Poslíčci, či kontrakce?

10773
11.6.07 20:06

Poslíčci či kontrakce

Mám dotaz, který tu už určitě byl, ale přesto bych se chtěla zeptat na srovnání poslíčků či kontrakcí. Jde mi o to, jak jste je subjektivně vnímaly. Je mi jasné, že kontrakce zesilují a intervaly se zkracují, kdežto poslíčci se zklidní v teplé vodě a dají se zaspat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
11.6.07 21:35

Jo a taky, že poslíčci nejsou pravidelný.....ukážu ti moje rádoby poslíčky, silný jako pr..e a sama Mudra myslela, že v ten den porodím, stahy pravidelný jako hodinky a zesilovali, to si piš.......to se opakovalo ještě 3×
( v týdnu ), než jsme porod vyvolali :roll: ale prý to byla vyjímka, že děloha nestíhala, jak byla malá velká, jinak bych porodila hned ten první den. Tak jsem zvědavá, jak to bude podruhý…asi budu čekat na silnější stahy a nakonec porodím doma :lol: Ať to máš brzi za sebou :wink:

Ty velký kopce jsou stahy, to nad tím je mimčo

http://emimino.cz/…090003~0.JPG

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
11.6.07 22:15

Ahoj,
tak třeba já jsem poslíčky vůbec neměla, první bolest kterou jsem ucítila byl začátek porodu, nejdřív to bylo jednou po 20 minutách, a pak to šlo už po pěti, já myslela, že jsou to nejdřív poslíčci, ale manžel řekl, že raději zajedem do porodnice a udělali jsme dobře, opravdu to byl porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
12.6.07 06:19

já jsem to měla stejně jako kristynab-taky vůbec žádní poslíčci, až jednou to začalo v pátek večer po 20 minutách slabounce, v pohodě jsem spala celou noc, v sobotu dopol pokračovalo silněji po 15 minutách, odpo po 10 jako silnější menstr. bolesti, šla jsem ještě spát a uprostřed noci mě to vzbudilo a bylo to zhruba po 5-10 min až do rána, v neděli jsme po obědě jeli do porodnice se stahy kolem 5 minut… a porodila sem v neděli večer, takže 48 hod po začátku prvních pidi příznaků…žádná hrůza.

Ale kámoška měla poslíčky Xkrát a ač druhorodička, nevěděla, zda již rodí, anebo ne. …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
12.6.07 06:46

ja jsem mela poslicky posledni dva a pul mesice pred porodem… bylo to hodne bolestive a neprijemne a kdyz byly pak casteji tak pomohla sprcha nebo horka vana… no a kontrakce k porodu jsem resit moc nemusela rupla mi voda, ale behem 20 minut nastoupili i kontrakce a ty byly uplne jini nez poslicci ale po peti minutach se to dalo zvladat horsi bylo kdyz jsem je mela tri hodinky po minute, to uz jsem nezvladala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.07 09:43

Když jsem si začala při denní práci říkat „ach jo, ach jo honem tohle udělat, než přijde bolest, ach jo za chvíli zase bolest, heršvec já nějak nestíhám“, a před bolestí se nedalo uniknout, kontrakce nebyly už narozdíl od poslíčků ovlivnitelné mou vůlí - bylo to k porodu :-). (Poslíčky jsem si v duchu vždycky zesilovala svou vůlí, jako aby už to „bylo ono“). Bolestli k porodu už jsem teda zesilovat nemusela, ty si lítaly, jak chtěly :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
12.6.07 11:34

Ja jsem mela pri druhem porodu nezvykle kontrakce az jsem z toho sama byla zmatena. Prvni byla silna, potom mene intenzivni a treti opet silna. Po te mene intenzivni vzdy do minuty prisla da silna. No, nevedela jsem jak to vlasne pocitat. Tyto prapodivne kontrakce mi vydrzely az do porodu a nakonec se pocitaly ty silne. Jeli jsme do porodnice ale hlavne kvuli pozvolnemu uniku plodovky (coz taky neni caste).

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
12.6.07 13:07

Ahoj,
tak já se přidám s čerstvými zkušenostmi. Právě jsem se vrátila z porodnice (ještě si musím předělat metřík :lol: )
Ve čtvrtek brzy ráno před pátou mě začalo pobolívat břicho, nic moc, ale opakovalo se to docela nadějně po 15 minutách. Pak se to trochu zkracovalo, ale bolest byla pořád malinká. Kolem poledne to ustalo a dejme tomu od oběda do pěti hodin odpoledne to bylo v intervalech od 5 do 30 minut!!! a navíc pořád téměř bezbolestné.
Tak jsem si řekla, že to jsou 100% poslíčci, ale nedalo mi to a zavolala jsem doktorovi, jestli můžou poslíčci trvat 12 hodin. Ten mi řekl, že ano, ale ať raději zajedu do Motola, aby se koukli, jak na tom jsem.
Tak jsme vyjeli, v šest mi tam řekli, že jsem na 3 cm a jestli chci, že mám jet ještě domů, že to bude nejdřív zítra ráno, ať tam zbytečně netrávím noc. Noa nechali mě dlouho čekat na chodbě. Tam se to ale začalo zhoršovat a ustalovat na 7 minutách, i když to pořád byly jen 3 cm. Tak mě tedy přijali a v půl osmé mě dali na čekatelský pokoj, že v devět půjdu znovu na monitor.
Ale to už jsem jaksi nestihla..... :lol: :lol: :lol:
Kolem osmé se mi začaly kontrakce neskutečně stahovat z 6 na 3 minuty a já bolestí málem opustila nemocnici oknem. Stačila jsem jen napsat manželovi sms „makej“ a v půl deváté už letěla rovnou na sál, kde se nám po dalších pár krutých kontrakcí narodil Ondrášek (ve 20:50).
Ten konec byla fakt rychlovka, prdli vodu, pak dvě kontrkace, pak už se mi strašně chtělo tlačit a na další byl rovnou venku. Uf, ještě že to netrvalo dýl :wink: .

Omlouvám se za sáhodlouhý popis, ale ještě jsem plná dojmů a fakt jsem si myslela, že tam jedeme jen na otočku. Kdybych tak dlouho nečekala na té chodbě, tak mám ty hrozné bolesti v autě, takže ještěže!!!!
M.

P.S.: Manžel přiběhl na poslední chvíli, chytla jsem ho křečovitě za ruku a už bylo mimi venku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
12.6.07 13:19

Já teď při třetím dítěti měla tak nenápadné a přehlédnutelné porodní „bolesti“, že nebýt toho, že jsem ten den byla objednaná do poradny, tak si v klidu sedím doma. V porodnici jsem ty bolesti chtěla nějak zintenzivnit teplou sprchou, ale ono mě to přešlo úplně. A to jsem byla už na 8 cm… Taky nebýt toho, že jsem se sama uměla zkontrolovat a bylo mi jasné, že branka 5-6 cm znamená, že asi rodím, tak na poradnu jdu s dětma a ne s taškou do porodnice :-)

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
12.6.07 14:14

Ahoj -
já jsem taky žádné poslíčky neměla.
Když přišly kontrakce, tak to bylo doslova „k nepřehlédnutí“ (k nepřecítění???? :lol: ) - po 15 minutách, po 10, po 5 - to byla zívačka, zato pak po dvou a po minutě, to už jsem počítala všechny svatý.
Každý to nemá takhle, někdo to má po pěti minutách pořád (kamarádka - 16 hodin), někdo nepravidelně - moje mamka a ségra - ty vždycky když se dokodrcaly do porodnice, tak to přestalo, začalo, přestalo… byly tam obě vždycky skoro 30 hodin, jelikož mezi tím prostě měly přestávky.
V posledních dnech před porodem jsem si pořád říkala, že tohle mravenčení v břiše je určitě poslíček, a tohleto malé ztvrdnutí dělohy je poslíček… ale žádná bolest to nebyla, spíš takový „pocit“.
Kontrakce jsem si s žádným poslíčkem nespletla. Navíc mi k tomu ještě praskla voda, a byla tak dokonale oranžová, že jsem viděla, že to „je ono“.
Ale jak říkám - každý to má jinak - a až to přijde, tak to buď bude ono, a nebo to bude planej poplach :o)
jinak z porodu mám pozitivní zážitek. ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.6.07 21:00

Jé, Medúzo, gratuluji k mimču. A je to chlapeček nebo holčička? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
13.6.07 12:05

Je to zase kluk 8) , moc děkuji za gratulaci.
Jakmile se k tomu dostanu, upravím si metřík.
Pa pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.6.07 16:45

Jsem v 33tt a nekolik dni pocituji tvrdnuti bricha a nepravidelne bolesti v podbrisku jako menstruacni, bolest mi obcas vyleti i do zad, neni to na poslicky brzy? jsem prvorodicka, nicmene uz si zacinam chystat tasku do porodnice :D

• Nahlásit
  • Citovat
11935
13.6.07 19:05

neboj jak jsem psala v prechozim mem prispevku mela jsem poslicky dva a pul mesice pred porodem a to temer kazdy den ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
3.7.07 09:28

já se taky bála, že to od sebe nerozpoznám, a když to přišlo, trvalo to celý den a velmi nepravidelně 5-20 minut. vzbudilo mě to v půl šestý ráno, během dne jsem dvakrát vlezla do vany, protože jsem slyšela, že teplá voda to rozpozná, buď to přestane (poslíčci), nebo se to rozjede (porodní kontrakce). jenže mě se v té vaně vůbec nic nezměnilo, pořád to bylo po 5-20 minutách. tak teď babo raď. večer se intervaly zkrátily na 2-5 minut, tak jsme jeli do porodnice, to už jsme tušili, že přece jen se rodit asi bude. nechali si nás tam, jenže jsem se pomalu otvírala (po celou dobu pomalého otvírání stále více a více bolestivé kontrakce, přibližně po 5 minutách) a malý se narodil až druhý den odpoledne. potřebu tlačit jsem měla už v poledne, ale stále jsem byla málo otevřená, dle doktorů jsem to měla ještě vydžet jen prodýchávat, jinak prý budu potrhaná. vydržela jsem asi hodinu, pak už se to nedalo, ale tlačila jsem ještě skoro tři hodiny, než se malý narodil. byla to docela dřina, ale byla jsem šťastná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama