Povolání kadeřnice - známky

Anonymní
29.1.21 18:22

Povolání kadeřnice

Ahoj, chtěla bych se zeptat, za povolání by jsem chtěla učitelku ve školce ale se známkama se tam asi nedostanu, do rezervy mám kadeřnici a chtěla bych se zeptat jaké by jsem musela mít na to známky.
Předem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
29.1.21 18:41

Záleží na zájmu o ten obor a jaké známky budou mít ostatní uchazeči. S par dvojkama max trojkama se dostaneš. Ale zvaz, jestli to chceš dělat, jestli k tomu mas vlohy, jsi komunikativní, kreativní. Půlku školy stravis na praxi, hned v prvaku budeš muset udělat několika tisícovou investici do vybavení (nůžky, kartace atd) plus učebnice. A pokud se tomu oboru nebudeš chtít věnovat, tak je ta škola úplně na nic, taky ji mám a jediné co je mi platné je to, ze mám teda v ruce papír, ze nemám jenom základní vzdělání :roll: konkurence je obrovská, nechat se někde zaměstnat jako kadernice je skoro nemožné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
29.1.21 19:13

Já si šla po maturitě ještě udělat učnák kadernici, to mi ve druháku přišlo jako ztráta času tak jsem si udělala jen kurz. Střihala jsem asi měsíc??
Musíš na to mít vážně vlohy, není to úplně jednoduchá věc a pokud nebudeš mít svůj salon, výdělek je hrozně malý, proto dělám něco jiného.
Zvaž jestli to chces vážně dělat, pokud nemáš 4, zkus jinou školu s maturitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5783
29.1.21 19:15
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, za povolání by jsem chtěla učitelku ve školce ale se známkama se tam asi nedostanu, do rezervy mám kadeřnici a chtěla bych se zeptat jaké by jsem musela mít na to známky.
Předem děkuji.

Záleží na konkurenci, zjisti se na konkrétním učilišti kolik přijímají učnic.. Jistě bude i na stránka školy uvedeno jak to bylo například loni, kazdopadne trojky by ti mohly stačit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24787
29.1.21 19:20

Loni se u nás dostaly na kadeřnici i holky se 4 od vrchu dolů. Vím i o holce co šla na kadeřnici z 8. Záleží na tom, jaký bude zrovna zájem o tento obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45394
29.1.21 19:39
@Kriss Tina píše:
Záleží na zájmu o ten obor a jaké známky budou mít ostatní uchazeči. S par dvojkama max trojkama se dostaneš. Ale zvaz, jestli to chceš dělat, jestli k tomu mas vlohy, jsi komunikativní, kreativní. Půlku školy stravis na praxi, hned v prvaku budeš muset udělat několika tisícovou investici do vybavení (nůžky, kartace atd) plus učebnice. A pokud se tomu oboru nebudeš chtít věnovat, tak je ta škola úplně na nic, taky ji mám a jediné co je mi platné je to, ze mám teda v ruce papír, ze nemám jenom základní vzdělání :roll: konkurence je obrovská, nechat se někde zaměstnat jako kadernice je skoro nemožné.

S pár dvojkama, max trojkama, jo? :mrgreen: ty jo, včera nebo kdy tady byla trojkarka posilana na ucnak a dneska by uz i na kadeřnici bylo potřeba vyznamenání, ne? :mrgreen: vždyť tam chodí i skoro propadlici..
Myslim, ze to neni zrovna obor na který by bylo nutný dobrý vysvědčení, jde spíš o šikovnost. Levá jednickarka tam bude mít větší problém než šikovná ctyrkarka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
29.1.21 19:45

@a12 záleží na tom kolik se tam bude hlásit lidi no. Já se tam hlásila 12 let zpátky, měla jsem jednu trojku na vysvědčení a zdaleka sem nebyla první na seznamu přijatých :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45394
29.1.21 19:47
@Kriss Tina píše:
@a12 záleží na tom kolik se tam bude hlásit lidi no. Já se tam hlásila 12 let zpátky, měla jsem jednu trojku na vysvědčení a zdaleka sem nebyla první na seznamu přijatých :D

Hele, ted to neni moc lukrativní obor, když jsou kadernice bez práce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
29.1.21 19:50

@a12 to není no, ale to nebude ani zbytek kosmetických oboru, obory v pohostinství atak :D kadernici muze člověk dělat i po domácnostech, takového číšníka těžko :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45688
29.1.21 20:17
@Kriss Tina píše:
@a12 to není no, ale to nebude ani zbytek kosmetických oboru, obory v pohostinství atak :D kadernici muze člověk dělat i po domácnostech, takového číšníka těžko :mrgreen:

no, manzel si u me obcas objedna kavu, ale platit se mu nechce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 22:42

@Markéta188 nemám 4 mám zatím dvě 3 a čtyři 2

• Citovat
  • Nahlásit
453
30.1.21 09:22
@Anonymní píše:
@Markéta188 nemám 4 mám zatím dvě 3 a čtyři 2

Tak to máš šanci na kadeřnici dostat se hodně solidní :oops: ale pouvažuj opravdu jestli to chceš dělat, s dvěma 3 by ses mohla dostat i na střední s maturitou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 11:07

@Markéta188 Dobře, pouvažuju. Já od 8 let chci být učitelka ve školce, ale všichni mi říkají že by jsem musela mít lepší známky. Přibližně od 12ti let by jsem chtěla být sestřička v baby boxu ale na to by jsem taky musela mít dobré známky, ale stejně furt chci být učitelka ve školce ale teda do zálohy mám tu kadeřnici.

• Citovat
  • Nahlásit
453
30.1.21 11:13
@Anonymní píše:
@Markéta188 Dobře, pouvažuju. Já od 8 let chci být učitelka ve školce, ale všichni mi říkají že by jsem musela mít lepší známky. Přibližně od 12ti let by jsem chtěla být sestřička v baby boxu ale na to by jsem taky musela mít dobré známky, ale stejně furt chci být učitelka ve školce ale teda do zálohy mám tu kadeřnici.

Určitě zkus i střední pedagogickou, moje spolužačka se tam dostala i s horšími známkami. Je pravda že tehdy prý nebyly tak silné ročníky, ale za zkoušku nic nedáš.
Přeju hodně štěstí ať ti to vyjde! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 11:27

@Markéta188 Dobře děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu