Reklama

Používáte Nutriton proti ublinkávání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 26.09.09 13:34
Používáte Nutriton proti ublinkávání?

Holky, máte některá zkušenost s Nutritonem proti ublinkávání? Náš malý má 3 týdny první zuby a kvůli tomu si nacpe do pusy všechno a čím hlouběji, tím lépe a pak ublinkne. Ublinkává i v klidu, třeba i hodinu po jídle (před zubama neblinkal).

Chtěla bych vyzkoušet Nutriton, ale nevím, jestli to zabírá. Poraďte.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 26.09.09 13:43

No tak na váš problém teda nevím? Není to spíš tím, že si to chrastítko strčí moc daleko do pusy a ono se mu navalí?
Mi používali Nutriton od 4 neděl a malinko to ten žaludek zahustilo, ale Tom měl reflux. Ublinkával pořád, ale už tolik neblil.
To jsem ti moc nepomohla co?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 26.09.09 14:29

Pokud jenom ublinkava, tak bych se na to vyprdla. hlavne jestli kojis, je s tim opruz. Do flasky by se to pridavalo asi dobre.

Kostej desne blil, sice ne casto, ale vyblil kvanta, pres pulku kojeni, tak jsem to davala a ucinkovalo to. davala jsem to jen jednou dvakrat denne, kolem poledne, to blil nejvic.
davala jsem ctvrtku davky do asi 10 ml MM, strikackou po prstu.
odbourala jsem to, protoze jsem ruzne cetla, ze to detem delalo zacpu - coz si u kolikoveho chlapecka moc dovolit nemuzeme.

ted uz velka kvanta neblije, ma takove blinkace pri krkani po kojeni a pres den potom ublinkava natravene mlivko kdyz si hraje a brouka - klidte tesne pred dalsim kojenim -ale to jsou trosky. nechci se s tim patlat a nechci ho zalepit.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 26.09.09 15:14

No částečně ublinkává asi z těch hluboko zaražených chrastítek v puse, ale taky při krkání a možná to nemá souvislost s těmi zuby, ale začalo to právě od té doby.
A taky je děsně aktivní, pořád se přetáčí na břicho a pak řve, protože se mu to nelíbí. A když ho otočíme, tak se okamžitě přetočí znovu.
Ve čtvrtek jdem na vážení, tak uvidím kolik přibere. Jestli to bude dobré, tak to doktorce ani neřeknu, ale minule se tvářila, že 130 g je dost málo. Ale to zas byly vedra. A doteď malý přibíral v průměru tak 500 g za 14 dní.
No uvidíme.
A dáváme UM, tak to bych mohla přidávat Nutriton rovnou do mlíka ne?

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 26.09.09 16:17

jojo, to se může, 2 odměrky do flašky. to budeš mít pohodlné a nic se tím nezkazí… leda si hlídej tu zácpu.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 26.09.09 16:44

svatko nevím jakým UM krmíš ale Nutrilon AR je proti ublinkávání. I když u vás bych to neřešila přijde mi že to je jen chvilkové a asi i tím jak se mrská. Mě poradila dr. ať přidám třeba jen pár lžic toho speciálního mlíka. Malá blindí od malinka, teď trošku víc ale taky mi říkala že to může být i tím jak se víc mrská a nebo že se přepíjí. No a výsledek byl ten že malá strašně špatně kadí a má to i hustčí a na blinkání mi přišlo že to až tak velký vliv nemělo. Navíc přibírá dobře takže jsem ho zase vy:,–(ila. Protože mi přijde lepší blinkat než nekadit. Teď zkouším Hami jestli to nebude tím Nutrilonem.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 26.09.09 16:50

Ten AR jsem koupila a dávám (je to lepší, občas mu ujede jen taková hustší slina), ale měla bych krmit HA. Já jsem alergik, takže nám dr. doporučila HA. Ale teď to teda trochu šidím, aby se vůbec najedl.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 27.09.09 10:53

Sestra dávala malému tohlé mlíko proti ublinkávání a malému se objevil ekzém, jakmile přešla na normální hami mlíko, tak ekzém zmizel.
Proti blinkání to ale trošku zabralo.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 11.05.11 21:46

Začala jsem dávat Nutriton, jelikož mladej začal hrozně blindit. blinkání se zlepšilo, ale dneska se nemohl vykakat (kadí pravidelně, každý den ve stejnou dobu), svíjel se, tlačil to a nešlo mu to.

neznáte někdo něco jiného proti blindění? co by nedělalo tyhle vyprazdňovací problémy..
:kytka:

Mrkvetka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.11 08:42

My máme s Nutritonem špatnou zkušenost, prcek je plně kojenej, ublinkával od narození z přejídání. Na doporučení doktorky jsem Nutriton HA pořídila, stál 200,– a použili jsme ho všeho všudy dvakrát po odměrce. Po něm zvracel hustější pucky, efekt nula, přidaly se prdy :evil:

8petule8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.11 09:05

Já si myslím že i ve vašem případě by měl nutriton zabrat, protože on to přeci v žaludku zahustí, takže se pak obsah dostává ven hůř, ať už je vyvolávající příčina jakákoliv :think:

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 08.03.13 18:05

Ahoj! Můžu se zeptat na použití? Byl nám Nutriton doporučen na neustále blindění, jen teď nevím kam s ním a jak často. Malou kojím a pak dokrmuju, buď dopoledne ostříkaným mlíkem z noci nebo odpo a navečer Bebou HA. Tak teď nevím, asi nejlépe když budu zahušťovat ten dokrm, ne? A je to jedno jestli to sypu do mateřského nebo umělého mléka? Nějak jsem ten návod nepochopila. :think:

Gonyosoma
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 08.03.13 18:31

Ja to davam do prevarene kojenecke vody a male pak po lzickach, jednu odmerku do 25 ml. Staci tak tri.

peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 08.03.13 18:51

Je jedno do čeho to dáš, v bříšku se to stejně smíchá a zahustí to veškerý obsah, do dokrmu se ti to bude jednodušeji dělat. Nicméně, pokud to není nezbytně nutné, tak Nutriton nedoporučuju, spousta dětí má kvůli němu bolesti bříška a často to ani nepomůže. Některý miminka blinkají hodně, ale pokud stále přibírají, snažila bych se to přečkat. Problém je pouze když kvůli tomu přestanou přibírat a pak bych spíš dokrmovala Nutrilonem AR proti blinkání když už stejně dokrmuješ.

Tersuita
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 10.03.13 13:58

Ahoj, já zatím plně kojím, malé jsou 3 měsíce a problémy s blinčením máme děsné. Malá přibírá, to je v pohodě, ale po kojení hodila klidně 6 šavlí a to by ještě šlo, ale když mi pak usnula a chtěla jsem ji dát do postýlky (vyvýšená poloha je samozřejmostí), tak tam se to v ní často znova vzpříčilo a zastavilo se to někde mezi žaludkem a pusinkou a drážidilo ji to, takže kuckala, chroptěla, někdy to ještě vyblila, někdy jen plakala, jak ji to tam pálilo…pak usnula vyčerpáním a když se vzbudila, tak zase hned blinkala…bála jsem se ji i dávat na hrací deku, protože tam je vleže…teď zkouším ten Nutriton 3 dny a zlepšení výrazné. Hned po kojení většinou tak jednu šavli hodí, ale pak později, když už se to asi v tom žaludku zahustí, tak je to dobrý a spinká v pohodě. Akorát je to hroznej vopruz to připravovat a hlavně to do ní na té lžičce vpravovat. Když jí dám třeba 2 lžičky před kojením, tak to nestačí, musím ji odtrhávat i během kojení…jak třeba po poslední dávce Nutritonu pije ještě tak 10min, tak tu poslední dávku vyhodí…a to už mi ten Nutriton samozřejmě často plive, je to bez chuti a jetě jak je to takový mazlavý, prostě zábava :)…kdyby byl na to lepší recept, budu ráda :) Ale zatím o ničem jiném nevím (pokud mám kojit), tak to asi vydržíme…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber se měsíc po svatbě hroutí. Údajně kvůli své ex Seleně Gomez

Problémy měsíc po svatbě? Zdá se, že u Bieberových ano. Ačkoliv se Justin... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >