Použité botičky

138
13.2.21 23:05

Použité botičky

Bude tu dost diskuze ohledně botiček, ale chtěla bych se zeptat a i radu na správné botičky.. Máme roční holčičku, která už chodí sama bez pomoci. Na doma ji dávám bačkůrky, na boso nechodí, aby nám nenastydla.. Ale teď budeme řešit botky na ven, přítel má schované botky po dceři, když jsem teď na ně koukala, tak mají seslapane paticky, když jsem mu řekla, že tyhle boty nejsou už vhodné pro dítě, co začíná chodit, tak mi na to řekl, že byly drahé a že to k ničemu nevadí, že se vymění stélka boty.. Ale mě to přijde nesmysl, když jsou seslapane podrážky (paty) tak je přeci nebudu dávat holce, co začíná chodit.. Chtěla bych slyšet Vas názor, jestli je to opravdu normální a dát jí je můžu, nebo prostě koupit nové.. Já bych ji koupila nové, ale jak jsem psala, přítel by ji dal boty, co jsou cca 10let staré a ještě osoupane paticky.. Děkuji za Vaše názory.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
509
13.2.21 23:16

Já teda neuznávám bačkory na doma, děcko by mělo chodit boso ať trénuje klenbu. Nanejvýš capáčky. Každopádně určitě není rozumné dávat seslapané boty! Kup nové. A zkus barefoot.

• Nahlásit
1807
13.2.21 23:20

No určitě bych dovolila dát ročnímu dítěti, co se učí chodit, 10 let staré a sešlapané boty 8o :cert:
Na to se tu vážně musíte ptát? ;) :think:
Příteli se nechce utrácet, tak má holt svoji pravdu no, ale to ještě neznamená, že mu to sežereš i s navijákem 8) :P

• Nahlásit
1153
13.2.21 23:24

Sešlapané boty bych rozhodně nedávala. Kupte nové.

• Nahlásit
3174
13.2.21 23:25

Barefoot boty z druhé ruky nevadí (mají rovnou a tenkou stélku, nevyšlape se tam tvar nohy prvního dítěte), ale sešlapané a deset let staré bych nebrala ani BF. Bačkůrky na doma ne, jen protiskluzky nebo když už, tak správně sedící capáčky. A jestli nemáte na boty, nedělejte si děti :nevim:

• Nahlásit
1312
13.2.21 23:28

Určitě bych pořídila nové, ať nepřevezme špatný nášlap.

• Nahlásit
53588
13.2.21 23:31

Jedna věc je sešlapanost, druhá věc je, že každé dítě má jiný tvar nohy a správná velikost na délku není rozhodně jediné kritérium, které musí sednou. Deset let staré botičky bych ponechala v památeční krabičce (proč jinak by byly skladovány) a bez debat šla koupit nové :nevim: Stejně jako bych zvážila bačkory na doma pro začínajícího chodce, prostě teplejší ponožky.

• Nahlásit
138
13.2.21 23:54

@JOHNDENVER máme peníze.

• Nahlásit
3369
13.2.21 23:59

To je myšleno vážně? Dítě vezmi normálně do obuvi, aby mu zjistili správnou velikost boty (musí tam být nadmerek) a poradí i s výběrem. My vyzkoušíme v obuvi deset bot a z nich dítěti perfektně sedí třeba jen dvě.

• Nahlásit
AH
192
14.2.21 00:03

Zkus vyndat stélku bot (tedy tu tenkou pomalu hadrovou část boty) a ukaž příteli, že boty jsou stále sešlapané i když se ta stélka vymění. Vyměněná stélka fakt ničemu nepomůže.
Já osobně nějaký odpůrce děděných bot nejsem, ale musí být nesešlapané a u prvních bych si dala obzvlášť pozor :nevim:

• Nahlásit
138
14.2.21 00:06

O backorach yi mylsim to samé co vy, jen mě překvapila MUDr, že nemusíme dávat už capáčky, ale klidně bačkůrky.. Přišlo mi to dost divné, když jsem četla, jak by mělo dítě co nejvíce chodit na boso.. Chodí už měsíc a půl a když jsem doma řekla, že koupíme botičky tak hned ze máme atd.. Pohádali jsme se a když jsem mu řekla, že jsou boty důležité, že nenechám malé zničit nohy od zeslapanch bot a ještě takhle staré, tak mi řekl, že jsou nové a k ničemu to nevadí.. Mám nadále svůj názor, že ji použité boty dávat nebudu, koupím ji a budu.. Hold má chlap smůlu. Taky mi přišlo divný, že má stále hromadu věci po holce.. Chápu, stalo to dost peněz, ale deset let je deset let.. Jen jsem z toho byla holky rozhozena a tak jsem chtěla.. Asi slyšet vás názor.. Jestli ne tohle normální nebo není, ptz já si myslím, že není.. Jinak, jak tu někdo psal ohledně peněz, peníze máme, jen chlap chce dávat použité věci po své dceři a já ne.. Teda Hlavně ne boty..

• Nahlásit
138
14.2.21 00:08

@JOHNDENVER říkala jsem mu to samé.. Ale on to prostě nechápe.. Kor u dětí, co se učí chodit potřebuje funkční botky, co jí budou sedět, ne tyhle..

• Nahlásit
21323
14.2.21 00:45

Ne pritel neni normalni, pokud mu je zatezko koupit rocnimu diteti, co se uci chodit, nove boty, tak uz se nemel dal rozmnozovat…
Skolni aktovku pak taky prinese po prvni dceri?

• Nahlásit
6395
14.2.21 01:29

Na botech pro dite se rozhodne nevyplati setrit.
10 let stare sesmajdane krusky bych fakt decku nedala a muze si tatinek myslet, co chce.

• Nahlásit
21323
14.2.21 01:46
@LuciiLucie píše:
O backorach yi mylsim to samé co vy, jen mě překvapila MUDr, že nemusíme dávat už capáčky, ale klidně bačkůrky.. Přišlo mi to dost divné, když jsem četla, jak by mělo dítě co nejvíce chodit na boso.. Chodí už měsíc a půl a když jsem doma řekla, že koupíme botičky tak hned ze máme atd.. Pohádali jsme se a když jsem mu řekla, že jsou boty důležité, že nenechám malé zničit nohy od zeslapanch bot a ještě takhle staré, tak mi řekl, že jsou nové a k ničemu to nevadí.. Mám nadále svůj názor, že ji použité boty dávat nebudu, koupím ji a budu.. Hold má chlap smůlu. Taky mi přišlo divný, že má stále hromadu věci po holce.. Chápu, stalo to dost peněz, ale deset let je deset let.. Jen jsem z toho byla holky rozhozena a tak jsem chtěla.. Asi slyšet vás názor.. Jestli ne tohle normální nebo není, ptz já si myslím, že není.. Jinak, jak tu někdo psal ohledně peněz, peníze máme, jen chlap chce dávat použité věci po své dceři a já ne.. Teda Hlavně ne boty..

Pokud ma deset let stare hadry, tak bych v nich dite vyfotila pro srovnani se segrou, dite nechala pobryndat nebo v tom neco patlat a hadry pak vyhodila…boty bych nedala v zadnem pripade…nektere veci po deseti letech jsou k nicemu - boty, autosedacka apod. Nektere se daji jeste pouzit. Ale pokud je davat nechces, tak nemusis - tvoje volba.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat