali a pak přinesli asi až za 5 hodin. Sestry který se o mě starali na JIP šestinedělí byly ochotný a milý a před jejich prací klobouk dolu. Bohužel jsem nemohla využít nadstandard, bylo plno. Dětský sestry byly samé překvapení, co sestra to názor a jiný způsob kojení, koupání, všeho. Sestry na šestinedělí mi připadaly, že je práce netěší a že je mi maminky obtěžujeme. Byly neochotné, jízlivé a na můj dotaz proč dcera škytá mi bylo řečeno:,, Než jste si pořídila dítě, měla jste si nastudovat nějakou literaturu´´ ( to mě dost namíchlo, kdyby ta … věděla jak moc je Kačenka chtěná a vymodlená a inseminovaná, tak by si to taky snad odpustila).

Zkrátka: Dětský sestry s dlouhými gelovými nehty na mě dojem neudělaly.
Sestry na šestinedělí by měly jít třeba dělat jinou práci a nebo přehodnotit své chování. Ale bylo to tak půl na půl. Půlka byla extremně prima a půlka byly neochotný protivný důry.
Oddělení bylo hnusný a byla tam špína.
Jídlo taky otřes.
Rozvrzaný nepolohovatelný polohovací postele byly taky úžasný.
Umývadlo na koupání novorozenců bylo tak špinavý, že jsme si mysleli, že je zašlý, do tý doby než mi tam spadla krabička od mýdla a do tý špíny udělala vryp. Naštěstí jsem tam dítě nestačila vykoupat, ale maminka sousedka ano. Umývadlo nám pak přišly umýt až druhý den odpoledne.
A vrchol byl, že v době chřipkových epidemií a zákazu návštěv, tam couralo tolik cizích lidí. 3× fotograf a 2× údržbář a ten byl dokonce i bez roušky. To tam rovnou mohli pouštět alespoň tatínky s rouškami.
Další dítě pravděpodobně budu zase rodit v Ústí, ale bez nadstandardu ani ránu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji, ale jen kvůli kvalitní lékařský péči o novorozence!!! Jinak nee!!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Anonymní 05.01.10 napsala :

Mam pomerne cerstvou zkusenost.
Porodnice je pekna, hezky vymalovano. Nove zarizeno.
Vanu maji hezkou, ale na prani ji nenapusti. Byla jsem odmitnuta a poslana na balon do sprchy. Takze na porod do vody zapomente. Na aromaterapii taky, prece nechcete rusit ostatni rodicky. To mi rekla sestra. Hudba to same. Na ulevovani od bolesti tam jsou jen sprchy a mice. Pokud ale PA zhodnoti, ze balon nepotrebujete, tak vam jej nedonese. Na misto k sezeni zapomente, to je pro tatinka. Vy mate jenom postel. Monitor je zde provaden co 2hodiny na 30min. Kabely jsou dlouhe tak pul metru, takze na chuzi zapomente. Na klysma se ptaji, ale je to spise jenom formalita. Zakaz jidla a piti zde neni, ale musite si jej donest samy. Nikdo vas obsluhovat nebude.
Soukromi zde neni, snad jen v noci. Boxy jsou sice samostatne, ale z casti oddelene latkovou stenou a dvere se nezaviraji az po porodu.
Tohle je fakultni nemocnice, takze se pripravte na lekarsky vedeny porod. Oxytocin je zde nejcastejsi pomucka. Vyckavaci pristup zde nefunguje.
Pokud ale nic nenamitate a nechate personal delat vse co on chce, tak neni problem s pristupem.
Postel je zde polohovaci, takze vas vzdy dovedou na polohu v leze. Vyber porodni polohy timto opada.
Na kameru zapomente, fotak smite vytahnout az po porodu. Dite neni polozeno na matcino bricho a pupecni snuru vzdy prestrihuje doktor.
Tatinek u porodu byt smi, ale az ho dovoli personal.
Porodni plany tem se vetsinou vysmivaji. Zvlaste sestry. Jinak co je psano je dano, takze ho doporucuji.
Sestinedeli radeji zvolte nadstadard. Jidlo zde vubec neodpovida kojici zene a chutna jeste hur.
Upozornuji, ze informovat vas nikdo nebude. Jen na pripadny dotaz. Vysetreni novorozence se zde provadi bez vaseho souhlasu. Ja se kuprikladu az od pediatra dozvedela co vsechno me dite muselo podstoupit.
Upozornuji maminky, ze prenaset vas nechaji jen do 10teho dne od terminu. Nezajimaji je jine terminy. Jen co mate dano v prukazce. Pokud odmitnete, tak uz radeji nejezdete rodit sem. Zde se opravdu nevyplati oponovat doktorum.

Personál: Radeji jsem nezjistovala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tohle je fakultni nemocnice, alternativa se zde nenosi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - Týja 04.01.10 napsala :

Rodila jsem vůbec poprvé v červenci 2009 v Ústí nad Labem. Se vším jsem byla maximálně spokojená. Nepotkala jsem nikoho, kdo by byl nepříjemný nebo neochotný.
Mohla jsem odmítnout klistýr, holení, kdybych chtěla. Sprchu, míče jsem mohla užívat libovolně dlouho. Při natáčení monitoru jsem nemusela ležet na zádech (bylo mi to nepříjemné), PA se mo snažila vyhovět a natáčet třeba na boku, na všech čtyřech…Vybrala mi i vhodnou polohu úro tlačení.
Miminko mi bylo po porodu a základním ošetření a mém zašití přiloženo k prsu. Kojení potom chodily sestřičky kontrolovat i na pokoj a byly velmi ochotné radit a odpovídat na dotazy!
Po porodu, kde tatínek byl samozřejmostí (stříhal šňůru, fotil, vážil…), jsem šla na nadstandard, kde je k dispozoici veškerá výbavička pro miminko i maminku v neomezeném množství - vložky, mastičky, plenky…
Porodnici doporučuju všem, pro mě to byl skvělý a nezapomenutelný zažitek!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Musíte absolvovat jejich předporodní kurz, když chcete s sebou někoho u porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, nechat si pak přivézt pití, jinak budete jen o nemocničním čaji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ústí nad Labem - petra.lovosice 28.12.09 napsala :

ahojky
já rodila v této porodnici před 27 mes, tenkrát sem byla spokojená jak na lužkové části rizikovech a tech co čekaj na porod, sesřičky tam byly hodné,jedna sestřička se starala o dva pokoje které byly po 2 lužkách a mely na pacientky čas,s návštevami i po návštevních hodinách nebyl problém
na šestinedelí sem si vzala nadstandart,tenkrát 600 kč na den, mela sem tam klid, zařízení pokoje bylo pekné, většinou všechno v barve dřeva , i postel, a povlečení nebylo bílé erární ,neomezené množství plín, oblečku, vložek,jen jednorázové kalhotky sem si pořizovala sama..a po císaři se vážne hodily, jediný co vázlo bylo jídlo..i tam sesřičky mely na pacientky čas, pomáhaly s miminčem, co se týká věcí pro miminko, líh, mýdlo,krém rybylka bylo na pokoji, dokonce vám tam pujčí odsávačku..já mela teda svoji, a pujčily mi i kloboučky, nakonec sme teda skončily na láhvy,protože mlíčko nešlo, a přes nevelký uspech podávání nutrilonu obstaraly bebu

kde sem byla nespokojená bylo JIP, ale tím že nebylo tenkrát místo na porodním , daly me na gynekologickou JIP, přístup sestřiček, by se dalo hodnotit zvlášt, našly se setřičky které byly hodné, a ty kterým bych snad i zakázala pracovat s lidmi..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

na šestinedelí vzít si nadstandart,obyčpokoje stojí za prd

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

příbor :-)

Nahlásit

Fotky z porodnice

S tatínkem

vybavení nadstandardu

vybavení nadstandardu

Terezka

burizonek Mia

novorozenec v postýlce

Adélka ještě v inkubátoru

Adélka

Adélka pár dní doma.

Terezka a Adélka
1 komentář

Honzíček

DIANKA 6 TÝŽDNOV

DIANKA 4 TÝŽDNE

DIANKA 4 TÝŽDNE

DIANKA PAR HODIN PO NARODENI

DIANKA PAR HODIN PO NARODENI

Pokoj nadstan.
1 komentář

Porodnice Ústí nad Labem

Přidejte Vaše fotky k porodnici Ústí nad Labem.>

Děti z porodnice Ústí nad Labem

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Ústí nad Labem
Bambulcina Krupka Venoušek neznámé 12.09.2019
Kwalusinecka Ústí nad Labem David 46 cm, 2830g 19.01.2038
Děti narozené v porodnici Ústí nad Labem
Esterika Ústí nad Labem Ester 52 cm, 3620g 07.03.2019
J.Hafi Nelly
neznámé 20.12.2018
Popyna Chabarovice Vojtech neznámé 24.11.2018
kmmaty Usti nad Labem Vašík neznámé 23.11.2018
Kačenka Janouchova Kačenka
49 cm, 3380g 22.11.2018
Dara89 Ústí nad labem Adelka 50 cm, 3250g 31.10.2018
Robaci20 Eliška
neznámé 20.10.2018
Didlinka33 Ústí nad Labem Šimon
50 cm, 3250g 11.09.2018
Martínek2018 Martínek
51 cm, 2980g 07.09.2018
Kwalusinecka Ústí nad Labem Valentýna
50 cm, 3370g 06.09.2018
1Becky1 Elen neznámé 06.09.2018
modelka86 Teplice Lukáš 50 cm, 3190g 21.08.2018
Gabriella.u Usti nad Labem Lukáš 55 cm, 4400g 15.08.2018
AdelaSvecova Eliška
51 cm, 4250g 09.08.2018
Menclova9952 Eliška Žáková
50 cm, 3390g 11.07.2018
Mautas Emička
49 cm, 3350g 09.07.2018
KlaraPol Žitenice Matylda 47 cm, 2560g 30.06.2018
RafíčekLádíček Rafael Ladislav
46 cm, 2840g 25.06.2018
Lukinek112 Marie
55 cm, 4450g 20.06.2018
Nikol 17 Ondřej 51 cm, 4090g 01.06.2018

Rodily v porodnici Ústí nad Labem

Chystají se rodit v porodnici Ústí nad Labem

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Ústí nad Labem?