Ppm a RP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KatieJ
Stálice 83 příspěvků 04.04.19 22:31
Ppm a RP

Ahojte holky. Nikde jsem se nějak nedocetla přesně co potřebují vědět.
16.5.2019 mi končí PPM (nastupoval jsem 1.11.2018), volala jsem tedy na socialku, abych se zeptala, co s sebou a jestli mám vzít i potvrzení prijmu partnera (před 6 lety jsem musela) a hlavne kdy to začít vyřizovat.
A trochu mě zaskočilo, že mi řekla, že mám přijít vyřídit hned, že na vyřízení mají 30 dnů, tak aby se výplata v květnu stihla.
Uvědomila jsem si teda až potom, že za duben dostanu PPM přece ještě v květnu a tak by první výplata RP měla být až v cervnu. To mi jako v květnu vyplatí u RP i ppm? Já teda měla za to, že součastne se to nesmí pobírat, že jen pokud je v tom měsíci přechod.
A taky by mě zajímalo, jestli mi za těch 16 dní přijde PPM a pak RP v nějakém poměru za těch 14 dní (květen) nebo jestli celý. Děkuji za odpovědi. :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kattynka000
Závislačka 3027 příspěvků 04.04.19 22:39

Já to Měla tak že ppm mi vyplatili za část mesice(u tebe do 16.5)a od Následujícího dne mi o pár dní později přišla ještě část rodicaku. Takže dostaneš vyplacené v červnu ppm do 16.5 a dorovnání od 16.5 do 31.5 rp, vyřizovala jsem to včas a přišlo mi to dorovnání asi tři dny po ppm.

Kochanská
Povídálka 20 příspěvků 04.04.19 22:42

První výplata RP bude opravdu až v červnu. Pokud chceš aby ti to navazovalo tak do žádosti dáš pobírání od 17.5. V červnu potom přijde mateřská za období 1.5.-16.5. a zároveň poměrná část RP za 17.5.-31.5.

Měla jsem to takhle v lednu, snad se od té doby nic nezměnilo :)

hospodki
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 04.04.19 22:47

@KatieJ může přijít obojí. Např si nastavis 10tis rp. Za daný měsíc ti přijde ještě 7 tis za ppm a 3 tis rp. Já musela nejdřív na finančák pro papír o doložení výše PPM. Za letošek máš nárok na plnou dovolenou, takže si ji výběr hned po mateřské. Když si zazadas až budeš na rodicaku, tak ti bude kracena a dostaneš proplacenou jen za leden až květen.

KatieJ
Stálice 83 příspěvků 04.04.19 22:50

Moc děkuji holky. Já si právě taky říkala, že je to blbost. Možná se jen prerekla. Každopádně to jdu vyřídit v pondělí, tak uvidím.

@hospodki píše:
@KatieJ může přijít obojí. Např si nastavis 10tis rp. Za daný měsíc ti přijde ještě 7 tis za ppm a 3 tis rp. Já musela nejdřív na finančák pro papír o doložení výše PPM. Za letošek máš nárok na plnou dovolenou, takže si ji výběr hned po mateřské. Když si zazadas až budeš na rodicaku, tak ti bude kracena a dostaneš proplacenou jen za leden až květen.

Na dovolenou nárok nemám, neboť mi končila loni smlouva na dobu určitou. Bohužel.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 04.04.19 23:09

@KatieJ ono spíš půjdeš na pracák pro papíry na rodičovský příspěvek. A pak na sociálku, kde ti potvrdí denní výměr a s tím znovu na pracák.

KatieJ
Stálice 83 příspěvků 04.04.19 23:10
@mamina2017 píše:
@KatieJ ono spíš půjdeš na pracák pro papíry na rodičovský příspěvek. A pak na sociálku, kde ti potvrdí denní výměr a s tím znovu na pracák.

To snad ne :rolling_eyes:. To si nemůže zjistit v pc?

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 04.04.19 23:19

kdo si co může zjistit z pc?? Potřebuješ formulář, který se jmenuje Žádost na rodičovský příspěvek (na pracáku ho mají) - ten možná najdeš na netu a vytiskneš (nevím, já byla osobně na pracáku) a pak už musíš všude osobně. a pozor sociálku máš tam , kde firma, u které jsi pracovala , má svoji účetní. - myslím město. Jsou firmy, které mají sídlo v jiném městě a učetní v jiném. To mám třeba já - sídlo Brno, účetní praha.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 04.04.19 23:23

samozřejmě já do Prahy nejela, ale zjišťovala jsem přes účetní, na kterou sociálku v praze patříme, aby se to tam mohla poslat. A až mi ty papíry od nich přišly, tak jsem cupitala na pracák. Taky musíš osobně.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 05.04.19 06:56
@Kochanská píše:
a zároveň poměrná část RP za 17.5.-31.5.

Tak to není, Je-li PPM v jednom měsíci nižší než měsíční RP, tak se jen dorovná. Tedy za období 17.-31.5. nemusí dostat nic.

Doma1011
Povídálka 11 příspěvků 05.04.19 07:08

Já teď řeším stejnou situaci jen jsem se špatně podívala a končilo mi to 19.3 nevíte náhodou jestli zpětně vracejí? :zed:

magratka
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 05.04.19 07:31

Vyplácí se až tři měsíce zpětně.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 05.04.19 09:04

@mamina2017 já byla určitě na každém pracovišti jen jednou. Šla jsem rovnou na socku a pak na pracák už s potvrzením výše mateřské. @KatieJ určitě jsem ten papír tiskla doma. Poradila mi to personalistka, abych právě nemusela tam a zpátky jak magor s miminem.

Lendeš
Kelišová 6154 příspěvků 05.04.19 09:45

Všechny formuláře se dají stáhnout tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp

Potvrzení vyměřovacího základu partnera nepotřebuješ, pokud ti stačí zvolit si částku do 7600 Kč nebo podle tvého vyměřovacího základu. Pokud bys chtěla volit přes DVZ otce dítěte, tak než půjde na OSSZ, tak potřebuje od zaměstnavatele vyplněnou stejnou přílohu, která se dokládá k žádosti o PPM.

A ještě opravím, že pokud jsi začala PPM pobírat 1. 11., což byl čtvrtek, tak poslední den výplaty PPM je středa 15. 5., ne čtvrtek 16. 5.

KatieJ
Stálice 83 příspěvků 05.04.19 12:52
@Lendeš píše:
Všechny formuláře se dají stáhnout tady: https://formulare.mpsv.cz/…me/index.jsp

Potvrzení vyměřovacího základu partnera nepotřebuješ, pokud ti stačí zvolit si částku do 7600 Kč nebo podle tvého vyměřovacího základu. Pokud bys chtěla volit přes DVZ otce dítěte, tak než půjde na OSSZ, tak potřebuje od zaměstnavatele vyplněnou stejnou přílohu, která se dokládá k žádosti o PPM.

A ještě opravím, že pokud jsi začala PPM pobírat 1. 11., což byl čtvrtek, tak poslední den výplaty PPM je středa 15. 5., ne čtvrtek 16. 5.

Potvrzení partnera jsem zjistila, že nepotřebuji. Mám mateřskou 19000, takže můžu čerpat výši rp až těch 19000,ale budu si dávat těch 11500.

Tak zas budu vyletit po úřadech. :rolling_eyes:
Jinak všem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama