Postcovidovy syndrom

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
43
30.12.21 17:38

Postcovidovy syndrom

Dobrý jsem, chci se zeptat zda má někdo podobnou zkušenost po prodělaném covidu.Pred pěti týdny jsem prodělala covid, od té doby mam potíže s tepem, jakmile jsem v klidu tak ho mám kolem 80 za minutu, jakmile se začnu pohybovat, tak je kolem 100 za minutu. Citim tepání na krku i rukách. Průběh covidu nebyl těžký, ale 14 dni jsem ležela, dva dny zvýšena teplota, mírný kašel. Byla jsem na EKG a rentgenu plic, Štítná žláza, vše ok. V případě podobné zkušenosti, děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38954
30.12.21 17:39
@bbludička píše:
Dobrý jsem, chci se zeptat zda má někdo podobnou zkušenost po prodělaném covidu.Pred pěti týdny jsem prodělala covid, od té doby mam potíže s tepem, jakmile jsem v klidu tak ho mám kolem 80 za minutu, jakmile se začnu pohybovat, tak je kolem 100 za minutu. Citim tepání na krku i rukách. Průběh covidu nebyl těžký, ale 14 dni jsem ležela, dva dny zvýšena teplota, mírný kašel. Byla jsem na EKG a rentgenu plic, Štítná žláza, vše ok. V případě podobné zkušenosti, děkuji za odpověď.

no já nevím, mám běžně kolem 80 v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
30.12.21 17:42

@vokishka jde o to že když ležím, cítím jak mi tepe celé tělo, nemusím držet prst nikde a dokážu zpočítat, kolik mám tepu za minutu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
30.12.21 17:48

@bbludička to já taky…podle mě se moc pozorujes a máš úzkost
pokud nejsi trénovaný profisportovec tak tep 80 v klidu a 100 při námaze je naprosto normální…já mám občas i 140 při nějaké větší námaze…

Příspěvek upraven 30.12.21 v 17:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
30.12.21 17:50
@Vladusxx píše:
@bbludička to já taky…podle mě se moc pozorujes a máš úzkost
Asi to tak bude, užívám Novopasid, ale asi potřebuji něco silnějšího, děkuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
30.12.21 17:58

Jsou to jakoby takové úzkosti, měla jsem to také - tepání a bušení srdce…Zkuste si sehnat dobrou postcovidovou ambulanci a přihlásit se. Docházím tam téměř rok a výsledky jsou. Problémy pomalu ustupují. Hlavně mi tam udělali pořádné celkové vyšetření po prodělaném covidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 18:09

Ano, to samé jsem zažila, doktorka mi dala prášky na srdce a antidepresiva :? Měla jsem z toho úzkosti

• Citovat
  • Nahlásit
411
30.12.21 19:15

Ja prodělala covid koncem listopadu, zamaval mi s tlakem i tepem. Doktorka mi musela navýšit léky na tlak a tep mam take mezi 80-100 (drive klidový okolo 60). Stále nemAm čich a trpím šílenou únavou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
30.12.21 21:19

@Vida2702 je zajímavé, že já mám tlak v pořádku, spíš ten tep, taky jsem covid Mela na konci listopadu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
31.12.21 00:11
@bbludička píše:
@vokishka jde o to že když ležím, cítím jak mi tepe celé tělo, nemusím držet prst nikde a dokážu zpočítat, kolik mám tepu za minutu.

Já cítím normálně tep všude po těle, i tep srdce. Vždycky vím, jak mi bije srdce a nikdy jsem nechápala, že si někdo může nevšimnout, že má arytmii. Až jsem jednou s překvapením zjistila, že ne všichni cítí, jak jim bije srdce. Přijde mi divný to necitit, připadala bych si, že nežiju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.1.22 02:39

@bbludička Ano, i já mám po covidu tyto problémy. Mám jich tedy víc a dohromady je to pěkná lapalie. Nicméně ty hlavní obtize: brneni dlani, nohou od kotniku dolu, obcas i jejich paleni, slyším tlukot srdce, bolesti hlavy, hrudníku, napětí v krční pateri, piskani v uších, nově také koprivka. Člověk litá jen po doktorech a ti sami moc netusi často a hází to na psychiku nebo na starší problémy od zad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat