Povlečení.. Jaké a odkud objednat

Anonymní
31.10.20 18:47

Povlečení.. Jaké a odkud objednat

Prosím, poradíte, odkud objednáváte ložní povlečení a jaký je nejlepší materiál? Nějak se v tom ztrácím. Krep? Bavlna? Mikroplyš? Chtěla bych jako dárek dětem a i pro nás dospělé..
Budu ráda i za odkazy..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14433
31.10.20 19:10

Nejkvalitnějším materiálem je damašek. To je hustě tkaná bavlna. Mikroplyš bych nebrala v žádném případě, to je umělina a na spaní to musí být příšerně nepříjemné. Jinak záleží na tvých cenovým možnostech. Já miluju Scan Quilt, ale tam za povlečení pro celou rodinu necháš majlant. Jinak tady najdeš starší diskuse, kde bylo hodně odkazů a zkušeností s povlečením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LiveDream
31.10.20 19:14

Máme výše zmíněný Scan Quilt a Ikeu…spí se v tom srovnatelně..krep nám příjemný není, kupujeme bavlněné. Jinak z mikroplyše jsem koupila dceři prostěradlo a úplně ho miluje a nechce nic jiného. Na dotek je to opravdu super, ale mě by na tom bylo horko.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.20 19:19

Cenově… Nevím jak se to moc pohybuje, ale tak cca do 600,–za sadu? Nebo to jsou šunty? Ještě jsem nikdy nekupovala, většinou jsme dostali… No prostě doporučte nějaké a hlavně odkud kupujete

• Citovat
  • Nahlásit
18860
31.10.20 19:23

Kupuju v Jimi. Na léto krep a na zimu flanel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
31.10.20 19:24

Sedíte na netu, zadám ScanQuilt a vím to hned.. ;)
Jinak on je poměrně drahý, nemačkavé jersey cca 2 a půl tisíce za postel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18860
31.10.20 19:28

Záleží kolik chceš investovat a pro jaké roční období. Mám ráda satén a damašek na léto a v zimě si lebedím v mikroplyši. Je to umělotina, ale krásně hřeje. Flanel také hřeje a krepové povlečení se nemusí žehlit. Několikrát jsem nakoupila u Matějovského a jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51652
31.10.20 19:30

Oblibila jsem si to na Lidl shop nebo Bonprix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
31.10.20 19:33

Levné koupíš v Lidl, přes jejich eshop..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8906
31.10.20 19:36

Vždycky jsem kupovala Matějovského, ale kvalita se mi zdá pohoršila. Ceny nic moc. Teď jsem kupovala z povlecemevas.cz - balvna a super a z mkpovleceni - prostěradlo z mikroplyše úžasné, bavlněné povlečení trošku slabší, ale měkkoučké, v zásadě spokojenost :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23529
31.10.20 19:36

Matejovsky. Uzpusobi i rozmery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
31.10.20 19:44

Matějovský se podle mě taky zhoršil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
31.10.20 19:47

Jedu od zacatku v Ikey, kdyz jsme s byvalym zarizovali loznici tak jsme brali 200×200 cm a nakone jsme meli kazdy svoji (jsem zmrzlina a potrebovala jsem driv teplejsi deku nez chlap), ted jsem sama a lebedim si ve velky dece takze jedu porad Ikeu idealne 100% bavlnu. Ted aktualne az se znovu otevre tak se chci kouknout na dva vzory flaneloveho a koupit jeden z nich. Na zimu ideal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1500
31.10.20 19:47

Kupovala jsem víckrát na prikryvky.cz
Zkušenost mám tedy jen s bavlnou a oceňuju, že se nebojí dát na štítek praní na 60 (s tím se totiž setkávám jen málokdy, většinou bývá uvedeno 40). Navíc je to česká výroba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14433
31.10.20 19:50
@Anonymní píše:
Cenově… Nevím jak se to moc pohybuje, ale tak cca do 600,–za sadu? Nebo to jsou šunty? Ještě jsem nikdy nekupovala, většinou jsme dostali… No prostě doporučte nějaké a hlavně odkud kupujete

za 600 za sadu nečekej žádnou pořádnou kvalitu… Bude to tak na rok, pak se to opere, bude to průsvitné a vybledlé. Možná zkus kouknout na ten Lidl, tam by ses cenově mohla vejít. Ale hledala bych 100% bavlnu. Mívají v nabídce i mix s polyesterem. Ten je samozřejmě levnější. A krásná a kvalitní povlečení mají i na Tchibo. Akorát my máme prodlouženou délku peřiny, takže se u nich nechytám. Ale s prostěradly jsem hodně spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat