Postupny odtok plodovky

9.5.17 19:26

Postupny odtok plodovky

Ahojky zeny mam dotaz. Jsem 39+2, rano na kontrole-por. cesty uzavrene, cipek 2cm… odpoledne jsem prisla z venku a sla na malou. Normalne jsem se vycurala. Pak jsem sla do kuchyne a stojim a najednou mokre teplaky… cca 15cm kolecko… cira a nezapachajici voda, dala jsem si vlozku ale ted uz celkem sucho. Na kontrole mi rekli ze mam minimum plodove vody, na spodni hranici ale ze to je v tomto tydnu normalni. Tak nevim jestli to mohla byt plodova voda nebo jsem se"nejak" pocurala :-/ momentalne mokrou vlozku se kterou bych mohla jet do porodky nemam. Bricho poboliva ale to spis nervy, zadne pravidelne kontrakce. Tak nevim. U prvniho mi praskla voda az v porodnici a navic byl prenaseny tak jsem trosku mimo. Dekuji za rady :think: :think: :* :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17414
9.5.17 19:39

Dle instrukci jsem mela jet do porodnice pri zacatku odtoku plodove vody, hned si me tam nechali, do 24 hod by se porod vyvolaval. Na tvem miste beru tasku a jedu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17414
9.5.17 19:41

A stav porodnich cest z rana vubec neni smerodatny, proto ke konci nekteri lekari jiz vubec nechteji delat utz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
9.5.17 19:41

Měla jsem to taky tak - minimum plodovky, doma 2× malinky odtok vody, v porodnici řekli, že se voda neprokázala, ale já vím, že to nic jiného než plodovka nebylo. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
9.5.17 19:42

@Sajulina Ahojda o vikendu jsem resila podobnou situaci. V podstate kdyby to byla plodovka je dulezite do dvou hodin odjet do porodnice. Dobre je mit vlozku oni tam pak maji neco co jim ukaze jestli na vlozce je plodova voda. Popripade udelaji vyter a zjisti co a jak. Lepsi je jet :-) Drzim palecky at vse dopadne dobre :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
9.5.17 19:57

Taky bych jela, já porodila při druhým mrňousovi necelý čtyři hodinky od chvíle, co mi praskla voda a kontrakce začali až po dvou hodinách :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
9.5.17 19:59

Radši bych jela. Taky jsem to tak měla. Ale byla jsem si jistá, že je to plodovka, byla zkažená :? Když jsem dojela do porodnice, měla jsem vložce dvě kapičky a sestřička byla značně skeptická :lol: Dítě ucpalo hlavičkou porodní cesty a plodovka pořádně vytekla až při závěrečném tlačení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 20:20

Kdyby odtekla tak by meli prijit kontralce, nebo ne? Mamka mi prave rika at neplasim, ze beztak me mala kopla a ja se pocurala ani o tom nevim :-/ a je mi prave divne ze kdyz jsem si dala vlozku tak na ni nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
9.5.17 20:35

Mně plodovka u obou dětí odtékala nárazově, po troškách. Při normálním pohybu nic, ale při vstávání z postele nebo ze židle to teklo. Jelikož byl pro mě vyhřezlý pupečník neskutečný strašák, vždycky jsem poslušně naklusala do porodnice. Lepší jet zpátky než litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
9.5.17 20:41

@Sajulina Kup si v lékárně pH papírky. Plodovka barví do zelenomodra, moč je žlutá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
9.5.17 20:47

Mě odtékala postupně asi týden, uvědomila jsem si to až zpětně. A v nemocnici se testem taky nepotvrdila a to byla vložka úplně mokrá, potvrdila to až doktorka při vyšetření. Takže já bych do porodnice jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
9.5.17 20:51

Ja jsem to tak take mela u jednoho porodu. Stalo se to rano, kolem desate jsem jela na kontrolu, voda se prokazala, ale jinak vse ok, poslali mě domu, potom jsem to same zaznamenala jeste odpoledne, v noci jsem porodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 20:53

Takto mi začal porod 38+3. Asistentka arogantní že to voda neni,…Hlava ucpala kanál a proto poté sucho. Do večera jsem porodila.Jela bych se ukázat pro klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
9.5.17 20:59

Určitě ti nemusí začít kontrakce, já takhle ležela v porodnici zhruba 26 hodin než mi začali vyvolávat porod. Voda mi praskla ve čtyři ráno 1.9. a dcera se narodila po poledni 2.9. Já bych jela do porodnice, měli by zjistit, jestli se už otevíráš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
9.5.17 21:05

Ahojky, mně odtékala voda taky postupně… V nemocnici mi nechali dva dny na rozjetí porodu (vody bylo pořád dost a mimino kontrolovali monitorem) a nakonec museli vyvolávat. Takže není pravda, že musí hned nastat kontrakce.
Dokonce je to dost časté, že se porod spustí až po několika hodinách (kamarádka po 24h samovolně). Radši bych jela, mě po 12 h začali prohánět žilou antibiotika kvůli infekci z porodních cest

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama