Potřebuje spánek?

18
11.3.21 17:52

Potřebuje spánek?

Ahoj maminy, když už nic, tak mě třeba některá alespoň uklidníte, že to máte doma stejně. 9týdenní syn, dva dny přes den spí krásně (naspí 3-4h ve dvou spáncích + přes noc 9h) a pak nastane zkrat, z ničeho nic a přes den spí max 1h. Nebrečí, není protivnej a nepozoruju na něm, že by byl nějak unaven. U prsa usne, ale během kojení se za pět minut sám probudí a oči dokořán - což jsem kojení doposud používala jako spolehlivé uspávadlo. Kočárek, zavinovačka, dudlík, šum, nošení jsme zkoušeli ale bez účinku. Je možné, že by prostě spánek někdy nepotřeboval? máte to taky tak některá? Začínám si vyčítat, že neumím uspat své dítě.
Jak poznáte na svých mimčech, že je ta pravá doba k uložení? Říkala jsem si, jestli není moc přetažený nebo neukládám moc brzo ale i když zkouším po 1h, po 2 nebo 3h je to úplně bez rozdílu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10522
11.3.21 18:39

Je to jednoduche, spat potrebuje ve chvili, kdy ti u kojeni/v kocaru/v aute usne. Jenom u vice drazdivych deti to muze byt problem, abyvubec spaly.
Jestli je syn v pohode, neuspavala bych na silu, usetris si tim spoustu casu a nervu. Proste az bude zralej, tak usne.

Mimochodem spanek 4 hodiny v kuse je dost vyjimecny, spis deti spi kratsi dobu mezi kojenim. Taky se s vekem potreba spanku snizuje a prcek dyl kouka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
11.3.21 18:55

@Lucie_Sx
4h naspi ve více spankach, v jednom samozřejmě ne. No, presne.. ušetřím si čas, ale hlavně nervy. A to zralej, to může být i 5h nespaní a stejně by zabral na 20min třeba, což je šílené u tak malého mimina 8o no budu doufat že se to zlepší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
11.3.21 18:58

První syn mi přes den naspal max dvě hodiny, od narození. A kdyz nespal, tak řval, co bych dala za to, kdyby koukal. V noci pak teda spal krásně. Teď druhý spí možná o hodinu přes den víc, ale to se musím hooodne snažit a jinak taky řve. Ale ten pro změnu nespí krásné ani v noci :zed: některé děti prostě spánek tolik nepotřebují. A bude hůř. Starší mi od roka a půl nespal ani po obědě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
12.3.21 08:01

Jak psaly holky, s každým týdnem se potřeba spánku snižuje. Moje malá taky třeba 2-3 dny spí dopoledne, odpoledne i v noci a pak jeden den vydrží celý vzhůru nebo s 10 min šlofíky u prsa. Na to uspání přes den někdy pomůže zavinovačka, zatáhnout žaluzie a otevřít okno…ale někdy má prostě nastřádanou energii a nespí ani 💩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
13.3.21 21:10

Kniha s typy na lepší spánek

Ahoj, chtěla bych se podělit o tuto knihu, bude spíše zajímat ženy, které umí anglicky, protože kniha je v tomto jazyce napsána. Nicméně plno známých mi ji doporučilo a po přečtení jsem koukala jak chytří ty američani jsou. Pokud neumíte anglicky, ale máte nějakou kamarádku, která umí a její dítě má problémy se spánkem určitě ji můžete odkaz na ni přeposlat.

https://bit.ly/3cIc2tt

Doufám, že budete s knihou taky spokojeni jako plno jiných žen. Protože kniha je jedna z nejoblíbenějších ve světe, tak to samo mluví o kvalitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
26.3.21 11:38

@bestbook Nechcete napsat aspon nejake tipy z te knizky, at vime jakym směrem jde?

Ze je oblibena jeste o kvalite nesvědčí. Sveho casu obsahovala nejčtenější rodicovska kniha perly jako spat s detmi je nehygienicke, protoze rodice se poti, miminko musi mit svuj pokojik, nechte vyrvat, hlavne nehladit a nemazlit se, tim se deti rozmazluji, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat