mega rýma a kašel v těhu

ED
64
28.5.07 21:24

mega rýma a kašel v těhu

Ahojte těhulinky,

mám stručný dotázek. Mám mega rýmu a kašel. Užívám Pinosol kapky, Vincentku tablety na cucání, Stodal sirup, na noc si stříknu Olynth abych mohla alespoň trošku dýchat.
Chci se jen ujistit zda je toto všechno povolené. Jsem sice těhotná podruhé,ale jistota je jistota a žádný moudrý z nebe nespad (nebo jak se to říká).

díky a hezký večer
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
28.5.07 21:36

ten Stodal určitě, pak mi doktorka doporučila Homeovox a ještě jeden na bolest v krku Homeogéne nebo Paragrippe ( to je na chřipkové stavy ). V zá:,–(ě platí, že homeopatika jsou v těhu neškodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.6.14 10:12

Ahoj není tu někdo? chtěla jsem se zeptat. Všude se tady píše, že na kašel je možno brát Stodal tak jsem ho dnes koupila a v příbalovém letáčku je psáno, že díky obsahu ethanolu není vhodný v těhotenství. Jak to je holky prosím?
díky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
13.6.14 10:16

Prosím tě, tolik ho tam není.. Píšou to na všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
13.6.14 10:17

@noci To máš napsaný snad ve všech příbalových letácích. Ethanol je alkohol, takže to zas není tak hrozný. Kolik ho tam tak může být v té denní dávce :nevim: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17212
13.6.14 10:43

To je v pohodě, můžeš ho užívat. Já brala v těhotenství léky na kterých bylo napsáno že se v těhotenství brát nesmí a měla jsem je předepsané od dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.6.14 10:45

Díky :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.14 10:53

Ja taky marodim a beru leky ktery mi dal ginekolog a je na letaku psano ze tehulky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
13.6.14 10:55

Mě dokonce doktorka říkala, že můžu na mega kašel ACC long. Na podzim jsem byla asi v nějakém 5 měsíci s dvojčaty a do toho obr nachlazení a kašel. Někdy je lepší použít lék, než namáhat svaly pán. dna. Léky pro těhotné se dělí do tří skupin. Do první patří takové ty běžné, jako je paralen, stodal, bioparox. Do druhé skupiny patří právě to Acc long, mukosolvan, to se ale běžně neužívá, jen když už je to akutní a ještě jen v druhym trimestru. Někde v mailu mám lékařský článek o lécích v těhotenství a kontakt na doktorku, která se zabývá užívanými léky v těhotenství. Kdyby někdo potřeboval, tak můžu najít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
13.6.14 11:17

@noci stodal jsem taky dostala ale nepomohl tak mi pak dala vincentku a ta zabrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.6.14 15:12

Já kloktám vincentku už dva dny a mám pocit, že bych musela pořád stát u umyvadla aby to pomáhalo :(… dnes jsem začala se stodalem a skoro celé dopo jsem měla klid… hlavně at něco zabere, je to otravný, pořád sedím za volantem tak to jistě udělala za poslední dny ta klima.. je to děs. :x :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
13.6.14 15:13

@evulek2 - ráda bych poprosila o ty informace co máš v emailu. Moc díky :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
13.6.14 22:42

Holky chce to vydržet. V tom těhotenství mi přišlo, že i to banální nachlazení trvá dlouho. Nemám moc ráda léky, spíš se prolívám čaji, ale jak jsem byla těhotná s dvojčaty, tak jsem měla nachlazení 5 týdnů. Nikdy dříve jsem tak dlouho nastydlá nebyla. Břicho bolelo z kašle a dost mě nadavovalo.

@noci tady je ten odkaz, co co mi přeposlala sestřenice lékařka.
http://www.slg.cz/…-tehotenstvi
Tehdy jsem volala myslím i té Maňákové, co má kontak dole, abych se opravdu ujistila, že ACC long můžu užívat. Někdy je to těžký, protože každý lékař tvrdí něco jinýho a v lékárně taky.
http://www.lf3.cuni.cz/…logie/cztis/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
14.6.14 07:23

@evulek2 - moc díky! no to znám… doktorka mi jak přípravu po nedokončeném těhu ( :,( ) dala potom vitamíny jakože jsou to novinka a super příprava a první týdny nového těhu a v lékárně mi vysvětlila paní, že nemají krom kys. listové nic moc a to ještě také v malé míře a stálo to děsný prachy… takže.. :(.. ale moc díky za informace!! mějte se dámy krásně :) :mavam: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
22.6.14 08:34

Tak jsem zase tady holky, jste tu někdo prosím? Beru teda Stodal na kašel a občas cumlám Septisan co mi doporučila v lékárně a ted jsem měla 2× majoránkový čaj, ale ten už raději nedám. No a kašel je stále :(.. už víc jak dva týdny. U dr se nenašel ze stěru žádný bacil prý takže nic. Nekašlu pořád. Ale když tak to nejdřív suchý a pak hlen snad až z průdušek rovnou.. hrůza. a nevím co na to mám strach aby ten kašel neublížil mimču. jsem něco po 6tt. Moc děkuji za jakoukoli radu, tip! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama