Otec není v rodném listě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:08
Otec není v rodném listě.

Dobrý den, mám spíše takový dotaz jestli někdo neví jak to funguje.
Před měsícem se známým narodilo miminko císařským řezem, známá byla 6 dní v nemocnici, poté propuštěna domů. Po 5 dnech doma to vše začalo, začala dušnost, zadýchávání, byla zavodněná a podobné problémy, jela do nemocnice, diagnóza byla zánět průdušek, dali jí léky, ale ještě se to zhoršilo, takže druhý den znovu do nemocnice kde jí zjistili že jí selhává srdce, byla v nemocnici asi týden potom propuštěna domů, po hodně doma si volala sanitku protože se necítila dobře, to si jí tam nechali 2 dny potom propuštěna domů, 2 dny potom co jí propustili ji selhalo srdce (infarkt to nebyl) oživovali jí 20 minut, potom uvedli do umělého spánku. Včera ji začali probouzet, a rodinu varovali že těch 20 minut ji mohlo vážně poskodit mozek. A potvrdili že za vše mohl císařský řez.
Jenže teď se do toho vložil ospod, otec dítěte není v rl dítěte, o dítě se vzorně stará. Dokut nebude soudně potvrzeno že on je otec, můžou mu dítě vzít? Nemohlo by být dítě zatím u babičky (matka matky dítěte)
Všem moc dekuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaileee
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 28.05.19 13:12

A takhle dopadají ty, co pro pár kaček z porodného raději otce neuvedou do RL.. znám taky takový případ a dítě bylo na rok(!) umístěno v přechodné pěstounské péči, matka zemřela…
jedině, že by dítě bylo u rodičů matky, to by mělo jít pokud mají podmínky a chcou se starat, ale otec bohužel bude muset počkat na testy a soudy

cecetka
Echt Kelišová 8361 příspěvků 28.05.19 13:13

Samozrejme ze dite muze byt u svych prarodicu. U biootce, pokud neni zapsan v RL (proc neni?), byt nemuze. Dle prava je to cizi clovek.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 28.05.19 13:15

@Kaileee presne,musim souhlasit.sice to je smutne, co se stalo ale proc tedy ten otec nebyl v rl, kdyz ted dite chce??usmudlanych 13litru..co na to rict

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:16

@Kaileee Takže milá dámo nepište něco o čem nic nevíte, otec neměl svůj RL protože je cizinec přišel mu až týden po narození dítěte. Ne kvůli nějakému porodnemu. :pocitac:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 28.05.19 13:18
@Anonymní píše:
@Kaileee Takže milá dámo nepište něco o čem nic nevíte, otec neměl svůj RL protože je cizinec přišel mu až týden po narození dítěte. Ne kvůli nějakému porodnemu. :pocitac:
:mrgreen: jasně, ono těch 9 měsíců těhotenství je krátká doba na vyřešení takových věcí… pokud je to cizinec tak to bude asi ještě složitější s těmi soudy
Cenarius
Kecalka 498 příspěvků 28.05.19 13:25

Určitě u „otce“ být nemůže, jelikož to není rodič dokud u soudu nedokáže opak a nebude zapsán do RL dítěte. Od rodičů neuvěřitelná fušeřina a laxnost při řešení a vyplnování papíru.

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 28.05.19 13:27

A proč ta babička tak moc chce to dítě?? Pokud jsou oni dva partneři a muž se stará, tak by to bylo kontraproduktivní ne?? Spíš bych byla pro to, aby se babička a otec domluvili, protože to právně bude vše na babičce. Vždyť kdyby to s rodným listem stihli, potom by se staral taky. Nechápu proč dítě otci brát.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8784 příspěvků 28.05.19 13:29
@Anonymní píše:
@Kaileee Takže milá dámo nepište něco o čem nic nevíte, otec neměl svůj RL protože je cizinec přišel mu až týden po narození dítěte. Ne kvůli nějakému porodnemu. :pocitac:

Tak zrovna toto je nesmysl. Není potřeba rodný list, dokonce, díky mezeře v zákoně nemůže ani matrikářka požadovat doklad totožnosti. Představ si, že mého partnera zapsala matrikářka i bez rodného listu. Rodiny je mi samozřejmě líto, ale prosím nelhat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 13:37

@P4ja Ona nechce to dítě do péče nastálo, jen nechce aby ho ospod odebral otci. Ptala jsem se jestli může zůstat u té babičky právě.

P4ja
Echt Kelišová 9420 příspěvků 28.05.19 13:39
@Anonymní píše:
@P4ja Ona nechce to dítě do péče nastálo, jen nechce aby ho ospod odebral otci. Ptala jsem se jestli může zůstat u té babičky právě.

Tak, kam jinam by asi šlo?? Předpokládám, že nikdo není zakladatelce blíž než její vlastní matka. Tak pokud se dohodnou, pak si myslím, že s tím OSPOD mít problémy nebude.

Jinak ten RL je mně taky záhadou. Koukala jsem na dokumenty a nikde se o RL nepíše. Jen OP nebo pas. A pochybuju, že by po cizinci někdo RL chtěl.

bartsch
Závislačka 4989 příspěvků 28.05.19 14:02
@Anonymní píše:
@Kaileee Takže milá dámo nepište něco o čem nic nevíte, otec neměl svůj RL protože je cizinec přišel mu až týden po narození dítěte. Ne kvůli nějakému porodnemu. :pocitac:

Milá dámo, na matrice stačí předložit občanský průkaz nebo pas. RL fakt sebou nepotřebuješ.

hani28
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 28.05.19 14:20

A to ho nekdo nahlasil, ze neni v RL ditete, aby mu dite vzali nebo co? Protoze pokud spolu ziji partneri s ditetem a jeden jde do nemocnice, je logicke ze dite doma zustane s druhym, prece nikdo nepujde kontrolovat, jestli ten kdo je doma s deckem je v jeho RL.

arinecka
Kelišová 6367 příspěvků 28.05.19 14:24

A jak ten ospod na to přišel? To musel tedy někdo nahlásit, že otec není v RL a matka není momentálně ve stavu se o dítě starat :think:

arinecka
Kelišová 6367 příspěvků 28.05.19 14:25

@hani28 Přesně to stejné mě napadlo taky, přece tohle nikdo nekontroluje :think: Dítě už dávno otce v RL mohlo mít zapsaného a nemuselo by se to řešit :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama