Postýlka - velikost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
majdulacek
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 07.01.19 07:49
Postýlka - velikost

Ahoj holky,

naskytla se nám možnost vzít od známého truhláře dětskou postýlku - potřebuje uvolnit místo na skladě, tak nás oslovil, že ví že se snažíme o miminko a zda nemáme zájem. Postýlky jsou krásné, z masivu a nechá nám ji opravdu za „symbolickou“ cenu.

A můj dotaz.. Nemáme ještě žádné děti a nabízí se nám možnost vzít velikost buď 120×60 nebo 140×70. Vlastnostmi jsou stejné, řeším čistě ten rozměr. Co je lepší?

Dívala jsem se na internet a mantinely apod. jde lépe koupit na rozměr 120×60.

Děkuji za vaše zkušenosti :)

Reakce:
Jogrr
Závislačka 4468 příspěvků 07.01.19 07:53

Za me rozhodne vetsi.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 7 inzerátů 07.01.19 08:00

Mame 120×60 a po zkusneosti bych koupila vetsi,takze urcite tu 140×70 ;) a mantinely Ti spoustu maminek usije na zakazku :kytka:

stavros
Kecalka 126 příspěvků 2 inzeráty 07.01.19 08:03

Tak já myslím, že bohatě stačí ta 120×60 měla jsem na dvě dcery. Jedna tam byla do 3 let a druhá se tam ještě ve 4,5 letech krásné vejde. Teď přenechám pro třeťátko.Ve 140 se to dítě stratí a navíc určitě budete mít monitor dechu a ten by pořád pipal až dítě vyroste. Já jsem měla ve 120 monitor dechu a holky cestovali a monitor je krásne snímal, měla jsem dvě desky vedle sebe Nany.

stinga
Závislačka 4902 příspěvků 3 inzeráty 07.01.19 08:03

já bych volila menší, dcera ve dvou letech z postýlky vylézala a vůbec v ní nechtěla spát, tak se postýlka ve 2 letech a 2 měsících zrušila a spí na velké posteli, větší postýlka by mi akorát tak víc zavazela, místo v ní ještě měla dostatečné v té menší

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1988 příspěvků 07.01.19 08:31

Syn 2,5 roku spi porad v postylce 120 × 60, vetsi jsem nechtela kvuli mistu a jako prtous by se mi tam ztratil. Vejde se tam na pohodu, akorat ma sundanou celou bocnici a pridelanou zabranu, aby si sam vylezl

ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 07.01.19 08:39

Tak co se vám domů vejde… Ale za mě - minimiminko je totál ztracené i v té 120×60 a i ve 2,5 letech v ní batole spalo v pohodě. Takže my si zcela v pohodě vystačili s menší do té doby, než mělo dítě dost rozumu a putovalo do velké postele. Na druhé dokonce na ten první rok kupuju 90×40 přístavnou.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3044 příspěvků 07.01.19 08:41

My máme 120*60 a čtrnáctiměsíční syn spí tak v 1/3. Většinou je někde stočený v rohu, takže nám by stačila ještě menší :lol: :lol: :lol: samozřejmě s nadsázkou :kytka:

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 07.01.19 08:56

@majdulacek Rozhodla bych se podle toho jak plánujete mít děti, pokud by jste chtěli jenom jedno, nebo s velkým časovým odstupem (víc než 3 roky) tak tu větší vydrží docela dlouho, pokud nejste extrémně vysocí, kamarádům spí jejich skoro pětiletá ve 140×70, ale on má 170 a ona 155cm. Pokud jste vysocí a chcete děti rychleji za sebou tak tu menší, jámám 170, manžel něco kolem 190 cm a syn se do 120× 60 nevešel ve dvou letech, pořád se o něco bouchal nebo si někde zašprajcnul nohu nebo ruku. A taky se to hodilo, protože po necelých 3 letech se narodila dcerka a to měl syn už dávno velkou postel a dcerka mu postýlku „neukradli“ pod zadkem.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20260 příspěvků 07.01.19 09:01

@majdulacek 140 postel by mohl mít můj syn ještě v šesti letech :mrgreen: , takže pokud chceš postýlku na dlouho (a měla by pak být přizpůsobená - odendavací bočnice, možnost dát rošt až dolů), tak bych šla do větší.
V jiném případě bych šla do klasiky - 120/60. Lépe se na to shání matrace, povlečení, mantinely, všechno.

Terkapali
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 1 inzerát 07.01.19 12:11

Za nás taky určitě tu menší, bohaté stačí, dcera spala tak na čtvrtině.

Káťa19
Echt Kelišová 8276 příspěvků 19 inzerátů 07.01.19 14:54

Dle mého stačí menší, ale záleží ,jak dlouho jí chcete používat, má možnost odendání jedné strany šprušlí? Pokud jo, vzala bych klidně i větší.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >