Poznávání Prahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blizz
Nováček 9 příspěvků 29.05.19 10:47
Poznávání Prahy

Dobrý den, cca před 3 lety jsme se přestěhovali z Moravy do Prahy a tak nějak si uvědomuju, že jsem za tu dobu nestihla pořádně prozkoumat o objevit krásy Prahy.. :oops: Toto léto nebo od tohoto roku bych to chtěla změnit a plánovat si různé programy :lol: Moc to tu neznám, čili se ptám, zda máte nějaké tipy co určitě navštívit, co vidět, poznat atd? :palec: Může se jednat o cokoli - kultura, památky, příroda, zábava, zkrátka vše co za to stojí :potlesk: Děkuji za rady :srdce:

Reakce:
lucenka
Hvězda diskuse 36204 příspěvků 29.05.19 10:56

Pražská informační služba dělá různé zajímavé procházky po Praze ;) https://www.praguecitytourism.cz/…rogram-10647

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 29.05.19 11:02

„Praha neznámá“ má zajímavé tematické vycházky, dá se jimi inspirovat. Záleží, co preferuješ, jestli s dětmi nebo bez nich, možností je spousta.

Premek_Orac
Kelišová 5108 příspěvků 29.05.19 11:03

@Blizz Ahoj, za naprosto geniální považuji trasy či organizované výlety připravené Prahou neznámou. Uvidíš místa, o kterých často ani pražané nevědí, že ve městě jsou.
Nebo si najdi na architektura489 stavby, které chceš vidět, podobný příklad.
Jinak je fajn vždy vyrazit na procházku do nějaké čtvrti a jen tak si ji procourat. Já třeba zbožňuju Karlín, noční Malou Stranu, když ji opustí turisté, Kampu, nebo Prokopské údolí či Divokou Šárku. Nebo si vždy vyber třeba na citybee nějakou akci, spousta jich je bezplatně otevřená široké veřejnosti a procourej okolí… Prostě stačí cokoliv, jen nesedět doma.

Premek_Orac
Kelišová 5108 příspěvků 29.05.19 11:04

@barbuchablond Petr nebo Pavel? :-)

jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 29.05.19 11:31

A nevíte, dají se někde najít fotky z takových málo známých, přesto zajímavých míst?

Beatty
Nováček 9 příspěvků 29.05.19 11:45

A kde v Praze bydlis?
Taky nejsem puvodem z Prahy, ale nakonec se tu z toho stal muj domov a lepsi misto uz si ani neumim predstavit.
Osobne bych doporucila postupne poznat vsechny prazske parky - Sarka, Stromovka, Prokopak, s detmi je super Maly Haj… potom bych urcite doporucila vydat se na nejake vikendove trhy, i kdyz bych se spis vyhnula naplavce.
Taky je super navstivit nejake letni kino.
A potom takova ta klasika, hledat a najit si svoji oblibenou kavarnu/cukrarnu. Co vrele doporucuju jsou prazske cajovny.
Vyseharad je krasny a byvaji tam i nejake akce.
Anebo co jsem mela v zacatku moc rada - najit si svuj zapadly kramek (antikvariat, papirnictvi, kvetinarstvi…).
K cemu tihnes?

Lama Lama
Hvězda diskuse 53128 příspěvků 29.05.19 11:51

Tak namátkově, co mám ráda, z takové té ne uplně pražské klasiky- inline, třeba Troja, podél Vltavy; procházka nebo na kole Děvin - nádherné výhledy na Prahu, Neviditelná výstava Karlovo nám.

Blizz
Nováček 9 příspěvků 29.05.19 15:12

Děkuji všem! :* Kdyby vás ještě něco napadlo klidně konkrétnějšího, budu ráda ;)

Blizz
Nováček 9 příspěvků 29.05.19 15:17

@Beatty Bydlím Praha Košíře :) A chtěla bych prozkoumat od všeho něco - prostě taková všehochuť.. :mrgreen: Ale přírodu mám ráda, nějaké parky už jsem navštívila :)

Ornwen
Kelišová 5237 příspěvků 29.05.19 15:57

@Blizz tak lesopark cibulka uz mas urcite prochozeny (v hajovne ted delaj ruzne akce) protější kopec taky fajn-budanka, pod i nad nenocnicema, hvezda na vypichu, da se jit po stare krizove ceste z vypichu smerem z prahy. Petrin, zlicin, stare stodulky, motolske krematorium, Fialka v Repich. Klamovka (park, sokol, kultura)
Prokopské udoli. Z kosir smerem na Malvazinky…

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 29.05.19 16:01

Pěkná vycházka je Hvězda - Ladronka - kolem Strahovského stadionu - přes Petřín někam do centra, to jsme objevili nedávno.

Váš příspěvek
Reklama