Potřebuji protáhnout nemocenskou

Anonymní
4.9.21 21:30

Potřebuji protáhnout nemocenskou

Dobrý den. Již 7 let chodím k psychiatričce. Mám OCD. Teď jsem na neschopence. Neschopenka je vedena právě u psychiatričky. Měla jsem v červenci psychicky sešup dolů. Teď je mi lépe. Ale…maminka, která mi hlídá děti, když pracuju, je po operaci a nemůže ted fungovat. Teď mám dilema. Říct psychiatričce, že je mi lépe nebo říct, že to není zatím lepší a necítím se na návrat do práce :oops: A říct to právě kvůli té mamce? jenže další věc. V říjnu mi skončí podpůrčí doba nemocenské. Co teď? to by mi musela psychiatrička vypsat nějaký papír pro OSSZ? poraďte, díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.9.21 21:42

Nemocenská se dá třikrát na tři měsíce za sebou protáhnout, myslím že ošetřující lékař podá zprávu na OSSZ a ta bude posuzovat zda vám nemocenskou prodlouží či ne, tak nějak to myslím funguje

• Citovat
  • Nahlásit
18479
4.9.21 21:56

Pokud končí podpurci doba a budeš stále na pn, tak půjdeš pred posudkovou komisi na ossz. Tam bude jejich lekar, ten na základě zpráv tvého lékaře a tvé přítomnosti posoudí zda je šance na zlepšení stavu a poté ti může pn prodloužit na 3mesice, nebo ne a pn ukončí.
A to si celou tu dobu, ten rok, doma na stejné diagnóze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
4.9.21 22:01

Určitě bych doktorce nelhala o tom, jak se cítím. Je to její jediné diagnostické vodítko, podle kterého nastavuje tvou léčbu. Předpokládám, že bereš nějaká psychofarmaka? Když budeš lhát, že ti nezabrala, může ti měnit dávkování nebo vyměnit i samotné léky a převést tě třeba na nějaké jiné, po kterých ti bude zase hůř. Například.
Raději bych si zaplatila hlídání, než abych si mařila úspěšnou léčbu OCD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
4.9.21 22:09

Určitě bych nelhala, pro psychiatra je to jak se cítíš takové „vodítko“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11109
4.9.21 22:30
@Anonymní píše:
Dobrý den. Již 7 let chodím k psychiatričce. Mám OCD. Teď jsem na neschopence. Neschopenka je vedena právě u psychiatričky. Měla jsem v červenci psychicky sešup dolů. Teď je mi lépe. Ale…maminka, která mi hlídá děti, když pracuju, je po operaci a nemůže ted fungovat. Teď mám dilema. Říct psychiatričce, že je mi lépe nebo říct, že to není zatím lepší a necítím se na návrat do práce :oops: A říct to právě kvůli té mamce? jenže další věc. V říjnu mi skončí podpůrčí doba nemocenské. Co teď? to by mi musela psychiatrička vypsat nějaký papír pro OSSZ? poraďte, díky

a kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
4.9.21 22:47

Pokud bude psychiatrička ochotna ti nechat nemocenskou, cca měsíc před koncem podpůrčí doby si musíš na OSSZ podat žádost o prodloužení. Většinou pak jde formulář praktikovi, který ho s tebou vypíše a hlavně přiloží zprávu psychiatra. Pak rozhodne posudkový lékař OSSZ o případném prodloužení. V našem okrese prodlužují málo, na krátkou dobu a jen velmi vzácně opakovaně. Někdy dají třeba ID I.st. a nemocenskou nařídí ukončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8592
5.9.21 01:21
@Anonymní píše:
Dobrý den. Již 7 let chodím k psychiatričce. Mám OCD. Teď jsem na neschopence. Neschopenka je vedena právě u psychiatričky. Měla jsem v červenci psychicky sešup dolů. Teď je mi lépe. Ale…maminka, která mi hlídá děti, když pracuju, je po operaci a nemůže ted fungovat. Teď mám dilema. Říct psychiatričce, že je mi lépe nebo říct, že to není zatím lepší a necítím se na návrat do práce :oops: A říct to právě kvůli té mamce? jenže další věc. V říjnu mi skončí podpůrčí doba nemocenské. Co teď? to by mi musela psychiatrička vypsat nějaký papír pro OSSZ? poraďte, díky

V červenci si měla potíže, máš neschopenku - ale končí podpůrčí doba. Ty máš invalidní důchod, že je zkrácená doba pro neschopenku? Nebo marodíš už téměř rok?
Ty nemáš děti ve škole a školce? Jsou malé?
A jak dlouho nebude moci maminka pomáhat s hlídáním děti?.
Domluv si jiné hlídání na děti, když budeš v práci. Neschopenku bych kvůli tomu neprodlužovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat