Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Gynekologicko-porodnická klinika

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Gynekologicko-porodnická klinika

Hodnoceno 105x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

O klinice

Porodnice patří k jednomu z 12 perinatologických center v ČR, to znamená, že jde o porodnici vybavenou speciálně pro maminky s patologickými těhotenstvími či porodem. V péči o gravidní ženy s rizikem vývojové vady porodnici pomáhá spolupráce s centrem fetální medicíny.

Během porodu můžete využívat širokou škálu relaxačních pomůcek - sprchu, porodní vak, porodní stoličku, žíněnku, balón, žebřiny a v průběhu I. doby porodní, také vanu. Smaotný porod do vody zde ale neumožňují.
Ke zmírnění porodních bolestí lze užít jak farmakologickou léčbu, tak i metody nefarmakologické (např. hydroterapii, aromaterapii, nebo i relaxační muzikoterapii – relaxační hudbu si přineste svou).
Přítomnost druhé osoby u porodu je samozřejmostí - a to i u porodu císařským řezem.

Seznam toho, co si sebou vzít do pordnice naleznete na internetu.

Předporodní kurz, který porodnice pořádá, je složen ze 3 lekcí a probíhá ve skupinách, čítajících pouze čtyři páry. Cena kurzu je 600 korun a přihlásíte se na něj v den registrace k porodu.

Fotogalerie porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ústí nad Labem

19.03.21

Rodila jsem císařem a po císaři po probuzení sestra honem honem do sprchy žádný vylehávání,i když mi nebylo dobře (krvácela jsem do břicha, prostě se mi motala hlava a zavíraly oči. Říkala jsem sestře, že mi není dobře, že se mi motá hlava, že to není v pořádku, nezájem prostě. Omdlela jsem 1× a nic se mnou nedělaly, omdlela jsem až po 2. pak mě vzali na CT a honem na sál. Prostě sestry neochotny (většina), pokazili něco na sále, proto další operace, nikdo mi neřekl, proč došlo k tomu krvácení. Byla jsem prvorodička a nikdo mi nic nevysvětlil, neukázal, brali vše jako že vše umím. Jediný Mudr, kterého moc chválím a je profesionální, je pan Mudr JAKUB ALT. Ten je pečlivý a je vidět, že to nebere jen jako práci. Jinak nedoporučuji. Ještě ujde doktorka Sklenařová, ale Alt je top.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vzaly svá bodýčka, nebo košilky pro mimi, jejich hnusný široký kosilky se blbě oblékají a jsou široké.

6
21.01.21

Na ústeckou nemocnici jsem slyšela hodně negativních věcí a měla jsem obavy.
Jenže to bylo úplně naopak, aspoň za mě…naprostá spokojenost. Sestřičky hodný, milý, se vším mi pomohly. Doktor naprostá spokojenost, celkově do konce pobytu se o mě starali jako o princeznu

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení jak pro maminku, tak dítě, plenky, hygienu, nějakou mlsku, vložky, noční košili

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry za dobu těhotenství

74
05.12.20

V Ústecké porodnici jsem rodila v březnu 2019 a do dnes mám smíšené pocity. Přijeli jsme v úterý ve 3 hodiny ráno s kontrakcemi po 5 minutách, které ale na monitoru prý neviděli. Příjem jinak proběhl v pořádku, dali mě i přítele na porodní box, kde jsme byli do rána.
V 7 jsem poslala přítele domů, jelikož porod nepostupoval. Když se vyměnila směna, tak přišla paní doktorka s tím, že to ještě bude trvat dlouho a že uvidí, co dál. Tak jsem řekla, že pokud to nepostupuje, tak že ještě pojedu domů a pak se vrátím. S odpovědí „uvidíme“ odešla a slyšela jsem jí telefonovat. Volala na rizikové oddělení, jestli si mě tam vezmou, že je to na dlouho a prý nechci domů. To mě udivilo jako první. Když prišla, tak jsem jí rekla, že domů chci. Odpověděla mi, že tam půjdu na 2 hodiny a po kontrole mě buď pustí domů, nebo vrátí zpět.
No…ležela jsem tam 5 hodin, než dojel přítel, po kontrole zpět na box, kde jsem dostala vynadáno, co tam zas dělám:)
V 18 hodin mi paní doktorka píchla vodu a dala oxytocín - to jsem zjistila až z porodní zprávy. Takže nejdřív lež, pak ani neinformovala. Porodila jsem po půlnoci, bolesti a únava taková, že jsem si ani nepovažovala malýho.
Po porodu nešla ven placenta. Přišla sestra, která mi mačkala na břicho vší silou až jsem je s brekem prosila, ať toho nechají. Doktorka mezi tím tahala za šňůru. Nakonec jsem skončila na sále pod narkózou.

Oddělení šestinedělí docela fajn. Až na jednu sestru. Po prodělané ztrátě krve a narkóze jsem ztrácela vědomí, dělalo se mi špatně. Dostala jsem vynadáno, ať nedělám herečku a že nejsem jediná, kdo kdy rodil. Bohužel jsem chytila její nejspíš dlouhý týden, tak tam byla docela často. Jinak ostatní sestry byly hodný a příjemný:)

Každopádně jestli budu ještě někdy rodit, tak si ještě rozmyslím, jestli to bude zrovna tady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vodu na porodní sál a pokud možno, tak vlastní jídlo. Za mě jídlo nepoživatelné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumentaci, vložky, hygienu pro sebe

01.12.20

Z Ústecké porodnice jsem měla malinko obavy. Neslyšela jsem na ni zrovna chválu. Moje zkušenost je ale opačná. Nemohu si stěžovat. Personal super, prostředí čisté.

Příjem trval trochu delší dobu, sešly jsme se dvě rodičky, ale sestřička, co mě měla na starost byla velmi milá jak na mě, tak i na mého partnera.

Po porodu jsem byla jeden den na normálním pokoji, sestřičky byly velmi pozorné. Chodily často na kontrolu a snažily se poradit.
Poté jsem přešla na nadstandardní pokoj, je pravda, že tam si vás všimají ještě o něco více. Dostanete vložky, pleny pro miminko, čisté oblečky, košili a vše průběžně doplňují. Pro miminko je připravená i kosmetika na koupání. Sestřičky chodí často, případně snad každou hodinu se na pokoji zastavila učnice, zda je vše v pořádku.
Jediné, co tu vázne, je jídlo. Je ho dostatek ale chuťově opravdu nic moc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte připravené vše v tašce, doklady navrchu. Zkuste se domluvit s partnerem, aby byl u porodu (žádne nucení, že musí jít). Pokud budete mít zájem o nadstandardní pokoj snažte se si ho zamluvit dopředu, jsou stále obsazené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku s věcmi.
Těhotenskou knížku se všemi vyšetřeními.
Na porodní sál je dobré mít sebou malou lahev vody a ručník, kterým si můžete namáčet čelo, případně si otírat rty.

03.07.20

Dobrý den,
Obvykle recenze nepíšu, ale tohle mi nedalo spát.
No abych začala, byla jsem ve 37. týdnu přijata na rizikové pracoviště v ústecké v nemocnici. No, ale co k tomu vedlo. Dne 13. 8. 2020 jsem objednána na 3D ultrazvuk. No, došla jsem tam a skoro hned mě vzali a jakmile jsem si lehla, doktorka se dívala na malého a hned na mě začala dost nepříjemným hlasem, že prý co má vyšetřovat, kde mám nějaké zprávy a pak na mě vykřikla, že jestli mám věci do porodnice?! Já jsem nevěděla, co na to vůbec odpovědět. Vlastně jsem vůbec nic nachystané ani neměla, kdo by mi to nachystal. Přítel byl v práci a babička taky kdo ví kde. Jo to byl můj první negativní podmět. Škoda, že si nepamatuji jméno té milé paní lékařky, ale chci tím napsat jedno. Pokud tato lékařka neumí jednat s lidmi a zvláště s nastávajícími maminkami, tak ať tuto práci nedělá.
Tak dále jsem byla poslána k panu lékaři do 3. patra a tam mě vyšetřil. Žádné informace o tom, že si mám lehnout na rizikové oddělení. Tak jsem tam došla, dostala jsem erární noční košili a odvedli mě na pokoj. Jak jsem to viděla, tak mě omylo. V oknech mříže a ty staré nemocniční postele. Jelikož jsem malého vzrůstu, tak se mi tam nahoru horko těžko lezlo. No na rizikovém oddělení se taky se mnou moc nebavili a žádná informovanost od lékařů ani sestřiček. Jen jsem dostávala nějaké prášky každé ráno a pak mi byli zaváděny prostě, víte kam. Ani informace, že jsou to prášky na vyvolání porodu, ani jestli to působí i na miminko a nebo jenom na mě. Pak přišla doktorka a řekla:“vašemu miminku není v bříšku dobře a proto musí ven.“ Jelikož jsem citlivější a prostě mám fobii s nemocnic a syndrom bílého pláště, i jako pro prvorodičku, to byl pro mě šok. Ale nakonec jsem toto chování nějak ustála a snažila se být silná. Jako jednání doktorů nic moc a sestřiček taky.
Na samotný porod si nemohu stěžovat a musím pochválit hodnou a strašně milou porodní asistentku. Tu chválím, jen škoda, že nevím její jméno. Pan doktor byl také milý a hodný. Tím to moc děkuji panu doktorovi (Miněk).
No ani se mě nikdo neptal, tak jsem místo nadstandardního pokoje byla převezena na standard, aniž by se někdo zeptal a sestřičky, krom jedné, byly dost nepříjemné a jedna dost arogantní (Nemám tady na starosti jenom Vás, ale celé oddělení). Tohle mi bylo řečeno, když jsem si odmítla vzít prášky a stála nade mnou jak kat. Škoda, že si nepamatuji jméno. Na šestinedělí vám nikdo nic neřekne a nestará se o vás. Jako prvorodička jsem byla nespokojená. Když jsem se zeptala na polohy kojení, tak jsem byla odkázána na internet. No prostě neochota, nespokojenost a stres.
Příště si rozmyslím, jestli budu v této nemocnici rodit, pokud se nezmění chování lékařů a některých sester.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky pro malé
Nějaké oblečky
Porodní vložky

30.06.20

Dobrý den,
Než jsem šla do nemocnice rodit, tak jsem šla na 3D ultrazvuk a tam byla nepříjemná doktorka a hned na mě vyhrkla, kde mám papíry a jestli mám věci do porodnice. Ležím tam a s otevřenou pusou zírám na ni. Tak jsem šla na rizikové těhotenství a tam jsem 9 dní zůstala, než se narodil malý. No pokoje nic moc. V oknech mříže a takové staré pryčny, že se tam spát nedalo. Jo ani informace, že vám dávají tablety na vyvolání porodu…prostě neschopnost jednat před porodem s prvorodičkou.
Za to na porodním boxu si nemohu stěžovat. Sestřička milá ochotná a milá. Jen škoda, že nevím, jak se jmenuje:) Pan doktor, co mě odrodil, byl taky milý, hodný a moc mu musím poděkovat. Děkuji Pane doktore Miňku.
Zato jsem byla potom odbavena na standard, i když jsem měla požádáno nadstandard. No co jsem se nenaučila doma, to mě v porodnici nenaučili. Hned sestra ke přišla s nějakým dokumentem a já byla ještě ve sprše a strkala mi to pod nos. Ke kojení jsem se dostala s tím, že mám málo mléka a tak přišla sestřička s umělým mlékem a strčila to malýmu do papulky, a když jsem se ptala na správné kojící techniky, byla jsem upozorněna, že mám internet. Co jsem si nenačetla, tak jsem se nedozvěděla..Takže komunikace nulová…Takže za mě spíš nespokojenost než spokojenost

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plínky,
porodní vložky
věci na miminko

04.05.20

Než jsem porodila 13.1.20 ležela jsem 4 týdny na rizikovém oddělení od 32tt. Můj lékař mě tam poslal kvůli vysokému tlaku, původně jen na pár dnů na pozorování. Nakonec se ukázalo, že nefunguje placenta jak by měla a malá nepřibírala jak by měla, tak jsem tam musela zůstat až do konce. Na toto oddělení si nemohu stěžovat (Až na jednu sestru, ale všude se někdo najde). S odstupem a nadhledem vím, že dělali vše pro to, abychom obě byly v pořádku (několikrát denně monitoring miminka, a když se cokoliv nezdálo, okamžitě se radili a vyšetřovali).
Najednou přišel den D. Byla jsem 36+1tt a dělal mi pan doktor jako každé ráno ultrazvuk, zda jsou průtoky pupečníku v pořádku. Už bylo něco špatně a byla jsem do půl hodiny na sále. Nakonec mi dělali císařský řez. Malá se narodila a měla 1880g a 45cm. Měly jsme velké štěstí a malá byla opravdu v pořádku, tak nemusela být ani v inkubátoru a dýchala sama.

Ovšem hned po prvním šoku, že rodím o měsíc dřív, přišel šok další a to hned na jipu po operaci. Měla zrovna službu sestra, velmi nepříjemná, kterou obtěžovalo vše, o co jsem ji požádala a to včetně žádostí, aby mi sdělila informace, jak je na tom moje malinká holčička, kterou jsem ještě neviděla. Rozbolavělá s rozřezaným břichem jsem měla pocit, že jsem tam na obtíž a že si mám vlastně všechno udělat a zařídit sama. Naštěstí za pár hodin měla noční směnu úplně zlatá sestřička, která mi později pomohla i s kojením a ukázala jak a co (jako prvorodička jsem neměla tušení, jak na to).

Na šestinedělí jsem měla malou u sebe. Většina sester děs! Opravdu nejsem člověk, co by si běžně stěžoval, nebo psal někam negativní recenze, ale takový pocit beznaděje jako jsem měla tam, jsem nikdy nezažila!! Byly tam ochotné a hodné pouze 3 dětské sestry (bohužel neznám jména, jinak bych je vychválila - opravdu mě držely nad vodou). Jedna z nich se opravdu naši malou zabývala natolik, až přišla na to, jak do ni dostat jídlo, aby začala přibírat (stále hubla až měla 1720g, díky této sestřičce přibrala během 3 dnů na 1920g a pustili nás po 11 dnech domů s tím, že na nás dohlížela ambulantně naše obvodní dětská lékařka). Malá do té doby odmítala jíst, a když jsem požádala o pomoc, daly mi dobře najevo (hlavně v noci), jak jsem neschopná a jak moc je obtěžuju. Nejdřív jsem si říkala, že to asi přeháním, že za většinu pocitů můžou hormony a bolavé břicho tomu taky nepomohlo. Ale pokaždé, když mi na pokoj dali další maminku s mimčem (byli celkem 3) a viděla jsem, jak se chovají i k nim, tak jsem si řekla, že je tam vážně něco špatně z jejich strany.

Mrzí mě tato zkušenost a za mě rizikové oddělení (sestry, přístup a péče) supr, doktoři - gynekologové, pediatři a neonatologové taky supr! Ale přístup a chování většiny sester na šestinedělí je špatně. Tuto práci by měli dělat lidé, co to dělají rádi, baví je to a jsou empatičtí a těch tam bylo, aspoň za mě, opravdu málo :(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete po císařském řezu, nestyďte si říct o léky na bolest! O co si neřeknete.. nemáte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko pár overálků, jejich erární dupačky a košilky se špatně oblíkají. A pyžama pro sebe.

33
03.04.20

Jména si už bohužel nepamatuji, ale rodila jsem 2010 - akutní císař po přenášení a vyvolávání, 2013 - den před termínem císař, kvůli tenké jizvě z předchozího císaře, 2019 - plánovaný císař, rizikové těhotenství.. Každopádně jsem byla vždy nadmíru spokojena! Já mohu vřele doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebrat si toho k nástupu hodně! Základní hygienické potřeby a zbytek ať donese tatínek:) V porodnici i dostanete papír, co si vzít. Určitě bych si nebrala ale oblečení pro miminko! Oblečení dostanete:) A na den odchodu Vám donese tatínek:) Určitě není potřeba hygiena pro miminko, to vše je v porodnici také:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty z těhotenství!

25.01.20

Na Ústeckou porodnici si nemohu stěžovat. Rodila jsem zde v listopadu 2017 a nyní v lednu 2020 a po každé jsem byla nadmíru spokojená. Vždy usměvavý a ochotný personál, standardní pokoje, vždy čisté (do konce i s TV), strava průměrná (asi jako ve všech nemocnicích). Pro mě velké plus, že si jako nastávající maminka nemusíte s sebou brát věci pro miminko (v nemocnici dávají své), maminka má k dispozici také nemocniční košile. A do základního balíčku dostanete i plínky pro mimi a vložky pro maminku.
Kdybych se rozhodla mít třetí miminko, Ústecká nemocnice bude jasná volba.

26
03.09.19

Přestože můj porod nakonec skončil císařským řezem, byli na mě všichni velmi hodní a vše mi vysvětlili. Jak doktoři, tak i sestry na porodnici. Sestry na oddělení šestinedělí se ničím se moc nevysvětlují, asi předpokládají, že všechno znáte, ale nakonec poradí a jsou ochotné a milé, ale musíte si o vše říct.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na vše ptát a o vše si říkat. Sestry vše berou tak, jako že to víme a rozumíme tomu a nic nevysvětlují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou příbor a toaletní papír. :)

1
25.01.19

Pokoje jsou dost obyčejné a obsazené, tak jsem se moc nevyspala. Jinak doktoři a sestřičky byli super ochotní a všechno proběhlo v pořádku. Třetí den po porodu jsme byli s Radečkem doma.

06.03.18

Než jsem si vybrala porodnici, chvíli mi to trvalo. Měla jsem jich vyhlídnutých víc. Mezi ně patřila Jablonecká, Liberecká, Děčínská, Ústecká. Nejhorší bylo, že jsem téměř žádné informace nikde nesehnala. Z recenzí toho moc nebylo a kolem žádná rodička. Chválu jsem slyšela na Jabloneckou. Těhulky se tam ale hrnuly a porodnice praskala ve švech. Do Liberce se mi moc nechtělo, nesehnala jsem žádné kladné recenze. Tak jsem zvolila druhou stranu a to Děčín a Ústí. Nakonec po absolvování předporodního kurzu jsem jela do Ústí.

Bohužel, podruhé už bych tam asi rodit nejela.

Chtěla jsem tuto recenzi napsat hlavně pro ty, které se rozhodovaly jako já.

Na porodnici jsem slyšela cca 2 kladné recenze. Jezdila jsem tam poslední dny po termínu. Pokaždé mě kontrolovala jiná lékařka. Všechny byly ale moc milé.

V den D, tedy někdy po půlnoci, jsme tam jeli. Jako prvorodička jsem nevěděla téměř nic. Jen to, co jsem si načetla.
Při zaklepání na dveře jsem dostala první „facku“ v podobě věty, co tady děláte? Co bych tam asi na porodním dělala s bubnem po 40. týdnu?? Přítel nechápal a já taky ne. K tomu jsem dostala ještě zpucunk, kde mám tu tašku. Tu mám asi v autě, že jo, přeci jen se s těmi taškami vláčet a pak nás určitě pošlou domů. No dobrá, šla jsem se převléknout do andílka a na vyšetření. Bolesti jsem měla, na monitoru „prý“ nic nebylo. Po kontrole za mnou přišla i lékařka. Můj první dojem byl, že jsem byla trošku v šoku. Působila na mě, že jela tak týden nepřetržitý provoz, jak vypadala unaveně. Byla ale milá. Rozhodně milejší než sestra, co mě přijímala (přesně kvůli takovým pak vznikají takové recenze, že ano).

No nic, bylo mi řečeno, že se nic neděje, ale otevírala jsem se. Měla jsem to domů docela daleko (2 hodinky cesty tam). Lékařka mi nabídla zůstat, ale doporučila jít v klidu domů. Raději jsem jela.

O 4 hoďky později jsem si doma musela dát vanu, nešlo spát, jak mě bolel podbřišek. Začaly ze mě ale padat krvavé kousky, do toho se malý nehýbal a já začala panikařit. Nasedli jsme a jeli znovu. Volala jsem tam, že jedeme. Už se tam vyměnila směna, takže jiná sestra na příjmu. Ta byla milejší. Na monitoru však prý zase nic extra není. A to krvácení je, že se prý tělo připravuje.. No nic, co teď, říkám, že už tam ale zůstanu. V tu chvíli mi malý prasknul plodovou vodu a já tam stejně už musela zůstat.

To jsem ale netušila, že se mi v tu chvíli otočil a byl blbě natočený k porodu. Nikdo mi nic neřekl. Jako prvorodička jsem jen ležela. Byla mi nabídnuta sprcha. Když porod nepostupoval a malý se netlačil dolů, kvůli otočení, tak mi jen sestra řekla, ať jdu na míč na kolena. Nic víc. Bohužel, mě tohle tak mrzelo, že se mi víc nevěnovali, jako prvorodičce, hlavně když věděli, že je malý špatně natočený. (Po porodu jsem si dohledala, že nejlepší je chůze), co já ale vím, že jo, od toho tam jsou ty sestřičky, aby mi pomáhaly. Chodila tam jen občas se podívat, jestli se něco mění. Bohužel se neotočil a ani nesestupoval. Já už byla po několika hodinách unavená a museli mi píchnout oxytocin a při samotném porodu a tlačení do prázdna mi pomáhat stlačovat břicho.
Podotýkám, že jsem neměla celou dobu téměř žádné kontrakce!

A to je další věc, co nechápu, jak nám ženám může někdo tvrdit, že nerodíme, když ty kontrakce na monitoru nemáme. Nejsem jediná, kdo se s tímto setkal a posílat někoho domů mi přijde jako holý nesmysl.

Jinak při asistenci pak paní lékařka byla super. Sice udělala nástřih (netuším, jestli byl potřeba), ale pak ho parádně sešila, nic není vidět. To už byla pak ta konečná fáze.

Na pokoji jsem byla na nadstandardní péči a tu musím tedy vychválit. Ten klid a samota mi strašně vyhovoval, moc milý personál, výborné jídlo, neustálý dohled, úklid, na pokoji jsem měla vše pro malého (plenky, mýdla, olejičky, erární oblečení, pro sebe poporodní vložky). Musím říct, že mi to za ty peníze stálo. Malého jsem měla pořád u sebe. Sprchu a wc vlastní.
Přítele ani nikoho jsem u porodu neměla.

Pokud by bylo nějaké příště, tak jsem uvažovala i nad dulou.

Další věc, co mi bylo řečeno od žen, které tam pak také rodily, že to už nebylo tentokrát takové, jako před lety. Ale v tu chvíli, co jsem se jich s pupíkem ptala, tak nemocnici vychvalovaly..

No nic, v závěru musím říct, že jediné, co mi prostě nevyhovovalo jako prvorodičce, byl ten samotný porodní průběh, s porodní asistentkou, která mi měla být k ruce a víc mi pomáhat, a o tom pak celý porod je. Vytlačení toho mrňouska už je pak jen „maličkost“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měla jsem poporodní kalhotky ve velké tašce - mějte je v malé sebou na sál.

22.08.17

Rodila jsem ten den jediná, praskla mi voda, přijela jsem po šesté hodině, tudíž nová směna, se kterou jsem i porodila v 15:55 před změnou směny.

Rodila mě paní doktorka se slovenským příjmením, bohužel si jméno nepamatuji, ale byl to blonďatý andílek, a byla naprosto dokonalá, při konečné fázi rození syna mi neřekla ani slovo, když jsem křičela, šlo to pomalu, když jsem se trochu šprajcla „že ještě nechci tlačit“, brala to tak, že miminko je v pořádku a můžu jet svým tempem.

Bohužel s paní porodní asistentkou nejsem moc spokojená, v konečné fázi chodily řešit další doktorky/asistentky kafe a že jdou na cígo, a pronášeli řeči typu „kolem čtvrtý hodiny by nikdo neměl rodit, to je kafe“ nebo „asi se mu nechce ven, když si nejste jistá jménem“ a další nemístné poznámky. Jinak s péči o syna jsem byla spokojená, chodila měřit a kontrolovat syna v bříšku každou chvíli, vše v pořádku.

Nadstandard taky skvělé, absolutně nic, na co bych si stěžovala. Až na ty dvě tři nemístné poznámky/věty od porodní asistentky o kafi, popohánění v rození atd. to bylo super!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, všechno tam je super, věnují se vám, pomáhají, nabízí uvolňovací prostředky, atd.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic zvláštního jsem nepotřebovala.

36
04.07.17

Nejprve jsem byla dvě noci na rizikovém oddělení - porod vyvolávaný kvůli otoku a stejně jsem už přenášela. Rizikové oddělení je hodně zastaralé, co se vybavení týče, všude trochu spinká, ale já jsem citlivka. Sestry až na jednu nepříjemné, po první vyvolávací tabletě jsem měla velké bolesti spodku, že jsem si sotva došla na wc a bylo mi řečeno, že to nic není, že to se zblázním u porodu - přitom to bolelo jak kontrakce, které přišly ale až druhý den po druhé vyvolávací tabletě.

Naštěstí měla službu ta jediná příjemná sestřička, kontrakce byly téměř hned po pěti minutách a naštěstí zrovna dorazil manžel na návštěvu, takže díkybohu byl celou dobu se mnou! Asi po dvou hodinách následoval přesun na porodní sál. Tam se mě ujala nejlepší porodní asistentka na světě, bohužel nevím jméno - menší černovlasá 40-50 let, úžasná ženská. Díky ní a manželovi byl hodně bolestivý porod mnohem snesitelnější! Na požádání mi píchli epidural (před porodem jsem byla silná, že si nic dát nenechám, pak bych si nechala píchnout snad i heroin:D) a porodní asistentka i doktorka byly moc příjemné, proběhla i nějaká srandička sem tam, a když se princezna narodila, hned nám ji daly a nechaly nás o samotě jen nás tři něco přes hodinku. Rodila jsem večer/v noci a byla jsem jediná, takže se nám věnovali komplet všichni.

Na oddělení šestinedělí to už tak fajn nebylo. O malou jsem se od porodu musela starat sama - jasné, jsem její máma, ale jsem prvorodička a byla jsem vyděšená jenom z toho ji vzít do náruče. Nicméně jsem se alespoň všechno rychle sama naučila. Ale první noc po porodu jsem měla ten nejhorší zážitek. Byla jsem sama na pokoji, v náručí už 4 hodiny řvoucí jednodenní miminko, noc, venku bouřka. Já byla zoufalá, zkusila jsem všechno, v mezičase jsem pátrala na mobilu na netu, co ještě vyzkoušet, ale nezabralo nic. Odvážila jsem se doběhnout na sesternu a dovolila se zeptat sestry, zda by se nešla podívat, že nevím, co se děje, a nevím si rady, byla jsem úplně hotová. Ta mě poslala slušně do zadku, že je to normální a prý mám dát malé „kozu“. Aha. Pak se zjistilo, že nemám mléko a měla zkrátka hlad. Bohužel se na to přišlo až 3. den po porodu. Nevím její jméno, byla to blondýna, vlasy do culíku a na ruce kérku. Mohlo jí být něco přes 40 let, byl to nejhorší zážitek, cítila jsem se tak bezmocně a sama, měla jsem vztek a zároveň co dělat, abych se nesesypala, hormony taky zahrály svou roli no. Jinak sestry hodné, ale moc rad člověk nedostal, byla jsem šťastná, že jsme šly 5. den domů.

Personál:

Bohužel nevím…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibalit si vložky - pro mě jich bylo málo, i plínky jsem pak měla svoje. Osušku pro mimčo, pokud nechcete utírat do plínky a taky hadříky - nemocniční jsou sice čisté, ale veliké a ty košilky… Moje dcera je drobeček a ze všeho tam vypadávala, pak jsme si nechaly dovézst od táty naše oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, pití.

12
26.04.17

V porodnici jsem rodila na začátku ledna. Po příjmu mě umístili na porodní box, kde jsem strávila skoro 20 hodin. Po celou dobu mě kontrolovaly sestřičky. Na poslední tři hodiny jsem dostala moc příjemnou mladou porodní asistentku, která mi moc pomohla.

Když jsem porodila, začaly rodit i další maminky vedle v boxech. Personál moc nestíhal. Dlouho trvalo, než mi vůbec malýho ukázali, a vůbec mi ho nedali, aby se přisál. Toho jsem poprvé kojila až na pokoji šestinedělí, nevím ani po kolika hodinách to bylo…

Za pár hodin mě teda umístili na pokoj šestinedělí. Měla jsem nadstandard. Přijala mě docela dost nepříjemná sestřička. Bohužel jsem tam za 5 dní pobytu měla smůlu na další nepříjemné sestřičky. Pár jich bylo v pohodě, ale jedna byla opravdu protivná, arogantní a neochotná, škoda že nevím její jméno…

Když jsem si brala nadstandard, očekávala jsem trochu lepší zacházení s pacienty, ale to jsem se asi spletla. Malej měl problém z kojením, protože se hodně nalokal plodové vody, tak jsem měla opožděnou laktaci. No každopádně se chovali, jako bych za to mohla já, že se malej nechce přistát. Možná to taky bylo tím, že mi ho nedali hned po porodu… No, tak to vyřešili tím, že mu dali lahev s umělým mlékem.

Jinak co se týče vybavení pokoje, tak vše v pořádku, dokonce i strava byla přijatelná… Takže pokud bych to shrnula, tak porod jako takový byl celkem v pohodě. Je smutné, že ty nejhorší vzpomínky mám až na oddělení šestinedělí. Porodnice by se měla zamyslet hlavně nad tím, jaké sestřičky na tomto oddělení zaměstnávají.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v pohodě a nenechat se rozhodit personálem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký doprovod.

31.03.17

Rodila jsem 2.10.2016 v 4:15, s manželem jsme přijeli do Ústí skoro na poslední chvíli. Sestřičky velmi příjemné a ochotné, pan doktor vyšetřil a už jsme šli na sál spolu, povídal si se mnou. Porodní asistentky radily a podporovaly mě, protože jsem neměla dlouhé kontrakce, tak mi museli dát kapačku na urychlení, porod byl naštěstí rychlý a hladký bez jiných problémů. Jestli budu ještě někdy rodit,tak jedině tady.

Personál:

MUDr. Alt Jakub

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, pití.

27.03.16

Rodila jsem v této porodnici 26.1.16, příjezd 25.1. pro odtok vody kolem 13hod., nejprve jsem se převlíkla do jejich " úboru " a následovaly kontrolní ozvy a vyšetření lékaře. Vše proběhlo v příjemném duchu a všichni se tvářili opravdu mile. :) Jelikož nás ten den rodilo 7 (boxy 4), tak nás museli trošku prohazovat z boxů na čekatelák a obráceně. Naštěstí to zvládly bravůrně a nikdo na chodbě rodit nemusel. :D

Musím říct, že nás kontrolovali pečlivě a často se ptali, zda něco nepotřebujeme. PA byla velice příjemná, povzbuzovala a nabízela různé možnosti.

Oxytocin teda nabídla 3× kvůli tomu, že jsem se neotvírala a 3× jsem ho odmítla. Samozřejmě s poznámkou, že pokud by mi řekla, že se malé nedaří a musí co nejdříve ven, tak ho podstoupím. Ani jednou na mě kvůli tomu nepříjemná nebyla.

Samozřejmostí byl míč či sprcha. Slečna co tam ležela na udržení těhotenství dokonce dostala teplé kameny na bolest zad.

Ve 22hod mi řekla ať si zavolám přítele, že ostatní už mají
„hotovo“ a nikoho tam rušit nebudeme. Nic mi do té doby víceméně nebylo, takže jsem ho tam ani nepotřebovala. Navíc tam předtím bylo vážně přeplněno a měla jsem neustále s kým klábosit. :D

Co bylo ovšem dost stresující, byl čekatelský pokoj, ze kterého je dost z vedlejších porodních boxů slyšet. To moc na statečnosti nepřidá a v telce funkční 2 programy na které se nedalo dívat.

Ovšem jakmile se začnete přibližovat finále, tak je vám už všechno jedno… Jídlo jsem na požádání po vyšetření také dostala. :)

Měla jsem vyžádaný epidurál, příp. entonox (nestihla jsem ani jedno), chtěla jsem klystýr (nestihla jsem), což nebyla ničí chyba, jelikož jsem si kolem půlnoci dala první sprchu a to jsem se otevřela z nepostupujících 2-3cm na 3-5cm a po další sprše jsem se dootevřela naplno a zbyl už jen lem, který doktorka odstranila a malá se už drala na svět.

Polohu jsem tedy s nikým neřešila až na to, že furt mi otravovali, ať se chytnu madel, jenomže já na ně nedosáhla. Naštěstí to vyřešil můj přítel, když se nahnul přese mě, aby mě posunul k nim blíž. Tak jsem čapla jeho, zatlačila a malá byla venku.

Celý porod byl veden v duchu fandění a chválení, tak jako mnoho ostatních porodů, co jsem si vyposlechla, a musím říct, že jsem si sice občas připadala jak na fotbalovém zápase. :D Ale určitě to pomáhá, žádná z nás to tam neopustila bez svého dárečku. :)

Malou dali okamžitě na mě a až po chvilce a souhlasu si ji odnesli na vážení a měření. Stále jsem ji měla v dohledu, jelikož to provádí ve stejné místnosti.

Šití provádí pod lokální anestezií, a i když to nebylo nic příjemného, tak už ten den jsem malou kojila v trošku křivém sedě. O kojení doporučuji si něco nejprve sama načíst a určitě zkoušejte různé polohy. Laktačních sester je tam dost, jejich rady byly sjednocené (což jsem byla překvapená), některé mi byly sympatičtější více, některé méně, ale určitě jsem si tam našla 2, kterým jsem vložila svou důvěru a nechala si od nich pomoct. :)

Byla jsem zde nadmíru spokojená, a kdyby malá nemusela brát ATB a následně se ještě k tomu vyhřívat na sluníčku, byla bych ještě spokojenější. :D

Pokud budu ještě někdy rodit, nebudu se obávat rodit zde. Velice mě mrzí, že nevím konkrétní jména, ale i tak děkuji za péči mou i malé. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresujte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek, nejlépe hudbu do uší a něco ke čtení, pití, Bepanthen na bradavky, plenek a vložek je na 3 dny dostatek), oblečení dostanete, ale ty košilky na úvazy jsem nějak nepochopila a nešly mi oblíkat, tak jsem uvítala domácí body. :)

3029
20.02.16

Porod jsem měla vyvolávány a mám o něm i deníček. Porodnici jsem volila takto kvůli neonatologii, kdyby cokoliv ať je miminko hned v nejlepších rukou.

Porod proběhl spíše medicínsky. Poloha dána, moc se mnou nediskutovali, :) ale já
nejsem žádný odborník, abych se hádala. Kazdy porod je specifický a dle mého jej zvládli pěkně a šití bylo téměř bezbolestné.

Veliké mínus však mají, že mi nedali malého hned na bříško. Ono první přisání v
zakukleném stavu není také ideální. O to nás jakoby připravili.

No a další minus byla péče na šestinedělí. Doporučují mít v hlavě srovnané, jak
a co chcete. Rozhodně neplatí báchorky na předporodním kurzu, jako že vám tam
sestry rády uvaří kojící čaj a pomůžou s kojením a rozjetím laktace.

Plně se sbližte s miminkem a nenechte si do toho kecat. Já se rozkojila až doma
a v nemocnici jsme ztvrdli kvůli žloutence déle a bylo to jak za trest. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na předporodní kurz. Je to idylická pohádka asi když rodí jen jedna žena a mají na ní všichni dost času. I na šestinedělí se vám moc věnovat nebudou. Leda na nadstandardu, o tom slyším samou chválu! To jo. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabalit si vše, co uznáte za vhodné. Já s sebou měla kojící kloboučky (super volba na hodně rozdrážděné bradavky) a příště si vezmu i kojící čaj a meltu. :)

04.01.16

Do porodnice na příjem jsem přijela ve 3 odpoledne, po vyšetření jsem byla přesunuta do boxu. Sestřička úžasná, milá a ochotná, každou chvilku se mě ptala, zda něco nepotřebuji. Když začala 4. doba porodní, pan doktor byl hned u mě, sestřička mi dala něco na bolesti a doktor se mnou celou dobu perfektně komunikoval a uklidňoval mě. Porod byl celkem rychle za mnou.

Po převezení na šestinedělí se na mě přišel pan doktor podívat, zda je vše v pořádku a nic nepotřebuji. Ochota a milé jednání personálu úplně úžasné. :-) Po dvou dnech na šestinedělí jsme se nechali předat na nadstandard. Malá měla poporodní žloutenku, tak jsme museli být déle v nemocnici.

Nadstandard naprosto skvělý. Krásné pokoje, vše, co potřebujete k dispozici a sestřičky vám ve všem skvěle vyhoví. Po přeložení na nadstandard se na nás přišel znovu podívat pan doktor Chrpa. Skvělý, ochotný, milý a velmi profesionální doktor, velmi doporučuji porod u něj. :-) A i celkově porodnice v Ústí naprosto předčila mé očekávání. Maximální spokojenost. :-)

Personál:

MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka hned s sebou, jde to rychle. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vlastní košilku, já měla vyrážku.

17.11.15

Přístup na porodním byl celkem dobrý, milý personál, i když přístup klasický medicínský. Porodní poloha je dána klasická, apod.

Na šestinedělí se sice chlubí tím, že podporují kojení, ale ve skutečnosti omezují dobu i četnost kojení. To je tak akorát k tomu zadělat si na pozdější problémy - přijít o mléko a ještě trápit novorozené miminko žízní a hlady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedbat na rady sester a miminko kojit podle potřeby.

17.10.15

Skvělý přístup personálu jak na porodním, tak na šestinedělí. Porod byl poměrně rychlý a byla jsem hodně potrhaná. Následně jsem hooodně krvácela a museli mě dávat do kupy na operačním sále.

I přes tyto komplikace si vážím přístupu lékařů i sester. Těším se, až tam půjdu rodit druhé dítko.

Personál:

MUDr. Gindl, PA Daniela Truhlářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a na vše se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití.

08.10.15

S přístupem při porodu jsem byla spokojená, personál byl moc milý, jak lékaři, tak asistentky. Měla jsem přání porodu s minimem zásahů, a to respektovali, za což jsem ráda. Po porodu jsme měli s miminkem krásný bonding.

Na šestinedělí i nadstandartu, kam jsem se stěhovala později, protože byl nejdřív plný, to bylo taky fajn, opět byl personál milý, v pohodě.

Negativně hodnotím přístup ke kojení - doporučení kojit novorozence po 2-3 hodinách. Slovy jedné starší sestry z nadstandardu: nikdy ne dřív než za 2 hodiny, protože by miminko bolelo bříško. Teď už vím, že to je doporučení z doby socialismu, jenže pár dnů po prvním porodu je člověk ze všeho tak vyjukaný, že poslechne i takovouhle blbost. Takže večery, kdy jsme doma nosili řvoucí dítě a upírali oči na hodiny, kdy už zase budu moct kojit. Myslela jsem, že brečí pro prdíky, jenže plakala hlady. Když jsem začala kojit častěji, prostě podle potřeby, tak se malá zklidnila. I kdyby náhodou měla z častějšího kojení trochu prdíky (což neměla), tak je to snad pořád lepší, než ji nechat řvát hlady, ne?

Naopak v noci sestry doporučovaly dítě budit po 3-4 h. Jenže malá krásně tvrdě spala, takže když jsem ji v porodnici vzbudila, tak řičela a stejně se nepřisála (druhý den po porodu stejně ještě nebylo mléko). Akorát jsem ji pak půl hodiny musela nosit a utěšovat, než zase usnula. Takže to byla taky blbost.

Minimálně u novorozenců se dnes doporučuje kojit podle potřeby, na požádání. Vědí to ve většině českých porodnic (vím teď od kamarádek, co rodily jinde). Bohužel sem to nedorazilo. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám zjistit si něco o kojení ještě před porodem - kamarádky, internet. A při problémech nebo pochybách si volat soukromou laktační poradkyni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kKlasika - vodu, lůj, papíry, toaleťák, :) pokud máte, tak sepsané porodní přání.

1672
19.04.15

Do porodnice jsme přijeli v deset hodin ráno s kontrakcemi po 4 minutách, dle ctg záznamu se miminku dařilo dobře, ale otevřená jsem byla pouze na dva prsty. Chtěli nás opět poslat domů, ale nakonec se objevil pan doktor Prajka, který mě znal už z porodnické ambulance, a ten doporučil ještě sprchu. Po sprše znovu kontrola - stále dva prsty, ctg - dítě spavější, udělal mi utz a nakonec doporučil pro nepostupující porod prasknutí vody.

To bylo 13 hodin, manžel do té doby sedel na chodbě a nikdo mu nedal vědět, co se děje, takže jsem se za ním ještě vypravila. PA mě přemlouvala, ať ho pošlu domů, že to bude trvat hodiny. Odjel tedy na oběd, ve 13:20 mi protrhli pohodovou vodu, která již byla zelená, kontrakce jsem okamžitě měla cca po minutě opravdu nesnesitelné intenzity, otevřená jsem byla během deseti minut na 5 prstů a začalo padat ctg. I přesto do mě PA vložila ještě dva čípky na otevírání a ještě se mě zeptala, jestli už je tatínek tady…

Tak jsem jen zoufale řekla, že ho přeci před chvílí poslali domů, tak mi říká: „Tak honem volejte, nebo to nestihne.“ To už u mě byli tři doktoři a myslím, že primář mi začal strkat papíry se souhlasem s CS. Slyšela jsem, že srdíčko místy přestává bít, stále jsem měla bolesti a ještě měla podepsat souhlas. V tom dorazil manžel a už mě chudák viděl jen pár vteřin, protože mě vezli na sál. On musel zůstat venku a ještě deset minut poslouchal, jak trpím, protože ani nezavřeli dveře. Malá se naštěstí narodila ok, jen byla nějakou dobu v inkubátoru na zahřátí. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby se neobjevil pan doktor Prajka a PA mě skutečně poslala domů - jejími slovy si to „jděte odhekat domů, to bude na dlouho“ - škoda, že nevím jméno té paní!

Péče na JIP ok, pouze vyšší hlučnost v době střídání směny. Oddělení nadstandardu výborně vybaveno, vše potřebné k dispozici - vložky, košile, plenky, kosmetika, oblečení pro miminko v neomezeném množství. Sestřičky ochotné poradit, některé az příliš. Celkově mi však nevyhovoval režim, kdy cca od šesti do půl jedenácté byl na pokoji každých pět minut někdo, sestry, uklízečky, doplňovačky prádla, dvě vizity, dětská vizita… Vždy, když mimčo usnulo, někdo přišel a vzbudil ho. V noci velká hlučnost na oddělení, děti se budí vzájemně a nad pokoji jsou porodní boxy, takže to na pohodě také nepřidá.

Ustí jsem si vybrala kvůli velmi kvalitní neonatologii. Je však znát, že je to velká nemocnice a taková velkovýrobna na miminka, takže se snaží každy porod maximálně urychlit, aby měli místo na porodních boxech.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyspat se doma, v porodnici už to nejde. S sebou k porodu určitě doprovod a nenechat se odbít jako já a vyžadovat přítomnost už od počátku porodu! Personálu to není vhod, takže vás budou přesvědčovat, abyste ho poslali pryč. Určitě nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji jednorázové síťové kalhotky, jednorázové kuchyňské utěrky na hygienu rodidel.

13.03.15

Já jsem rodila 13.2.2015.

A byla jsem velice spokojená. Přijali mě s bolestmi, ale kontrakce se neukazovaly. Tak jsem šla na „čekanky“. Věnovali se mi všichni perfektně. Za čtyři hodiny byla malá na světě. Ten den nás rodilo opravdu hodně, ale přes to se mně i malé věnovali.

Na šestinedělí jsem neměla problém, sestřičky milé ochotné, doktoři také .Opravdu nemůžu nic vytknout. Já se cítila moc dobře a ráda na ty dny vzpomínám.

Personál:

MUDr. Chrpa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou více vložek. Mně jeden balík nestačil, a to jsem dostala i v nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lůj, pití.