Posadit či ne?

7
19.12.18 14:40

Posadit či ne?

Hezký den, mám dotaz syn má 13m, cca 3 měsíce leze, předtím se asi 2 měsíce plazil. Asi měsíc obchází nábytek, snaží se postavit v prostoru. Nikdy jsem ho neposadila, ani na jídlo/v kočárku kdekoli, sám se stále neposadil hraje si pouze v kleku. Jaký máte názor na posazení takto starého dítěte, vím že se to nemá dělat, ale není už dostatečně zpevněný..? Díky za názory! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

23088
19.12.18 14:42

Až si sedne, tak bude sedět. Proč ho nutit do něčeho co nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 14:45

Samostatný sed je pro dítě nejtěžší vývojovou fázi, mnoho dětí si samo sedne klidně až poté co začne chodit. Takže ne neposazovat, však on na to přijde sám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 14:46

Neposazovala bych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.12.18 14:49

Díky! Mě se to také příčí, ale z lehátka mi při jídle utíká, pak si s něčím začne hrát a z jídla je prd. K roku jsme porodní váhu neztrojnásobili ani omylen :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3402
19.12.18 14:50

Taky bych neposazovala, i když vím, jak to člověka pokouší. Náš starší si sedl až asi měsíc poté, co začal chodit. Nikdo mi nevěřil, že to moje chodící dítě neumí sedět. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17697
19.12.18 14:51

@qliko ja bych taky pockala. Ted jsem potkala pani, ktery 10 mesicni dite nesedi, tak mu do kocaru dala za zada polstar :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
19.12.18 14:53

Posadila bych ho třeba jen na jídlo do jídelní židličky, do polohy spíš víc vleže, pokud máš polohovací. Naš synek se sám posadil až dlouho po prvním roce, chodili jsme na rehabky, kde nám říkala fyzioterapeutka, že na co dítě zatím fyzicky nemá, to prostě neudělá. Na druhou stranu jsme ho měli pořád co nejvíc motivovat, dávat hračky tak, aby byl nucenej jít do toho sedu, následně kleku, stoje :nevim: Obcházet nábytek začal cca v roce a půl a někdy po roce a půl jsme ho vzali na zkoušku obejít barák-za ruce, aby mu prostě zesílily nožky, trénovali jsme každej den chvíli. Takže za mě pomáhat-motivovat, aby se dítě samo snažilo a prostě čekat, až se na to bude cítit, dřív se stejně neposadí. :kytka: A aspoň do polosedu bych ho klidně už dávala ve 13 m ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.12.18 14:54

Joo, koukaji na mě jak na exota :D a rady typu „tak už ho posaď ne?“ Nebo „on jen nevi jak a to, to mu musis ukázat“ :zed: do krámu jen s nositkem vleže ve sporťáku jen vyvádí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 14:55

@LindaPraha a nema ho tam jen pro pohodlí? Kluci ho taky v tomhle veku měli, doma uz seděli volně, ale v kočárku měli polštář

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
19.12.18 15:00

Sed je vrcholem vývoje, rozhodně neposazovat. Až na to jeho tělo bude dostatečně připravené, sedne si. Teď ještě cvičí svaly - tím, že obchází nábytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5885
19.12.18 15:08

Zažila jsem to samé, syn začal lézt až ve 12 měsících a sedět někdy po 13. měsíci. Po domluvě s fyzioterapeutkou mohl sedět v jídelní židličce, ale přidělali jsme oporu nohou, aby mu nevisely. Měl takový cvik i přímo od ní, tak jsme to udělali takhle. Ale do toho roka jsem to fakt vydržela ho nikdy neposadit. Pak to bylo jen na jídlo a při cvičení. Nemáte v okolí někoho, kdo by to u něho zhodnotil a poradil? Chápu, že to je náročné. Syn bude mít za 3 týdny dva roky, ale ještě nechodí. Díky bohu už stojí, ale několikrát týdně se rvu Ibalginem, mám vyhřezlou plotýnku a to nošení už přestávají zvládat i manželova zdravá záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5885
19.12.18 15:10

@Anitramm A kdy jste začali chodit? Máme asi podobnou historii :mrgreen: . Akorát u nás začal stát v 16 měsících a obcházet nábytek ve 20 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.12.18 15:15

My jsme na rehabilitaci byli, dr nedokazala pochopit, ze v 10m nesedi, pani rekla, ze vse v poradku a ze mam prijit az bude chodit, zadne cviceni nam nedala. Pry by to bylo zbytecne. Na rocni se dr divila jeste vice :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1485
19.12.18 15:16
@Mari.G píše:
@Anitramm A kdy jste začali chodit? Máme asi podobnou historii :mrgreen: . Akorát u nás začal stát v 16 měsících a obcházet nábytek ve 20 měsících.

Jako na rehabky, nebo kdy začal sám chodit? Na rehabky asi v 10ti měsících, do tý doby to pediatrička nechávala být a dávala mu čas, pak už usoudila, že bude třeba mu trošku pomoct. Sám začal chodit ve 21 měsících, 3 mesice mu trvalo než sebral odvahu a pustil se nábytku! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama