Povinné očkování před IVF

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.12.21 00:18

Povinné očkování před IVF

Ahoj prosím o vaš pohled na věc, jak byste řešili danou situaci ;)

Podle vseho v lednu podstoupime vysetreni s partnerem a v unoru by mohlo jiz dojit k procesu ivf, jenze pracuji jako zdravotni sestra, a podle vseho bude nutne do konce února podstoupit davku ockovani. V nazorech lekaru jsem se dozvedela ze se doporucuje ockovat(2davky), ale pote cekat alespon 2 mesice na proces ivf, coz ja cekat nechci, vse by strasne dlouho trvalo od zacatku ockovani az po transfer.
Navic vysvetlovat zamestnavateli, ze nepodstoupim ockovani kvuli ivf mi taky neprijde moc rozumny( kdo bude chtit teoreticky zamestnavat sestru, ktera muze jit na materskou brzy ze…)
Na PN se mi taky uplne nechce, nemusi v praci kazdy vedet, ze sem na umelym oplodneni :/( jedine napsat neschopenku jako jiny duvod, ale to nevim, jestli lze.
Vubec nevim, co mam delat, nejspis budu muset opustit praci, i kdyz treba pro nic, achjo :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25719
24.12.21 00:33

V první řadě bych podstoupila očkování, snažila se ho posunout na co nejdřívější dobu a pak teprve začala se stimulací. Nechce se mi úplně věřit, že v lednu jdete na vyšetření a v únoru bude ivf. Jen genetika trvá měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
24.12.21 00:44

Genetika se vubec pred IVF delat nemusi. To az kdyz se nekolik pokusu nezdari.
Sla bych v lednu na JJ. To mas hned a jednu davku a mas to rychle. Urcite bude stacit mesic odstup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25719
24.12.21 00:52
@veria píše:
Genetika se vubec pred IVF delat nemusi. To az kdyz se nekolik pokusu nezdari.
Sla bych v lednu na JJ. To mas hned a jednu davku a mas to rychle. Urcite bude stacit mesic odstup.

8o Bohudík mám osvícenou lékařku pro kterou je genetika základ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
24.12.21 01:18

@Janli tak nevim proc hned delat vysetreni za desitky tisic kdyz se stejne vetsinou na nic neprijde. Mne to delali az po 2. neuspesnem pokusu. Na nic neprisli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25719
24.12.21 01:22
@veria píše:
@Janli tak nevim proc hned delat vysetreni za desitky tisic kdyz se stejne vetsinou na nic neprijde. Mne to delali az po 2. neuspesnem pokusu. Na nic neprisli.

U nás v rodině na oboustranný přenašečství cystické fibrózy… S tím opravdu dítě nekontrolovaně počít nechceš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
24.12.21 01:23
@Janli píše:
U nás v rodině na oboustranný přenašečství cystické fibrózy… S tím opravdu dítě nekontrolovaně počít nechceš…

Tak to je samozrejme neco jineho! Tam se musi udelat hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25719
24.12.21 01:28
@veria píše:
Tak to je samozrejme neco jineho! Tam se musi udelat hned.

Ale to byl záchyt díky genetice před ivf, jinak by se na to přišlo až s narozením nemocnýho dítěte. Co je na tom jinýho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
24.12.21 01:30

Aha, myslela jsem ze jste vedeli predem ze to mate v rodine. Proste rutinne se genetika pred prvnim pokusem nedela. Ocividne ji nebudou delat ani zakladatelce, protoze to fakt trva dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25719
24.12.21 01:33
@veria píše:
Aha, myslela jsem ze jste vedeli predem ze to mate v rodine. Proste rutinne se genetika pred prvnim pokusem nedela. Ocividne ji nebudou delat ani zakladatelce, protoze to fakt trva dlouho.

Spíš bys měla říkat, že se nedělá v caru, kam jsi chodila ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35372
24.12.21 01:37

Znam tady z diskuzi i osobne hafo zen ktere podstoupily ivf a nikomu to pred 1. Pokusem nedelali. Spis tedy bys mela tvrdit ty, ze to delaji ve tvem caru. Pochybuju ze zakl chodi tam co jsem byla ja.
S tvoji logikou by si mel takove vysetreni udelat kazdy kdo se chysta pocit prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18914
24.12.21 04:26

No a co se stane, kdyz se nenaockujes…? Muzes proste pockat a uvidi se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12226
24.12.21 06:03

@Lucie_Sx co se stane? Bude doma zadarmo, vždyť je od 1.3. očkování pro zdravotníky povinné. Kdo ho mít nebude, nesmí vykonávat práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
636
24.12.21 06:32

Já bych šla na IVF raději později. Rozhodně je lepší být naočkovaná a reálně dojde k posunu max o měsíc, to už vydržíš. Když z IVF otěhotníš, tak COVID nechceš v prvním trimestru kvůli teplotám a ve třetím kvůli předčasnému porodu a riziku pro tebe. Za mě je tedy lepší být naočkovaná před otěhotněním a neriskovat nákazu.

Příspěvek upraven 29.03.22 v 23:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36834
24.12.21 06:47
@Janli píše:
V první řadě bych podstoupila očkování, snažila se ho posunout na co nejdřívější dobu a pak teprve začala se stimulací. Nechce se mi úplně věřit, že v lednu jdete na vyšetření a v únoru bude ivf. Jen genetika trvá měsíce.

Příbuzná to tak měla, v lednu vyšetření, únor IVF, vyšlo hned první, miminko se narodilo začátkem listopadu :srdce:
Tři roky snažení, problém zjištěn hned na straně muže ze spermiogramu, žádná složitější vyšetření se nedělala.
Před rokem už byla objednaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat