Potničky na obličeji u 3 týdenní holčičky

18.5.07 17:40

Potničky

Pěkný den všem maminkám,
psosím o radu, naší 3týdenní holčičce se udělali potničky na obličeji,nejdřív je měla jen na čele,ale rozlejzá se jí to do celého obličeje a je to fakt ošklivý a mě je tý naší kočičky strašně líto, máte s tim někdo zkušenost a jak jste to léčili?díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2245
18.5.07 17:43

ahoj!

já si myslím,že potničky vymizí samy u nás to teda tak je malý je mívá většinou na krčku pod vláskama a vždycky mu to zmizlo samo, asi teda s léčbou neporadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.07 17:51

No, jenže mi je máme opravdu po celým obličeji a vypadá to hrozně, takový bílý váčky,krupičky.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
18.5.07 18:03

Podla mna si z toho nemusis robit nic, to je asi normalne ze babatka okolo 1 mesiaca sa vraj hormonalne „cistia“ , aj moja dcerka sa tak vyhadzala v tom veku a po 2 tyzdnoch jej to zmizlo. Existuje aj tzv. Holtov krem, ten moze zlepsit stav. A druha vec ze neskor sa robia potnicky ked je babu moc teplo, treba skusit rukou ci sa nepoti na krku a zahlavi a podla toho vyzliect. (aj ja som bola najskor nestastna ze som nevedela kedy som ju naobliekala velmi a kedy malo, a potom som to „testovala“ takto vzadu na krku.)
Kati a Viki 26m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.07 18:09

No, podle me jsem to zavinila já, protože jsem jí jeden den moc nabalila a ted chudinka trpi, snad to brzy zmizí,jen mi vadí že každý den to má spíš horší a rozlejzá se to místo, aby to mizelo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
18.5.07 18:13

Ahoj, přesunula jsem diskusi do dětských nemocí.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
18.5.07 18:14

A jsou to opravdu potnicky? Nemohou to byt tzv. milia, male bile krupicky, predevsim na nose a na tvarich, ty jsou v prvnich tydnech dost obvykle, nepotrebuji zadne osetreni. Pokud si ses jista, ze jde o potnicky, tak ji zbytecne moc oblikas, ja jsem potnicky nijka neresila, ale doktorka rikala, ze se da namocit steticka do liho a setrit ten bily vridek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
18.5.07 18:23

To je pravda ze stacilo aby sa hodinu potila a uz sa jej spravili hrozne potnicky, ale ja si myslim ze tym prejdu vsetky babatka prave do toho 6 tyzdna a ten Holtov krem sa da kupit v lekarni bez receptu, nam to pomahalo, tak uz len vydrzat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.07 18:38

Jsou to potničky:-)byla jsem s ní u doktorky,ale doporučila mi ten líh,ale ten jí nemůžu dát kolem očí, tak jsem chtěla poradit něco ještě dalšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
18.5.07 20:41

Ahojky, nám loni při tom parném létě naskakovaly pořád. Mazala jsem to Holtovým krémem a pomohlo to spolehlivě. Nevím jak tvůj brouček, ale Aničku to dost svědilo a tohle ji to pěkně zklidnilo: Kamarádka to trochu podcenila a pěkně se jim to zhoršilo. Tak pozor na to!!! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.07 07:32

Díky za rady, ten krém půjde hned dnes koupit, mě přijde,že to je horší a horší,rozlejzá se to dál a dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.5.07 09:42

Ahoj, syn to mel v tomhle veku take, ale nebyly to potnicky, ale vlastne akne (jak uz bylo napsano vyse - miminka se hormonalne cisti). Nejdriv to mel v obliceji a pak to postupne slejzalo na krk, telo, nozicky a nakonec to zmizlo. Samo. Na radu pediatra jsme nemazali nicim.

• Nahlásit
  • Citovat
5351
19.5.07 09:55

Mirda to měl taky a přesně jak píše anonym přede mnou, dle lékařky si toho nevšímat, je to normální, mají to skoro všechna miminka a zmizí to samo, není to žádná nemoc, tak bych to ničím nemazala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.5.07 10:50

Reaguji na to oblikani, i kdyz to podle me taky potnicky nejsou (to byvaji spis ruzovy pupinky), jestli myslis, zes holcicku moc oblikla, bude to asi pravda. Pozor na to, zvykni si radsi oblikat ji tolik vrstev, jako sobe, zvlast, kdyz je ted venku teplo. Vzdycky ji muzes prikryt jeste treba slabou dekou, kdyz zajde slunce apod.. Moje svagrova to od mala u holcicky prehanela a ted, ve dvou letech, ji nechava ve vytopene mistnosti klidne ve svetru, mala je furt splavena a mrzuta a kdyz to svagrove nekdo rekne, sahne na malou a rekne, ze je studena. No je, ale ledovym potem! Moje starsi neter z druhe strany naopak lita klidne venku na hristi bosa, a i ja bych ji kolikrat prioblikla (uz od mala), ale objektivne musim rict, ze je daleko zdravejsi, nez ta navlikana. Rekla bych, ze kdyz uz si vybrat extrem, tak radsi trochu otuzovat, nez obracene. No a idealne stradni cestu, ze.

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.07 12:10

No, já jen měla strach,když je ještě tak malinká aby nebyla nemocná, jenže mi jsme jí vyhřáli si myslim v aitě, bylo vedro a my jsme jeli do nemocnice kvuli kyclim a pak kdyz jsme prijeli domu,ten den bylo hrozny vedro,tak byla cela spocena a to mela jen body a dupacky,muzu za to ja a ted me to trapi,ze kvuli me ji to svedi,potnicky to prej jsou a nebo ucpany pory,jak rikala doktorka,ma to uplne takovy mokvavy,no sned to brzo zmizi je z toho taky dost vztekla a ubrecena:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama