Porovnání

22.2.16 19:07

Porovnání

Ahoj, chtěla bych se zeptat,..Přitel je ve firmě 5 let a pobírá nějaký plat, nabraly mu kolegu věkově stejného a dělají stejnou práci(každy má jiné vzdělání).Jeho kolega je ve firmě 1 rok.ted mu pridali peníze a dorovnali ho finančně s mým přítelem. Chci se zeptat jestli to je normální že když je nekdo v práci déle, tak se na to neebere ohled?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

822
22.2.16 19:09

Přítel to má taky (celá jeho směna)…Dělá tam 3.roky, přidali jim za tu dobu směšnou částku, ted od února je tam nováček na stejné pozici a bere o trojku více v čistým…Nevim jestli lákají :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18135
22.2.16 19:10

@Katuzska Je zcela normalni, ze si clovek se zamestnavatelem domlouva vysi platu. Ten novy muze mit klidne vic, jen je hloupy, ze o tom mluvi v kolektivu. To dobrou naladu nedela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.16 19:17

Jasne, že se clovek se zaměstnavatelem domlouvá, ale přijde mně to vůči přítelovi nefér že boreček co tam je o 4 roky min bere stejně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12124
22.2.16 19:22

Plat se ve firmach domlouva indy vindy a vetsinou by navzajem zamestnanci nemeli znat vysi svych platu. Nekde se na to podepisuje i papir.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12124
22.2.16 19:24

@Katuzska a rekl si pritel o pridani? Lina huba… Dokud bude delat za stejny prachy tak za nim nikdo neprijde " tady mas Jenicku 5.000"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
22.2.16 19:24

Bohuzel dnes je to opravdu jen o tom kdo si troufne o kolik rict. Manzel dokonce zazil situaci kdy po dvou letech povysili jeho kolegu na manzelova sefa a tim se proflaklo, ze ma manzel celou dobu o 15 tis vic. Ale proste si takovy plat vyjednal. Tak na tom nevidim nic spatneho. To je proste trh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
22.2.16 19:30
@Katuzska píše:
Jasne, že se clovek se zaměstnavatelem domlouvá, ale přijde mně to vůči přítelovi nefér že boreček co tam je o 4 roky min bere stejně

POkud si neřekne a tváří se s platem spokojený, proč by mu přidávali? :nevim:

A myslím, že je od Tebe hloupý nazývat kolegu „borečkem“, když ve finále je průbojnější a možná díky tomu i „chytřejší“, že si dokázal vydobýt stejný plat.

Ale souhlasím, že mluvit by se o tom nemělo, to nedělá nikdy nikde dobrotu.

• Nahlásit
  • Citovat
2529
22.2.16 19:33

@Katuzska Tak ono taky záleží, jaké má ten kolega vzdělání. Pokud se on svým vzděláním nebo i zkušenostmi vedení vyplatí, tak ho prostě dorovnat mohou. Tím spíš, když jde o nějaký soukromý sektor a lidi tam nejsou vypláceni tabulkově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18135
22.2.16 19:33
@Katuzska píše:
Jasne, že se clovek se zaměstnavatelem domlouvá, ale přijde mně to vůči přítelovi nefér že boreček co tam je o 4 roky min bere stejně

Mluvi z tebe zavist, ale nekdo je borecek a nekdo blbecek. Tady neplati fer nefer, nejsou na piskovisti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
22.2.16 19:42
@Katuzska píše:

Píšeš, že oba dva mají jiné vzdělání, může to být třeba i tím…jinak souhlas s holkama, přítel může zkusit říct si o vyšší plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
22.2.16 19:43

Co je na tom špatného? Kolik bere je věc jeho a vedení, holt je pro zaměstnavatele cennější nebo by možná stačilo, kdyby se tvůj přítel ozval. Ale fakt ne s argumentem „on bere víc a já chci taky“.

Příspěvek upraven 22.02.16 v 19:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24086

Je to normální, můj měl třeba vyšší nástupní plat než jeho kolega co tam dělá 10 let :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
@Cuddy píše:
Mluvi z tebe zavist, ale nekdo je borecek a nekdo blbecek. Tady neplati fer nefer, nejsou na piskovisti.
:potlesk: :palec: trefně napsáno
  • Nahlásit
  • Citovat
22.2.16 19:48

@Katuzska
Teda úplně koukám, že si lidi říkají kolik berou :nevim: tohle vážně nechápu.
K věci: je to úplně normál, pokud se tvůj neozve nikdo mu jen tak nepřidá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama