Těhotenství a průjem?

ED
64
10.6.07 08:40

těhotenství a průjem???

Ahoj holčiny,

koukala jsem sice na starší dotazy, ale ty mě příliš neuspokojili a tak se omlouvám že píšu nový dotaz.
Manžel má od včera průjem a teploty, na mě to přišlo až dnes v noci, teda bez teplot. Takže jen silný průjem. Teď ráno jsem si uvařila rýži s mrkví a jinak piju sladký čaj.
Manžovi je pěkne mizerně, ale já se jinak cítím v poho. Jen mě trošku trápí, že jsem měla v noci z toho průjmu menší křeče v břiše a nevím jestli to nějak nemůže ohrozit mimíska. Jsem ve 24tt. Nevíte jestli je průjem v těhu nějak nebezpečný a z čeho se dělá ten stěr u doktora, to jsem vykoumala ze starších diskusí. Že se s tím pak kdyžtak jde k dr a on udělá stěr. Jednak nevím který doktor a jaký stěr, tedy odkud. Omlouvám se možná za přiblblé otázky, ale fakt to nevím.
A ještě co můžou brát těhulky na průjem.

díky, díky, díky

hezkou neděli
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5484
10.6.07 09:57

Ed , neboj, průjem rozhodně neohrožujeme mimíska, měla jsem v těhotenství několikrát sr..ku jak hrom, z vedra, z jídla (jak jsem se furt tláskala různejma nesmyslnejma kombinacema) a na konci těhu jsem jí měla z velkého příjmu magnézia. Nic jsem nebrala, odeznělo to samo, akorát jsem se nevzdalovala od WC :wink: , ale určitě se může živočišné uhlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
10.6.07 11:36

ahojky.tak ja jednu diskuzi zakladala.
asi v 19 tydnu jsem od neteri chytla strevni chripku,ktera trvala 3 dny.zvracela jsem i vodu a nic jsem v sobe neudrzela.nejhorsi bylo ze jsem nevedela zda mam driv strcit do zachodovy misy hlavu nebo pr… :roll: .mela jsem o mimiska strasnej strach,tak jsem hned volala dr.
doporucil mi smektu,ktera mi okamzite pomohla a aspon jsem mohla spat v klidu.drzela jsem dietu jedla jenom suchej rohlik.zhubla jsem 4 kila.
pro mimiska to prej neni skodlivy,ale nesmi prujem trvat dele nez tyden,pak uz se musi delat ty stery,jinak se to prej bere jen jako strevni chripka.taky je nebezpecna dehydratace,tak jsem se snazila pit vychlazenou kolu po lzickach a pomohlo to. :wink:
nemej strach,vse bude o.k.preji krasne tehotenstvi :wink: kamca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
10.6.07 14:02

ahoj

u obou těhotenství jsem také chytla střevní virozu… dobrý je že je to hned pryč… jeden den nesnesitelně - zvracení, průjem, horečký (každý nereaguje stejně takže nemusí ty horečky ani být) křeče v břiše jsou normální..... já u prvního těhu to chytla v 18 tt a byla jsem celej den na záchodě… říkala jsem si že to musí bejt horší než porod… no trošku jsem se spletla, ale taky to bylo dost zlý:o)

Bývá to většinou když jsou vedra… letos to řádí aspon u nás už po kolikáté…

Normální dietka to spraví a za 2-3 dny jsi OK… Pakliže ne, je dobré si nechat udělat stěry z konečníku, jestli se nejedná o něco jiného… Já na nich teda nikdy nebyla protože to opravdu odeznělo za dva dny…

Ať je ti brzo líp o miminko v bříšku se určitě neboj… to mě doktor ujistil že je to v pohodě… pak je akorát blbý aby to nechytlo novorozeně… to by bylo určitě horší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
11.12.12 11:45

Ahoj, ozivuju tema…je mi dneska blbe (trochu krece v brise) a mam trochu p----m a jsem z toho ve stresu, protoze jsme byli v nedeli (dneska je utery rano :) ) na veceri u tchyne, ktera nam dala fazolovou polevku a k ni salat, ktery ale neumyla, servirovala ho rovnou z pytliku! Ten salat jsem nejedla, nejsem imunizovana proti toxoplasmose, takze nejsem cvok - nebo prehanim? Tyhle salaty ale nejsou vzdycky umyte, navic to byla zelenina i s korinky, tak jsem radeji rekla, ze nemam chut. Nenapadne jsem pozdeji nadhodila tema toxoplasmosa a tchyne - ucitelka na prvnim stupni - mi udelala celou prednasku, co to je - ale ze by mohla umyt salat ji nenapadlo. Ale HLAVNE, jako desert nam dala ovocnou dren a az, kdyz jsem ji jedla, tak jsem se nenapadne zeptala jak tak vybornou ( :lol: ) dren dela, tak rekla, ze je domaci a ze v ni jsou syrova vejce, ale jenom bilek. Jako vazne. Priste ji budu zpovidat dopredu, nenapadlo me, ze musim hlidat, co jim, do tak velke miry i v rodine, zvlast, kdyz tchyne porad radi a dela prednasky, nikdy se na nic nepta…treba udelala scenu uz, kdyz jsme ji rekli, ze jsem tehotna, protoze se zeptala, kde chci rodit, a nasledne zacala silet, ze v tak male porodnici ne, ze ona mela u proodu problem s Rh a ze co jako budu delat, kdyz se mi to taky stane (jsem pozitivni…), ze prece nechci, aby moje dite muselo bejt v jiny nemocnici uplne v jinym meste? Tak jsem netusila, ze mi da pri prvni prilezitosti neumyty salat a zmrzlinu ze syrovych vajec. No, priste to budu vedet.

Tak doufam, ze mi je blbe jenom z tech fazoli a z tchyne a ze to neni salmonela. Mate nekdo zkusenost? Staci salmonelu zlikvidovat zmrazenim a je i v bilku? Jak se to projevuje? Je to casty onemocneni? Jsem ve trinactym tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
11.12.12 12:01
@AnnaF píše:
Ahoj, ozivuju tema…je mi dneska blbe (trochu krece v brise) a mam trochu p----m a jsem z toho ve stresu, protoze jsme byli v nedeli (dneska je utery rano :) ) na veceri u tchyne, ktera nam dala fazolovou polevku a k ni salat, ktery ale neumyla, servirovala ho rovnou z pytliku! Ten salat jsem nejedla, nejsem imunizovana proti toxoplasmose, takze nejsem cvok - nebo prehanim? Tyhle salaty ale nejsou vzdycky umyte, navic to byla zelenina i s korinky, tak jsem radeji rekla, ze nemam chut. Nenapadne jsem pozdeji nadhodila tema toxoplasmosa a tchyne - ucitelka na prvnim stupni - mi udelala celou prednasku, co to je - ale ze by mohla umyt salat ji nenapadlo. Ale HLAVNE, jako desert nam dala ovocnou dren a az, kdyz jsem ji jedla, tak jsem se nenapadne zeptala jak tak vybornou ( :lol: ) dren dela, tak rekla, ze je domaci a ze v ni jsou syrova vejce, ale jenom bilek. Jako vazne. Priste ji budu zpovidat dopredu, nenapadlo me, ze musim hlidat, co jim, do tak velke miry i v rodine, zvlast, kdyz tchyne porad radi a dela prednasky, nikdy se na nic nepta…treba udelala scenu uz, kdyz jsme ji rekli, ze jsem tehotna, protoze se zeptala, kde chci rodit, a nasledne zacala silet, ze v tak male porodnici ne, ze ona mela u proodu problem s Rh a ze co jako budu delat, kdyz se mi to taky stane (jsem pozitivni…), ze prece nechci, aby moje dite muselo bejt v jiny nemocnici uplne v jinym meste? Tak jsem netusila, ze mi da pri prvni prilezitosti neumyty salat a zmrzlinu ze syrovych vajec. No, priste to budu vedet.Tak doufam, ze mi je blbe jenom z tech fazoli a z tchyne a ze to neni salmonela. Mate nekdo zkusenost? Staci salmonelu zlikvidovat zmrazenim a je i v bilku? Jak se to projevuje? Je to casty onemocneni? Jsem ve trinactym tydnu.

Hele a nepřeháníš to trošinku? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
11.12.12 12:08

No ja doufam, ze prehanim. S cim presne myslis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
11.12.12 12:12

No mně přijde, že úplně se vším :mrgreen: průjem jsem měla v těho několikrát a upřímně mně ani nikdy nenapadlo si tak strašně kontrolovat, co jím. Jím a piju všechno, i to, co se „podle netu NESMĚLO“ a bez problémů… Ale možná, že já sem naopak „nehrotič“, ale právě ani bych neřekla… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6792
11.12.12 12:22

Ja mela ze zacatku tehu prujem silenej! a sileny krece do bricha. taky mi prijde ze to hrotis, hlavne klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
11.12.12 12:26
@dani24687 píše:
No mně přijde, že úplně se vším :mrgreen: průjem jsem měla v těho několikrát a upřímně mně ani nikdy nenapadlo si tak strašně kontrolovat, co jím. Jím a piju všechno, i to, co se „podle netu NESMĚLO“ a bez problémů… Ale možná, že já sem naopak „nehrotič“, ale právě ani bych neřekla… :)

priklanim se k @dani24687 :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
11.12.12 12:30

OK, nemytou zeleninu a syrovy vejce sice asi jist nezacnu (jinak na doporuceni kaslu, ale tohle jsou dve veci, na ktery davam pozor…jak ja bych si jinak dala carbonaru nebo tiramisu…nemyta zelenina mi nechybi :lol: ), ale soudim, ze ty nevolnosti teda asi moc resim :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
11.12.12 17:27

No já bych řekla, že jsi typický příklad člověka, který nemá vybudovanou žádnou imunitu (ta se bohužel - bohudík těmito věcmi zvyšuje - neumytá ovoce a zelenina je úplně normální, těsta se syrovými vejci jsem v životě snědla nespočet). No ale co tím chci říct je to, že jestli máš nízkou imunitu, tak radši choď k doktorovi se vším, protože jsi schopná chytit úplně cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
1804
11.12.12 18:06
@RadkaCh píše:
No já bych řekla, že jsi typický příklad člověka, který nemá vybudovanou žádnou imunitu (ta se bohužel - bohudík těmito věcmi zvyšuje - neumytá ovoce a zelenina je úplně normální, těsta se syrovými vejci jsem v životě snědla nespočet). No ale co tím chci říct je to, že jestli máš nízkou imunitu, tak radši choď k doktorovi se vším, protože jsi schopná chytit úplně cokoliv.

Dekuju za nazor, ale vedle jak ta jedle. Moje imunita rozhodne neni problem, nejsem zadna kvetinka. Nebyla jsem nemocna roky, nikdy jsem nebyla moc hrrr na hygienu (spis jsem trochu cunik…), posledni tri roky jsem zila v rozvojovy zemi, kde jsem nakupovala veskery potraviny na trhu plnyho toulavejch kocek, obcas jsem dostala od trhovcu na ochutnani neco neumytyho, tak jsem to snedla…takze pochybuju, ze tvoje predstava ma neco spolecneho s realitou :mrgreen:. Naopak, ty, co jsou pozitivni na toxoplasmosu, jsou casto prave z velmi sterilniho prostredi, z mych znamych jsou vsichni negativni, vcetne tech, co zijou na venkove na farme atd. Jenze pravda taky je, ze znam holku, co zazila serokonverzi behem tehotenstvi, protoze imunita klesa. Takze mi neprijde moudry jist salat s korinkama, kdyz ho clovek pred tim neumyl. Stejne jako jist syrovy vejce.

Mimochodem, moje otazka se netykala moji imunity, ale toho, jestli mate nekdo zkusenosti se salmonelou, protoze mi bylo dneska fakt blbe, mela jsem krece v brise atd., ackoli nevolnostma v tehotenstvi netrpim, a snedla jsem „diky“ tchyni syrovej bilek. Ale uz to preslo, asi to byly ty fazole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2603
11.12.12 18:22

Skoro celé těhotenství jsem měla průjem…asi tak od 12.tt A to jsem se právě vrátila z nemocnice. Nejprve jsem si myslela, že jsem tam něco chytla, ale pak jsem zjistila, že nee. Porodem to zmizelo. Buď v klidu. Užívej si těhotenství ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
11.12.12 21:43

Ahojky, i ja mam obcas v tehotenstvi prujem, kdyz snim neco, na co nejsem zvykla…snad to nebude nic zavaznyho…a kdyz pises, ze uz to preslo, tak to asi byla jen reakce na fazole!
S tim hlidanim jidla s tebou naprosto souhlasim! Prijde mi nezodpovedny jist potraviny, ktere obsahuji bakterie, ktere mohou vazne ohrozit plod! Jsem podruhe tehotna a rekla bych, ze to az tak nehrotim, ale syrova vejce, syrove maso nebo plisnove syry bych nikdy v tehu nesnedla!!! uzivej si tehotenstvi!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama