Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj, zkoušel jste to někdo? Je možné vůbec něco fonendoskopem zaslechnout a pokud ano, od kolikátého zhruba týdne? ![]()
Jéé, to je téma
Jako, slyšet se dá určitě, ale otázkou je, od jakého týdne. Taky bych si chtěla fonendoskop pořídit, tak se přifrcnu s dotazem, jestli je požadavek na „kvalitu“ (zběžně jsem koukla, že se prodávají od necelých dvou stovek).
Už jsi někdy něco poslouchala fonendoskopem? Aby jsi byla připravená, že uslyšíš úplně všechno…to jak ti žbruňká v břiše, jak se hýbou střeva a ve vší té změti zvuků budeš hledat srdíčko, takže to zas taková sranda asi nebude, ale já jsem zatím neměla možnost to vyzkoušet, tak doufám, že to nebude zas tak těžké ![]()
Ja jsem v 26.týdnu fonendoskop mam obyčejnej a kromě pohybu střev a ruzneho žbluňkání neslyším nic. Poslouchám už od 18. týdne a srdíčko jsem ještě neslyšela. Manžel je doktor a neslyší taky nic,tak jsme asi hluchý.
Gabci píše:
Ja jsem v 26.týdnu fonendoskop mam obyčejnej a kromě pohybu střev a ruzneho žbluňkání neslyším nic. Poslouchám už od 18. týdne a srdíčko jsem ještě neslyšela. Manžel je doktor a neslyší taky nic,tak jsme asi hluchý.
jéé, to nestraš
a já myslela, že budu mít takovou berličku, když náhodou budu mít pochybnosti, jestli je mimi v pořádku, že si poslechnu srdíčko a nějak se mi ta představa momentálně hroutí ![]()
tiez mam doma fonendoskop, som v 31 tt a nepocujem nic
a pritom priblizne viem, kde ma maly srdiecko. manzel raz slabulinko zapocul cvalajuce kone, ale odvtedy nic
bolo to cca tyzden a pol dozadu.
kakika, tak si kup radsej doppler, s kvalitnym (na ebayi okolo 30 eur stoji) pristrojom pocut uz od nejakeho 12tt.
Tak to jsem si myslela taky,ale nakonec mi nezbylo čekat až ucítim pohyby mimča. To je nejpřesnější.
http://www.mediset.cz/…ndoskopy.htm
vyrábí speciální pro prenatální péči a píše se, že slyšet by mělo být od cca 23 týdne jestli se nepletu.
Tak mě v porodnici ve Vrchlabí na kontrolách poslouchali bříško tímhle - viz. foto.
Jinak ve Vrchlabí ultrazvukům moc nefanděj, dělají jich strašně málo - třeba oproti Praze. To mi dělali UZ při každé návštěvě.
Já měla přímo ten prenatální (nebo jak se přesně jmenuje), s tou jakoby rourkou na konci a slyšet bylo cca od 20 týdne krásně. Stál mě asi 200 Kč ve zdravotnických potřebách.
Ten dopler je asi super,taky jsem o něm uvažovala. Ale funuje na stejnem principu jako sono, takže jeho častý používání, jako třeba každý den nebude asi nejvhodnější.
Kakika píše:
Jéé, to je témaJako, slyšet se dá určitě, ale otázkou je, od jakého týdne. Taky bych si chtěla fonendoskop pořídit, tak se přifrcnu s dotazem, jestli je požadavek na „kvalitu“ (zběžně jsem koukla, že se prodávají od necelých dvou stovek).Už jsi někdy něco poslouchala fonendoskopem? Aby jsi byla připravená, že uslyšíš úplně všechno…to jak ti žbruňká v břiše, jak se hýbou střeva a ve vší té změti zvuků budeš hledat srdíčko, takže to zas taková sranda asi nebude, ale já jsem zatím neměla možnost to vyzkoušet, tak doufám, že to nebude zas tak těžké
Já mám doma fonendoskop právě už několik let, takže všechny ty zvuky dobře znám
poslední dobou jsem se právě pokoušela zaslechnout srdíčko prcka, ale kde nic tu nic
tak jsem vznesla dotaz, poněvadž tady se ví vždycky všechno o všem
Koukám ale, že s tím fonendoskopem moc nepochodím
takže si asi nakonec pořídím ten přístroj Angelsounds, abych se pořád tak nenervovala jestli je mimčo v pořádku. Protože za ten měsíc mezi kontrolami u gyndr. vždycky sama sebe postupně přesvědčím, že je určitě něco - nebo nejlépe všechno - špatně, manžel už ze mě chudák nemůže a já ze sebe vlastně taky
![]()
Taky mám fonendoskop a neslyším nic
ale poslouchám angelsoundsem ![]()
Gretchen píše:Kakika píše:Já mám doma fonendoskop právě už několik let, takže všechny ty zvuky dobře znám
Jéé, to je témaJako, slyšet se dá určitě, ale otázkou je, od jakého týdne. Taky bych si chtěla fonendoskop pořídit, tak se přifrcnu s dotazem, jestli je požadavek na „kvalitu“ (zběžně jsem koukla, že se prodávají od necelých dvou stovek).Už jsi někdy něco poslouchala fonendoskopem? Aby jsi byla připravená, že uslyšíš úplně všechno…to jak ti žbruňká v břiše, jak se hýbou střeva a ve vší té změti zvuků budeš hledat srdíčko, takže to zas taková sranda asi nebude, ale já jsem zatím neměla možnost to vyzkoušet, tak doufám, že to nebude zas tak těžké
poslední dobou jsem se právě pokoušela zaslechnout srdíčko prcka, ale kde nic tu nic
tak jsem vznesla dotaz, poněvadž tady se ví vždycky všechno o všem
Koukám ale, že s tím fonendoskopem moc nepochodím
takže si asi nakonec pořídím ten přístroj Angelsounds, abych se pořád tak nenervovala jestli je mimčo v pořádku. Protože za ten měsíc mezi kontrolami u gyndr. vždycky sama sebe postupně přesvědčím, že je určitě něco - nebo nejlépe všechno - špatně, manžel už ze mě chudák nemůže a já ze sebe vlastně taky
![]()
No ono zase za chvíli budeš mít pohyby, nebo máš? A pak je to zase o něčem jiném. Já co mám pohyby, tak angelsound používám výmečně ![]()
Přesně tak,pohyby jsou nejlepší ukazatel, ale někdy to je na nervy než se jich člověk dočká.