Potrat ve FN Bulovka

574
12.1.07 20:59

potrat ve FN Bulovka

Ahoj holky,

najde se zde některá která zde podstoupila potrat ve 14 týdnu?

Zajímá mě jak to probíhá a za jak dlouho mě pustí domů.

Potrat podstupuju z vážných zdravotních důvodů u miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4609
13.1.07 11:34

já jsem podstoupila totéž ale ve 22 tt takže jsem normálně rodila s epidurálem, jak to probíhá u 14tt bohužel nevím ale zaskoč k holkám do diskuze život po potratu a tam jsou všechny s podobným osudem určitě se dobrá dušička která ti to vysvětlí najde. Jana Držím palečky at vše dobře dopadne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
13.1.07 11:53

Verunko,
je mi to moc líto.
Do 16 tt je to kyretáž, t.j. uspí tě, udělají, co je potřeba a za 15 min je po všem. Pokud je vše vpořádku 2. den bys měla jít domů. Pak je ještě pár dní ovšem potřebný klid na zotavení.
aaliana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kolbiy
24.2.13 13:58

Ahoj, ja bohuzel take musim toto absolvovat. Chtela jsem se zeptat, kdyz tedy jdu na jednodenni zakrok, jak vypadaji ty pokoj(e), kde se na zakrok ceka? Mam zkusenosti na Vinohradech, tam nas cekalo na pokoji 6, tak jestli je to na Bulovce podobne? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Kla
2531
24.2.13 14:28

Byla jsme na pokoji 3, ale posteli tam bylo vic. Je dost neprijemne,,kdyz jsi na pokoji s zenou, ktera sla'na potrat dobrovolne, to chce hodne velikou davku nadhledu. Ale dr i sestra ke'mne byli naprosto korektni a nechaly me zit. Dostanes oblbovaci injekci a pak postupne vezou na sal. Ja bohuzel mela tu smulu, ze me tam odvezli, pripravili a anesteziolog zjisitl,'ze mi neudelali interni vysetreni, protoze jsem astmatik, takze me zase odvezli nazpatek, cekala jsem 2 hodiny na internistu a pak me odvezli znovu. Musim roct, zr super zazitek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
24.2.13 14:43

Držím palce, ať tě do budoucna čekají příjemnější věci:-))

Příspěvek upraven 15.03.13 v 18:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kolbiy
24.2.13 15:21

Diky za odpovedi. Ja myslela, ze bych mohla jit jeste ten den domu, jako tenkrat. Tak nejak vim jak to probiha, akorat mezitim doktorka musela jeste odbihat k nejakemu rizikovemu porodu, takze jsem tenkrat byla prijata v 7 rano a zakrok probehl kratce po 13 hod.
Bohuzel mam potvzenou vyvojovou vadu :(

• Nahlásit
  • Citovat
243
24.2.13 16:01

Ahoj:-((
drž se, ale tenkrát tam se mnou ležela jedna holčina, která to nějak blbě snášela a uprosila lékaře, a ten jí pustil domu večer, ale pouze s doprovodem autem, bydlela poblíž a na zákroku byla brzy ráno… možná by se dalo s někým domluvit.
pro příští těhotenství držím palce, ať je vše v pořádku:-)) i já byla nedobrovolně, ale ležela jsme s holkou co šla, že chtěla a nebylo to nic moc.pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kolbiy
25.2.13 20:23

Diky za podporu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
901
26.2.13 10:25

@Verunka ja potratila ve 13+5
uspalime a normalne mi udelali klasicky potrat, sslajsem tam v 9 ranko na sal jsem sla v 1Oh a ve dve uz si me manzel odvadel domu, byla jsem v UPDM v podoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaarolína
1.3.13 13:15

Ahoj holky, opravdu lze klasický potrat/kyretáž provést až do 16.týdne? Měla jsem za to, že do 13max. Jsem ve 14.týdnu a diagnostikovali mi vážnou vývojovou vadu, ještě čekáme na potvrzení. Ale pravděpodobnost jiného výsledku je mizerná. Už jsem UPT prožila jednou, ve 20.týdnu - klasické vyvolání porodu/potratu a nedokážu si představit, že bych to měla zažít znovu…

• Nahlásit
  • Citovat
1816
15.3.13 14:24

Bulovka je na potrat nejlepší

Ahoj holky, už jsem tu do několika diskusí psala. Pro komplex. srdeční vadu jsem musela podstoupit ve 22 tt 8.2.2013 potrat na Bulovce.
Nepříjemné bylo čekání dole na ambulanci, než vás přijmou a vyřídí vstupní vyšetření a administrativu. Měli volný jen nadstandard, tam jsem šla hned odpoledne, manžel byl se mnou. Na noc odjel a mne připravili na výkon. Píchnou vám nějaké ty léky, co se týče ředění krve, změří tlak, teplotu, vemou krev a tak. Ráno ve 4.00 jsem si zavedla první tabletky do pochvy, tak to šlo každé 3 hodiny. V 10 přišel primář Borek a vše mi vysvětli, mám můj obdiv. Lidský přístup a pochopení. Vzápětí začaly bolesti, myslela jsem, že to nepřežiji. Ještě mi něco píchli a v poledne už jsem měla zavedený epidural. Prospala jsem se, bolesti ustoupily a bylo mi i v tak mizerné chvíli trošku líp. Kolem 15.00 začali otřesné bolesti znova(tentokrát kontrakce, ale téměř v kuse), to už tam byl manžel se mnou a píchli mi epidural znova, v zápětí, asi kolem 15.30 jsem porodila. Nebo spíš potratila do lůžka. Tak tam tomu i říkají. Miminko bylo bez známek života a pod dekou, zazvonila jsem na sestry, které se o vše postarají. Pak mi v narkóze vyčistili dělohu a druhý den mě pustili domů.

Chi zdůraznit dvě věci, 1)Bulovka je na tyto potraty speciálním pracovištěm, podávají Vám lék, který není v ČR schválený Úřadem léčiv, ale ostatní země v Evropě jej běžně používají, proto ho můžou používat i u nás. Je to šetrnější a lepší způsob, než se prý dělá v jiných pracovištích s jinými léky. Prý sem jezdí z široka daleka. Personál je na to též nejlepší a mají s tím moc zkušeností. Mě samotnou tam poslala lékařka z úplně jiné nemocnice. 2)Není to lehké a proto můžu doporučit nadstandard, protože budete rodit mrtvé dítě, je lepší tuto bolestnou chvíli zažít v klidu bez cizích osob, protože na pooperačním jsou různé ženy po různých zákrocích. Někoho to možná rozptýlí, já byla vděčná za to, že jsem tam jen já a manžel.
Snad tyto info někomu pomohou, pokud chcete něco vědět podrobněji, klidně pište.
Všem přeji hodně štěstí v dalším těhu a hlavně zdravá miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.3.13 16:55

bulovka

Ahoj,
nechtěla jsem to sem psát, ale te´d po vychvalování Bulovky musím…
dvakrát jsem bohužel, musela podstoupit potrat pro zamlklé těhotenství, jednou jsem musela opakovaně na revizi…nemluvim o tom, že mě strčili na porodnici, kde všude byli samá miminka a všichni se radovali… to mé psychice moc nepomohlo. Po druhém potratu dr. chtěla aby byla provedena pitva, aby se zjistilo, proč i druhé těhotenství nedopadlo… k výsledkům mi nikdo nic neřekl, až po naléhaní na dr. mi bylo sděleno, že to zapomněli odeslat… byť v kartě bylo několik vykčníků…par dní poté se raději ztratila celá má karta…
a poslední perlička..ležím na sále a anesteziolog se mi ptal na jméno, odpověděla jsem a on vybafl, ježiši oni vás prohodily… nechci ani domýšlet s čím měla jít paní se kterou jsem byla skoro zaměněna.. tak to jsou mé zkušenosti s bulovkou:-((

• Nahlásit
  • Citovat
1816
15.3.13 19:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
nechtěla jsem to sem psát, ale te´d po vychvalování Bulovky musím…
dvakrát jsem bohužel, musela podstoupit potrat pro zamlklé těhotenství, jednou jsem musela opakovaně na revizi…nemluvim o tom, že mě strčili na porodnici, kde všude byli samá miminka a všichni se radovali… to mé psychice moc nepomohlo. Po druhém potratu dr. chtěla aby byla provedena pitva, aby se zjistilo, proč i druhé těhotenství nedopadlo… k výsledkům mi nikdo nic neřekl, až po naléhaní na dr. mi bylo sděleno, že to zapomněli odeslat… byť v kartě bylo několik vykčníků…par dní poté se raději ztratila celá má karta…
a poslední perlička..ležím na sále a anesteziolog se mi ptal na jméno, odpověděla jsem a on vybafl, ježiši oni vás prohodily… nechci ani domýšlet s čím měla jít paní se kterou jsem byla skoro zaměněna.. tak to jsou mé zkušenosti s bulovkou:-((

To je opravdu špatná zkušenost, fuj! No asi je to o lidech, tak já třeba na razila na dobré sestry a tak, a ty jsi měla zase ty horší, kdo ví. Hlavně, že tě opravdu nezaměnili s tou paní! Víš, chtěla jsem jít rodit do Krče a to bys nevěřila kolik různých názorů, 50 že je vše ok a dalších 50, že to je katastrofa! Co se týče toho potratu, byla mi opravdu doporučena ta Bulovka. Jediný, co mě tam vadilo bylo, že se počítá s tím, že se tam tak krade a ani na záchod nemůžeš jít tak, že by sis nechala mobil na pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
20.3.13 14:10

Ahoj, nevim jestli ti muj prispevek bude k necemu, ale napisu svou zkusenost s bulovkou. V nedeli me prijali s krvacenim ( v 8tt), nedopadlo to a vcera ve 2 mi delali revizi a v 5 uz sem odjizdela s pritelem v aute. Na pokiji sem byla s pani v 32 tt, tkz na psychiku nic moc, ale dalo se to zvladnout. Co se tyka personalu tak napul, nektery sestry nic moc a jiny naprosto ok. Doktori vesmes dobry. Kdyz sem se dozvedela ze uz mu nebije srdicko a ze budu muset na revizi, vsichni byli moc mili a chapavi. A to sem na bulovku nechtela protoze sem slysela samy strasny historky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama