Jízda na koni v těhotenství

43
6.6.07 09:38

Jízda na koni v těhotenství

Ahojky! Jsem v 7tt, zdá se být vše v pořádku. Ale mám jisté obavy, zda jsem maličkému nemohla nějak ublížit, když jsem denně jezdila na koni - než jsem těhu zjistila. Teď jezdím jen na klidné krokové vyjížďky, ale předtím jsem lítala o 106 :? Jste tu nějaká „těhulka koňařka“ :wink: ? Co si myslíte o jízdě v těhu? Když opominu riziko pádu, zdá se to být to samé jako běh… Jsem moc zvědavá na Vaše názory, popř. zážitky. 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2569
6.6.07 09:44

Ahoj Moncie, na koni nejezdím vůbec, ale zrovna včera jsem byla u doktorky na kontrole a jízdu na koni a jakékoliv poskakování (třeba aerobic) mi výslovně zakázala!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
6.6.07 09:58

Podle mě jsi prckovi ublížit nemohla - max. by se těho neuchytlo. Ale teď, co víš, že jsi těho, tak bych asi na koně nesedla. Jinak se to nedoporučuje, jako podobné sporty, hlavně kvůli pádu :roll: Možná tak do 12tt krokovky, pokud tě to nebude unavovat. Protože třeba cvičit se může normálně, ale jakmile pocítíš trochu únavy, tak přestat :wink: …a taky bych třeba nesedlala -alespoň pro mě bylo vyzvednutí sedla už samo osobě dost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
6.6.07 09:59

Ahoj, ja sice tehotna nejezdila, ale mam hodne kamaradek, ktere ano. Urcite jsi nemohla miminku ublizit v prvnich par tydnech. Ale jak pise Zdenii, neni to doporucena aktivita pro tehotne :lol: :lol: :lol: :lol: (dneska rano jsem si s hruzou uvedomila, ze jsme na koni nesedela skoro dva roky!!! :oops: :oops: :oops: :oops: A to mam zaplacene hodiny uz od rijna. MUsim se polepsit :lol: :lol: :lol: Prijemne tehotenstvi, a s jezdenim je mi te lito, vim, jak se asi budes citit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
6.6.07 10:00

Těhulka nejsem, ale už v okamžiku konzultace s gyndařkou, že se chcem snažit, mi zakázala jízdu na koni s tím, že to fakt nedoporučuje a že vedle kulturistiky a některých fitnes aktivit to považuje za nejvíc rizikový pohyb. A moje ex kolegyně z práce jezdila na koni asi 5 let než otěhotněla a 1. co jí doktorka řekla, že okamžitě skončit, neměla chodit ani pomáhat do stáje a že až do skončení kojení nemá na koně lezt.

Nechci navádět, možná bys radši mohla zavolat ke svý doktorce / doktoru a poradit se co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
6.6.07 10:01

Ja delala kolem koni az do cca 12tt a v pohode(vsechno vcetme kydani) ale jak jsem vedela, ze jsem tehotna,z acala jsem to flakat. Znama chodila do staji skoro az do porodu, ale vlastne jen cistit cajky, protoze ani cistit kone bys nemela(natahovani a spol)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
6.6.07 10:20

Díky moc za názory. Teda ale občas mi přijde, že těhotenství už neni ten krásnej, přirozenej stav, ale nemoc… Nechtěla bych těhu proležet, protože fakt skoro nic nesmim. Tělo by mělo zůstat fit, ne? Neříkam tahat plně naložený kolečka a skákat parkur, to je jasný :lol: ale krokové vyjížďky myslim neni nic, co my mímu ubližovalo, poklidný houpání, šťastná mamča, čerstvej vzduch…
Korena: máme malý koníky, takže sedlo nikam vysoko nezdvihám :lol: ale díky
Janno: 2roky?! Tos to přežila? 8O Upaluj to napravit :wink: Jojo, budou to muka, až přes bříško nebudu moct :roll: Ale lítání kolem koní je zdravej pohyb na čerstvým vzduchu - dle mého, ale že bych se nesměla natahovat? Proč? Kdo za mě třeba pověsí prádlo???
Janine24: Nestarat se o koně? No chudák kobylka teda, asi nedostane pár měsíců najíst :o A nevíš co uvedla ta doktorka za důvod, proč nelézt na koně při kojení? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
6.6.07 10:48

Ahoj, tak já jak jsme se začali snažit, tak jsem radši přestala jezdit. Ale koně nebyli moje, takže jsem se o ně ani nemusela starat, ale až do porodu jsem ji teda chodila nosit každé ráno kýbl s vodou na pastvu, ale bylo to jen pár kroků a sebrat jim těch pár hoven od rána, které nadělali potom co jim po noci vykydala majitelka. A nic mi nebylo. se psem jsem taky lítala pořád. myslím, že bych si nikdy neriskla jezdit, ale pracovat musíš i doma tak proč ne ve stáji, že? Tvé tělo si řekne co mu vyhovuje :wink:

tanto týden se dovím jestli je kamarádka těhotná a pokud je tak stále ještě jezdí a maká kde se dá (a to bude asi už nějaký 9tt) já jsem na ni táák zvědavá) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
6.6.07 10:58

Moncie: jsou tam rizika, ktera si z pocatku ani neuvedomis. Nezny stouchanec do boku, ktery si ani neuvedomis jako netehotna, namacknuti v mastali na zed, pratelska konska hlava, snazici se nacpat kolem tebe do zlabu, a to radsi nevzpominat co by se vsechno „mohlo“ stat, jako vedes kone do vybehu, splasi se, padas, pripadne te kun vlece za sebou, kopnuti, jakekoliv leknuti… Nechci strasit, tehotenstvi neni nemoc, ja ho cele procestovala hore dole do cech a zpatky sem, ridila jsem jeste v den porodu, ale kone jsou riziko, bohuzel :cry: :cry: :cry: (jo a pradlo vesel pritel, i myl okna atd) rikaji, ze je riziko omotani pupecni snury (hlavne druhy trimestr), a namaha, ja se citila ok, za nekdy do osmeho mesice, az jsem si vycitala, ze jsem prestala delat, ale spinila jsem v 8tt a ten pocit zmaru nestoji za to, vazne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
6.6.07 11:01

Moncie - fakt netuším detaily k tomu kojení, sorry. Ale to starání se podle mýho zahrnuje i dost fyzický práce, těhání těžších věcí, nebezpečí pádu, nakopnutí a tak. Možná si zvaž, co z toho by za tebe mohl dělat manža nebo někdo jiný. Já jsem v tomhle srabík, takže jsem poslechla, ale vlastní koně nemám, takže tohle jsem řešit nemusela. A třeba manipulace se sedlem mi vždycky přišla dost těžká, jednak byli všichni „moje“ koně dost vysoký a jednak nejsem asi zvyklá na těžší břemena. Možná jsem až moc opatrná :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
6.6.07 11:11

jo nevím, proč by se nemohlo při kojení jezdit?? Já s tím problémy nemám, chodila jsem i cvičit. jestli to není ta pověra, že ti „zkejsne“ mlíko :oops: :lol:
Takže můj názor po porodu se jezdit dá i kojit :wink: . jen jsem si myslela že přijedu z porodnice a hupsnu na koně, no tak to trvalo o 2 měsíce délé, protože jsem nemohla ani sedět na židli a ani chodit :? :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
6.6.07 11:45

Taky nevidim duvod proc nejezdit pri kojeni(teda ja nejezdila, ale to bylo kvuli siti po porodu a pak ty moje mlikarny, a pak tezka prdel :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: a lenivost) V kojeni bych si s tim hlavu fakt uz nedelala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
6.6.07 12:07

Ahoj.
ja som v 18tt a minule som si kludne na kona :,-(la. Ovsem iba v kroku. Hlavne by som ti nedoporucovala v ziadnom pripade na koni klusat. Ale co sa kroku tyka, tak to by si kludne mohla, kym ti brucho dovoli na konika vyliezt. Ovsem musis mat v tom koni istotu ze ti neublizi. Kone dokazu citit, ak je zena tehotna, ale nikdy nevies. Aj obycajne pritulenie konika a naraz jeho velkej hlavy do tvojho bruska moze miminku ublizit. A sedlanie tiez urcite nerob. Neviem teda ci mas anglicke, alebo westernove sedlo, ale radsej to nedvihaj minimalne prvy trimester kym sa ti miminko nevyvinie a poriadne neuhniezdi.
Prajem ti krasne a pohodove tehu. Luli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
6.6.07 12:45

Na cvičení pro těhulky se k nám přihlásila maminka snad necelé dva měsíce před porodem a když jí naše cvičitelka řekla, že už mohla začít chodit mnohem dřív, ta těhulka pokrčila rameny a konstatovala, že doteďka jezdila doma na koni. Cvičitelka z toho byla pravda v šoku, ale co už… :lol: :lol:
D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.8.07 21:36

ahojda, doma mám koníky dva, teď jsem 12tt a ještě minulý týden jsem si sedla na kobylu, sedla bych si i teď, ale jsem utahaná z práce, tak si počkám na víkend :) No, já bych to holky tak neprožívala. O koně se starám sama, teď mi trochu začal pomáhat táta, přinese kýble s vodou, občas koše se senem, někdy vyveze kolečko, samozřejmě už nedržím nohy při kování - cítím se v pohodě (až na zvracení a běžnou únavu). Prostě dělám to, co jsem už X let zvyklá, jen když něco nesu nebo vezu tak už si beru poloviční dávky než dřív.
Konzultovala jsem to už kdysi s jedním porodníkem - odborníkem a ten mi řekl, že „jízda na koni sama o sobě nevadí, ale pády to už je jiná věc. Je na osobním zvážení každého, jak se cítí, jakého koně má k dispozici a samozřejmě jak dobrý je sám jezdec. Když chceš jezdit je třeba si uvědomit rizika a eliminovat je. Kritičnost vlastních sil je taky na místě. V podstatě to shrnul tak, že do 5 měsíce to jde, ale v 7. už na koni opravdu nemáš, co dělat.“ 8)
No, popravdě já se na koni cítím bezpečněji než na kole, takže proč ne samozřejmě s rozumem. Záleží však na kritickém zvážení svých schopností.
Ještě k tomu možnému pádu - jsou tu dvě hlavní rizika - úraz, který si žádá léčení, rentgeny, léky atd. a pak také náraz při pádu, kdy s přibývajícím týdnem těhotenství stoupá riziko prasknutí plodové vody. Takže to jsou ta hlavní rizika.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama